Skocz do zawartości

Czy kupimy TO mieszkanie :)


froschi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) pytanie jak w temacie.

Od 1,5 roku rozglądamy się z partnerem za mieszkaniem do kupienia.

Od kilku miesięcy była totalna stagnacja w tym temacie, aż wczoraj pojawiło się nowe ogłoszenie. Dzisiaj już byliśmy je oglądać i jesteśmy zainteresowani kupnem. Ale nie jesteśmy jedynymi chętnymi na to mieszkanie.

 

Rano przed wyjściem na oglądanie mieszkania, wyciągnęłam szybko 3 karty, z pytaniem czy kupimy to konkretne mieszkanie:

 

Wisielec, 8 Kielichów, 6 Buław

 

Wisielec wskazywałby na te miesiące zawieszenia, kiedy nie szukaliśmy w ogóle, bo ceny bardzo poszły w górę a wybór był bardzo ograniczony.

8 kielichów pokazuje zmianę sytuacji, opuszczenie strefy komfortu, rozpoczęcie nowego rozdziału.

6 buław wskazywałoby na powodzenie całego przedsięwzięcia, ostateczny wynik na naszą korzyść

 

Mogę być bardzo nieobiektywna w ocenie, więc bardzo proszę o Waszą interpretację tych kart :karty:

 

Weryfikacja na pewno w tym miesiącu, jak nie w najbliższych dniach :)

 

pozdrawiam,

Kasia

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza Twoją interpretacją z którą się całkowicie zgadzam, powiem tak (niestety) obyście nie musieli jeszcze szukać. 8 kielichów może mówić o odejściu z ciężkim sercem od tego mieszkania które wpadło Wam w oko i szukanie dalej, innego mieszkania, ale tym razem z powodzeniem - 6 buław.  

 

Niemniej życzę dopięcia kupna tego o którym ściśle w rozkładzie.:tak:

Edytowane przez adamandium
  • Lubię to! 2
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, froschi napisał:

Witajcie :) pytanie jak w temacie.

Od 1,5 roku rozglądamy się z partnerem za mieszkaniem do kupienia.

Od kilku miesięcy była totalna stagnacja w tym temacie, aż wczoraj pojawiło się nowe ogłoszenie. Dzisiaj już byliśmy je oglądać i jesteśmy zainteresowani kupnem. Ale nie jesteśmy jedynymi chętnymi na to mieszkanie.

 

Rano przed wyjściem na oglądanie mieszkania, wyciągnęłam szybko 3 karty, z pytaniem czy kupimy to konkretne mieszkanie:

 

Wisielec, 8 Kielichów, 6 Buław

 

Moim zdaniem macie bardzo duże szanse na zakup akurat tego mieszkania . Zgadzam się tutaj że wisielec okazuje ten okres takiego zawieszenia .Ale też trzeba na niego uważać bo to też jest karta poswiecenia .Czyli może tutaj sugerować że będziecie musieli włożyć trochę wysiłku w zakup akurat tego mieszkania .Później jest 8 kielichów która sugeruje że ten czas zawieszenia odejdzie .Poza tym to jest też karta dużych zmian w życiu i pokazuje zmianę miejsca zamieszkania . 6 Kijów czyli zwycięstwo i dobre wiadomości raczej świadczy że wam się uda . Dodatkowo 6 Kijów pokazuje urządzenie nowego domu . Mam wrażenie że jest tu też taka informacja że musi być zaangażowanie w tym wisielcu z waszej strony . 

Powodzenia ☺️

 

 

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie będzie okres ciszy, zawieszeniu. Możliwe, że już zaczniecie rozglądać się za czymś innym, ale sprawy powinny zakończyć się z korzyścią dla was. 

  • Lubię to! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
7 godzin temu, froschi napisał:

Rano przed wyjściem na oglądanie mieszkania, wyciągnęłam szybko 3 karty, z pytaniem czy kupimy to konkretne mieszkanie:

 

Wisielec, 8 Kielichów, 6 Buław

Karty układają się w kolejności „od najgorszej” ku pozytywnemu rozstrzygnięciu. 
Ciekawa jestem jak sprawa się potoczy - stawiam bardziej na… zakup czegoś nowego, innego.
To konkretne mieszkanie może mieć jakiś problem nie do przeskoczenia przy zakupie, wrócicie do ponownego przeglądania tego, co jest na rynku i finalnie, dość szybko pojawi się kolejna opcja. 

Edytowane przez Gringe
  • Lubię to! 2
  • W punkt 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, froschi napisał:

Rano przed wyjściem na oglądanie mieszkania, wyciągnęłam szybko 3 karty, z pytaniem czy kupimy to konkretne mieszkanie:

 

Wisielec, 8 Kielichów, 6 Buław

Będę niestety mniej optymistycznie nastawiona, moim zdaniem nie kupicie tego mieszkania. Pytałaś konkretnie czy kupicie TO mieszkanie, a Wisielec wskazuje na negatywną odpowiedź, zmianę podejścia do tematu. Kolejne karty również wskazują na dalsze poszukiwania i odejście od tematu TEGO mieszkania :(

  • W punkt 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powracam ze wstępną weryfikacją: podpisaliśmy umowę przedwstępną kupna mieszkania i wpłaciliśmy zadatek. Najpóźniej w lutym ostateczna umowa kupna będzie podpisana u notariusza (nie czekamy na kredyt hipoteczny). Dostaliśmy już klucze i planujemy generalny remont. Oczywiście niczego nie ruszamy do momentu finalizacji umowy, ale planujemy już co zmienić i jak ustawić meble :)

Gdyby jednak umowa nie doszła do skutku, zupdateuję wątek :)

  • Super 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...