Skocz do zawartości

Gdzie w kosmosie leży Ziemia 2.0?


Ariesza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super User

Artykuł ze "Świat wiedzy. Kosmos.", wydanie specjalne 4/2023.

 

Zainteresował mnie między innymi z uwagi na wzmiankę o teorii, według której pas asteroid między Marsem a Jowiszem mógł być pozostałością po planecie.

 

Wikipedia o wspomnianej regule Titiusa-Bodego: https://pl.wikipedia.org/wiki/Reguła_Titiusa-Bodego

Obrazy są duże, otwórzcie je sobie w nowym oknie.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

To ze strony naukowej.

A ze strony astrologii, jest to pas planetoid z największą spośród nich - Ceres.

Legenda głosi, że pas ten powstał w wyniku wojny między innymi (obcymi)  cywilizacjami? rasami żyjącymi na Marsie?  kiedy to któraś z nich pierdyknęła w planetę krążącą między Marsem a Jowiszem, w wyniku czego została rozdyźdana na kawałki, które teraz krążą w postaci gruzu. A atmosfera Marsa została zniszczona i zdechło tam wszystko co żywe.

Legenda nie mówi, czy wówczas, kiedy to się działo, była to planeta Ziemia 2.0, lecz możliwe jest, iż miała atmosferę podobną do naszej, tym bardziej, że są hipotezy, iż na Marsie było życie.

  • Lubię to! 3
  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys sluchalam na astrofazie o tej koncepcji, ale nie pamietam dokladnie. Mowili chyba cos w stylu ze tam sie nie utworzyla ta planeta w czasie gdy te mneijsze obiekty w naszym ukladzie "latały" i łaczyly sie w wieksze. Tam poprostu nie bylo warunkow ku temu.

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User

W "Kabała, kelipot i magia Goetii" Thomasa Karlssona czytałam o tym, że pas asteroid jest źródłem wszelkiego zła. Padało nazwisko autora tej myśli, niestety go nie pamiętam. WYDAJE MI SIĘ, że chodziło o Rudolfa Steinera.

  • Lubię to! 1
  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
12 minut temu, Ariesza napisał:

W "Kabała, kelipot i magia Goetii" Thomasa Karlssona czytałam o tym, że pas asteroid jest źródłem wszelkiego zła. Padało nazwisko autora tej myśli, niestety go nie pamiętam. WYDAJE MI SIĘ, że chodziło o Rudolfa Steinera.

 

Tak, potwierdzam ta "myśl" obiła mi się o uszy i chyba nie tylko z jednego źródła. Mniejsza o to, w każdym razie na dzień dzisiejszy żadne uzasadnienie mnie nie przekona, że to ma sens. To tak, jakby pan mistyk-filozof stwierdził, że Mars jest źródłem wszelkiego zła, bo to nic dobrego, tylko wojny, rzezie, burdy i mordobicia ta planeta ofiaruje wraz ze swoimi promieniami planetarnymi. 

Nawet jeśli oprzeć się na legendzie (rasa z całego jeszcze wówczas pasa planetoid skonfliktowana z rasą z Marsa) to dlaczego to zło pochodziło z niej właśnie? Marsjanie to byli ci cnotliwi, dobrzy, czy jak? 

A jeśli ta myśl podyktowana jest innego rodzaju "przekazem" czy wizją", to tym bardziej nie do ogarnięcia jest, co autor miał na myśli :mysli: 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam z wikipedii notke dlaczego nie mogla tam powstac planeta:

 

"Grawitacja Jowisza wywoływała zbyt duże perturbacje w obszarze obecnie zajmowanym przez pas, aby mogła tam powstać planeta. Planetozymale zderzały się ze zbyt dużą energią i zamiast łączyć się, kruszyły się na mniejsze fragmenty[21][22]. Na orbitach, na których czas obiegu wokół Słońca synchronizował się z obiegiem Jowisza, dochodziło do rezonansu orbitalnego. Wpływ grawitacyjny Jowisza nakładał się na siebie przy każdym obiegu, co powodowało nadanie obiektom dodatkowej prędkości. Gdy Jowisz migrował na bliższą Słońcu orbitę, jego orbity rezonansowe przemieszczały się w obrębie pasa, rozpędzając chaotycznie obiekty na wszystkich orbitach[23]."

 

Ps : ciekawe jaka jest teoria nt powstania pasa kuipera. I co juz wiemy o rzekomym pasie komet, lodowych obiektow za kuiperem.

 

Edytowane przez alieninside
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...