Skocz do zawartości

czy w ciagu 2 lat bedzie atak na nasz kraj?


alieninside

Rekomendowane odpowiedzi

W zwiazku z roznymi informacjami, docierajacymi do mnie kanalem oficjalnym jak i pod stolem zadalam pytanie: Czy bedzie atak na Polske w ciagu 2 lat?

8 bulaw 3 kielichy 10 mieczy

Co sadziscie?

Bedzie atak ale zakonczy sie fiaskiem?

 

Edytowane przez alieninside
  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
3 godziny temu, alieninside napisał:

W zwiazku z roznymi informacjami, docierajacymi do mnie kanalem oficjalnym jak i pod stolem zadalam pytanie: Czy bedzie atak na Polske w ciagu 2 lat?

8 bulaw 3 kielichy 10 bulaw

Co sadziscie?

Bedzie atak ale zakonczy sie fiaskiem?

 

Aż mnie ciarki przeszły @alieninside- bo dokładnie o tym samym rozmawiałam z koleżanką w pracy jak jadłyśmy lunch. 
W sumie to ona zaczęła, że słyszała takie informacje, że do końca roku ma się rozpocząć wojna w której Polska weźmie udział. 
Też miałam położyć na to karty, w jakim kierunku zmierza sytuacja. 
Patrząc na Twoje karty może zdążyć się jakiś incydent który będzie wymagał szybkiej reakcji ze strony Polski, jednak pozostałe karty są mało wojenne. 3 Kielichów to przyjemna czas w grupie, zadowolenie( sojusznicy?), 10 Buław jako zakończenie pewnego działania które jest prowadzone od dłuższego czasu( pomoc Ukraińcom).
W  przypadku wojny widziałabym tutaj przynajmniej jedną kartę z AW, jakieś Miecze. 

  • Lubię to! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Pomyślałam, że też położę karty bo chodziło mi to po głowie po rozmowie z koleżanką. 
 

Oto mój rozkład: 

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/7261785caad7ac1c

 

Teraz: 5 Buław 

 Za: 6 Buław 

Przeciw: 7 Monet 

Rozwoj sytuacji w kolejnych miesiącach: 

Kochankowie Kapłanka Królowa Mieczy 

 

Wynik: As Mieczy 

 

5 Buław bym czytała jako sprzeczne interesy z Ukrainą( zwłaszcza to używanie naszych silosów na ich zboże). My nie chcemy źle dla Ukrainy ale powoli ich sprawy kolidują z naszymi krajowymi sprawami( rolnicy i spadek cen za uprawy). 
Za mamy 6 Bulaw czyli wciąż Polska jest na górze, w jakiś sposób czuje się wygrana( może udało się na czymś postawić w kwestiach politycznych, co sprzyja naszemu krajowi). 
Nie pomaga czekanie - 7 Monet. Im bardziej sprawa( wygrana Ukrainy) przeciąga się w czasie, tym zagrożenie rośnie( wyboru w USA i wygrana Trumpa który popiera Putina). 
Rozwoj sprawy jest znaczący. Kraj nasz dokona pewnych wyborów( możliwe, że pomoc zostanie w jakiś sposób ograniczona dla Ukrainy). Kapłanka nie ma kontaktu z otoczeniem, skupia się na sobie - jest szansa, że kraj skupi się na swoich sprawach a mniej w sprawę Ukrainy. Królowa Mieczy odcina się - patrząc po kolei na trzy karty razem, Polska znacząco będzie odsuwać się od ingerowanie w wojnę na Ukrainie. 
Wynik jako As Mieczy - zainicjowanie pewnej rozmowy( jakieś spotkanie na szczycie) i określenie stanowiska kraju w sprawie dalszych wydarzeń na Ukrainie.
Ja tu wojny nie widzę. Jeszcze nie teraz( nie w tym roku).  

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Gringe przepraszam ale ja sie pomylilam... tam jest 10mieczy na koncu

 

Edited: no ja tez wiele slyszalam, pewnych decyzji wlqdz nie da sie zinteroretowac inaczej.

 

@Gringe ciesz sie ze nie mieszkasz w Pl

Edytowane przez alieninside
  • Lubię to! 1
  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • alieninside zmienił tytuł na czy w ciagu 2 lat bedzie atak na nasz kraj?
  • Ekspert

10 Mieczy zapowiada koniec, już gorzej nie będzie. Rozstanie. Nie widzę tej karty w kontekście rozpoczęcia wojny - a raczej bliskie temu, co i mi wychodzi czyli odsunięcie się od spraw Ukrainy. 

  • Lubię to! 1
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
41 minut temu, alieninside napisał:

Gringe ciesz sie ze nie mieszkasz w Pl

@alieninside cieszę się od samego początku przyjazdu do UK😅 I to z różnych powodów. 
 

O, na ostatnim wyjeździe do Polski( wróciłam z niego w niedzielę), miałyśmy z siostrą taką przygodę: 

 

Szukałyśmy toalety publicznej w Krasnymstawie i jak dopadłyśmy jedną, to okazało się, że obsługuje ją automat. Czyli wrzucasz 4zl i otwierają się drzwi( było dwoje drzwi: męska oraz damska połączona z niepełnosprawnymi). Siostra wrzuciła 4zl, pyknęły drzwi od męskiej i zaczęłam wchodzić z dzieckiem( niepełnosprawnym) i w tym samym czasie wszedł facet i od razu z tekstem: “A po ile osób to się wchodzi do toalety”?!. Siostra od razu wdała się z nim w polemikę, koleś zwyzywał ją od wariatek itp. 
No po protestu aż chce się odwiedzać Polskę😀 

Juz co pominęłam moja część kiedy sama wdałam się z nim w dyskusje jak mam nie wchodzić z niepełnosprawnym dzieckiem do toalety i skąd mam wiedzieć, że toaleta dla niepełnosprawnych się też otwiera jeśli nie otworzy się pierwszych drzwi( wiedzą dla wtajemniczonych bo informacji o tym nie było jak działa system otwierania drzwi). Było za to info o karze- jeśli wejdzie się w więcej niż 1 osobę, to każdy płaci 40zl. 

Zbieram się właśnie by napisać skargę do Urzędu Miasta Krasnegostawu. 

 

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User
27 minut temu, Gringe napisał:

No po protestu aż chce się odwiedzać Polskę😀 

 

 

Zbaczając z tematu wojennego, to osobiście odnoszę wrażenie, że narastające problemy w kraju oraz całkiem udane działania rządu, które miały na celu skłócenie i podzielenie narodu sprawiły, że Polacy zrobili się bardziej nerwowi niż byli.

 

Co do 8 buław + 3 kielichy + 10 mieczy, to osobiście potrafię zobaczyć w tym interpretację zarówno "za" i "przeciw". 8 buław + 3 kielichy to pozytywne wiadomości. 3 kielichy to ogólnie może być wskazanie na liczbę 3, na przykład przepływ informacji między trzema stronami. Z jakiegoś powodu te informacje będą rozczarowujące - może dla jednej ze stron? 

Z innej perspektywy to 8 buław kojarzy mi się z rakietami i atakiem powietrznym, a 10 mieczy to dla mnie zdecydowanie wojna i śmierć.

 

W ogóle po tym, jak Alien zadała tutaj pytanie to zadałam horarne pytanie i sprawdziłam w aplikacji astro układ planet.

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gringe napisał:

10 Mieczy zapowiada koniec, już gorzej nie będzie. Rozstanie. Nie widzę tej karty w kontekście rozpoczęcia wojny - a raczej bliskie temu, co i mi wychodzi czyli odsunięcie się od spraw Ukrainy. 

Oby. Bo z tego co sie orientuje to Pis optowal za pomoca dla u-y niekoniecznie z pobudek etycznych. Mam nadzieje ze obecny rzad dokonczy co zaczete ale zmieni wkrotce kurs. Chociaz nad nim stoi przeciez jeszcze UE. Przerazaja mnie natomiast wiesci typu- jak najszybciej dodamy do programu przysposobienie obronne, szukamy kierowcow do pojazdow wojskowych, zmieniane sa kategorie obywateli z E na A, jeden zaklad skrocil czas pracy do 4 dni, jezeli pojda za nim inne to dla mnie bedzie jasne ze podczas tych 3 pozostalych bedzie cos produkowane moze dla przemyslu zbrojeniowegi? Nie wiem

Abstrahujac od kart to mysle ze jakies zagrozenie jest.

Gringe ale mialas przygode. Wogole nawet nie wiedzialam, ze sa takie WC. Pewnie spotkanie sie ponowne z "polskim savoir vivre" byl dla Ciebie jak kubel zimnej wody :sark:

 

Co do Twojego rozkladu to nie wiem jak go ugryzc. Ja sie zatrzymalam na tym na 3 karty. Za to swoj interpetuje na 3 rozne sposoby. Wydaje ze 8 bulaw mowi o jakims zagrozeniu. 3 kielichy w tym konteksciez porozumieniem mi sie kojazy, ale takim niekoniecznie formalnym i silnym, to bardzo niepewna karta szczegolnie w pytaniu o wojne.  A 10 mieczy z jego koncem. W sumie to mozna zinterpretowac ze jezeli 8 mieczy to atak to 10 to odparcie ataku i zniszczenie wroga. Im bardziej mysle nad tym tym gorzej. Musze podazac w strone intuicji.

 

9 minut temu, Ariesza napisał:

W ogóle po tym, jak Alien zadała tutaj pytanie to zadałam horarne pytanie i sprawdziłam w aplikacji astro układ planet.

I co Ci wyszlo?

  • Cool 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się 3 Kielichy z 10 Mieczy skojarzyły z definitywnym końcem jakiegoś przymierza ew. końcem (10 Mieczy) "czasu radości" (3 Kielichów).

8 Buław, tak jak pisze @Ariesza - może to być atak z powietrza.

8 Buław też przyspiesza działania..

 

  • Lubię to! 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@nastek96 fajnie, że zsumowałeś karty no faktycznie ta dodatkowa karta jest kwintesencją sytuacji. A jeśli mamy Eremitę to zupełnie się odsuwa od otoczenia, co najwyżej obserwuje z boku ale nie włącza się do akcji bezposrednio. 
Poczekamy zatem z weryfikacją do 2026…

  • Lubię to! 2
  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...