Skocz do zawartości

Które karty mówią o kobiecej atrakcyjności


mezza

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio myślałam,aby założyć ten wątek,gdyż często zadajemy takie pytanie w kontekście miłosnym.

 

Gwiazda- jak dla mnie naturalna piękność,subtelna uroda w oczach Pana. Przyciąga uwagę innych.

 

Królowa Bulaw- tutaj w dużej mierze odgrywa seksapil. Kobieta roztacza taka aurę, która powoduje u mężczyzny wzrost ciśnienia krwi. Ona sama uwielbia kusić i zdaje sobie sprawę ze swojej atrakcyjności.

 

9 denarow- kobieta zadbana i elegancka,jednym słowem klasa sama w sobie. Gustownie ubrana, lubi błyszczeć. Ona także zna swoją wartość,ale w porównaniu do Bulawowej nie potrzebuje tłumów wielbicieli.

 

Cesarzowa- typ kobiety,z którą chce się zakładać rodzinę,a przynajmniej wejść w stała relacje. Kobieca i mądra. Mężczyzna doceni właśnie w niej te atuty.

 

 

  • Lubię to! 1
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@mezza Bulawy na pewno będą podkreślać atrakcyjność bo w sumie cały dwór między innymi o tym mówi( no, są karty mniej przyjemne, jak 9 Buław czy 7 Buław ale to są małe wyjątki). 
Zależy w jakim miejscu leży karta w rozkładzie, jeśli stricte jest to położenie pod tytułem: “co jest dla niego atrakcyjne w niej”, to z każdej karty coś wymyślimy( no chyba, że pani nie jest dla niego atrakcyjna i wtedy mamy jakieś karty które to sugerują, na przykład 4 Mieczy😅 

Ogólnie dobrze jak facet postrzega kobietę przez pryzmat jednej z Królowych. W Cesarzowej to już jest wypas bo on będzie bił przed nią pokłony i ogólnie pełen szacun i uwielbienie. 
Dużo zależy od kontekstu w jakim kładziemy karty. 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Które karty mówią o kobiecej atrakcyjności

 

To zależy co kto preferuje. Jedni lubią naiwne idiotki, inni cenią intelekt, a jeszcze inni wolą starsze ale z kasą. Także jest to indywidualna sprawa wybierającego. Mogą ją określać w zasadzie wszystkie karty.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kobietę atrakcyjną fizycznie pokażą takie karty jak Cesarzowa, Królowa Buław, Moc, Gwiazda.

To są kobiety, które przyciągają wzrok.

Jeśli spytasz, czy ktoś jest atrakcyjny fizycznie to również  As buław mówiący o podnieceniu lub as kielichów. 

 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,że atrakcyjność fizyczna to As Bulaw tutaj nawet sama grafika mówi już wiele. Moc duża seksualność,ale kobieta bardziej potrafi ujarzmić zapędy pana. 

 

Jeśli chodzi o królowe to 

 

Królowa Kielichow tutaj będzie pociągała emocjonalność i wrażliwość.

Królowa Denarow zaradność,przedsiębiorczość i zdrowo rozsadkowe podejście do życia.

Królowa Mieczy zdecydowanie intelektu i pociagajaca niedostępność. Bulawowa już omówiliśmy.

 

Kaplanka nie będzie może pobudzała seksualnie,ale zapewne zaintryguje Aura tajemniczości i mądrości.

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królowa mieczy może być atrakcyjna pod względem intelektu i riposty. 

Ale zadając pytanie chciałaś wiedzieć, które karty wskażą kobietę atrakcyjną, czy co atrakcyjnego możemy wyciągnąć z każdej karty?

Moim zdaniem Królowa Mieczy nie jest kartą, która wskaże piękną kobietę o wielkiej urodzie. Ale na pewno możemy się zachwycić błyskotliwością jej umysłu. 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
Napisano (edytowane)

@nastek96 @mezza - a ja sobie tak myślę, że nawet jak panu podoba się pani i to taka która jest nieszczególnie atrakcyjna fizycznie ale ma to „coś”( przyciąga pana swoim umysłem, błyskotliwością, czułością i wszystkim innym, co przychodzi na myśl), to i tak wyjdzie w Buławach a nie Mieczach. Królowa Mieczy odcina, strzela focha i zimna, trzyma dystans - ja tu nie widzę by była chemia( nawet jednostronna). 
 

Jeśli w rozkładzie partnerskim nie na Buław, to znaczy, że relacja w najlepszym razie jest na „wstrzymaniu”, coś się odwleka - a najczęściej  po prostu nici z tego. 

Edytowane przez Gringe
  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam podobnie. Karty będą dostosują standardy urody do osoby dla, której wróżymy. I tak pani, która będzie średniej urody, ale idealnie wpisze się w ideały pana pokaże się jako kobieta buław. 

Ale myślę, że jeśli pani będzie dla pana średnio wyględna, a przyciągnie go umysłem to pokaże się jednak w mieczach. Trzeba by porobić eksperymenty, żeby się dowiedzieć jak z tym jest.

 

Sama królowa mieczy jest chłodna i odcinająca, ale wszystko zależy od kart sąsiadujących. 

Choć to naprawdę wiele zależy od kart i nic nie jest pewne na 100%.

 

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@nastek96 tak sobie myślę, idąc dalej tym tropem Królowa Buław a Królowa Mieczy - w przypadku tej drugiej facet nie postrzega kobiety przez pryzmat jej fizyczności, możliwe, że nie ma z nią kontaktu w realu albo w ogóle to nie jest relacja męsko-damska a raczej służbowa czy innego rodzaju( wykluczając seks i uczucia czy przyjaźń). 
 

Trzeba poeksperymentować z kartami - może wtedy się dowiemy😅😂

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kobiety mieczowej raczej przez fizyczność się nie postrzega. U niej na pierwszym planie jest intelekt. On przysłania wszystko. 

Ciało jest u buławowej i może u denarowej. U kielichowej jest piękne wnętrze. 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, dlatego skoncentrowałam się na tych pierwszych kartach plus Moc i As bulaw. Zostańmy przy interpretacji,które wskazują na atrakcyjnośc i pociąg,bo w 90% przypadkow od tego się zaczyna.

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, nastek96 napisał:

Królowa mieczy może być atrakcyjna pod względem intelektu i riposty. 

Ale zadając pytanie chciałaś wiedzieć, które karty wskażą kobietę atrakcyjną, czy co atrakcyjnego możemy wyciągnąć z każdej karty?

Moim zdaniem Królowa Mieczy nie jest kartą, która wskaże piękną kobietę o wielkiej urodzie. Ale na pewno możemy się zachwycić błyskotliwością jej umysłu. 

A dlaczego nie może być inteligentna i jednocześnie piękna. Poza tym kanony mody się się zmieniają, upodobania również. Kiedyś były na czasie rubensowskie kształty, potem kobiety typu klepsydra, obecnie figury chłopięce bez wcięcia w talii. Także ten... 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i piękna i inteligentna. Ale Królowa mieczy w podstawowym znaczeniu nie mówi o wielkiej urodzie. O tym mówi raczej Cesarzowa i Królowa Buław. 

I jak wspomnieliśmy wyżej karty dopasowują się do upodobań osoby, której wróżymy. Więc karty nie pokażą w Królowej buław brunetki, czy blondynki, ani klepsydry, ale kobietę, która jest pociągająca dla konkretnego mężczyzny. 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mezza według mnie pokazuje kobietę atrakcyjną i zadbaną, inwestująca w swój wygląd. Może korzystać z usług medycyny estetycznej, ma zrobione paznokcie i włosy. Dobry makijaż i ciuchy. Widać piniondz 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User

Wydaje mi się, że to zależy od pytania i tego, kto w ogóle pyta.
Powiedzmy, że kobieta pyta "czy mu się podobam?" i wyjdzie Królowa Mieczy - według mnie nie, on ma ją za osobę chłodną, po za tym ta Królowa oznacza też rozwódki i wdowy, co nijak ma się do ewentualnego związku.

Ale gdy zapyta mężczyzna "z jaką kobietą będę szczęśliwy?", to Królowa Mieczy pokaże jego ideał - zapewne dojrzałą brunetkę, kobietę inteligentną.

  • Lubię to! 1
  • Medal 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
6 godzin temu, Ariesza napisał:

Wydaje mi się, że to zależy od pytania i tego, kto w ogóle pyta.
Powiedzmy, że kobieta pyta "czy mu się podobam?" i wyjdzie Królowa Mieczy - według mnie nie, on ma ją za osobę chłodną, po za tym ta Królowa oznacza też rozwódki i wdowy, co nijak ma się do ewentualnego związku.

Ale gdy zapyta mężczyzna "z jaką kobietą będę szczęśliwy?", to Królowa Mieczy pokaże jego ideał - zapewne dojrzałą brunetkę, kobietę inteligentną.

@Arieszaidealnie to ujęłaś - w tym właśnie jest różnica jeśli chodzi o interpretację Królowej Mieczy. 
 

Inna sprawa, że większość facetów nie zwróci uwagi na Królową Mieczy, no chyba, że ktoś jest masochistą🤪 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User
2 godziny temu, Gringe napisał:

Inna sprawa, że większość facetów nie zwróci uwagi na Królową Mieczy, no chyba, że ktoś jest masochistą🤪 

 

Według mnie największe szanse na zwrócenie uwagi na nią ma sam Król Mieczy :) W końcu pary królewskie w Tarocie mogą opisywać też małżeństwa, a więc osoby, które mają podobną agendę, charakter i cele. Są "do pary". 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
1 godzinę temu, Ariesza napisał:

 

Według mnie największe szanse na zwrócenie uwagi na nią ma sam Król Mieczy :) W końcu pary królewskie w Tarocie mogą opisywać też małżeństwa, a więc osoby, które mają podobną agendę, charakter i cele. Są "do pary". 

Fakt, może tak być :) 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User

Pokminiłam i generalnie zgadzam się z Waszymi odpowiedziami. Pod rozwagę wzięłam jeszcze takie nietypowe karty:

10 Kielichów - potencjalna żona i poszerzanie rodziny, osoba, dzięki której czujemy się spełnieni
Siła - karta niekiedy łączona z seksem (zwłaszcza w talii Crowleya); energia Lwa lub Lwicy, ale pod kontrolą
Diabeł - kusicielka, famme fatale, kobieta toksyczna, ale jednocześnie pociągająca, lubi BDSM
Słońce - karta pozytywna w zasadzie dla wszystkich niezależnie od płci, zwraca uwagę, ma charyzmę, promienieje, radosna, ekstrawertyczka
Świat - kobieta kompletna, będąca dla nas całym światem, podróżniczka
 

  • Lubię to! 2
  • Cool 1
  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dołożyła tutaj 9 kielichów . Pokazuje osoby które mają wiele do zaoferowania . Osoby w tej karcie często mają wielu adoratorów i są postrzegane jako takie spełnienie marzeń chociaż niekoniecznie chcą się angażować . 

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ariesza napisał:

 

Według mnie największe szanse na zwrócenie uwagi na nią ma sam Król Mieczy :) W końcu pary królewskie w Tarocie mogą opisywać też małżeństwa, a więc osoby, które mają podobną agendę, charakter i cele. Są "do pary". 

Ja się zastanawiam czy taka kobieta nie będzie się bardziej interesował Król Kijów . To zdobywca który się za siebie nie ogląda . Oni mają duże ego . Jemu może się podobać kobieta trudna do zdobycia ,jezeli mu się uda to większą satysfakcja . On się nie będzie zrażał pierwszymi niepowodzeniami . Natomiast król mieczy chłodno kalkuluje . 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2024 o 10:34, Ariesza napisał:

Wydaje mi się, że to zależy od pytania i tego, kto w ogóle pyta.

Otóż to. Dobrze zadane pytanie, to połowa sukcesu. Przy czym należy pamiętać, że na przykład w karcie Króla Mieczy może wyjść kobieta i tak może być ze wszystkimi kartami osobowymi. Opisy z książek nie zawsze pokrywają się z prawdą. Nic bardziej się nie sprawdza niż praktyka. Dla mnie Król Mieczy jest osobą z charakteru surową, wymagającą, oczywiście intelektualista, wysoki i szczupły. To samo dotyczy kobiety wychodzącej w Królu Mieczy. 

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mezza napisał:

Kaplanka..To chyba taka szara myszka ledwo widoczna.

Hmmm... nie powiedziałabym. Jest bardzo atrakcyjna, ale nie na pierwszy rzut oka. Eteryczna, tajemnicza, niedostępna i przez to pociągająca i atrakcyjna.

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2024 o 23:19, Ariesza napisał:

Diabeł - kusicielka, famme fatale, kobieta toksyczna, ale jednocześnie pociągająca, lubi BDSM

A  facet  ?

 

Cytat

Słońce - karta pozytywna w zasadzie dla wszystkich niezależnie od płci, zwraca uwagę, ma charyzmę, promienieje, radosna, ekstrawertyczka

Mi się zawsze kojarzy z młodzieńczym wyglądem, w zasadzie uczniem. Kimś młodym, na pewno młodszym od osoby pytającej.

Cytat

Świat - kobieta kompletna, będąca dla nas całym światem, podróżniczka

Ktoś o wyglądzie klasycznym, nie wyróżnia się z tłumu.. Wodniczka.

Edytowane przez Elżbieta.
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
6 godzin temu, Elżbieta. napisał:

A  facet  ?

Jeśli to ma być określenie jego atrakcyjności to w Diable ściele się żeński trup😅😆🤪

W sensie masakrycznie pociągający i żadna nie powie mu „nie”( na każdą kobietę umie znaleźć sposób). 

Ale…Diabeł to osoba co która umie uzależnić od siebie - stworzy takie sytuacje, że nie będziemy umieli powiedzieć „nie” i odejść. I nie zawsze chodzi tu o seks( a wręcz może być bardzo różnie - tu zależy od rozkładu i o co dokładnie pytamy). 
 

W dniu 9.03.2024 o 09:54, Elżbieta. napisał:

Otóż to. Dobrze zadane pytanie, to połowa sukcesu. Przy czym należy pamiętać, że na przykład w karcie Króla Mieczy może wyjść kobieta i tak może być ze wszystkimi kartami osobowymi. Opisy z książek nie zawsze pokrywają się z prawdą. Nic bardziej się nie sprawdza niż praktyka. Dla mnie Król Mieczy jest osobą z charakteru surową, wymagającą, oczywiście intelektualista, wysoki i szczupły. To samo dotyczy kobiety wychodzącej w Królu Mieczy. 

Dokładnie. Literatura wprowadza w błąd, zwłaszcza na początku drogi z Tarotem można popaść w książkowe schematy( chyba nie spotkałam się jeszcze z książką o Tarocie gdzie autor podkreśliły znaczenie cech Rycerza, Królowej czy Króla w oderwaniu od płci - w sensie każda z postaci dworu może być i kobietą i mężczyzną). 
 

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 8.03.2024 o 22:47, mezza napisał:

Kaplanka..To chyba taka szara myszka ledwo widoczna.

Chociaż ostatnio mi pokazuje jako kobiete intrygujaca poprzez swoją tajemniczość. Cos na zasadzie, kim jest ta kobieta,która sie tutaj pojawiła.

Edytowane przez mezza
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabeł to jest jak narkotyk. Takie relacje są zazwyczaj toksyczne,gdyż jak Gringe powiedziała bardzo nas wciągają i uzależniają, ale Pan nie da nam poczucia bezpieczeństwa. Bedzie bawil się nami jak marionetka.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
1 godzinę temu, mezza napisał:

Diabeł to jest jak narkotyk. Takie relacje są zazwyczaj toksyczne,gdyż jak Gringe powiedziała bardzo nas wciągają i uzależniają, ale Pan nie da nam poczucia bezpieczeństwa. Bedzie bawil się nami jak marionetka.

Jesli w rozkładzie partnerskim któraś ze stron wychodzi w Diable - to tak, nie jest to dobra wróżba a osoba zamierza wykorzystać nas do swoich celów bez oglądania się na nasze dobro. 
 

ufff… całe szczęście nikt do tej pory nie wyszedł mi w Diable ;) 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam te emocje i podziękuję,bo to jest wyniszczające,a zarazem tak ciężko to przerwać. Nie polecam w rozkładzie, bo raka osoba nie patrzy na nasze emocje. Taka kanalia ma przyjemność z kłamstw,manipulacji i zabawy w cieplo,zimno.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Wracając do atrakcyjności w kartach, pomijając dwór Buław, myślę, że Kielichy są całkiem przyjemne z wyjątkiem 4,5,8. 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mezza napisał:

Diabeł to jest jak narkotyk. Takie relacje są zazwyczaj toksyczne,gdyż jak Gringe powiedziała bardzo nas wciągają i uzależniają, ale Pan nie da nam poczucia bezpieczeństwa. Bedzie bawil się nami jak marionetka.

Tak, bardzo uzależniające - karmiczne.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mezza napisał:

Ja znam te emocje i podziękuję,bo to jest wyniszczające,a zarazem tak ciężko to przerwać. Nie polecam w rozkładzie, bo raka osoba nie patrzy na nasze emocje. Taka kanalia ma przyjemność z kłamstw,manipulacji i zabawy w cieplo,zimno.

Też mam takie wrażenie. Mam znajomego, który ma diabła w problemie i w misji. Bardzo magnetyczny człowiek, uzależniający. Podejrzewam, że ma też uzależnienia, ale z drugiej strony jest przyjacielski, chce pomóc, umie pięknie mówić, nie jest taki zły - mam wrażenie. Jeżeli mowa o atrakcyjności, to tak, diabeł jest atrakcyjny, taki uwodziciel bym powiedziała.

 

Czy ktoś miał jeszcze styczność z ludźmi z diabłem w misji, bądź w problemie? (na czwartej pozycji w portrecie psychologicznym) i może opowiedzieć?

Edytowane przez dziolchaa86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gringe napisał:

Jeśli to ma być określenie jego atrakcyjności to w Diable ściele się żeński trup😅😆🤪

W sensie masakrycznie pociągający i żadna nie powie mu „nie”( na każdą kobietę umie znaleźć sposób). 

Ale…Diabeł to osoba co która umie uzależnić od siebie - stworzy takie sytuacje, że nie będziemy umieli powiedzieć „nie” i odejść. I nie zawsze chodzi tu o seks( a wręcz może być bardzo różnie - tu zależy od rozkładu i o co dokładnie pytamy). 
 

 

Oj tak, uzależniający typ, wzbudzający skrajne emocje. Ja potrafiłam powiedzieć nie,  ujarzmiłam tego diabełka :D

 Nie przeszkadzało jemu to, że mam męża, podrywał od razu. Oczywiście żonaty. Czaruś, czarodziej. Pierwszy raz takiego człowieka spotkałam.

Edytowane przez dziolchaa86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...