Jump to content

Maciej


Marcin

Recommended Posts

 • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Maciej :

 

Uczuciowy, oddany przyjaciel. Zbyt często daje się "podprowadzać". Wielki marzyciel; podróżnik i przywódca średniego szczebla. W pracy przeważnie doskonały. W miłości stały i solidny. Czasem zbyt szeroki wachlarz zainteresowań. Chętnie pomaga, szczególnie kobietom. Bywa, że się pogniewa i niechętnie przebacza.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...
 • 2 weeks later...
Guest Mafciek

Imię Maciej promieniuje ciepłem, dostatkiem, kojarzy się z szumem sadów i brzęczeniem pszczół. I chociaż powstało wśród skalistych pustyń Ziemi Świętej, od dawna zadomowiło się w Słowiańszczyźnie.

 

Liczba tego imienia wynosi sześć. Szóstka spośród wszystkich liczb najsilniej związana jest z życiem przyrody oraz z ludźmi, którzy żyją w zgodzie z naturą, jako jej dobrzy gospodarze. To wyjaśnia wszystkie skojarzenia imienia Maciej z zacisznym domem, spokojną wsią, dostatkiem, wygodami i dobrobytem.

 

Kiedy słyszymy to imię, jesteśmy pewni, że ktoś, kto ma na imię Maciej, nie jest w stanie ani nikogo skrzywdzić, ani urazić, ani nawet zaniedbać. Mało jest imion, które równie silnie budzą odruchowe zaufanie. (Może jeszcze Krzysztof?) A bierze się to stąd, że Maciejowie, mocą swojej liczby, szóstki, sami mają głębokie zaufanie do swojej natury i do własnego losu. Żyją tak, jakby nic złego nie mogło się przytrafić ani im samym, ani ich bliskim. Jeżeli zaś los chwilowo im nie sprzyja, Maciej zawsze może liczyć na rodzinę i przyjaciół, których sobie zawczasu pozyskał. Można zatem żartobliwie powiedzieć, że Macieje spadają zawsze na cztery łapy, jak koty, które też chętnie lud nazywa "Maćkami".

 

Maciejom właściwy jest spokój i równowaga ducha. Umieją też właściwie wykorzystywać nadarzające się okazje, również w interesach. Cenią sobie uroki życia małżeńskiego i rodzinnego. Potrafią otoczyć się rzeczami pięknymi i wygodnymi, mają dobry gust - a przynajmniej brak im zamiłowania do nowoczesnych dziwactw. Żywią szacunek do historii i przyrody. Bywają niestrudzonymi kolekcjonerami różnych cennych przedmiotów, a często też dzieł sztuki. Są dobrymi doradcami, na ich opiniach można polegać. Co cenne, znają się również na kobiecej stronie życia. W ich życiowej karierze raczej rzadko zdarzają się nagłe zrywy i gwałtowne zmiany; Maciejowie raczej stawiają na spokój i stopniowy rozwój. Mają dobrą intuicję, jeśli chodzi o sprawy finansowe i potrafią dochodzić do znacznych dostatków nawet w mało sprzyjających czasach. I dodajmy: miły jest Maciejom zarówno wolny rynek, jak i prywatna własność.

 

Imię Maciej najlepiej zestrojone jest ze znakiem Byka, jakby wręcz "zaprojektowane" specjalnie dla tego znaku. Często okazuje się, że zadowoleni ze swojego imienia Macieje, nawet gdy ich Słońce znajduje się w innym znaku, to w Byku mają Księżyc lub ascendent. Również domator i miłośnik osiadłego życia, Rak, jest dobrym kandydatem na Macieja. Można polecić też to imię Wagom, Rybom i Pannom. Dla wielu znaków to imię będzie miało działanie terapeutyczne: pomoże przezwyciężyć kłopoty, jakie często mają owe znaki. A więc Lwy, Bliźnięta i Strzelce uczy opanowania i zgodnego współdziałania ze swoim otoczeniem. Skorpionom i Koziorożcom każe cieszyć się życiem. U Wodników rozwija dobre wyczucie rzeczywistości. Jeden Baran może czuć się z nim niewygodnie.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

niah niah, ja jestem Maciek, ale nic nowego sie nie dowiedziałem :)

no może to:

Strzelce uczy opanowania i zgodnego współdziałania ze swoim otoczeniem

:)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 1 month later...
Dyskusja na temat znaczenia imienia Maciej :

 

Uczuciowy, oddany przyjaciel. Zbyt często daje się "podprowadzać". Wielki marzyciel; podróżnik i przywódca średniego szczebla. W pracy przeważnie doskonały. W miłości stały i solidny. Czasem zbyt szeroki wachlarz zainteresowań. Chętnie pomaga, szczególnie kobietom. Bywa, że się pogniewa i niechętnie przebacza.

 

Ja jestem Maciek i przyznac musze ze to opis mojej osoby hehehe. Nie rozumiem tylko w jakim znaczeniu zostalo uzyte tutaj slowo 'podprowadzac' i dodalbym ze lubi pomagac nie tylko kobietom, ale i kazdemu komu jest w stanie pomoc. Reszta zgadza sie w 100%... czy to zbieg okolicznosci ze akurat pracuje na stanowisku kierowniczym i w pracy czesto wyprzedzam o krok moich przelozonych starajac sie wszystko zorganizowac doskonale, ale do dalszych awansow podchodze z dystansem, pozostanie pytaniem bez odpowiedzi ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Maciej

 

Osobowość: Ten, co niesie świat

Charakter: 90 %

Promieniowanie: 96 %

Rezonans: 107 000 drgań/ sek.

Kolor: Żółty

Główne cechy: Towarzyskość - Uczuciowość - Zmysło*wość - Zdrowie

Totem roślinny: Drzewo figowe

Totem zwierzęcy: Jaguar

Znak: Rak

TYP: Ludzie nerwowi, pobudliwi, bardzo szybko reagujący, jak jaguar, ich totem. Mają tajemniczą osobowość.

PSYCHIKA: Są zarazem introwertykami i ekstrawer*tykami. Ich życie wewnętrzne jest bogate i uporządko*wane, ale są również otwarci na świat i chętnie mieszają się do cudzych spraw, nie przez niezdrową ciekawość, ale by pomóc innym.

WOLA: Bardzo silna, często graniczy z uporem. Mogą stać się despotyczni.

POBUDLIWOŚĆ: Bardzo mocna, czasem powoduje dzikie wybuchy zarówno w domu rodzinnym, jak i w szkole czy w miejscu pracy.

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Nie chcą niczego burzyć, ale wolą budować na dziewiczych terenach. Porażki wy*wołują u nich, gniew.

AKTYWNOŚĆ: Jako uczniowie czy studenci nieraz podważają autorytet profesora, ale sami mogą zostać doskonałymi nauczycielami o rozwiniętym zmyśle pedagogicznym. Mogą także być politykami, psycho*logami, psychiatrami itd. Łatwo przystosowują się do sytuacji, pod warunkiem, że dzierżą drążek sterowni*czy w dłoni.

INTUICJA: Należałoby raczej powiedzieć: widzenie, gdyż obraz tego, co powinni zrobić, staje im przed oczami niczym fotografia, pozwalając działać precyzyj*nie i skutecznie.

INTELIGENCJA: Otwarta, analityczna. Bardzo cie*kawi. Pragnie za wszelką cenę wszystko poznać. W dzie*ciństwie trzeba dawać im książki, pozwalać na ogląda*nie telewizji i dyskusje z dorosłymi.

UCZUCIOWOŚĆ: Są bardzo wrażliwi, bronią niesłusznie atakowanych.

MORALNOŚĆ: Moralizatorzy, mają tendencję do ingerowania w cudze postępowanie w stylu: "Rób to, co ci mówię, nie rób tego, co ja robię!"

ZDROWIE: Nie obawiają się przemęczenia intelektu*alnego. Uwaga na wypadki, które mogą uszkodzić kościec! Słabe punkty: układ oddechowy, krążenie krwi.

ZMYSŁOWOŚĆ: Wcześnie rozpoczynają tę dziedzinę życia. Mają silne potrzeby seksualne, ale potrafią je opanować, gdy z powodów moralnych, politycznych, religijnych, oddają całą swą energię innej sprawie.

DYNAMIZM: Cechuje ich pewność siebie, która przerasta ich własną osobowość i sprawia na otoczeniu wrażenie, że mają jakąś misję do wypełnienia.

TOWARZYSKOŚĆ: Gdy mają komuś coś do powiedzenia, walą prosto z mostu. Rozmówcy są nieraz zaskoczeni. Powiedzmy, że trochę brak im dyploma*cji.

PODSUMOWANIE: Trzeba ich uważnie nadzorować w okresie młodzieńczym. Ale spróbujcie dogonić Jaguara.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...
 • 3 months later...

MACIEJ

 

Pochodzenie: hebrajskie

Liczba imienia: SZÓSTKA

Znaczenie: "dar Jahwe"

Znak zodiaku: Byk

Planeta: Księżyc i Wenus

Imieniny: 30 Styczeń, 24 Luty, 25 Luty, 14 Maj, 11 Listopad

 

 

Maciej należy do tych imion, które znaczą "dar Boga", razem z Teodorem i Bogdanem. Blisko spokrewnione z nim jest imię Mateusz, też hebrajskie i znaczące to samo. Imię Maciej promieniuje ciepłem, dostatkiem, kojarzy się z szumem sadów i brzęczeniem pszczół. I chociaż powstało wśród skalistych pustyń Ziemi Świętej, od dawna zadomowiło się w Słowiańszczyźnie. jest z życiem przyrody oraz z ludźmi, którzy żyją w zgodzie z naturą, jako jej dobrzy gospodarze. To wyjaśnia wszystkie skojarzenia imienia Maciej z zacisznym domem, spokojną wsią, dostatkiem, wygodami i dobrobytem. Kiedy słyszymy to imię, jesteśmy pewni, że ktoś, kto ma na imię Maciej, nie jest w stanie ani nikogo skrzywdzić, ani urazić, ani nawet zaniedbać. Mało jest imion, które równie silnie budzą odruchowe zaufanie. (Może jeszcze Krzysztof?) A bierze się to stąd, że Maciejowie, mocą swojej liczby, szóstki, sami mają głębokie zaufanie do swojej natury i do własnego losu. Żyją tak, jakby nic złego nie mogło się przytrafić ani im samym, ani ich bliskim. Jeżeli zaś los chwilowo im nie sprzyja, Maciej zawsze może liczyć na rodzinę i przyjaciół, których sobie zawczasu pozyskał. Można zatem żartobliwie powiedzieć, że Macieje ******ą zawsze na cztery łapy, jak koty, które też chętnie lud nazywa "Maćkami". Maciejom właściwy jest spokój i równowaga ducha. Umieją też właściwie wykorzystywać nadarzające się okazje, również w interesach. Cenią sobie uroki życia małżeńskiego i rodzinnego. Potrafią otoczyć się rzeczami pięknymi i wygodnymi, mają dobry gust - a przynajmniej brak im zamiłowania do nowoczesnych dziwactw. Żywią szacunek do historii i przyrody. Bywają niestrudzonymi kolekcjonerami różnych cennych przedmiotów, a często też dzieł sztuki. Są dobrymi doradcami, na ich opiniach można polegać. Co cenne, znają się również na kobiecej stronie życia. W ich życiowej karierze raczej rzadko zdarzają się nagłe zrywy i gwałtowne zmiany; Maciejowie raczej stawiają na spokój i stopniowy rozwój. Mają dobrą intuicję, jeśli chodzi o sprawy finansowe i potrafią dochodzić do znacznych dostatków nawet w mało sprzyjających czasach. I dodajmy: miły jest Maciejom zarówno wolny rynek, jak i prywatna własność. Imię Maciej najlepiej zestrojone jest ze znakiem Byka, jakby wręcz "zaprojektowane" specjalnie dla tego znaku. Często okazuje się, że zadowoleni ze swojego imienia Macieje, nawet gdy ich Słońce znajduje się w innym znaku, to w Byku mają Księżyc lub ascendent. Również domator i miłośnik osiadłego życia, Rak, jest dobrym kandydatem na Macieja. Można polecić też to imię Wagom, Rybom i Pannom. Dla wielu znaków to imię będzie miało działanie terapeutyczne: pomoże przezwyciężyć kłopoty, jakie często mają owe znaki. A więc Lwy, Bliźnięta i Strzelce uczy opanowania i zgodnego współdziałania ze swoim otoczeniem. Skorpionom i Koziorożcom każe cieszyć się życiem. U Wodników rozwija dobre wyczucie rzeczywistości. Jeden Baran może czuć się z nim niewygodnie.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
Guest Mafciek

Odkryłem ostatnio związek tego imienia z jednym z bohaterów anime "Death Note".

L Lawliet (jap. エル・ローライト, Eru Rōraito?) Jego prawdziwe imię to: Lawliet Lawsford, posiada on inicjały L.L. - jedna z głównych postaci mangi i anime z serii Death Note. L znany jest także pod pseudonimami: Ryuuzaki, Hideki Ryuuga, Erald Coil, Danuve. L uważany jest za najlepszego detektywa na świecie i głównego wroga seryjnego mordercy, Kiry. Erald Coil oraz Danuve to, według opinii publicznej, dwaj najlepsi detektywi na świecie zaraz po L, lecz tak naprawdę są to fikcyjne postacie, wykreowane i odgrywane przez L. Można przypuszczać, iż Ryuuzaki jest sierotą - wskazuje na to retrospekcja cofająca widza do jego dzieciństwa. Wychowywał się Anglii w Sierocińcu Wammy`s House założonym przez Quillsha Wammy, gdzie najprawdopodobniej Watari odkrył jego zdolności. Quillsh i Watari to jedna i ta sama osoba, pomagająca L pod pseudonimem Watari.

 

L ma czarne włosy, podkrążone oczy oraz jest szczupły. Jego wygląd jest niedbały - bohater nie przykłada zbytniej wagi do swojego stroju. Nosi jasnoniebieskie jeansy i białą, rozciągniętą bluzkę z długimi rękawami. Zazwyczaj chodzi boso, buty zakłada tylko, gdy musi. Posiada ekscentryczne nawyki, takie jak: siedzenie w dziwny sposób (jak twierdzi: "inaczej jego zdolność dedukcji zostałaby zredukowana o 40%"), ciągłe spożywanie słodyczy i przesadnie słodzonych napojów (ponieważ mózg zużywa więcej kalorii niż jakakolwiek inna część ludzkiego ciała i jest narażony na niedowagę) oraz trzymanie rzeczy w osobliwy sposób.

 

Bohater posiada niesamowitą zdolność percepcji, co sprawia, że każda kryminalna zagadka jest dla niego niezwykle przejrzysta. W mandze bohater jest przedstawiony jako "super detektyw" i "siła sprawiedliwości".

 

Prowadząc sprawę Kiry, dzięki swemu talentowi szybko dochodzi do wniosku, że jest nim Light Yagami. Od momentu, w którym postawił swą tezę, próbował nieustannie znaleźć dowody. Aby dowieźć swych teorii zapisuje się na ten sam uniwersytet co Light, używając pseudonimu "Hideki Ryuuga". Z drugiej strony, grupie dochodzeniowej w sprawie Kiry, przedstawił się jako "Ryuuzaki".

 

Nawet, gdy L nie posiada żadnych dowodów na powiązania Lighta z Kirą, nie zmienia swych podejrzeń z nim związanych. Gdy Light zrzeka się posiadania Death Note (co jest równoznaczne z utratą wszelkich wspomnień dotyczących notesu), nie potrafi oczyścić się z zarzutów w oczach L. Bohater zostaje uśmiercony przez shinigami Rem w 25 odcinku .

Może powinni mu zmienić imię na Maciek ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...