Skocz do zawartości

Szukanie partnera z pewną pomocą Tarota


Rekomendowane odpowiedzi

  • Ekspert

@Anastazja979 oto karty o które poprosilaś: 


https://www.fotosik.pl/zdjecie/709fce794503b6d1 

 

 

Cechy przyszłego partnera to: 

 

Sprawiedliwość - osoba  co kierująca się rozumem, racjonalnymi przesłankami, dyplomatyczna, uczciwa i ceniąca sobie prawo i porządek, możliwe, że wręcz bardzo konserwatywna, związana ze środowiskiem w którym pracujemy, formalne kontakty. 
 

4 Mieczy jako osoba - ktoś będący na zwolnieniu lekarskim, urlopie czy sanatorium. Będący na jakiejś przerwie od aktywności umysłowej, wracający do sił, poddający się rehabilitacji; leczący emocjonalne rany, przebywający dużo w domu. 
 

As Buław jako osoba - osoba inicjująca i kontakty, chętnie wymieniająca wiadomości, aktywna i inicjująca wydarzenia. Ktos od kogo wszystko się zaczyna, lider, wodzirej, ktoś optymistycznie nastawiony do życia, uśmiechnięty, lubiący być w ruchu, robiący coś cały czas( a przynajmniej podejmujący się nowych zadań). 
 

Przy czym warto oddzielić znaczenie dworu Mieczy( tu 4 Mieczy) który mówi o aktywności umysłowej i związanych z nią procesach psychicznych( myślenie, stres, analiza, idee, pomysły) a Buław które mówią o robieniu czegoś i chęci, ochocie do czegoś( ogień pcha do przodu, nadaje rozpęd, jest nieprzemyślanym impulsem). 
 

Z jaką sprawą z poprzedniego związku musisz się uwolnić? Głupiec 

Nie wiem czy cokolwiek zostało z poprzedniego związku by trzeba było to jeszcze przepracowywać, Głupiec sugeruje zupełnie czystą kartę i brak czegokolwiek - możliwe, że kartom chodzi o brak życiowego doświadczenia w poważnych relacjach i konieczność zdobycia dopiero tego doświadczenia( na różnych życiowych planach, sferach). 
 

Od jakich nierealistycznych wpływów musisz się uwolnić? 10 Kielichów 

Tu karty są bardzo spójne - możliwe, że na obecną chwilę masz nierealne oczekiwania odnośnie relacji - nic od razu nie jest idealne i każda relacja wymaga pracy, doświadczenia, nauki. Nie otrzymujemy od razu całej rodziny w pakiecie( możliwe by odrzucić na początku chęć poznawania całej rodziny partnera lub oczekiwanie bycia “przysposobionej” do niej od samego początku. 
 

Gdzie spotkasz bratnią duszę? 9 Monet 

Karta sugeruje miejsca gdzie człowiek czuje się bezpiecznie, dostatnio, jest sam z wyboru i cieszy się swoją samodzielnością - gdzieś gdzie udasz się sama by poczuć się jak mała cesarzowa. Gdzie gdzie nie wchodzi się od tak z ulicy bo trzeba zapłacić, użyć karty lub biletu. Mieć wykupioną co miejscówkę. Może być to miejsce na powietrzu, w bardzo przyjemnym otoczeniu ale wcześniej opłacone; gdzieś gdzie jesteś “zrobiona”, odstawiona, nie w codziennych ubraniach. Gdzie czujesz się panią swojego życia i Ty decydujesz, co robisz z czasem i na co go poświęcasz( przychodzi mi tu też do głowy jakiś wyjazd, urlop, ogród botaniczny, zamknięta impreza na świeżym powietrzu). 
 

Jaka jest najlepsza cecha przyszłego partnera? 2 Kielichów 

Zaangażowanie emocjonalne we wspólne sprawy, poczucie jedności z drugą osobą, wsparcie emocjonalne 

 

W jaki sposób będziecie szczęśliwi? 7 Bulaw

Warto zadbać o swoje granice i niekoniecznie iść na kompromisy  być zbytnio uległym bo z czasem może to zrodzić flustrację, że nasze potrzeby są ignorowane. Zdrowe granice - jak również mieć na uwadze, że partner też je posiada.
 

Na czym koncentrować się obecnie? 3 Monet

Rób to, co robisz dotychczas.  Poświęć czas pracy, hobby - czas spędzony w ten sposób przyniesie zysk w przyszłości. To nie jest moment rozpoczynania czegoś nowego a kontynuowanie obecnych projektów. Praca w grupie, czas spędzony z osobami z pracy, przyjaciółmi. Robienie czegoś ze znajomymi( może jakieś wyjścia na siłownię, do kina). 
 

powodzenia 🍀
 

 

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
4 minuty temu, Anastazja979 napisał:

@Gringe dziękuję, Twój rozkład dodał mi dużo otuchy :)

Przyznam, że jak go znalazłam, to pomyślałam o Tobie i wszystkich osobach którym sen spędza z powiek szukanie nowego partnera😅 

Nadzieja jest dla każdego - a rozkład ma bardzo sensowne pozycje i daje konkretne odpowiedzi😊

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
6 godzin temu, nastek96 napisał:

Ja również poproszę o rozkład :)


1-3 Jakich trzech cech należy szukać u partnera? 2 Buław Księżyc Sprawiedliwość  
 

4. Co musisz w sobie przepracować w sobie(pytanie na życzenie pytającego)?Moc 

 

5. Od jakich nierealistycznych oczekiwań muszę się uwolnić? Papież

 

6. Gdzie spotkam swoją bratnią duszę? 4 Kielichów 

 

7. Jaka jest jego najlepsza cecha? Umiar  

 

8. Dlaczego będziemy razem szczęśliwi? 10 Buław 

9. Na czym mam się skoncentrować, dopóki to nie nastąpi? 10 Monet 

 

Cechy których masz szukać to: 

- ktoś nie podejmujący decyzji pod wpływem impulsu a rozważający “za i przeciw”

- ktoś kto zatrzyma się na chwilę i zastanowi się czy chce mu się angażować w dane sprawy( nie rzuca się na łeb na szyję, a później nie zostawia spraw niedokończonych)

- ktoś kto zastanawia się nad sobą czy czy mu się „chce”( w szerokim pojęciu coś robić), na darmo nie traci swojej energii, nie rozprasza na różne przedsięwzięcia( oszczędny w działaniu, mierzący siły na zamiary) 


- z wysoko rozwiniętą intuicją, możliwe, że zajmujący się ezoteryką, 

- skryty, bardzo wrażliwy, empatyczny, kapryśny( bo Księżyc to spektrum wszystkich emocji), kreatywny, zainspirowany( natchniony czymś). 

 

- przyzwoita, przestrzegająca prawa, 

- ostrożnie podejmująca decyzje, rozważająca wszystkie za i przeciw, 

- władająca dobrze słowem, komunikacyjna, prawdopodobnie po dobrze odbytej edukacji( tu nie zamykałabym się tylko na studia a różne szkolenia, kursy itp). 
 

Co musisz przepracować? Moc pokazuje, że musisz znaleźć w sobie sposób na poskromienie swoich lęków i słabości. Tak by racjonalizm przejął kontrolę nad życiem a nie „zwierzęcą natura” którą żoną jest tylko na instynkty. 
 

Nierealistyczne oczekiwania to Papież - prawdziwa partnerka nie będzie Ci we wszystkim przytakiwać. Będzie mieć własne zdanie i wolność dokonywania własnych decyzji i osądów. Tu się musisz pogodzić, że nie będziesz jej „Alfą i Omegą” - trzeba się pogodzić, że jeśli ktoś nie podziela w 100% Twojego spojrzenia na świat, też może być kimś wartościowym i być „do pary”. 
W Papieżu ktoś podąża za nami sercem i uważa  za nas za guru - pobudź się, że ona może wyznawać też inne wartości, co nie oznacza, że gorsze od Twoich. 

 

Gdzie ją spotkasz? Ja bym dodała „jak się poznacie”( i nie zawrzała tylko do miejsca). 
W 4 Kielichów miejsce kojarzy mi się z czymś nudnym, gdzieś gdzie nie widzisz sensu by być( jakiś rodzaj zdegustowania, rozczarowania się tu łączy). Masz czegoś dość i chcesz już wyjść - emocjonalne znużenie danym miejscem. 

 

Najlepsza cecha w Umiarze to spokój - co by się nie działo, ta osoba będzie mieć nerwy ze stali a raczej będzie takim chodzącym „zen”. Trudno wyprowadzić tą osobę z równowagi( a wręcz niemożliwe). 
Po prostu spokój, spokój, spokój. 
I wiara, że będzie dobrze( dla mnie jest to optymistyczna karta). 

 

10 Buław jako powód waszego szczęścia - mi przychodzi duża aktywność, granicząca z przeciążeniem obowiązkami( może to jakaś pracoholiczka albo razem będziecie coś robić - wspólny gabinet?). 
 

Co robić teraz? Zdecydowanie wyjść ze strefy komfortu, z domu. 10 Monet często pokazuje mi dom jako bezpieczna przystań - na ten moment musisz popracować nad tym by opuścić rodzinę i ruszyć w świat.  
 

Karty wydają się dość sensowne 🍀

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo :) 

 

Kapłan to może być nietradycyjny związek. Nie będzie ślubu w kościele i tradycyjnej rodziny. To może oznaczać, że warto wyjść ze schematu i może będę miał bardziej ,,nowoczesny związek". 

 

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
33 minuty temu, nastek96 napisał:

Dziękuję Ci bardzo :) 

 

Kapłan to może być nietradycyjny związek. Nie będzie ślubu w kościele i tradycyjnej rodziny. To może oznaczać, że warto wyjść ze schematu i może będę miał bardziej ,,nowoczesny związek". 

 

A tak - jeśli tylko tego oczekujesz :) Bo jeśli jesteś za związkiem niezalegalizowanym to rozważałabym inne opcje tej karty😜

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zawsze sobie wyobrażałem bardziej tradycyjny związek ze ślubem i prawnie sformalizowany 

  • Lubię to! 1
  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
Napisano (edytowane)
30 minut temu, nastek96 napisał:

Ja właśnie zawsze sobie wyobrażałem bardziej tradycyjny związek ze ślubem i prawnie sformalizowany 

Serio? Jesteś jednym z nielicznych mężczyznach marzących o czarnym fraku i kościelnych dzwonach😜 

Tak na serio - Papież jest kartą poważną, AW i rozkłada się na różne sfery życia, w tym że światopogląd, wyznawane rzeczy są takie same u obu osób. Jeśli karta mówi o porzuceniu tego - nie oczekuj, że partnerka będzie traktować Cię jak guru( we wszystkim), czasem będziesz musił spojrzeć na sprawy z innej perspektywy i posłuchać czego ona może Cię nauczyć.  
 

I dla wszystkich mających wątpliwości - 10 Monet mówi o wychodzeniu z domu w którym już mamy wszystko. To Karta-Brama i każe iść do przodu, zaczynać kolejny cykl. Nie osiadać na laurach ani nie trzymać swojej strefy komfortu( bardzo bezpiecznego). 

Edytowane przez Gringe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
Napisano (edytowane)
W dniu 28.03.2024 o 14:40, Weronika122 napisał:

@Gringe ja również poproszę jeśli można  :)

https://www.fotosik.pl/zdjecie/709fce794503b6d1 
 

Oto karty dla Ciebie: 

 

Cechy partnera: 

Energiczny, sprawnie pokonujący życiowe problemy, mający życie pod kontrolą. 
Posiadający autorytet, doradca, powiernik duchowy, z kim łączą nas te same wartości które wyznajemy,  osoba która udziela wsparcia. 
Ktoś oddalony od nas fizycznie, obserwujący z daleka. 

4. Z jaką sprawą z poprzedniego związku muszę się uporać? Rycerz Monet 

Jeśli masz jakieś nieprzepracowane sprawy z poprzedniej relacji, może to oznaczać pracę nad cierpliwością, wytrwałością, włożenie czasu w relację( może poprzednie relacje za szybko się zaczynały). Warto popracować nad wytrwałością. 
Rycerz Monet nie działa pochopnie a dosyć powoli zmierza do celu. 

 

 

5. Od jakich nierealistycznych oczekiwań muszę się uwolnić? Śmierć 

Możliwe, że związek nie przekreśli Twojego aktualnego życia( może podświadomie oczekujesz, że nowy partner da Ci nowy start w życiu, odetnie Cię od przeszłości). 


 

6. Gdzie spotkam swoją bratnią duszę? 10 Buław 

Gdzieś gdzie będziemy „objuczeni” rzeczami - mi się kojarzą jakieś walizki, torby z zakupami, dźwiganie czegoś. 
 

7. Jaka jest jego najlepsza cecha? Księżyc 

Empatia, rozwinięte zdolności ezo. Tajemniczy, refleksyjny, nieoczywisty człowiek. Może oddawać się huśtawce nastrojów. 


 

8. Dlaczego będziemy razem szczęśliwi? 5 Buław 

Sekretem wspólnego szczęścia będzie skupienie na swoich sprawach, co doda dynamizmu relacji. W 5 Buław każdy robi swoje bez oglądania się na drugą stronę . 
 

9. Na czym mam się skoncentrować, dopóki to nie nastąpi? Głupiec 

Nabierać życiowego doświadczenia - wszystko, co teraz robisz to nauka na przyszłość. Miej otwarte serce i głowę. Bądź optymistką i niczego nie planuj. Zdaj się na instynkt a on dobrze Cię poprowadzi. 

 

 

Edytowane przez Gringe
  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gringe napisał:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/709fce794503b6d1 
 

Oto karty dla Ciebie: 

 

Cechy partnera: 

Energiczny, sprawnie pokonujący życiowe problemy, mający życie pod kontrolą. 
Posiadający autorytet, doradca, powiernik duchowy, z kim łączą nas te same wartości które wyznajemy,  osoba która udziela wsparcia. 
Ktoś oddalony od nas fizycznie, obserwujący z daleka. 

4. Z jaką sprawą z poprzedniego związku muszę się uporać? Rycerz Monet 

Jeśli masz jakieś nieprzepracowane sprawy z poprzedniej relacji, może to oznaczać pracę nad cierpliwością, wytrwałością, włożenie czasu w relację( może poprzednie relacje za szybko się zaczynały). Warto popracować nad wytrwałością. 
Rycerz Monet nie działa pochopnie a dosyć powoli zmierza do celu. 

 

 

5. Od jakich nierealistycznych oczekiwań muszę się uwolnić? Śmierć 

Możliwe, że związek nie przekreśli Twojego aktualnego życia( może podświadomie oczekujesz, że nowy partner da Ci nowy start w życiu, odetnie Cię od przeszłości). 


 

6. Gdzie spotkam swoją bratnią duszę? 10 Buław 

Gdzieś gdzie będziemy „objuczeni” rzeczami - mi się kojarzą jakieś walizki, torby z zakupami, dźwiganie czegoś. 
 

7. Jaka jest jego najlepsza cecha? Księżyc 

Empatia, rozwinięte zdolności ezo. Tajemniczy, refleksyjny, nieoczywisty człowiek. Może oddawać się huśtawce nastrojów. 


 

8. Dlaczego będziemy razem szczęśliwi? 5 Buław 

Sekretem wspólnego szczęścia będzie skupienie na swoich sprawach, co doda dynamizmu relacji. W 5 Buław każdy robi swoje bez oglądania się na drugą stronę . 
 

9. Na czym mam się skoncentrować, dopóki to nie nastąpi? Głupiec 

Nabierać życiowego doświadczenia - wszystko, co teraz robisz to nauka na przyszłość. Miej otwarte serce i głowę. Bądź optymistką i niczego nie planuj. Zdaj się na instynkt a on dobrze Cię poprowadzi. 

 

 

@Gringe dziękuję bardzo za rozkład ! Mam jedno pytanie do niego odnosnie tegp oddalenia fizycznego tej osoby czy on będzie jakiś taki nieobecny bądź zdystansowany wobec mnie  ? Reszta rozkładu świetna mnie również ciekawi te 10 buław jako miejsce spotkania  :D ale do czasu aż się go nie spotka to jak ten głupiec robię swoje i uczę się nowych rzeczy które w przyszłości może będą pomocne i ze spokojem I otwartym sercem czekam na lepsze :) udanego tygodnia dla Ciebie ! :) 

  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
2 godziny temu, Weronika122 napisał:

Mam jedno pytanie do niego odnosnie tegp oddalenia fizycznego tej osoby czy on będzie jakiś taki nieobecny bądź zdystansowany wobec mnie 

Interpretowałabym, że on może mieszkać w oddaleniu od Ciebie( inna miejscowość), może Cię obserwować ukradkiem np wykorzystując fb. Może to ktoś komu zabraknie śmiałości przy pierwszym spotkaniu, albo ktoś kogo gdzieś mijasz od czasu do czasu( może wspólny znajomy koleżanki lub kolegi którego spotkasz na jakimś wyjeździe). 
 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gringe napisał:

Interpretowałabym, że on może mieszkać w oddaleniu od Ciebie( inna miejscowość), może Cię obserwować ukradkiem np wykorzystując fb. Może to ktoś komu zabraknie śmiałości przy pierwszym spotkaniu, albo ktoś kogo gdzieś mijasz od czasu do czasu( może wspólny znajomy koleżanki lub kolegi którego spotkasz na jakimś wyjeździe). 
 

Czas pokaże i jeszcze raz dziękuję! :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
W dniu 29.03.2024 o 08:35, Lunula_85 napisał:

Ja też poproszę. 

Oto karty dla Ciebie: 

 

Cechy partnera: Rycerz Buław 7 Monet 10 Monet 

 

Z jaką sprawą z poprzedniego związku muszę się uporać? 3 Buław 

 

Od jakich nierealistycznych oczekiwań muszę się uwolnić? 8 Buław 


Gdzie spotkam swoją bratnią duszę? Paź Monet 

 

Jaka jest jego najlepsza cecha? 9 Buław 

 

Dlaczego będziemy razem szczęśliwi? 4 Monet 

 

Na czym mam się skoncentrować, dopóki to nie nastąpi? Księżyc 

 

 

Osoba energiczna, chętnie rozpoczynająca nowe sprawy, w jakiś sposób może być związana z przemieszczaniem się na krótkie dystanse( kierowca), związana z komunikacją, wiadomościami. 
To też ktoś dość cierpliwy choć przez otoczenie postrzegany jako „szarak”, ktoś nie wyróżniający się mocno z tłumu. Dosyc sumienny, szanujący zasady, pracujący na samodzielnym stanowisku. Lubiący kontakt z naturą lub jej zawód związany jest z przebywanie na zewnątrz, na dworze. 
W 10 Monet to ktoś pochodzący z rodziny o silnych korzeniach( mający dobry kontakt ze swoją rodziną) i pewnie idący „w świat”( na świadomość wsparcia jakie daje rodzina choć niekoniecznie chodzi tu o finanse czy majątek a takie psychiczne oparcie w bliskich). 
 

Jeśli poprzedni związek pozostawił po sobie jakie niedomówienia, to pora ruszyć w świat bez oglądania się na przeszłość. 
Jeśli do tej pory nie było żadnego poważniejszego związku, to 3 Buław sugeruje  by śmiało zrobić plan i działać bo nic nie stoi na przeszkodzie by osiągnąć swoje cele. 
3 Buław to Karta-Brama która mówi o organizowaniu się i nie ma tu już miejsca na rozważanie czy to się opłaci, czy się w ogóle chce. 
 

8 Buław sugeruje by nie oczekiwać, że wszystko zadzieje się jak pstryknięcie palcami - jak również nie nastawiać się na szybkie przygody czy nagłą konsumpcję relacji od strony fizycznej. 
 

Osobą która w najbliższym czasie jest Ci pisana pojawi się „po znajomości”. Może ktoś znajomy, życzliwy was sobie przedstawi. Związane jest to z miejscem gdzie trzeba zapłacić by przebywać( od pubów, restauracji, kino po wszelkie miejsca gdzie trzeba mieć bilet czy wejściówkę czy jakieś zaproszenie). 
 

Najlepsza cecha partnera - w 9 buław jest on czujny. Ma refleks, nie spoczywa na laurach. Aktywny. Komunikatywny( dwór Buław). Wytrwały. 
 

Dlaczego będziecie szczęśliwi- w jakiś sposób dom może przynieść wam szczęście, przebywanie w nim, możliwe, że oboje jesteście z natury „domatorami”. 
Docenicie to , co macie razem i będziecie o to dbać. 
 

… a narazie Księżyc sugeruje by kierować się intuicją bo dobrze ona prowadzi🍀.  

 

 

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Oto karty dla Ciebie @Stella111
 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/28538c2146ea50f0 

 

Cechy partnera: Kochankowie 2 Monet Eremita  

 

Z jaką sprawą z poprzedniego związku muszę się uporać? Diabeł 

 

Od jakich nierealistycznych oczekiwań muszę się uwolnić? 7 Monet 


Gdzie spotkam swoją bratnią duszę? 9 Monet 

 

Jaka jest jego najlepsza cecha? As Kielichów 

 

Dlaczego będziemy razem szczęśliwi? Paź Bulaw/ Królowa Kielichów( obie karty wybrałam jednocześnie) 

 

Na czym mam się skoncentrować, dopóki to nie nastąpi? As Monet 


Osoba ta będzie charakteryzować się wahaniem, może odwlekać podejmowanie decyzji lub rozpatrywać sprawy z różnych perspektyw( co też może nie przyspieszać podejmowania decyzji). Tutaj 2 Monet podkreśla dużą dyplomację w zachowaniu - bo karta mówi o sytuacji kiedy podtrzymujemy coś ze względu na własne korzyści. 
Eremita podkreśla, że osoba dba i wkłada dużo energii w rozwój duchowy. Szuka swojej ścieżki, powołania, bada swoje wnętrze, skupiona jest na tym, co się z nią dzieje, oddana własnemu doświadczeniu( poszukuje sama odpowiedzi na życiowe pytania).
Ktoś doświadczony mocno życiowo kto nie ma już nic do stracenia. 
 

Diabeł mówi o złożonym problemie. Może chodzić o sferę fizyczna i nadmierne przywiązanie do niej uwagi, to może być wciąż kontakt z ex od którego nie można się odciąć( nie chce bo są jakieś korzyści).
Jest pewien rodzaj uzależnienia - może zbyt duże uzależnienie się od partnera albo uzależnienie jego od siebie. 
 

Uwolnić należy się od czekania. Od poglądu, że nie mamy wpływu na sytuację jak również „że nie ma dobrego momentu”. 
Uwolnienie od bierności. 
 

9 Monet jak to z monetami jest - mówi o miejscach gdzie płaci się za wstęp jak również sugeruje, że w tym miejscu zakłada się wyjątkowo ładne rzeczy, odświętne. 
Miejsce wyjątkowo przyjemne dla oka, gdzieś gdzie chodzą single :) 

 

Najlepsza cecha jako As Kielichów - ktoś bardzo emocjonalny, empatyczny, współczujący. 
 

Szczęście w relacji zwiastują dwie karty: Paź Buław i Królowa Kielichów - komunikacja bardzo ożywiona jak również zwrócenie uwagi na emocje drugiej osoby.
 

As Monet mówi by chwytać bieżące życiowe szanse -zwłaszcza te finansowe.  

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...