Skocz do zawartości

Czas i podróże w czasie


nastek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Założyłem wątek, ponieważ chciałem się dowiedzieć jaki macie pogląd na czas. Czy istnieje, jak go postrzegacie. 

Również co sądzicie o podróżach w czasie, wierzycie? 

 

Ja uważam, że czas nie istnieje. Jest to jedynie pojęcie, które pozwala nam - ludziom ułożyć chronologicznie zdarzenia i się umiejscowić. 

Wg mnie jest tylko jeden moment, a czas jest iluzją. Na świecie działają różne czynniki jak pory roku, wiatr, dzień i noc, oceany, które zmieniają wokół nas krajobraz co daje nam złudne poczucie upływu czasu. Kleopatra żyła w tym samym momencie co my. Zmieniły się jedynie warunki, które nas otaczają, ale punkt czasowy się nie zmienił. 

 

Teraz dojdę do drugiej części postu. 

Czy podróże w ,,czasie" są możliwe?

Będę używał pojęcia czas, ponieważ tak jest łatwiej. 

Czas się nie zmienił, nie poszedł naprzód, więc nie można się w nim cofnąć. Jednak przytoczę historię, którą kiedyś czytałem. Nie pamiętam jej dokładnie. Jakiś mężczyzna spacerował w parku i skręcił w jakąś alejkę. Po jakimś czasie spostrzegł, że ludzie są dziwnie ubrani, jakby z innej epoki. Oni również wydawali się być zdziwieni patrząc na niego. Oczywiście wrócił do swoich czasów wracając do tej swojej alejki lub skręcając w inną. 

 

Nwm jak to wytłumaczyć. Może w jakiś sposób z powodów różnych zawirowań energetycznych jest możliwe wejście między minione wydarzenia. 

Podobno miejsca mają również pamięć. Może on wcale się nie cofnął. Może po prostu zobaczył pewien moment z historii. 

OOBE również daje możliwości podróżowania w czasie. Jednak z tego co czytałem można bardziej coś zobaczyć np jakieś miejsce. Nie ma możliwości zmiany biegu wydarzeń. 

 

Co sądzicie? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...