Skocz do zawartości

Zagadka - z czego ta osoba jest znana?


shamansblues

Rekomendowane odpowiedzi

Wstawiam ciekawe moim zdaniem kółko do ćwiczeń.

 

Chciałabym, żeby główna zagadka dotyczyła tego, z czego ta osoba jest znana. 

Dodatkowo: jak oceniacie jej potencjał do radzenia sobie ze stresem. 

 

Ale też w ogóle jestem ciekawa, co przykuwa w tym kosmogramie uwagę. 

Screenshot_20240409-191212_Chrome.jpg

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nikt nie chce spróbować? :c

Napiszę jutro, kto to, chyba że jednak ktoś chciałby się pochylić :3 ja totalnie nie domyśliłabym się z chartu odpowiedzi na moje pierwsze pytanie i jestem ciekawa, czy dla kogoś to jest widoczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, shamansblues napisał:

Nikt nie chce spróbować? :c

Napiszę jutro, kto to, chyba że jednak ktoś chciałby się pochylić :3 ja totalnie nie domyśliłabym się z chartu odpowiedzi na moje pierwsze pytanie i jestem ciekawa, czy dla kogoś to jest widoczne. 

Z mowienia?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
W dniu 9.04.2024 o 18:18, shamansblues napisał:

Chciałabym, żeby główna zagadka dotyczyła tego, z czego ta osoba jest znana. 

I to nie jest jednoznaczne pytanie - bo chodzi o zawód który wykonuje, z czego żyje czy może co przynosi jej popularnośćf( a tu nie muszą być w się pieniądze z tego)😅 

 

 

  • Lubię to! 1
  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

@shamansblues jakby tak odpowiadać na pytania z czego ktoś jest znany, to można u jednej osoby wysnuć sporo domysłów i każdy z nich może odpowiadać prawdzie, przynajmniej w jakiejś części, w kółku jest 12 domów, dotyczą życia publicznego i prywatnego. Domyślam się, że biega Ci o to publiczne? - to przynajmniej est weryfikowalne.

Jak tak, to powiedziałbym, że lubi gadać, upubliczniać swoje przygody / doświadczenia / przeżycia / przemyślenia  / pomysły itd. może więc pisze. Merkury jest włh i 10 d. to już daje do myślenia, że coś intelektualnego jest na rzeczy.

  • W punkt 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

6 i 10 dom są w znakach powietrza czyli intelekt. Ta osoba nie pracuje fizycznie. Spotkalam się z opinią, że Wodniki najmniej się garną do pracy, także ta osoba może różne rzeczy kombinować. Ma Merkurego na MC, silnie posadowionego. Może zatem zajmować się różnymi rzeczami( Merkury jest wszechstronny, umie dostosować się do różnych zajęć, umie też nawijać makaron na uszy, być przekonujący - nie bez co powodu patronuje kupcom ale i …złodziejom; umie kombinować). 
Czy to jakiś duchowny? Planety w 9, władca 9 domu z kolei w 10 domu. Mars w 8 domu - transformacja duchowa ale i - cudze dobra( pasowałoby do kogoś kto walczy o cudze pieniądze, chce je pozyskać czy coś). 
Silny Jowisz w Rybach w 6 domu. 
Władca Asc na MC - ktoś sam siebie silnie eksponuje - swoją osobę. 

Edytowane przez Gringe
  • W punkt 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko , to zwrócił moją uwagę Merkury na MC we władztwie  i dominująca jakość zmienna. Może to być osoba o szerokich zainteresowaniach, wygadana w znaczeniu elokwentna, szeroka ale powierzchowna wiedza z wielu dziedzin. Aktor albo jakiś zawód, który takich zdolności wymaga , nie wiem, dziennikarz , prezenter, prowadzący jakiś program typu talk show itd, może jakiś mówca motywacyjny ocierający się o duchowość itd. Jak Merkury na MC  to.moze też podróżuje i jego publiczna aktywność jest z tym zwiazana , w końcu też Księżyc w strzelcu i zaakcentowane bliźnięta w 10 domu, no na pewno jest ciekawy/ świata i

ludzi .No i Słońce w 9 domu...

Edytowane przez Stella111
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, źle zadałam pytanie. 

Jest to kosmogram Christiane F., czyli chyba najsłynniejszej narkomanki ever. 

Wszyscy chyba tutaj wspomnieli o mówieniu, elokwencji. 

To dość ciekawe, bo Christiane przypisuje się autorstwo dwóch książek, super znanej "My, dzieci z dworca ZOO" oraz napisanej lata później "Życie mimo wszystko", ale to nie ona je napisała, tylko dziennikarze, którzy przeprowadzili z nią mnóstwo wielogodzinnych wywiadów. Nie można powiedzieć, że to był jej zawód, natomiast w dorosłym życiu Christiane właściwie finansowo radziła sobie dzięki tantiemom z pierwszej książki i z filmu na jej podstawie. 

Byłam ciekawa, czy widać tutaj jakieś związki kariery z narkomanią, ale nie chciałam spoilerować, i przez to faktycznie słabo zadałam pytanie. 

 

Faktycznie miała ona bardzo dużo zainteresowań i w krótkim czasie trzeźwości po ukazaniu się pierwszej książki udzielała się na alternatywnej scenie muzycznej Berlina. Nawet była dziewczyną członka Einsturzende Neubauten! Natomiast przez nałóg nigdy nie rozwinęła skrzydeł.

 

Jest zdecydowanie bardzo silną osobowością i to wygadanie oraz siła przebicia są zarysowane w kosmogramie (merkury i mars we władztwach). 

 

Nie widać za bardzo, żeby sam Neptun był jakiś bardzo szkodliwy w tym charcie, albo ja źle patrzę. Może to Uran niefajnymi aspektami wpływał jakoś na ten nałóg? 

Też inna sprawa, że lata 70te i 80te w Berlinie to była epidemia narkomanii i można chyba mówić o problemie ogromnego procenta pokolenia Christiane.

 

Edit: dodam że ta druga książka, napisana lata później, również praktycznie w całości dotyczy zmagań Christiane z nałogami i ich konsekwencjami.

 

Edit2: może chiron w koniunkcji z jowiszem w kwadracie do Księżyca i w opozycji do plutona. W sumie chiron i Jowisz są w szóstym domu, codziennej rutyny. 

Edytowane przez shamansblues
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
26 minut temu, shamansblues napisał:

Nie widać za bardzo, żeby sam Neptun był jakiś bardzo szkodliwy w tym charcie, albo ja źle patrzę. Może to Uran niefajnymi aspektami wpływał jakoś na ten nałóg? 

Aż z ciekawości raz jeszcze zaczęłam analizować - i tak myślę, że Słońce w kwadracie z Uranem jest głównym powodem jej problemów. 
Kasę zrobiła „na sobie”, na swojej historii. 
Mars w 8 domu - walka z transformacją, z tematami tabu( tu nie tylko narkotykowe ale i seks za pieniądze i narkotyki więc motorem jej działania było pozyskanie cudzej energii( w mniej lub bardziej materialnej formie). 
Dwa, Księżyc jest mocno uszkodzony jest w optymistycznym znaku Strzelca( jak dla mnie największy dziwak zodiaku), tworzy Półkrzyż w znakach zmiennych. Ona coś miała z psychika nie tak, nie chodziło, że narkotyki ją wciągnęły przez przypadek. 
 

Pamiętam tą książkę - przerażające jak można się stoczyć. 
 

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...