Skocz do zawartości

Jakie mam szanse na wyjście ze złych schematów w tym roku?


mezza

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuje na terapii, aby uleczyć swoje różne źle schematy, które prowadzą do nie satysfakcjonujących związków.

 

Jakie mam szanse w tym roku uleczyć się ze złych schematów w relacjach?

 

Mag+6 denarow+4 bulaw

 

Mag z 6 denarow może mówić o podjęciu wszystkich działań i posiadaniu narzędzi (praca z psychologiem). Kończy 4 bulaw, która jest optymistyczna i może mówić o szczęśliwym i zdrowym podejściu do budowania relacji.

  • Lubię to! 4
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Mag to psycholog/psychiatra/couch, który leczy słowami. Bardzo Ci pomoże o czym mówi 6 monet, otrzymasz potrzebną pomoc i terapia zakończy się PIERWSZYMI sukcesami. Myślę, że przepracujesz dużo, można powiedzieć, że pierwszy etap i zrobi Ci się lżej. 

Wydaje mi się, że 4 buław to wygrana bitwa, ale jeszcze nie wojna. 

Edytowane przez nastek96
  • Lubię to! 2
  • Cool 1
  • W punkt 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2024 o 19:45, nastek96 napisał:

Dla mnie Mag to psycholog/psychiatra/couch, który leczy słowami

 

No niekoniecznie. Wymienieni przez Ciebie nie mają absolutnej wiedzy. Często  te zawody wybierane są przez osoby, które  sami mają problemy ze sobą, co jest tajemnicą Poliszynela i przeze mnie potwierdzone ( z tych co znam oczywiście ) . Jeden  znany  był z TV w latach 70 - 80 - teoria była pierwsza klasa, , w praktyce molestował dzieci. Jeden z Kalisza handlował narkotykami. etc.  Ogólnie współczesnym lekarzom daleko do ideału typu Judym. Wybierają ten zawód z różnych powodów - sami pochodzą z rodzin w których króluje medycyna. Pozostali różnie. I to nie są Magowie, jeżeli już, to w negatywnym znaczeniu. Lockdown obnażył ich oblicze. Nie będę zanudzać przykładami z życia prywatnego. 

 

 

 

W dniu 1.05.2024 o 13:24, mezza napisał:

Pracuje na terapii, aby uleczyć swoje różne źle schematy, które prowadzą do nie satysfakcjonujących związków.

 

Jakie mam szanse w tym roku uleczyć się ze złych schematów w relacjach?

 

Mag+6 denarow+4 bulaw

 

Po pierwsze - zwróć uwagę, że do tanga trzeba dwojga. Ty możesz być chodzącym ideałem, a druga strona..... odwrotnie. Oczywiście wszystkie niuanse wychodzą z czasem.

Moim skromnym zdaniem, to Ty sama musisz być cwana - stać się "Magiem". 6 Denarów, jak dla mnie, nie jest równowgą w dawaniu i braniu. To dawanie, jak ktoś zasłuży - Nierówna gra. ( jedna osoba klęczy, druga daje niczym z łaski na uciechę )  4 Denary to dom, dobra zabawa w wesołym towarzystwie - różnie.

 

Reasumując - Masz ogromne szanse pod warunkiem, że staniesz się zdrową egoistką, żadne tam uduchowienie , pozbycie traum rodzinnych , etc. Masz być cwana, nie szastać swoimi dobrami, jakkolwiek je rozumieć, jeno tylko wtedy, kiedy Ty coś będziesz z tego miała i baw się, raduj, bądź wesoła, nie unikaj towarzyskich spotkań. I TY bądź Magiem !!!! Życzę powodzenia :) 

  • Lubię to! 2
  • W punkt 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Elżbieta. napisał:

No niekoniecznie. Wymienieni przez Ciebie nie mają absolutnej wiedzy.

Ojej, a podasz przykład zawodu, który posiada wiedzę absolutną?

Wiesz, handel narkotykami nie jest problemem psychicznym, ani osobowościowym. Lekarze nigdy nie byli ideałami, w żadnych czasach. Skąd takie przypuszczenia? 

 

Moim zdaniem każdy ma jakieś cienie do przepracowania. A sam arkan Mag w swoim znaczeniu reprezentuje zawody związane z mową. To są zawody gdzie używa się głosu, gdzie ludzie dużo gadają takie jak nauczyciel, terapeuta, konsultant telefoniczny. Mag nie symbolizuje osób idealnych. 

On jak każda inna karta ma wady i zalety. Nwm, czy nie patrzysz na kartę Maga w zbyt różowym świetle. 

 

Edytowane przez nastek96
  • Lubię to! 4
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User
W dniu 1.05.2024 o 13:24, mezza napisał:

Mag+6 denarow+4 bulaw

 

 

Moim zdaniem perspektywy są dobre.

6 Denarów to dosłownie "dawanie", w tym "dawanie szansy". Na typowym obrazku dla tej karty jest scena dawania pieniędzy z nadzieją, które dla kogoś są właśnie szansą na polepszenie życia.

4 Buław to świętowanie. Będziesz miała co świętować = odniesiesz sukces.

  • Lubię to! 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy macie rację. Z czego wynika taka a nie inna moja ocena Maga, który uchodzi w kartach za reprezentację osoby wszechstronnie uzdolnionej i ok. Jednak z moich doświadczeń osoby ( jak i karta ) mają dwie strony medalu. Mag jest utalentowany, jednak krętacz. Lepszy były Papież. Jednak nie do końca o Maga chodzi. Karta 4 Buławy,  to radość, to też tzw mała Moc. I tu tkwi cały dowcip. Terapia będzie na jakiś czas, później trzeba będzie ewentualnie powtórzyć. Gdyby na końcu rozkładu była Karta Moc, to problem byłby z głowy. Terapeuta nauczyłby w jaki sposób sobie radzić.... w sumie w życiu. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, Elżbieta. napisał:

Wszyscy macie rację. Z czego wynika taka a nie inna moja ocena Maga, który uchodzi w kartach za reprezentację osoby wszechstronnie uzdolnionej i ok. Jednak z moich doświadczeń osoby ( jak i karta ) mają dwie strony medalu. Mag jest utalentowany, jednak krętacz. Lepszy były Papież. Jednak nie do końca o Maga chodzi. Karta 4 Buławy,  to radość, to też tzw mała Moc. I tu tkwi cały dowcip. Terapia będzie na jakiś czas, później trzeba będzie ewentualnie powtórzyć. Gdyby na końcu rozkładu była Karta Moc, to problem byłby z głowy. Terapeuta nauczyłby w jaki sposób sobie radzić.... w sumie w życiu. 

Każda karta ma blaski i cienie tak jak i człowiek ma wady i zalety. Przy takich kartach jakie ma mezza na to pytanie ja nie widzę żadnej powtórki ani tego, że wybrała złego specjalistę. Moim zdaniem wszystko ładnie przepracuje i zrozumie mechanizmy, którebyły niekorzystne. Nie ma tam też żadnej 10 Buław ani Wieży, która mówiłaby o niepowodzeniu. Zresztą sama przyznasz, że na 78 kart trudno, żeby wypadła akurat Siła...

  • Lubię to! 1
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Lunaria napisał:

Każda karta ma blaski i cienie tak jak i człowiek ma wady i zalety. Przy takich kartach jakie ma mezza na to pytanie ja nie widzę żadnej powtórki ani tego, że wybrała złego specjalistę. Moim zdaniem wszystko ładnie przepracuje i zrozumie mechanizmy, którebyły niekorzystne. Nie ma tam też żadnej 10 Buław ani Wieży, która mówiłaby o niepowodzeniu. Zresztą sama przyznasz, że na 78 kart trudno, żeby wypadła akurat Siła...

Masz rację każda karta ma blaski i cienie  i zarówno dobre karty mogą pokazywać złe rzeczy i odwrotnie .

 

I właśnie dlatego się tutaj nie zgodzę .

Ja się tutaj nie zgodzę .....

Wiem co to znaczy wychodzić z negatywnych schematów .

To wymaga zmiany sposobu myślenia i zmiany negatywnych wzorców zachowań . To wszytko to bardzo ciezka praca nad sobą i samokontrola

 . W nas musi zająć przemiana . 

 

Tutaj nie ma kart przemiany i ciężkiej pracy . 

Mag to manipulant który wykorzystuje swoje otoczenie do własnych celów . On wie że ma duże możliwości i jest mu z tym dobrze . On nie czuje się źle sam ze sobą . To tak jak z narcyzem . Narcyz nie wie że jest narcyzem . Według niego z nim jest wszytko ok i tutaj może być okazaną taka sytuacja   

Później mamy 6 denarów która mówi o stabilnej psychice i równowadze . Ale nie ma zmiany zachowania . W 6 denarów jeżeli chodzi o psychikę ludzie często potrafią w zrównoważony sposób nawet negatywne aspekty przekuć dla siebie . To jest fajne ale nie przy Magu . 

Do tego 6 denarów może pokazywać zaspokojenie odchyleń . 

I na końcu 4  kijów która mówi o łatwości dostosowywania się do środowiska i łatwości w komunikacji . 

Dla mnie karty pokazują jak by tutaj była bardzo duża łatwość w dostosowywaniu się do rozmówców do środowiska trochę takie mówienie tego co chcą usłyszeć . . 

 

Nie ma tu zmiany nie ma tu pracy .

Natomiast jest manipulowanie otoczeniem i branie z tego co jest najlepsze .

Ktoś sobie weźmie z terapii to co mu pasuje co będzie uważał jest dla niego dobre i dostosuje do swoich wzorców zachowań . 

Z zewnątrz będzie to bardzo ładnie wyglądało właśnie tak jak by ktoś bardzo się zmienił i wykonał ciężką pracę 

 Bardzo ładnie o tym opowiadał itd natomiast to wszytko będzie na zewnątrz . 

 

Są tu na forum przykłady takiego zachowania . 

 

  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2024 o 13:24, mezza napisał:

Pracuje na terapii, aby uleczyć swoje różne źle schematy, które prowadzą do nie satysfakcjonujących związków.

 

Jakie mam szanse w tym roku uleczyć się ze złych schematów w relacjach?

 

Mag+6 denarow+4 bulaw

 

Mag z 6 denarow może mówić o podjęciu wszystkich działań i posiadaniu narzędzi (praca z psychologiem). Kończy 4 bulaw, która jest optymistyczna i może mówić o szczęśliwym i zdrowym podejściu do budowania relacji.

Przede wszystkim Mag działa i działa świadomie. Kiedy Głupiec wyrusza w drogę, nie jest jeszcze świadomy co i jak. Mag już tą świadomość posiada - posiada również wszelkie narzędzia do tego, by działać. Nie widzę w rozkładzie „negatywnych” kart - a więc nie widzę powodów, by kartę tą interpretować negatywnie. Przeciwnie - znasz siebie, jesteś świadoma tego, co chcesz osiągnąć (przepracowanie złych schematów) i wiesz, w jaki sposób to zrobić (terapia).

6 Monet - karta równowagi, dzielenia się - myślę, że jeśli zaangażujesz się, to współpraca z terapeutą będzie owocna. W  kontekście Twojego pytania, karta ta też może pokazywać, że warto byłoby popracować nad równowagą w dawaniu i braniu w relacjach, jak również nad umiejętnością stawiania granic (tych zdrowych).

Rozkład kończy 4 Buław - karta mówiąca o radości ze spędzania wspólnie czasu, to karta świętowania. Ta karta może mówić o tym, że nauczysz się, jak tworzyć „zdrowe” relacje i czerpać z nich radość.

Uważam, że karty są pozytywne - przepracujesz temat przy odpowiednim Twoim zaangażowaniu.

Powodzenia 🍀

  • W punkt 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Josei napisał:

Masz rację każda karta ma blaski i cienie  i zarówno dobre karty mogą pokazywać złe rzeczy i odwrotnie .

 

I właśnie dlatego się tutaj nie zgodzę .

Ja się tutaj nie zgodzę .....

Wiem co to znaczy wychodzić z negatywnych schematów .

To wymaga zmiany sposobu myślenia i zmiany negatywnych wzorców zachowań . To wszytko to bardzo ciezka praca nad sobą i samokontrola

 . W nas musi zająć przemiana . 

 

Tutaj nie ma kart przemiany i ciężkiej pracy . 

Mag to manipulant który wykorzystuje swoje otoczenie do własnych celów . On wie że ma duże możliwości i jest mu z tym dobrze . On nie czuje się źle sam ze sobą . To tak jak z narcyzem . Narcyz nie wie że jest narcyzem . Według niego z nim jest wszytko ok i tutaj może być okazaną taka sytuacja   

Później mamy 6 denarów która mówi o stabilnej psychice i równowadze . Ale nie ma zmiany zachowania . W 6 denarów jeżeli chodzi o psychikę ludzie często potrafią w zrównoważony sposób nawet negatywne aspekty przekuć dla siebie . To jest fajne ale nie przy Magu . 

Do tego 6 denarów może pokazywać zaspokojenie odchyleń . 

I na końcu 4  kijów która mówi o łatwości dostosowywania się do środowiska i łatwości w komunikacji . 

Dla mnie karty pokazują jak by tutaj była bardzo duża łatwość w dostosowywaniu się do rozmówców do środowiska trochę takie mówienie tego co chcą usłyszeć . . 

 

Nie ma tu zmiany nie ma tu pracy .

Natomiast jest manipulowanie otoczeniem i branie z tego co jest najlepsze .

Ktoś sobie weźmie z terapii to co mu pasuje co będzie uważał jest dla niego dobre i dostosuje do swoich wzorców zachowań . 

Z zewnątrz będzie to bardzo ładnie wyglądało właśnie tak jak by ktoś bardzo się zmienił i wykonał ciężką pracę 

 Bardzo ładnie o tym opowiadał itd natomiast to wszytko będzie na zewnątrz . 

 

Są tu na forum przykłady takiego zachowania . 

 

Masz prawo mieć swoje zdanie, a życie i karty zweryfikują kto miał rację.

 

@mezza czekamy w grudniu na weryfikację :bukiet3i:

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User

Zgodzę się z opiniami innych, którzy mówią, że Mag nie jest negatywną kartą, jeśli obok nie ma jakiejś złej obok. Ja również nie dopatruję się w tym konkretnym układzie niczego nikczemnego. Ale ponieważ to Twój układ i Twoja talia @mezza jak sama odczytujesz Maga?

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

 @ArieszaUżywam talii Tarot Światła i Cienia, w której Mag siedzi na polanie po turecku i przypomina bardziej mnicha (kaptur na głowie), spoglada w oczko wodne, trzymając jedna rękę jakby nad wodą, z której wydobywa się świetlista poświata, magia. Jak dla idealnie pasuje do pracy z emocjami, gdyż woda to emocje i zgadzam się,że przepracowuje równowagę pomiędzy dawaniem i braniem i stawianiem zdrowych granic. Jestem dobrej myśli, bo nawiązałam nic porozumienia z terapeuta. Jednak wiadomo to ciężka praca i czasem mam gorsze dni, czy w końcu się uda, jak widzę,że jeszcze przyciągam niedostępnych mężczyzn lub w stylu unikającym.

Edytowane przez mezza
  • Lubię to! 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam, ze nie ma powodu interpretowac Maga w negatywie, skoro inne karty na to nie wskazuja. Ja mialam raczej pozytywne wrazenia odnosnie tego rozkladu. Warto sobie przypomniec pozytywne i negatywne znaczenia kart tarota.

  • Lubię to! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dziewczyny stop! Powiedziałyście co macie sobie do powiedzenia i koniec, rozmowę przenoszę do offtopu. W razie wątpliwości wyjaśniajcie to sobie w prywatnej korespondencji

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...