Skocz do zawartości

Talenty w horoskopie


shamansblues

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłam podobnego tematu, a chciałabym ogólnie powymieniać się wiedzą dotyczącą różnych talentów, konkretnie tego, co wiemy na temat przejawiania się ich w horoskopach urodzeniowych.

 

Mnie ostatnio interesował śpiew i nie mam tutaj konkretnego źródła, bo czytałam w różnych miejscach, ale zebrałam takie rzeczy:

- większość słynnych wokalistów ma mocno zaznaczony 2. i 3. dom w horoskopie. 

Drugi dom rządzi głosem w ogóle, trzeci komunikacją. Warto spojrzeć, gdzie jest byk w horoskopie.

- mocny merkury i mocna wenus, ponoć dobrze, żeby 2 i 3 dom były powiązane z nimi, czyli np. albo mamy Wenus w drugim domu, albo Wenus włada drugim domem, analogicznie trzeci dom.

- Wenus w trzecim domu może przekładać się na przyjemny dla ucha głos 

- Jowisz w połączeniu z Wenus (koniunkcja, trygon, sekstyl) może dawać silny głos

- Neptun jako planeta najbardziej związana z muzyką powinien być dobrze aspektowany 

 

Edit: dodam jeszcze znak Lwa, szczególnie jeśli chodzi o potencjał sceniczny i silny głos. Np zarówno Whitney Houston jak i Michael Jackson mają Wenus w znaku Lwa w szóstym domu, ale Wenus włada też ich trzecim/drugim domem. Pavarotti z kolei drugi dom ma w Pannie, trzeci w Wadze i w tym trzecim domu ma Słońce i Merkurego, a asc we Lwie. Bjork ma Wenus i Merkurego w drugim domu, Wenus w sekstylu z Neptunem, który siedzi jej centralnie na ascendencie.

 

 

Edytowane przez shamansblues
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Leon Zawadzki twierdził, że za wszelkimi talentami stoi Merkury, a w zasadzie jego połączenia z planetami.

Zgadzam się z tym twierdzeniem, ale że talenty są różne, to każda z planet darzy czym innym, a Merkury usprawnia ich ekspozycję, niesie informację, wspomaga prezentację, w tym także beztalenci, w czym jest mistrzem, bo sztuką jest przekonać ludzi że coś jest talentem nawet jak nim nie jest. 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User
W dniu 5.05.2024 o 14:22, shamansblues napisał:

różnych talentów

 

Taka dygresja: talent w popularnym rozumieniu to "talent artystyczny", czyli śpiew, malarstwo, aktorstwo albo ewentualnie taniec. Jakieś wyklejanki, wycinanki, lepianki i inne degoupage. Wtedy pada to sakramentalne: "ale masz talent...".

 

Umyka gdzieś pogląd, że można mieć też wielkie utalentowania techniczne albo matematyczne, i człowiekiem z talentem w swoim fachu może być... hydraulik.

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
41 minut temu, Ariesza napisał:

Umyka gdzieś pogląd, że można mieć też wielkie utalentowania techniczne albo matematyczne, i człowiekiem z talentem w swoim fachu może być... hydraulik.

Ano właśnie. Talent można mieć do wszystkiego - do robienia bałaganu też😜 

 

Czyli zatem chodzi nam o talenty artystyczne czy predyspozycje do określonych dziedzin/ umiejętności itp. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kiedyś o to na innym forum i nie doszliśmy do żadnej konkretnej prawidłowości. 

Luźną tezą, która miała ,,ręce i nogi" był wpływ Jowisza i II dom. 

Neptun również daje uzdolnienia, albo zamiłowania do sztuki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...