Jump to content

Domy - pytanie


Recommended Posts

Arabiko mam do ciebie pytanie, skąd wiadomo który DOM w kosmogramie jest pierwszy , drugi, itd. Przeglądałam tematy ale tego nigdzie nie znalazłam. Dzięki za odpowiedż

Link to post
Share on other sites
Guest truskawka

Domy horoskopu są rezultatem podziału 24 godzinnego okresu obrotu Ziemi, wokół własnej osi, na 12 odcinków czasowych. Wielkość każdego odcina zależy od przyjętego systemu domów. Powszechnie stosowanym jest system domów Placidusa.

 

Zgodnie z tradycją każdy z 12 domów horoskopu urodzeniowego symbolizuje określony rodzaj życiowego doświadczenia. Pełny rozwój wewnętrzny oraz spełnienie się w życiu partnerskim i społecznym wymagają przeżycia wszystkich 12 symbolicznych doświadczeń. Żyjąc w ten sposób zaspakajamy nasze najgłębsze potrzeby, pielęgnując jednocześnie nasze zdrowie.

 

Znak zodiaku na początku domu i planety w nim przebywające wskazują na najlepszy sposób, w jaki powinniśmy zrealizować doświadczenie symbolizowane przez ten dom. Ponieważ z rzeczywistością kontaktujemy się głównie energią planet, analizując określony dom horoskopu, należy zastanowić się jaką formę przybiorą energie planet, znajdujących się w tym domu, pod wpływem znaku zodiaku, w którym przebywają oraz aspektów odbieranych od innych planet. Właśnie w ten sposób zmodyfikowana energia każdej planety będzie najlepszą formą realizacji doświadczenia symbolizowanego przez dom, w którym się znajduje.

 

Kierowani wewnętrznym przymusem, doświadczenia symbolizowane przez domy, w których znajdują się planety, realizujemy niemal automatycznie.

 

Nie należy zapominać o domach bez planet. Do realizacji doświadczeń, przez nie symbolizowanych, powinniśmy podchodzić bardziej świadomie. W takim przypadku znaczenia nabiera energia znaku zodiaku na początku domu oraz położenie i aspekty do jego władcy. Istotne są również bieżące tranzyty planet, których ruch w silniejszy sposób stymuluje rozwój.

 

źródło - Astrolog Dominik - Znaki zodiaku, planety, astrologia

Link to post
Share on other sites
Guest truskawka
skąd wiadomo który DOM w kosmogramie jest pierwszy , drugi, itd.

 

1 dom jest zawsze zaznaczony na kosmogramie jako Asc np. masz asc w byku to 1 dom jest byku, 2 w bliźniętach itd.

 

Polecam jeszcze przeczytać informacje na stronie: Tytuł strony

Edited by Ismer
Link to post
Share on other sites
Guest greg639

a dokładniej ascendent to punkt w którym znajduje się geograficzny wschód - przeniesiony na pozorną mapę nieba -czyli na koło zodiakalne, dlatego do wykreślania horoskopu i określenia położenia domów (począwszy od pierwszego, którym jest właśnie ascendent) potrzebna jest godzina i miejsce urodzenia (współrzędne geograficzne tego miejsca),

w ciągu godziny koło zodiakalne obraca się o około 15 stopni (znak zodiaku ma 30) - tzn, że ascendent w tym czasie może zmienić znak

wiadomo też, że słońce wschodzi w różnym czasie w zależności od miejsca zamieszkania, to samo jest z ascendentem

według różnych szkół obliczających pozycje domów, niezmienne są tylko pozycje pierwszego i siódmego oraz czwartego i dziesiątego domu (wyznaczanego przez punkt południa dla danych współrzędnych geograficznych i rozpatrywanej godziny)

pozostałe domy w zależności od twórcy danego systemu, wyznaczane są na różnych podstawach (czyt. upodobaniach) ich twórców

Edited by greg639
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
Gwiazdologia

Słońce w V domu to więcej kreatywności i inwencji w życiu seksualnym, nieoględnie mówiąc, ale warto by było sprawdzić przy okazji:

- aspekty tegoż Słońca, w jakim ono znaku

- czy coś jeszcze jest w domu V

- od jakiego znaku (wierzchołka) rozpoczyna się dom V

oraz oczywiście asdendent. Bo jeśli ASC albo MC jest w Lwie, to... Słońce w domu V jest automatycznie wzmocnione, jest "ważniejsze".

 

Pozdrawiam

 

----------

 

Gwiazdologia

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A w jaki sposób interpretować te domy, w których nie ma żadnych planet, np. 7, który odpowiada za związki? I dlaczego domy nie są tej samej szerokości, tylko niektóre są nawet dwukrotnie szersze od innych?

Link to post
Share on other sites

szczyt każdego domy wypada na jakiś znak zodiaku. Szuka się położenia naturalnego władcy danego domu, dyspozytora - w jakich znakach, domach horoskopu oraz jakie odbierają aspekty.

To że nie masz planety w VII nie oznacza, że u Ciebie nie istnieje temat związków. Patrzysz w jakim znaku wypada szczyt VII, gdzie planeta rządząca tym znakiem, gdzie Wenus itd...

 

Jest kilka systemów wyznaczania domów np. Koch, Placidus... jest też system domów równych :)

Edited by Ismer
nieaktualny link
Link to post
Share on other sites
  • Makrela changed the title to Domy - pytanie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych.