Skocz do zawartości

Sen o gołębiu


nastek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Miałem dziś ciekawy sen, aczkolwiek nie pamiętam wszystkiego.

Spałem w swoim pokoju w nocy i zadzwonił do mnie telefon, że u mnie w pokoju jest gołąb, że tego nie widze, nie dostrzegam, jakby głos z pretensjami. Byłem zdziwiony, bo nic takiego nie było nigdy. Wróciłem do swojej sypialni i rzeczywiście na suficie siedział gołąb. Chciałem go wypuścić na wolność, ale zauważyłem, że ma u mnie w pokoju gniazdo z jajkami i pozwoliłem mu zostać. 

Nwm, czy z tego jajka nie wykluł się już malutki gołąbek. 

 

Moja interpretacja jest taka. Mój pokój, czyli moja strefa prywatna, moje życie, mój dom..

Telefon z pretensjami, czyli w moim życiu jest coś czego nie zauważam lub co nadejdzie, a ja tego nie będę widział. Być może ktoś mi tego nawet zazdrości. 

Gołąb założył gniazdo, więc coś w moim życiu już się zakorzeniło na stałe i pozwoliłem temu zostać. 

Ale co oznacza gołąb?

Wg symboliki i tego co przeglądałem tutaj gołąb może oznaczać wiadomości, które nadejdą.

A może to pomysł, który urodzi dobre owoce (jajka), ale go nie dostrzegam. 

 

Co wg was może symbolizować gołąb? Osoba, pomysł, wiadomości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 h i nikt nie odpowiedział........  zacznę od pokoju, który symbolizuje nas, nasze ciało ( podobnie jak w domu piętra ) i jego poszczególne części. Sufit, to świadomość, bądź podświadomość ( nieświadomość jak kto woli ). Gołąb, to oczywiście symbol pokoju, zgody, porozumienia, kompromisu również ( na całym świecie i w tym przypadku różnice kulturowe są zgodne, spójne ). Gniazdo gołębia wyraża Twoje pragnienie posiadania domu, rodziny - uświadomione, bądź nie. Raczej w tym przypadku tak,  ponieważ czekasz na czyjś gest pojednania - telefon, informacja o gołębiu. W sypialni, jajka w gnieździe... ... już nie brnę dalej, bo się na koniec zamotam. Skojarzenia są tak jasne, oczywiste, że aż dziwi mnie fakt, że na największym (  rzekomo :P ) forum, nikomu nie chciało się zinterpretować.  

Twoje szczęście, że nie zniszczyłeś tego gniazdka. 

 

 

Nie ma tu żadnego Króla Mieczy  - najlepszego specjalisty od  mózgownicy i neuronów    :mysli:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
W dniu 7.05.2024 o 08:17, nastek96 napisał:

Co wg was może symbolizować gołąb? Osoba, pomysł, wiadomości? 

Ogólnie gołąb kojarzy się i funkcjonuje w naszej świadomości jako symbol pokoju. 
Jest to delikatne stworzenie ale i mądre - gołębi używano do przesyłania wiadomości. 
Dla mnie jest to dobry omen. 
Może niedługo czekają Cię pozytywne wiadomości? Może związane są z sytuacją gdzie “nie spaliłeś mostów”. 

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, to Jung chyba uważał sny o własnych pokoju, w tym sypialni, za sny osób introwertycznych. Nie wspomniałam o tym, gdyż Ty nie wydajesz się być introwertykiem. Dość często piszesz o sobie na forum. Natomiast przechodzenie z jednego pokoju do drugiego jako zmianę poglądów, priorytetów życiowych. Pasuje cosik   @nastek96nienanistek9

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User

Pamiętam z sennika Ewy Seydlitz (przytaczam go, bo naprawdę go lubiłam i uważam, że miał wiele sensu), że ptaki to ogólnie symbol znajomych. Poniekąd także wiadomości, rozmów (w tym właśnie telefonicznych). Według mnie podświadomość podpowiada Ci, że zaniedbałeś kontakt z jakąś osobą. Jeśli chcesz się dowiedzieć, o kogo chodzi, po prostu zastanów się, z kim Tobie znanym kojarzy Ci się gołąb.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Elżbieta. napisał:

Gniazdo gołębia wyraża Twoje pragnienie posiadania domu, rodziny - uświadomione, bądź nie.

Tutaj raczej świadome pragnienie

 

4 godziny temu, Gringe napisał:

Może związane są z sytuacją gdzie “nie spaliłeś mostów”. 

Kojarzy mi się z pozytywnymi wiadomościami. Ale dziś miałem kolejny dobry sen. Tym razem na biurku miałem potłuczone jajka(cierpienie, konsekwencje) i martwą jaszczurkę(wróg, ale już jest martwy, już go nie ma) i dzięki Bogu zacząłem ta sprzątać i się tego pozbyłem. Uprzątnąłem swoje życie i pozbyłem się tego co szkodliwe, albo samo znikło :) 

 

3 godziny temu, Elżbieta. napisał:

Nie wspomniałam o tym, gdyż Ty nie wydajesz się być introwertykiem

Jestem intro, ale w sieci większość introwertków staje się ekstrawertykami

 

59 minut temu, Ariesza napisał:

Według mnie podświadomość podpowiada Ci, że zaniedbałeś kontakt z jakąś osobą

To z pewnością i to niejedną. Już od dawna się zbieram, aby napisać do kilku osób. 

 

Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc :D

 

  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...