Jump to content

Marcin


Marcin

Recommended Posts

 • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Marcin :

 

To imię pochodzi z łaciny, a utworzone zostało od Marsa, boga wojny. Człowiek o tym imieniu posiada twórczy umysł, jest dobrym organizatorem, może być trybunem ludu, bowiem zdobywa wielki autorytet. Na dobro jego imienia pracuje także żona, dzieci oraz tradycja rodowa. Marcin jest oddany rodzinie, kocha żonę, dobrze wychowuje dzieci. Jest skromny, lubi spokój, przebywa wiele na łonie natury. Posiada skromną osobowość, charakter ułożony, może za bardzo zamknięty w sobie. Nie jest w stanie siłą narzucać innym swojej woli. Udziela rad i pomocy materialnej innym.

Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...
Guest truskawka

Opis imienia Marcin ze strony: http://www.imiennik.pl ;)

 

Imieniny obchodzi: 03.06, 04.13, 07.01, 07.19, 10.24, 11.03, 11.11, 12.07.

Osobowość: Niespokojny mężczyzna

Charakter: 88 %

Promieniowanie: 83 %

Rezonans: 85 000 drgań/sek.

Kolor: Żółty

Główne cechy: Moralność- Intelekt-Zmysłowość- Intu­icja

Totem roślinny: Por

Totem zwierzęcy: Antylopa

Znak: Koziorożec

TYP: Ich totemem jest antylopa - zawsze pełna lęku, napięta, gotowa do ucieczki. Ten niepokój kształtuje ich charakter.

PSYCHIKA: Introwertycy ze skłonnością do zamyka­nia się w sobie. Trzeba dbać o to, by dzieci o tym imieniu nie traciły kontaktu z rzeczywistością i bez obawy stawiały jej czoła. Są bardzo ciekawi, nieraz zbyt ciekawi, co stawia ich w trudnych sytuacjach. Brak im pewności siebie. Jeśli od dzieciństwa nie zwróci się na to uwagi, mogą stać się bardzo nieśmiali.

WOLA: Bardzo mierna. Brak równowagi między dużą aktywnością a słabą wolą powoduje uczucie braku równowagi.

POBUDLIWOŚĆ: Za duża, jak na mężczyznę. Trzeba wcześnie wpoić im przekonanie, że mężczyzna nie powinien kierować się emocjami, ale rozumnymi decyzjami.

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Nie dorównuje pobudliwości, co również jest źródłem dyskomfortu psychicznego. Wielka wrażliwość na porażki, połączona z pragnie­niem ucieczki.

AKTYWNOŚĆ: Znacznie bardziej uwarunkowana emocjami niż wolą. Tych mężczyzn pociągają zawody łączące intelekt ze zdolnościami manualnymi. Mogą wybrać zawód adwokata, dziennikarza, nauczyciela, albo też hodowcy, sklepikarza, rzemieślnika.

INTUICJA: Żywa, oddaje im wielkie usługi.

INTELIGENCJA: Bardzo analityczna, pedantyczna. Duża pobudliwość nieraz powoduje u nich trudności z wyrażeniem myśli.

UCZUCIOWOŚĆ: Często obawiają się, że zbyt wiel­kie uczucie sprowadzi ich do stanu niewolnictwa. Są niezależni, jako dzieci nie lubią całusów i uścisków.

MORALNOŚĆ: Nie lubią dwuznacznych czy wątpli­wych sytuacji. W nic nie wierzą, póki nie zrozumieją dokładnie, czego się po nich oczekuje i co się im proponuje.

ZDROWIE: Na ogół doskonałe, ale muszą unikać przemęczenia umysłowego. Mają natomiast dużą od­porność na zmęczenie. Potrzebują dużo snu, spokoju, rozsądnej diety. Są wrażliwi na choroby wirusowe, a ich słabym punktem jest system nerwowy.

ZMYSŁOWOŚĆ: Doceniają przyjemności życia. Zmy­słowość jest u nich na ogół silniejsza od uczuciowości, stąd dążą do odrzucenia uczuć, aby uniknąć moralne­go zaangażowania w stosunku do partnerki.

DYNAMIZM: Wyraźna różnica między aktywnością a dynamizmem. Mówiąc potocznie, kręcą się za włas­nym ogonem.

TOWARZYSKOŚĆ: Bardzo towarzyscy, ale niestali. To chętnie przyjmują gości, to chcieliby żyć samotnie na środku Pacyfiku. Lubią życie rodzinne, pod warun­kiem, że rodzina nie jest despotyczna. Mają dużo szczęścia, ale nie umieją go wykorzystać.

PODSUMOWANIE: Trudno przeszkodzić naszej an­tylopie w ucieczce, ale nauczmy ją chociaż w biegu zastanawiać się nad sytuacją.

 

oraz ze strony: http://www.hejwesele.pl ;)

 

ZDROBNIENIE I SKRÓTY: Marcinek, Cinek

POCHODZENIE I ZNACZENIE: łacińskie: należący do Marsa

IMIENINY: 13 kwiecień, 3 listopad, 11 listopad, 12 listopad

OPIS: Chętnie bierze na siebie obowiązki, z których dość trudno się wywiązuje, dlatego nieraz miewa kłopoty. Ludzie są skłonni twierdzić, że nie dotrzymuje słowa. Garnie się do przewodzenia w środowisku, jednak nie zawsze temu może zadaniu podołać. Jest w miarę sprawiedliwy, kulturalny, towarzyski. Chętnie składa wizyty, dużo podróżuje, sam wydaje uczty.

ZNANI IMIENNICY: św. Marcin ( biskup Tours), Marcin Luter ( reformator)

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

hehe sory truskawka ale z tego twojego imiennika prawie sie nic nie sprawdzilo :P

Ja myśle że imie ma niewielki wpływ na czlowieka i nie mozna i nim sadzic tylko znajac jego imie czy date urodzenia ;]

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 1 month later...
 • 3 weeks later...
 • 1 month later...
znam pewnego Marcina, i w tym przypadku sprawdziło się prawie w 100 %

 

 

To znasz drugiego ktoremu zgadza sie z 80%

 

Tylko ze moj znak zodiaku to scorpion choc nie ktore kalendarze pisza strzelec

Taki urok 22 listopada ;D

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Przeczytałem całość bardzo uważnie i sprawdza się to co jest opisane. Opis (przynajmniej do mnie) sprawdził się w 100%. Dało mi dużo radości przeczytanie tego. Dziękuje i Pozdrawiam : )

Link to comment
Share on other sites

prawie wszystko się sprawdziło, ciekawe co jeszcze może być, ale ciekaw czy jestem taki zwinny jak antylopa bo na pewno mam kopa :D hehe

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
 • 1 month later...

Marcin - imię wywodzi się od łacińskiego martius - marsowy, poświęcony Marsowi, należący do Marsa.

 

Marcin sprawia zwykle wrażenie nieco krnąbrnego i lekkomyślnego, pełnego fantazji chłopca - skądinąd nieraz aż do wieku średniego zachowuje sylwetkę i wdzięk młodzieńca. Potrafi być czarujący, miły i uwodzicielski - tak też na ogół postrzega go otoczenie. Dość często jednak pod tą - jakże miłą sercom niewieścim - powierzchownością kryje się wyrachowany, cyniczny gracz, mający na widoku wyłącznie własne, mocno wygórowane ambicje. Bo Marcin przeważnie mierzy bardzo wysoko - nie bez powodów zresztą, ma najczęściej chłonny, twórczy umysł, niejednokrotnie bywa wszechstronnie utalentowany. Niestety również, i to nierzadko, jest skrajnie egotyczny i amoralny, a wówczas staje się bardzo niebezpieczny, bo to wyjątkowy inteligentny i bezlitosny przeciwnik, który nie cofnie się przed niczym, byle tylko dopiąć swego. Równie bezpardonowo Marcin gotów walczyć o dobro własnej rodziny - jest zwykle bardzo czuły, kochającym mężem i bardzo opiekuńczym ojciem.

 

Planeta: Mars

Metal: żelazo

Żywioł: woda

Kamień: granat

 

Źródło: M. Urbański "Księga imion"

 

dodam, że w pełni zgadzam się z tym opisem ;)

Edited by Erza
literówka
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Znam 2 Marcinów i każdy z nich jest inny. Różnią się od siebie maksymalnie. Z powyższego opisu znaczenia imienia Marcin mają po kilka cech,ale nie wspólnych. Pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Zgadza sie z tym wyglądem i końcówką wiele kobiet mówi mi także ze mnie czaruś hehe ale po prostu staram sie być dla nich miły :) z tym cynizmem sie nie zgadzam każdy Marcin ma różne cechy.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

MARCIN

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: SIÓDEMKA

Znaczenie: od imienia boga Marsa

Znak zodiaku: Rak i Ryby

Planeta: Księżyc

Imieniny: 30 Styczeń, 13 Kwiecień, 8 Październik, 24 Październik, 3 Listopad, 11 Listopad, 7 Grudzień, 29 Grudzień

 

Imię Marcin (podobnie jak Marek) powstało ku czci Marsa, rzymskiego boga wojny i wojowników, a przede wszystkim szczególnego patrona Wiecznego Miasta, czyli Rzymu. Imię to okazało się trwalsze niż kult pogańskich bogów i przeszło do chrześcijaństwa. Najsłynniejszy ze świętych Marcinów to Marcin z Tours, którego święto obchodzone jest 11 listopada (jest zapowiedzią zimy i mrozu). Przyszły święty urodził się w rzymskiej prowincji Panonii (dziś leżą tam Węgry) i obrał, zgodnie ze swoim imieniem, karierę wojskową. Znany jest z tego, że służąc w legionach swoim płaszczem przyodział półnagiego żebraka (pod którego postacią w istocie objawił się Jezus Chrystus). Z powodu tego czynu uznali go za swego patrona ludzie marginesu: żebracy, pijacy, również szynkarze i producenci piwa. Długie lata spędził św. Marcin jako pustelnik. Żywiąc się samymi korzonkami, uległ zatruciu jakimś jadowitym szalejem; przemógł jednak truciznę siłą woli i modlitwą. Z tej przyczyny mógłby dziś patronować walce z narkomanią. Był również egzorcystą, wypędzał demony i nie lękał się nawet rozmawiać z duchami zmarłych. Zmarł, leżąc rozciągnięty na gołej ziemi (jak później św. Franciszek), czyli w pozycji znanej indyjskim joginom jako *siawasana*. Największym czynem św. Marcina była jednak działalność misyjna w Galii (obecnej Francji); jest on tam do dziś jednym z "narodowych świętych". Postać tego świętego można uznać za wzorcową dla wszystkich Marcinów, którzy po nim przyjęli to imię. Widać jak na dłoni, że chociaż imię pochodzi od wojowniczego Marsa i sam św. Marcin zaczynał jako wojak, to szybko jego życie stało się służbą na rzecz najuboższych i potrzebujących opieki, a on sam żył z dala od rojnych miast, blisko pustelników, mistyków, joginów i tych, którzy obcują z duchami. Dlatego prawdziwym patronem tego imienia nie jest wojowniczy Mars, lecz łagodny i opiekuńczy Księżyc. Współcześni Marcinowie unikają w swoim życiu skrajności. Są praktyczni, znają się na rzeczach wymagających "złotej rączki", spędzają dni na pożytecznej krzątaninie. Starają się otaczający świat poprawiać, ulepszać, czynić bardziej przyjaznym. Podobnie jaki ich święty patron są opiekuńczy i pełni troski o istoty wymagające ich pomocy. Dobrze rozumieją się z dziećmi i nie opuszczają przyjaciół w biedzie. Mówiąc prosto, mają dobre serce. Podobnie też jak święty Marcin mają dobry kontakt ze światem natury i często obierają zawody związane z przyrodą, takie jak rolnik, pszczelarz, leśnik, weterynarz czy lekarz. Wśród Marcinów jest wielu ludzi o uzdolnieniach dotyczących uzdrawiania i radiestezji. Są wrażliwi, obdarzeni bujną wyobraźnią i wyostrzoną intuicją. Stąd już tylko krok do tego, by jak rasowa siódemka zajmować się "nieznanym światem", wiedzą tajemną i być świadomym obecności duchowych istot. Imię Marcin jest w najlepszej zgodzie z charakterem znaków Raka i Ryb, zodiakalnych opiekunów istot drobnych i wzrastających. Pomocne bywa też Wodnikom i Skorpionom, jak również Koziorożcom, Pannom, Bliźniętom i Strzelcom. Mniej jest odpowiednie - z różnych przyczyn - dla Baranów, Byków, Lwów i Wag.

Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...

Witam, dziękuje za te teksty bo są świetne, z każdym następnym zdaniem miałem coraz większy uśmiech na twarzy bo na 98% czytałem o sobie, te 2% wynikają ze znaku zodiakalnego bom ja jest sprawiedliwa Waga. Pozdrawiam wszystkich mocinów

Edited by Kriksos
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Dużo z tych opisów się zgadza z tym jaki jestem. A najwięcej z opisu Truskawki. Kiedyś uważałem, że imię jeżeli ma jakikolwiek wpływ na człowieka to jest on marginalny. Z czasem jednak dostrzegać zacząłem coraz wyraźniejszy wpływ imienia na osobnika. Oczywiście najważniejszy wpływ wywiera data urodzenia i wszystko z nią związane, jednak wpływu imienia bym nie bagatelizował, wszak "dopiero imię sprawia, że coś istnieje naprawdę".

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Osoba nosząca imię Marcin, choć oznacza boga Marsa jest osobą bardzo spokojną, która unika w swym życiu wszelkich zatargów i skrajności. Pod jednym względem Marcin jest podobny do Marsa - walczy do upadłości, ale pod tym względem, że jest wytrwały w tym, co robi, walczy słowem i dobrym czynem. Na to wpływ ma mistyczna liczba siedem i Księżyc. Marcin jest osobą bardzo praktyczną, potrafi robić wiele rzeczy, które z pozoru nie są w ogóle ze sobą zbieżne, toteż często Marcin postrzegany jest jako złota rączka. Osoba nosząca imię Marcin wszystko, co robi, robi dokładnie i do końca, nawet jeśli pojawia się na jej drodze tysiąc problemów i przeszkód. Marcin stara się zmieniać świat, który go otacza na lepszy. Chętnie pomaga tym, którzy jego pomocy potrzebują, nigdy nie odwraca się od potrzebującego. Marcin jest osobą bardzo troskliwą i opiekuńczą, można na nim polegać i powierzać mu swoje problemy i tajemnice. Osoba nosząca imię Marcin, ma w sobie coś, co budzi zaufanie ludzi. Marcin idealnie nadaje się na męża i ojca - żadnej kobiecie nie będzie z nim źle. Ponadto Marcin bardzo kocha naturę, toteż najczęściej wybiera mieszkanie na wsi.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam w sieci jeszcze to ...

Nie wybija się na pierwszy plan, bo zwyczajnie mu na tym nie zależy, ale nawet gdyby kiedyś zapragnął dla siebie dominacji, na pewno skończy się jedynie na marzeniach, gdyż nie ma w sobie wystarczającej siły przebicia, by móc narzucić komukolwiek swoją wolę. Nie wychodzi mu to nawet z dziećmi, dlatego pociechy często wchodzą mu na głowę, ale mimo to – albo może właśnie dzięki temu – posiada ich miłość i oddanie. Często jest dla niech większym autorytetem i obiektem uczuć niż matka, która w tym związku nosi spodnie i widząc, że na Marcina nie ma co liczyć w tej kwestii, sprawuje surowe rządy nad pociechami, nie chcąc, by rozpuściły się nadmiernie pod opieką obojga uległych rodziców.

 

Wypisz wymaluj mój Marcinek :) W końcu coś co mi się z nim zgadza :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...