Jump to content

Wielki pożar w Warszawie - przyczyna

Ejbert

Recommended Posts

• Moderators

Temat umieściłem na Poligonie, bo tu każdy może wziąć udział a metoda dywinacyjna jest dowolna.

Pytanie podstawowe: co było przyczyną pożaru hali na Marywilskiej?

Celowe działanie czy przypadek?

To duża tragedia, tysiące osób różnej narodowości straciło źródło utrzymania i zostało bez pracy.

Proszę o wypowiedzi na temat, no problem, jeśli ktoś przy wróżbie dodatkowo wyrazi także swoję niedywinacyjną opinię, lecz nie robimy offtopa i nie naruszamy regulaminu forum :)

• Like 3
  • Cool 1
  • Thanks! 1

• Ekspert
2 godziny temu, Ejbert napisał:

Położyłam karty na to pytanie i otrzymałam: 

Królowa Monet 9 Monet 8 Kielichów 

Dwie pierwsze karty mówią o obfitości( a wręcz przesycie i gnuśności -w negatywie Królowa Monet). 
Królowa Monet to Księżyc w Byku( egzaltacja) a więc poczucie zadowolenia, szczęścia, spokoju. Brak zagrożeń. 
W 9 Monet jest nam dobrze i nie potrzebujemy towarzystwa. 
Stawiam, że ktoś zaniedbał procedury bezpieczeństwa - z tego, co czytałam, to towary były poustawiane pod sam dach( na bogato, pękato). 
8 Kielichów może pokazywać, że sytuacja się „przelała”( może ktoś tam już protestował lub dawał znać, że towarów jest za dużo ale nikt nie brał go na serio). 
Ja tu nie widzę celowego podpalenia. 

• Cool 2
  • Super 4

16 godzin temu, Ejbert napisał:

Temat umieściłem na Poligonie, bo tu każdy może wziąć udział a metoda dywinacyjna jest dowolna.

To duża tragedia, tysiące osób różnej narodowości straciło źródło utrzymania i zostało bez pracy.

Proszę o wypowiedzi na temat, no problem, jeśli ktoś przy wróżbie dodatkowo wyrazi także swoję niedywinacyjną opinię, lecz nie robimy offtopa i nie naruszamy regulaminu forum :)

To nie był jedyny pożar w Warszawie, ani w Polsce. Ostatnio jest ich wiele i zadziwiających miejscach i z podobnych powodów. Może wieczorem wytłumaczę coś o Vat, o praktykach i zasadach nie tylko ostatnio panujących w handlu. Firmy uciekają także z Niemiec do krajów gdzie znośne warunki podatkowe.

Poczytaj tu, może coś zrozumiesz -  https://www.money.pl/ubezpieczenia/marywilska-44-splonela-na-jaka-kwote-byla-ubezpieczona-hala-7027036660730368a.html

Moim zdaniem sprawa śmierdzi. Mogło być podpalenie, żeby przegnać konkurencyjne chińskie i tureckie podróby. Sprawy mają różne podłoża i motywacje.

13 godzin temu, Gringe napisał:

Położyłam karty na to pytanie i otrzymałam: 

Królowa Monet 9 Monet 8 Kielichów 

Jeśli jest tak dobrze, to co tu robi 8 Kielichów. Czy nie jest przypadkiem dowodem na podpalenie lub ucieczkę od beznadziejnej sytuacji z jaką muszą się mierzyć, szczególnie ostatnio, a i wizja podwyżek cen prądu, a ta pociągnie za sobą wszystkie ceny, w tym za wynajem. Pogorszy się sytuacja kupujących, etc.

No i kim jest, kogo reprezentuje Królowa Monet. Dociągnęłam do niej kartę i wyszedł Diabeł.

Gringe, wiem, że dobrze wróżysz, interpretujesz. Nie podważając Twoich kart wylosowałam swoje.

Co się tam stało, co było przyczyną pożaru;

Królowa Kielichów....Rycerz Buław.... 6 Buław

Dokładając do powyższych, podstawiając - Paź Mieczy...10 Denarów...Księżyc

Nie rozpisując się - za dobrze im szło, ktoś postanowił to zniszczyć. Poszła fama o podwyżkach, w tym czynszu. Co się stało ... raczej prawdy się nie dowiemy.

Edited by Elżbieta.
  • Like 1
  • Cool 2

Ejbert, z jakich powodów od dawna już palą się wysypiska śmieci z odpadami radioaktywnymi przywiezionymi do nas z Niemiec ? To też interesujący temat. Kto i dlaczego zaciera ślady, zatruwając przy tym dodatkowo nasze powietrze, bo wody gruntowe zostały już wcześniej zatrute. Czemu Niemcy nie utylizują tego u siebie ? Co za mendy zwożą je do nas i  z czyim cichym przyzwoleniem, zamykaniem oczu. Bali się postawić szwabom ? 

• Like 3

• Moderators

@Elżbieta. ja swoje zdanie na ten temat mam. 

Założyłem wątek z myślą o wróżbach, gdyż to jest tym, czym zajmuje się forum i jego użytkownicy.

Teorii spiskowych i domniemań jest w internecie mnóstwo, a ja chcę się dowiedzieć co narzędzia dywinacyjne mają w tym temacie do powiedzenia. Ludzkie opinie znam. Własne zdanie na ten temat mam. To o czym napisałaś jest dla mnie oczywiste, mam własny rozum i nie muszę korzystać z czyjegoś. Pytaniem jest tylko, komu na tym najbardziej zależało. Jeśli tak by było to w grę wchodzą 2 główne motywacje: "straty" właścicieli obiektu, zrekompensowane ubezpieczeniem i systemem podatkowym (cała ta procedura to rozległy proces wyłudzenia) lub pozbycie się taniej konkurencji. Poza tym okolicznym mieszkańcom też nie po nosie było te sąsiedztwo, lecz wątpię, by tak precyzyjną akcję przeprowadził zwykły podpalacz.

Pytasz co za mendy zwożą te odpady do nas (i nie tylko do nas, wszystkie ubogie ciotki je goszczą) - to polskie mendy zwożą, to polskie mendy na to przywalają. Niemiec się pozbywa i płaci Polakowi, bo tu jest taniej i nie musi dbać o normy,  Polak przyjmuje, bo pieniądz rządzi światem i nie trzeba szukać innej przyczyny. Za darmo, z dobroci serca nikt tego nie robi. Więc kto jest tą mendą? - odpowiedź jest oczywista.

• Like 1
  • W punkt 2

• Super User
6 godzin temu, Elżbieta. napisał:

Nie podważając Twoich kart wylosowałam swoje.

A nie chodziło w tym wątku przypadkiem właśnie o to, by nie podważając czyiś kart postawić swoje? :mysli: 

@Ejbert To w końcu wątek ćwiczeniowy czy dochodzenie do prawdy na serio?

• Like 1
  • Haha 1
  • W punkt 2
  • Super 1

41 minut temu, Ariesza napisał:

A nie chodziło w tym wątku przypadkiem właśnie o to, by nie podważając czyiś kart postawić swoje? :mysli: 

A ja myslalam ze to stawianie i interpretowanie kart pod swoja teorie spiskowa :smieszne:

@Ejbert podobno bylo duzo roszczen co do tej dzialki na ktorej stalo centrum handlowe... duzo insynuacji. Faktycznie powinnismy skupic sie na metodach dywinacji a nie teoriach spiskowych bo codzien jest nowa.

Edited by alieninside
  • Like 3

• Moderators

@Ariesza i jedno i drugie.

Ćwiczenia oczywiście, po to jest poligon, by każdy mógł postawić diagnozę swoją metodą.

A może przy okazji dojść do prawdy. Chociaż wątpię, by prawda wyszła na jaw, a jeśli już, to w dalekiej, przedawnionej przyszłości.

@alieninside podobno prawda z tymi roszczeniami, ale czy one byłyby przyczyną zniszczenia hali? Przecież to nie załatwi sprawy, hali nie ma ale teren pozostał i roszczenia co do niego też, one nie znikną tak jak ta hala.

• Like 2

• Super User

Ja zrobiłam astro horarną, ale przyznam się, że tak bardzo na szybko i całkiem możliwe, że ja tu mocno nadinterpretowałam, ale i takie koła na szybko powinnam ćwiczyć, więc here i am 😅 Mistrz Frawley musi wybaczyć, strasznie mi się nie chciało łamać głowy nad antisciami.

Kosmogram na 14 maja 2024, godzina 11:36, system: Regiomontanus.
Pytanie: "co było przyczyną pożaru hali?".

hala.png

Uznałam, że hala to dom 1, bo pytanie nie dotyczy mnie. A więc hala to Lew i Słońce. Lew jest ognisty, chociaż akurat to nie musi nic znaczyć, bo samo Słońce jest w ziemnym znaku.

Tak nie wdając się zanadto w szczegóły, to zwróciłam uwagę na Księżyc, który na kosmogramie robi aspekt do Marsa w swoim władztwie (gorąco!). Mars jest w egzaltacji Słońca - bardzo mu się ta hala podoba, z kolei Słońce/hala będąc w Byku jest w wygnaniu Marsa - hala go nie lubi. Czym jest Mars? Odpowiada za dom 9, a więc instytucje prawne i może coś zagranicznego, oraz za dom 4 - nieruchomości i działki. A więc hala nie lubi obecnego prawa i instytucji i nie lubi swojego bliskiego sąsiedztwa, ale za to prawo i sąsiedztwo tę halę bardzo sobie cenią.

Księżyc niesie światło od Marsa i następnym aspektem jaki zrobi będzie kwadratura z Wenus. Wenus ma koniunkcję z halą i jest blisko niej. Księżyc przyniesie coś komuś, kto jest blisko tej hali. Wenus to dom 10 (władca, prezydent, matka kwerenta = brzmi jak firma-matka, która wybudowała halę) oraz dom 3 - sąsiedztwo, jakieś "rodzeństwo" (???) tej hali, komunikacja.

Nie wiem, czy nie nadinterpretuję, ale jeśli był to celowy pożar, to na zlecenie samego właściciela hali, który chciał odzyskać pusty teren.

Dodam, że Słońce ma koniunkcję z gwiazdą stałą Algol, który jest uznawany za najgorszą gwiazdę - oznacza odcięcie głowy. Może nawet nie chodzi o wypadek, a o to, że zmieniło się szefostwo, głowa zarządu? 

PS. Dodam, że własną teorię mam kompletnie inną, ale nie będę się nią dzielić. W każdym razie tej własnej się nie dopatrzyłam jakoś szczególnie w tym kole ;p

Edited by Ariesza
  • Like 1
  • Cool 1
  • Super 2