Jump to content

Mariusz


Marcin

Recommended Posts

 • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Mariusz :

 

Jest wykształcony, lubi służyć radą innym. Często i chętnie bierze na siebie ogromne odpowiedzialności, służy sprawom publicznym. Jest filantropem, człowiekiem dobrodusznym. Z konieczności odbywa dalekie podróż, które przynoszą mu sławę i majątek, jest człowiekiem pracowitym, zaradnym, lubiącym spokój. Rodzinie poświęca sporo uwagi, dlatego jest dobrym współmałżonkiem, szanowanym rodzicem, przykładnym wychowawcą. Może być dyplomata albo rzeźbiarzem - nie posiada zdolności literackich.

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
 • 3 months later...

a ja powiem że Mariusz jest osobą zamniętą w sobie i bardzo inteligętną no i poza tym jest okropnie leniwy- nie chce mu się rozwijać swoich talentów choć wcale nie przychodzi mu to z trudem. Poza tym jst nieprzeciętnie uparty zupełnie tak jak mały osiołek... Choć ja swojego bardzo kocham... :oops:

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 2 weeks later...

no widzisz :)) ja mojego pieszczocha znam lepiej niż by tego chciał...:) :oops: a poza tym większość Mariuszy to fajne chłopaki :) :oops:

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Oooj takie opisy zupełnie czasem nie są adekwatne do opisu poszczególnych osób. Osoba o takim imieniu którą znam jest spontaniczna na zabój, romantyczna, pisze wiersze, dusza towarzystwa, taki ciepły wariat ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

faktycznie jest ciepły i romantyczny... osoby te maja takie 2 natury... jakby podwójna natura z 1 strony są czułe i romantyzne a z 2 leniwe i zdolne ... wiadomo takie alterego :D^_^:):* pozdrawiam mojego księcia Mariusza :oops: [shadow=olive:d158d46d7f][/shadow:d158d46d7f]

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 9 months later...

Mariusze to lenie patentowane! Lubią swoje obowiązki przelewać na innych, wysługiwać sie czyimiś rękami.Są to osoby z wielkim poczuciem humoru. Lubią wygody i otaczać się drogimi rzeczami. Są uparci i nie potrafia przyznać się do błędu.Bardzo towarzyscy i gościnni.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
 • 7 months later...

MARIUSZ

 

Pochodzenie: łacińskie (starorzymskie)

Liczba imienia: SZÓSTKA

Znaczenie: od rzymskiego nazwiska rodowego

Znak zodiaku: Rak

Planeta: Księżyc i Jowisz

Imieniny: 19 Styczeń, 4 Luty, 9 Luty, 31 Grudzień

 

 

Dziś może się wydawać, że Mariusz (a również Marian) to męska wersja imienia Maria. Tak jednak nie jest: Maria jest pochodzenia hebrajskiego, natomiast imię Mariusz powstało w Rzymie. Brzmiało pierwotnie *Marius* i było nazwiskiem, które oznaczało mężczyzn z rodu *gens Maria*. Jego znaczenie, podobnie jak większości starych rzymskich nazwisk rodowych, jest dziś nie do odgadnięcia, chociaż może kojarzyć się z imieniem Marsa, opiekuńczego bóstwa Rzymu. wyczytać, że imię Mariusz uczy rzetelności i poważnego stosunku do życia oraz własnych obowiązków. Zwykle jest nadawane chłopcom, u których rozwija się silny zmysł opiekuńczy i instynkty rodzinne. Ale nie ograniczają się one do własnego domu. Tak samo, jak starożytni Mariuszowie budowali Rzymskie Imperium, dzisiejsi budują swoje "imperia" w biznesie, w działalności społecznej, nauce czy w innych zawodach. Choć raczej nie są typem błyskotliwych gwiazdorów, chętnie biorą na siebie odpowiedzialność za innych i gromadzą wokół siebie ludzi, którzy chcą działać razem z nimi. Cenią sobie lojalność i przywiązanie, a swoim bliskim dają tak poszukiwane poczucie bezpieczeństwa. Mariusz, jako imię podlegające Księżycowi i Jowiszowi, najbardziej jest odpowiednie dla znaku Raka, oraz dla dwóch pozostałych znaków żywiołu wody, czyli Ryb i Skorpiona. Bliskie jest także naturze Strzelca i Lwa. Z pozostałych znaków dobrze je przyjmą jeszcze Byk, Bliźnięta, Panna i Koziorożec, natomiast Barany, Wagi i Wodniki mogą czuć, że w pewnym stopniu ogranicza ich naturę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...