Skocz do zawartości

Mateusz


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Mateusz :

 

Jest to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza - dany przez Boga. Mężczyzna o tym imieniu jest człowiekiem niezwykle odpowiedzialnym, prawdomównym, sprawiedliwym, dobrodusznym. Raz podjęte ustalenia i raz dane słowa, realizuje z żelazną konsekwencją, choćby miały mu przynieść straty. Jest konserwatystą w swych przekonaniach, wychowuje dzieci zgodnie z tradycją ojcowską, kocha żonę nad wyraz szczerze. Nie uznaje wolnej miłości. Ofiarnie służy sprawie publicznej, udziela pomocy innym osobom. Jeżeli obierze kierunek studiów humanistycznych - zostaje duszpasterzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Dyskusja na temat znaczenia imienia Mateusz :

 

Jest to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza - dany przez Boga. Mężczyzna o tym imieniu jest człowiekiem niezwykle odpowiedzialnym, prawdomównym, sprawiedliwym, dobrodusznym. Raz podjęte ustalenia i raz dane słowa, realizuje z żelazną konsekwencją, choćby miały mu przynieść straty. Jest konserwatystą w swych przekonaniach, wychowuje dzieci zgodnie z tradycją ojcowską, kocha żonę nad wyraz szczerze. Nie uznaje wolnej miłości. Ofiarnie służy sprawie publicznej, udziela pomocy innym osobom. Jeżeli obierze kierunek studiów humanistycznych - zostaje duszpasterzem.

 

Znam kilku Mateuszów i z niczym z powyższego nie mogę się zgodzić. :icon_smile2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

A ja znam wielu Mateuszów i zgadza się. I z tymi studiami to zabawne... ale znam wielu którzy są na studiach technicznych. Jedyny który był na humanie jest po seminarium już:P I są naprawdę słownymi ludźmi. Ja im zawsze ufałam i się nigdy nie zawiodłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie zgadzam się z tym co pisał Marcin2 :P sam jestem Mateuszem żadna z tych cech do mnie niepasuje i znam wielu Mateuszów i ani do jednego niemoge przypisać chociaż jednej cechy hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 5 miesięcy temu...

MATEUSZ

 

Pochodzenie: hebrajskie

Liczba imienia: TRÓJKA

Znaczenie: "dar Boga (Jahwe)"

Znak zodiaku: Strzelec

Planeta: Jowisz

Imieniny: 21 Wrzesień, 12 Listopad

 

 

Hebrajskie imię *Mattitjah* lub *Matanjah*, czyli "dar Jahwe" przekształciło się u nas i w innych krajach Europy w dwa różne imiona: Maciej i Mateusz. Chociaż są podobne, to inaczej dźwięczą w uszach, mają różne liczby i kojarzą się z odmiennymi charakterami. obdarzonych silną wolą, a przez to dobrze radzących sobie w życiu, często wręcz urodzonych szczęściarzy. Jak głosi pierwotne znaczenie tego imienia, Mateusz to ktoś "wyróżniony przez Boga". Tak więc ktoś, kto nosi takie imię, może czuć się pewnie w polu jego ochronnej mocy. Mateuszowie zwykle żyją tak, jakby byli tej ochronnej mocy świadomi. Nie boją się o swój los, nie drżą na myśl o porażce, a dzięki temu nie marnują sił na próżne zmartwienia. Zwykle szybko i bez dłuższych wahań określają swoje cele i dążą do nich po najkrótszej drodze. Instynkt im podpowiada, co dla nich samych jest dobre, a co złe, potrafią się trzymać własnych zasad i jeśli trzeba, postawić na swoim. W osobie Mateusza zazwyczaj harmonijnie łączy się indywidualizm i wiara we własne siły z dobrym wyczuciem realiów, spraw materialnych i ziemskich. Raczej nie ma wśród nich miłośników próżnych fantazji; swoje marzenia umieszczają w realnym świecie. Dzięki temu, że są pewni siebie i dobrze zakotwiczeni w materialnej rzeczywistości, nie są skorzy do buntu. Chętniej mówią "tak" niż "nie", ale to wcale nie oznacza, że dają się komuś prowadzić jak na pasku. Kto chciałby Mateuszem rządzić, może gorzko tego pożałować! Bywa, że matki nadają to imię swoim synom w nadziei, że chłopiec, które imię tak podobne jest do słowa "matka", będzie posłusznym "maminsynkiem". Nic bardziej mylnego. Jest to imię indywidualistów, którzy nie zamierzają się podporządkowywać. Wibracje imienia Mateusz kojarzą się z wpływami Jowisza i jego znaku zodiaku, Strzelca. Ze względu na duchową równowagę, jaka wpisane jest w to imię, jest ono też odpowiednie dla znaku Wagi. Z powodu dobrego wyczucia spraw materialnych ucieszy ono Koziorożca, Byka i Pannę, a także Raka, z odmiennych zaś powodów - Wodnika. Jako imię dla Lwa, Bliźniąt i Ryb mieści się ono, można powiedzieć, w normie, zaś Barana i Skorpiona może drażnić właśnie swoim nadmiernym zrównoważeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dyskusja na temat znaczenia imienia Mateusz :

 

Jest to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza - dany przez Boga. Mężczyzna o tym imieniu jest człowiekiem niezwykle odpowiedzialnym, prawdomównym, sprawiedliwym, dobrodusznym. Raz podjęte ustalenia i raz dane słowa, realizuje z żelazną konsekwencją, choćby miały mu przynieść straty. Jest konserwatystą w swych przekonaniach, wychowuje dzieci zgodnie z tradycją ojcowską, kocha żonę nad wyraz szczerze. Nie uznaje wolnej miłości. Ofiarnie służy sprawie publicznej, udziela pomocy innym osobom. Jeżeli obierze kierunek studiów humanistycznych - zostaje duszpasterzem.

 

oj i tu się też zgodzę. odpowiedzialny prawdomówny tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Mateusza, którego znam za wiele się nie sprawdziło, może to że kocha swoją dziewczynę i raczej nie uznaje wolnej miłości. Odpowiedzialny jest tylko w sprawach na których zależy jemu samemu, czasami bywa trochę krótkowzroczny. Nie widzę go w roli duszpasterza :P. Z moich obserwacji Mateusz jest: pewny siebie, uparty, przyjacielski, wygadany, mający poczucie humoru, obrażalski, hobbysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Znam jednego Mateusza, który złamał mi serce. Myśli tylko o sobie, bawi się uczuciami innych i nie pomyśli, że przez swoje działania może kogoś zranić. Poza tym pijak jakich mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pierwszy opis dla mnie nijak ma się do obserwowanej przeze mnie rzeczywistości. Znam kilku Mateuszów i różnią się bardzo, to co ich jednak łączy to leniwość, nałogi, upartość, ale i wielka fantazja. A i szczęście to oni faktycznie mają. Mimo, że nie bardzo martwią się o własną przyszłość, jakoś zawsze na te przysłowiowe cztery łapy ******ą :). Żeby nie było tak negatywnie to dodam, że potrafią zostać prawdziwymi ekspertami w tym co ich interesuje. Są prawdziwymi indywidualnościami. Sęk w tym, żeby odnaleźli się w czymś przydatnym i przyszłościowym bo inaczej potrafią totalnie zatracić się w marzeniach i iluzji, szczególnie jak popadną w jakieś nałogi. Przypominam, że są to moje zupełnie subiektywne obserwacje :). Jeżeli jakiś Mateusz poczuł się urażony moim postem, to zdradzę, że sam mam tak na imię. Co prawda jest to moje trzecie imię "z bierzmowania", ale zawsze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA, też znałam Mateusza, jest egoistą zapatrzonym w siebie,nie liczy się z uczuciami innych,robi to co mu przyniesie korzyści,niestety ma również jakiś czar ..ci którzy go nie znają uważają że jest fantastyczny, niestety- tylko, gdy jemu to pasuje!

Edytowane przez risson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znam pewnego Mateusza,cierpiałam przez niego.Rozchwiany emocjonalnie,sam nie wie czego chce,przemądrzały i egoistyczny.Zawsze chciał mieć rację i zachowywał się jakby już jutro miał nastąpić koniec świata,nie widział sensu życia,wszystko w czarnych kolorach..Niestety, okazało się że cierpi na depresję ,teraz się leczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
dyskusja na temat znaczenia imienia mateusz :

 

Jest to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza - dany przez boga. Mężczyzna o tym imieniu jest człowiekiem niezwykle odpowiedzialnym, prawdomównym, sprawiedliwym, dobrodusznym. Raz podjęte ustalenia i raz dane słowa, realizuje z żelazną konsekwencją, choćby miały mu przynieść straty. Jest konserwatystą w swych przekonaniach, wychowuje dzieci zgodnie z tradycją ojcowską, kocha żonę nad wyraz szczerze. Nie uznaje wolnej miłości. Ofiarnie służy sprawie publicznej, udziela pomocy innym osobom. Jeżeli obierze kierunek studiów humanistycznych - zostaje duszpasterzem.

 

zgadzam sie z tym a co powiecie na imię malwina ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...