Jump to content

Oskar


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Oskar :

 

Imię skandynawskie składające się z dwóch członów as - bożek oraz kar - miecz, można to tłumaczyć boży miecz lub broń boża. Dziś imię Oskar kojarzy się z nazwą nagrody filmowej. Sztuka to dziedzina w której Oskar realizuje się najlepiej. Pasjonuje go zarówno kino jak i malarstwo czy literatura. Jest pełen twórczych pomysłów i ma wrażliwą duszę. Równie dobrze może być lekarzem jak i ulicznym bardem. Oskar jest miły i szarmancki co sprawia że odnosi liczne sukcesy towarzyskie. Jego osobisty wdzięk jest potężną bronią w kontaktach z dziewczynami. Łamie im serca i jakże często odchodzi. Nie potrafi na stałe związać się z żadną z nich. Często pozostaje w stanie wolnym a jeśli już zdecyduje się na małżeństwo, jego wybranka jest opiekuńcza i wyrozumiała, bo Oskar w głębi duszy nie przestaje być małym chłopcem, pełnym wyobraźni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Moj syn ma na imię Oskar. Imię nadane nieprzypadkowo bo jego ojciec jest Duńczkiem. Św. Oskar był pierwszym biskupem, szerzącym chrześcijaństwo na Północy stąd może w opisach tłumaczenie boży miecz. Jest wspaniałym chłopcem, wrażliwym o dobrze rozwiniętych zdolnosciach artystycznych a jednoczesnie mocno stojący na nogach. Jest urodziwy i nie wiem czy to , czy jego imię jest przyczyna, że faktycznie przyciaga uwagę i zainteresowanie. Zgadzam się całkowicie z Marcinem2, że ma wiele pomysłów i ciągle jest zajęty ich realizacją, poza tym gaduła jakich mało... :_oczko:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

OSKAR

 

Pochodzenie: skandynawskie

Liczba imienia: SZÓSTKA

Znaczenie: ten, który otrzymał miecz od bogów

Znak zodiaku: Koziorożec

Planeta: Merkury

Imieniny: 3 Luty

 

Na pewno nie jest hazardzistą. Każde jego działanie poprzedza dokładna analiza sytuacji. Nie znaczy to, że jest pozbawiony temperamentu i fantazji. Lubi zabawę idalekie podróże. Jest przyjacielem zawsze chętnym do pomocy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...