Jump to content

Paulina


Marcin

Recommended Posts

 • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Paulina :

 

Ma charakter refleksyjny, skłonna jest do zadumy, zagłębiania w sobie. Jako dzieci Są spokojne i grzeczne, wola siedzieć w kąciku nad swoimi sprawami, niż dokazywać w gronie rówieśników. W dorosłym życiu też raczej nie ściągają na siebie uwagi publiczności. Działają metoda małych kroków - są jak cicha woda. Ale zwykle dobrze znają swój cel i nie rozpraszają sił na błądzenie i pomyłki. Pauliny Są obdarzone dobra intuicja. Starają się wokół siebie i swojego miejsca na świecie zachować spokój, porządek i zdrowe reguły. Wiele z nich osiąga profesjonalna biegłość w zawodach wymagających wiedzy i doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
Guest truskawka

Charakterystyka Pauliny ze strony: imiona.fazi.pl

 

Daty imienin: 26 I, 22 VI, 2 XII.

 

Pochodzenie i znaczenie: Pochodzi od Imięnia Paweł, a ten od łacinskiego słowa: paulus - mały.

 

Charakterystyka osoby: Miła osobowość. Pobudliwa, posiada zmienny charakter. Cechuje ją krytyczne podejście do spraw życia codziennego. Lubi wygody osobiste i dalekie podróże.

 

W innych językach: Łac.: Paulina, ang.: Pauline, fr.: Pauline, niem.: Paulina.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Jako dzieci Są spokojne i grzeczne, wola siedzieć w kąciku nad swoimi sprawami, niż dokazywać w gronie rówieśników.

 

się zgadzam w 100% nie cierpię być "krzykliwa" by świat na mnie zwracał uwagę mam swój świat i swoje kredki ,które lubię tak już zostało od dzieciństwa i zostanie do czasu zejścia śmiertelnego:)

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

ja się nie zgadzam w 100%(chyba że coś pominęłam)jestem w centrum uwagi, jestem śmiała i pewna siebie:)nie jestem cały czas grzeczna.jestem niespokojna i trochę świrnkęta:)

to mi wiele osób powtarza, że jestem dobrym przykładem:): Pauliny Są obdarzone dobra intuicja.

 

 

:412yk9:(ale fajny emotikonek:))

Edited by Paulinka:*
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Dyskusja na temat znaczenia imienia Paulina :

Ale zwykle dobrze znają swój cel i nie rozpraszają sił na błądzenie i pomyłki.

 

Oj co to to nie! Być może jestem nietypową Pauliną, ale reszta się zgadza, co do podróż także je uwielbiam!

Link to comment
Share on other sites

Jesli o mnie chodzi to wszystko sie zgadza, jedynie moze

"Ale zwykle dobrze znają swój cel i nie rozpraszają sił na błądzenie i pomyłki."

to sie nie zgadza, bo niestety ciagle te same zyciowe pomylki :) nie ucze sie na bledach i jestem starsznie niezdecydowana :)

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 2 weeks later...

haha ;P wiadomo,że jest to opis do ogólu ale do mnie w zupełności ten opis nie pasuje... ;D jestem raczej jego przeciwieństwem ;p

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Paulina

Kolor: Czerwony

Główne cechy: Intelekt-Zdolność reakcji-Pobudliwość- Dynamizm

Totem roślinny: Truskawka

Totem zwierzęcy: Łabędź

Typ: Nerwowe , pobudliwe. Łatwo tracą zimną krew. Są wyniosłe i sprawiają wrażenie osób „w pretensjach". Wprawdzie — niczym ich totem — łabędź — wydają się dumne i pogardliwe, ale w rzeczywistości są niespokojne i niepewne.

Psychika: Są inteligentne, wiedzą o tym i dają to odczuć innym. Mają wyraźną skłonność do odnoszenia wszystkiego do siebie, są subiektywne. Ogólnie biorąc, mają raczej trudny charakter, ale są pełne życia.

Wola: Raczej dobra, ale nie starcza jej, by doprowadzić rzecz do końca. Wówczas przybierają pozę obrażonej damy i wycofują się z działania ze znudzoną miną.

Pobudliwość: Zbyt duża, by zostawić im czas na refleksję. Zgryźliwe albo raniące uwagi padają wówczas z tych uroczych usteczek.

Zdolność reakcji: Ich wybuchy gniewu zbijają z tropu i szokują, gdyż ich mniej czy bardziej uświadomionym celem jest ranienie i niszczenie.

Aktywność: Dość słaba, ale ich dynamizm jest tak duży, że sprawiają wrażenie osób niezastąpionych. Brak im wytrwałości, nieraz chwytają dwie sroki za ogon. Są doskonałymi dziennikarkami, pracownicami reklamy, działaczkami.

Intuicja: Całkiem zagłuszona przez intelektualny aspekt ich osobowości.

Inteligencja: Uważają się za nadzwyczaj inteligentne. Chociaż w życiu spotyka je wiele porażek, nigdy nie wątpią w siebie i zawsze są z siebie bardzo zadowolone.

Uczuciowość: Bardzo nerwowa, impulsywna i co tu ukrywać ,egoistyczna. Ślepo ufają swej inteligencji, która nie zawsze jest tak wielka, jak to sobie wyobrażają.

Moralność: Zależy od okoliczności i wydarzeń. Należy wpoić im za młodu silne zasady moralne, aby przeciwdziałać skłonności do panowania nad otoczeniem. Doskonale znoszą porażki, zwalając winę na innych.

Zdrowie: Chwiejne, zbyt podlegające psychice. Wrażliwy system nerwowy. Łatwo się męczą. Potrzebują dużo wypoczynku i snu.

Zmysłowość: Pauliny żyją w masce obojętności i pogardy, trudno jest im ją porzucić. Stąd wiele nieporozumień, nieraz bolesnych. Przyszłego partnera tak idealizują, że spotkanie go kiedykolwiek jest mało prawdopodobne.

Dynamizm: Graniczy z agresywnością. Te kobiety potrzebują do życia sukcesów.

Towarzyskość: Lubią otaczać się ludźmi, łącząc przyjemne z pożytecznym. Ich salon nieraz stanowi przedłużenie biura.

Podsumowanie: Te kobiety a zwłaszcza dziewczęta powinny zastanowić się nad symbolizmem łabędzia, którego niezaprzeczalne piękno i wdzięk kryją oschłość serca i brak zrozumienia dla innych ,z którymi to cechami zawsze można podjąć walkę.

 

Źródło:"Wpływ imienia na życie"

Edited by _Domi_
Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

Nie mogę się powstrzymać...

Zmysłowość: Katarzyny żyją w masce obojętności

Tu nie powinno być "Pauliny"? ;)

A same interpretacje... Cóż, większość się zgadza. ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

O napewno nie!!

Mam siostrę Paulinę ma 11 lat jako małe dziecko była strasznie nie znośna i do tej pory taka jest.

Jest bardzo uparta i pewna siebie.

Zgadzam się z Paulina:*

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
 • 1 month later...

Nie zgadzam sie..nic z tego, co napisano do mnie nie pasuje...jestem energiczna, rozgadana, uparta..zawsze w centrum uwagi i jednoczesnie z sercem na dloni..a z tego, co mi widomo, moi rodzice mieli ze mna krzyz panski jak bylam dzieciaczkiem:) zalozyc mi wtedy buty, to byl wyczyn..hehe

Moze jedna z cech, o ktorych tu napisano jest mi bliska- refleksyjna natura..Cala reszta, niestety:/ Ale i tak uwazam ze wszystko zalezy od tego, jak i gdzie czlowiek sie wychowywal, bo imie zadnego znaczenia nie ma, jesli ma sie za soba takie czy inne doswiadczenia zyciowe...

<"Czas nas uczy silnym być...zmienia nas">

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 2 months later...

Ja uważam, że to prawda. Do tego wszystkiego jednak dodałabym że Pauliny lubią być:jezyk2: w centrum uwagi i mają dość silne charaktery... sama mam na imię Paulina i wszystkie znane mi imienniczki zawsze dają w kość

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
 • 1 month later...
 • 1 month later...
 • 2 months later...
 • 1 month later...

Pauliny są bardzo podobne do spokrewnionych z nimi imieniem Pauli. Bywają nieco mniej sentymentalne i czułostkowe, a trochę lepiej sobie radzą z życiu zawodowym i prywatnym.

Planeta: Wenus

Żywioł: powietrze

Metal: miedź

Kamień: lazuryt

 

Źródło: M. Urbański, Księga imion

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

PAULINA

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: SIÓDEMKA

Znaczenie: żeńska odmiana imienia Paweł

Znak zodiaku: Panna

Planeta: Księżyc i Saturn

Imieniny: 26 Styczeń, 26 Maj, 6 Czerwiec, 22 Czerwiec, 21 Lipiec, 31 Sierpień, 10 Październik, 2 Grudzień

 

Paulina to żeńska odmiana imienia Paweł, czyli po łacinie *Paulus* ("mały"). Znane są też inne pochodzące od niego kobiece imiona: Paula, Paola, Pola. Jest regułą, że jeżeli tworzy się żeńskie imię od męskiego, to zwiastuje ono zupełnie różny charakter niż męski pierwowzór. Tak też jest z Pawłem i Pauliną. Paweł to imię dla ludzi samodzielnych, a nawet samowolnych, upartych i niedających się zmienić. Ale Paweł jest numerologiczną piątką, natomiast Paulina to siódemka, a to już inna jakość. Zgodnie z właściwościami tej liczby Pauliny mają charakter refleksyjny, skłonne są do zadumy, do zagłębiania w sobie, a ich życie wewnętrzne zwykle bogatsze jest od zewnętrznej kariery. Jako dzieci są spokojne i grzeczne, ale wolą siedzieć w kąciku nad swoimi sprawami niż dokazywać w gronie rówieśników. W dorosłym życiu też raczej nie ściągają na siebie uwagi publiczności i wolą zajmować się rzeczami, które powstają w ciszy niż jakąś hałaśliwą, "rynkową" działalnością. Działają metodą małych kroków; są jak ta "cicha woda, która brzegi rwie". Zwykle dobrze znają swój cel i nie rozpraszają sił na błądzenie i pomyłki. Jak wszystkie numerologiczne siódemki są obdarzone dobrą intuicją. Żyją bez pośpiechu i bez zbędnych szaleństw. Starają się wokół siebie i swojego miejsca na świecie zachować spokój, porządek i zdrowe reguły. Wiele z nich osiąga profesjonalną biegłość w zawodach wymagający wiedzy i doświadczenia. Paulina to imię przede wszystkim dla Panny oraz dla innych znaków obdarzonych starannością i umiarem - czyli dla Raka, Koziorożca, Wodnika, Ryb, Wagi. Spokojnie możemy też tak nazwać dziewczynkę ze znaku Byka. Dla Skorpiona i Bliźniąt imię to może okazać się już zbyt mało dynamiczne, a na pewno jest takie dla znaków ognistych: Barana, Strzelca i Lwa.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 4 months later...
 • 2 months later...

werona dała bardzo trafny opis ;)

co do pierwszego postu zdziwiło mnie właśnie to, że kiedyś widziałam ten opis jako opis siódemki. ale teraz już rozumiem ;)

 

mój żywioł to powietrze a liczba siedem, czyli się zgadza ;)

natomiast jestem spod bliźniąt i tu chyba też jest racja, ponieważ niekiedy mam uczucie.. hmm trudno to opisać. właśnie, że zniewalam samą siebie, że w głębi duszy jestem inna, bardziej dynamiczna jednak nie mogę tego wydobyć ;) może faktycznie tak działa na mnie to imię.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...