Jump to content

Rafał


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Rafał :

 

Osoby o tym imieniu dużo czytają, stale się uczą i nie wystarcza im jedna zawodowa specjalność. Znają masy informacji; można powiedzieć, że mają encyklopedyczne umysły. Żyją blisko przyrody i z zamiłowaniem pracują w zawodach, które wymagają stałego kontaktu z naturą. Lubią ogrody i hodowanie zwierząt. Często też jakby pamiętali o czynach archanioła zajmują się leczeniem i mają zdolności uzdrowicieli; fascynuje ich astrologia i inne sposoby zaglądania w przyszłość. Nieobce są im talenty artystyczne, z malarstwem na czele. Typowy Rafał jest łagodny i ma pokojowe usposobienie; woli stosować dyplomację niż stawiać sprawy na ostrzu noża. Mimo to wie, czego chce, pamięta o swoich zasadach i nie daje się wodzić za nos. Nie leży w jego naturze pośpiech; umie czekać na odpowiedni moment. Ufa swojemu przeznaczeniu, że zawsze zdąży z tym, co ma w życiu do zrobienia. Rafałowie rozumieją dusze kobiet i dzieci i chętnie otaczają się liczną rodziną.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Guest truskawka

Opis imienia Rafał ze strony: http://www.imiennik.pl :wink:

 

Osobowość: Człowiek serca

Charakter: 96 %

Promieniowanie: 98 %

Rezonans: 114 000 drgań/sek.

Kolor: Żółty

Główne cechy: Intuicja - Dynamizm - Zdolność reakcji - Uczuciowość

Totem roślinny: Dąb

Totem zwierzęcy: Baran

Znak: Baran

TYP: To nerwowi cholerycy, stale w stanie wrzenia. Są niezależni, wojowniczy, robią zawsze po swojemu. Niełatwo jest z nimi postępować.

PSYCHIKA: Ma cechy diamentu. Z daleka wabi strumieniem barw, z bliska ukazuje mnogość płasz­czyzn, która zbija z tropu.

WOLA: Chwiejna. Raz przechodzi w upór, raz jest związana z wyobraźnią, to znów odgrywają ludzi o silnej woli.

POBUDLIWOŚĆ: Duża pobudliwość w połączeniu z wybuchowym aspektem ich charakteru powoduje wiele kłopotów. Wtedy chcieliby tylko jednego: uciec i rozpocząć wszystko od nowa gdzie indziej. To mężczyźni, którzy zawsze pragną "rozpoczynać od zera". Dają się przekonać, ale nie od razu. Pozwólcie im pomyśleć, a przetrawią wasze argumenty i w końcu przyjmą wasz punkt widzenia.

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Albo jest się "baranem", albo nie! Przejawiają skłonność do ostrych ataków i agresji. Są bardzo wrażliwi na niepowodzenia. Znie­chęcenie nie trwa długo, ale jest iście teatralne!

AKTYWNOŚĆ: Podejmują się wielu rzeczy naraz i potem zapominają o nich. W ich działaniu brakuje ciągłości. Pracują zrywami. Są niezdyscyplinowanymi marzycielami, ciekawymi, ale nieuważnymi. Posiadają wielkie zdolności, ale są leniwi. Nie są uzdolnieni do prac manualnych. Mogą raczej być aktorami, błyskot­liwymi intelektualistami, pisarzami, dziennikarzami.

INTUICJA: Cóż za intuicja! To urodzeni jasnowidze!

INTELIGENCJA: Zazwyczaj są inteligentni, ale nie­równi: jednego dnia wybitni, drugiego rozczarowują. Wyobraźnia góruje u nich nad racjonalizmem. Są wspaniałymi gawędziarzami, ale trzeba wymagać, by te dzieci trzymały się jak najbliżej prawdy, gdyż nie mają wyczucia granicy między kłamstwem a koloryzo­waniem.

UCZUCIOWOŚĆ: Odczuwają głód czułości i miłości. Ale trzeba umieć okazywać im uczucia. Jeśli się je im narzuca, uciekają. Jeśli się ich odmawia, również uciekają i blokują się.

MORALNOŚĆ: Ich poszanowanie zobowiązań i wier­ność nie zawsze dorównuje chęciom.

ZDROWIE: Doskonałe, posiadają wielką odporność. Słabe punkty: kości i oczy. Powinni wystrzegać się środków pobudzających, gdyż przy ich kompleksie ucieczki mogliby popaść w lekomanię...

ZMYSŁOWOŚĆ: Wybujała wyobraźnia w połączeniu z silnym seksualizmem komplikuje im życie. Nigdy nie są pewni, czy naprawdę przeżywają miłość, czy też marzą o niej. Stąd liczne zahamowania uczuciowe. Mają wiele uroku, bardzo podobają się kobietom.

DYNAMIZM: Nieraz graniczący z szaleństwem. Cza­sem urządzają prawdziwy "cyrk". Ale tylko wtedy, gdy ich to bawi. Jeśli nie, popadają w obojętność albo grają nieśmiałych.

TOWARZYSKOŚĆ: Zależy od ich widzimisię. Gdy chcą się popisać, sypią jak z rękawa dowcipami, aluzjami, powiedzonkami. Gdy z kolei zamykają się w sobie, z rozmysłem bojkotują towarzystwo.

PODSUMOWANIE: Jeśli podlegają surowej dyscyp­linie i uczestniczą w ustabilizowanym życiu rodzin­nym, mają ogromne możliwości. Jeśli zaś zaczną fruwać z kwiatka na kwiatek, nie będzie łatwo ich złapać!

 

 

oraz ze strony: http://www.hejwesele.pl ;)

 

ZDROBNIENIE I SKRÓTY: Rafałek, Rafałko, Rafcio, Rafuś

POCHODZENIE I ZNACZENIE: hebrajskie: Bóg uleczył

IMIENINY: 24 wrzesien, 29 wrzesień, 24 październik

OPIS: Posiada wielki umysł, który zdolny jest do przeprowadzania analizy wszystkich zjawisk życiowych i oceny ludzi. Jest psychologiem, dlatego potrafi dobierać metody pracy do zestawu typów ludzkich. Nie posiada zbyt dużego temperamentu, jest mało towarzyski, lubi by go ceniono i wywyższano. Nie ma za grosz poczucia humoru, nie znosi krytyki pod swoim adresem. Jest dobrym przywódcą swej rodziny. Nie uznaje zmienności w małżeństwie, dobrze wychowuje własne dzieci. Może być pedagogiem.

ZNANI IMIENNICY: Rafał Leszczyński ( koronny ), Rafał Kubacki ( dżudoka ).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 8 months later...

RAFAŁ

 

Pochodzenie: hebrajskie

Liczba imienia: TRÓJKA

Znaczenie: "Bóg uzdrawia"

Znak zodiaku: Panna

Planeta: Merkury, Księżyc, Wenus

 

Rafał, po hebrajsku *Raphael*, to imię jednego z czterech archaniołów. Dawni Izraelici znali mnóstwo opowieści o czynach tego boskiego wysłannika, z których tylko część została spisana w Biblii. Tak więc już w raju anioł Rafael udzielał Adamowi tajemnych nauk. Noemu, kiedy ten płynął w arce, służył światłymi radami. Podarował mu też świętą księgę, która zawierała wiedzę o gwiazdach, o leczeniu i o tym, jak poskramiać złośliwe demony. Dziś powiedzielibyśmy, że Rafał-Rafael uczył astrologii, medycyny i psychoanalizy (bo dziś właśnie psychoanalitycy uwalniają pacjentów od ich "demonów"). O czynach Rafaela opowiada jedna z ksiąg Biblii, Księga Tobiasza. Tobiasz spotyka tajemniczego wędrowca (był nim właśnie nasz archanioł), który uwolnił jego narzeczoną od demonów, a jego samego wyleczył ze ślepoty. Zastosował przy tym ciekawą metodę posłużył się wątrobą ryby, a dziś wiemy, że właśnie wątroba ryb zawiera witaminę A, środek wzmacniający wzrok! Dodajmy jeszcze, że Rafał-Rafael z Księgi Tobiasza wędrował w towarzystwie psa, co jest absolutnym wyjątkiem w Biblii, jako że dawni Semici psy mieli w pogardzie. Ale ten fakt wskazuje, iż ten archanioł żył w wielkiej szóstka kojarzy się również z leczeniem, uzdrawianiem i znajomością przyrody. Rafałowie wzorem swojego anielskiego poprzednika są zazwyczaj ludźmi o wszechstronnych zainteresowaniach. Dużo czytają i stale się uczą; nie wystarcza im jedna zawodowa specjalność. Znają mnóstwo informacji; można powiedzieć, że mają encyklopedyczne umysły. Żyją blisko przyrody i z zamiłowaniem pracują w zawodach, które wymagają stałego kontaktu z naturą. Lubią ogrody i hodowanie zwierząt. Często też, jakby pamiętali o czynach archanioła, zajmują się leczeniem i mają zdolności uzdrowicielskie. Fascynuje ich astrologia i inne sposoby zaglądania w przyszłość. Nieobce są im talenty artystyczne, z malarstwem na czele. Typowy Rafał jest łagodny i ma pokojowe usposobienie; woli stosować dyplomację niż stawiać sprawy na ostrzu noża. Mimo to wie, czego chce, pamięta o swoich zasadach i nie daje się wodzić za nos. Nie leży w jego naturze pośpiech; umie czekać na odpowiedni moment. Ufa swojemu przeznaczeniu, że zawsze zdąży z tym, co ma w życiu do zrobienia. Rafałowie rozumieją dusze kobiet i dzieci, chętnie otaczają się liczną rodziną. Potrafią znaleźć odrobinę mądrości w najdziwniejszych poglądach różnych buntowników i wariatów. Imię Rafał najodpowiedniejsze jest dla znaków podlegających planecie Merkury, czyli dla Panny i Bliźniąt. Z powodu przyrodniczych zainteresowań zgadza się też z charakterem Byka, Raka, i Ryb, a także Wagi. Mniej odpowiednie jest to imię dla Koziorożca, Wodnika i Skorpiona, zaś na Barana, Lwa i Strzelca czeka raczej imię innego archanioła -Gabriela.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Rafał to mężczyzna stateczny, ułożony, cierpliwy i skory do zgody. Nie jest chętny do nauki i z trudem zdobywa zawód. Jest koleżeński, towarzyski, lubi imponować innym. Nie lubi podróży, jest wielkim domatorem. Ma słabe zdrowie. Niechętnie zawiera związek małżeński i jeśli się wiąże z kimś, to raczej w późniejszym wieku.

 

Imieniny Rafała

24 stycznia, 20 marca, 20 czerwca, 29 września, 30 września, 24 października, 20 listopada i 2 grudnia

 

Patroni i święci

Archanioł Rafał

bł. Rafał Melchior Chyliński

św. Rafał Józef Kalinowski

 

Zdrobnienia imienia Rafał

Afa, Afał, Afcio, Afek, Afik, Faf, Fafa, Fafał, Fafałek, Fafcio, Fafciu, Fafek, Fafi, Faficzek, Fafik, Fafio, Fafu, Fif, Fifciu, Fifek, Fifi, Fifo, Fifuś, Fufi, Funio, Raczek, Raf, Rafa, Rafael, Rafaelito, Rafaello, Rafaelo, Rafalendos, Rafaliti, Rafalito, Rafallus, Rafalski, Rafaluch, Rafalątko, Rafau, Rafałcio, Rafałeczek, Rafałek, Rafałello, Rafałki, Rafaś, Rafciczek, Rafcik, Rafcinek, Rafcinuś, Rafcio, Rafciol, Rafciolek, Rafcioszek, Rafciu, Rafciunio, Rafciuś, Rafciś, Rafczan, Rafek, Rafelek, Rafels, Rafer, Raff, Raffallus, Rafi, Rafiau, Raficzek, Rafifi, Rafik, Rafiki, Rafiko, Rafilynda, Rafinio, Rafio, Rafiotek, Rafiozo, Rafisiunio, Rafiu, Rafix, Rafiś, Rafińjo, Rafko, Raflo, Rafson, Rafter, Rafu, Rafulo, Rafuls, Rafuniek, Rafuś, Raku, Ralf, Ralfi, Ralfik, Ralfo, Ralph, Ralphi, Ralphson, Raphael, Rav, Ravek, Ravson, Rawik, Reś, Rif, Rolf, Roofi, Rudolf, Rufen, Rufi, Rufik, Rufok, Rufolenek, Rufus, Rufusek, Rulf, Rulfinio, Rulv

 

Przysłowia

„Gdy zakochasz się w Rafale, myśleć nie będziesz wcale”

 

Szczęśliwa liczba: 2

Szczęśliwy kamień: agat

Szczęśliwy kolor: niebieski

 

Imię Rafał w innych językach:

albański – Rafael

czeski – Rafael

francuski – Raphaël

hiszpański – Rafael

portugalski – Rafael

włoski – Raffaele, Raffaelo

japoński – Rafau, Rafalu

rosyjski – Рафаил (Rafaił)

 

Historia imienia Rafał

Jest to imię hebrajskie z grupy imion teoforycznych, zawierające element -el —Pan. Hebrajskie Rapha’el interpretować trzeba jako — Bóg uzdrawia. Imię to nosił słynny malarz i architekt włoski doby Renesansu Raffaello Santi (1483-1520).

W Polsce imię występuje od średniowiecza (XII w.) w formach: Rafał, Rafałko, Rachwał. Od imienia tego pochodzą nazwiska: Rachwał, Rachwalski, Rafalski, Rafałowski.

 

RAFAŁ, ARCHANIOŁ

Jedyną biblijną księgą, która poucza nas o nim, jest pełna uroku i wzniosłości opowieść z III lub II wieku przed Chrystusem, która do kanonu Starego Testamentu weszła jako Księga Tobiasza. Pod jej koniec Rafał przedstawia się jako jeden z siedmiu aniołów,

którzy stoją w pogotowiu i wchodzą przed majestat Pański, ale na początku pojawia się pod postacią ludzką, przybierając pospolite imię Azariasz.

Ofiaruje się wówczas młodemu Tobiaszowi na przewodnika drogi z Niniwy do Rega w Medii. Nad rzeką Tygrys ratuje go przed wielką rybą i po jej rozpłataniu poleca mu wyciągnąć z niej żółć, serce i wątrobę. Po przybyciu do Ekbatany radzi mu się ożenić z Sarą, córką Raguela, którą uwalnia od napaści złego ducha, Asmodeusza. Na prośbę młodego Tobiasza udaje się też do jego krewnego, Gabaela, aby odebrać w imieniu rodziny należny dług. Po powrocie do domu radzi synowi, by staremu Tobiaszowi pomazał oczy żółcią ryby, i w ten sposób przywraca mu wzrok.

Gdy wreszcie ojciec i syn chcą go wielkodusznie wynagrodzić i okazać mu szczerą wdzięczność, mówi, kim jest, i zachęca ich do uwielbienia Opatrzności. Tyle Pismo św. Księgi pozabiblijne, zarówno żydowskie, jak i chrześcijańskie, niewiele dodają do tych wiadomości. Nazywają Rafała jednym z siedmiu najwyższych duchów niebieskich, księciem aniołów i mówią o jego roli w życiu ludzi. Czynią go wreszcie opiekunem podróżujących, niejako typowym aniołem-stróżem.

Wspomina się go w dniu 29 września.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dyskusja na temat znaczenia imienia Rafał :

 

Osoby o tym imieniu dużo czytają, stale się uczą i nie wystarcza im jedna zawodowa specjalność. Znają masy informacji; można powiedzieć, że mają encyklopedyczne umysły. Żyją blisko przyrody i z zamiłowaniem pracują w zawodach, które wymagają stałego kontaktu z naturą. Lubią ogrody i hodowanie zwierząt. Często też jakby pamiętali o czynach archanioła zajmują się leczeniem i mają zdolności uzdrowicieli; fascynuje ich astrologia i inne sposoby zaglądania w przyszłość. Nieobce są im talenty artystyczne, z malarstwem na czele. Typowy Rafał jest łagodny i ma pokojowe usposobienie; woli stosować dyplomację niż stawiać sprawy na ostrzu noża. Mimo to wie, czego chce, pamięta o swoich zasadach i nie daje się wodzić za nos. Nie leży w jego naturze pośpiech; umie czekać na odpowiedni moment. Ufa swojemu przeznaczeniu, że zawsze zdąży z tym, co ma w życiu do zrobienia. Rafałowie rozumieją dusze kobiet i dzieci i chętnie otaczają się liczną rodziną.

 

 

W 99% sama prawda... Troszkę nie pasuje do mnie pierwsze zdanie tj. " Osoby o tym imieniu dużo czytają "... Trudno mnie zaciągnąć do czytania... ;)

Pozdrawiam ciepło,

Rafał :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 3 weeks later...
  • 5 years later...
W dniu 2.11.2010 o 14:26, werona napisał:

Dodajmy jeszcze, że Rafał-Rafael z Księgi Tobiasza wędrował w towarzystwie psa, co jest absolutnym wyjątkiem w Biblii, jako że dawni Semici psy mieli w pogardzie.

Współcześni semici też mają...

Wygląda jak pierwsza karta Tarota, ale to na pewno przypadek...

Dużo się zgadza , tak z 50 % , brawo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...