Jump to content

Remigiusz


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Remigiusz :

 

Człowiek o dobrej budowie fizycznej ale o słabym charakterze. Podoba się przeciwnej płci, ale w miłości bywa niestały. Niezbyt szybko zakłada rodzinę, o dzieci troszczy się poprawnie. W życiu jest blagierem, markierantem, bywa najcześciej niesłownym, wiele obiecującym innym. Nigdy nie dotrzymuje słowa. Lubi natomiast chwalić się swoimi kontaktami, zabiega o układy towarzyskie, chce bywać w eksponowanym środowisku. Na początku udaje się mu to, ale po rozszyfrowaniu jego charakteru, ludzie lekceważą go. Nie przejmuje się tym, tylko szuka nowych kontaków. Jest człowiekiem z gruntu dziwnym.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 1 year later...

Remigiusz jest obłudny, często kłamie i jest niesłowny. Nigdy nie dotrzymuje danych obietnic. Lubi chwalić się swoimi kontaktami, zabiega o układy towarzyskie, pragnie bywać w eksponowanym środowisku. Początkowo udaje mu się to, jednak kiedy inni poznają jego prawdziwe oblicze, lekceważą go i odwracają się od niego. Remigiusz podoba się kobietom, jednak nie jest stały w miłości. Niechętnie zakłada rodzinę i nie potrafi zadbać o dzieci. Jest on człowiekiem dziwnym, o nie najlepszym charakterze.

 

Imieniny Remigiusza

1 października

 

Patroni i święci

św. Remigiusz, biskup Remis

 

Zdrobnienia imienia Remigiusz

Rami, Rammstein, Ramos, Ramsztajn, Ramzes, Re, Rem, Remas, Remcajs, Remcio, Remciom, Remciu, Remczyk, Remeczek, Remeczko, Remek, Remer, Remi, Remiczek, Remidżio, Remig, Remigio, Remigiulek, Remigiuszek, Remigiuszuś, Remigiuś, Remik, Remikol, Remiks, Reminek, Reminio, Remioza, Remisio, Remisław, Remix, Remiś, Remko, Remo, Remol, Rems, Remulek, Remunio, Remus, Remuł, Remuś, Renek, Romeo, Rumcajs

 

Szczęśliwa liczba: 1

Szczęśliwy kamień: szafir

Szczęśliwy kolor: morski

 

Imię Remigiusz w innych językach

Remy (ang.)

Rémi, Rémy (fr.)

Remeis, Rehm, Remigius (niem.)

Remigije, Remo (połud.-słow)

 

Historia imienia Remigiusz

Jest to imię pochodzenia łacińskiego —Remigius, genetycznie cognomen utworzone od słowa pospolitego remigium, -ii — wiosło. Remigius to pierwotnie „człowiek wyrabiający wiosła”.

W języku polskim imię to otrzymało końcówkę -iusz, jak wiele zapożyczonych imion łacińskich na -ius, np. Wergiliusz (Vergilius), Owidiusz (Ovidius) itp. Pojawiło się ono dość późno – dopiero w w. XVII i nigdy nie zyskało wielkiej popularności.

 

REMIGIUSZ Z REIMS

Urodził się około r. 436 w okolicy Laon, w gallo-romańskiej rodzinie o pewnym znaczeniu. Matką jego była Św. Cilinia, a bratem Pryncypiusz ze Soisson. Nie jedyne to zresztą węzły pokrewieństwa łączące go ze świętymi tych czasów.

Wykształcenie, jakie otrzymał, zapewniło mu poważną pozycję wśród ówczesnego kleru i niezwykle wczesne, niezgodne z kanonami objęcie biskupstwa w Reims (458). Gdy na tron wstąpił Chlodwig I, Remigiusz złożył mu gratulacje i uszanowanie, zachęcając do współpracy z biskupami i poszanowania dóbr kościelnych. Największym jednak osiągnięciem Remigiusza był chrzest Chlodwiga, który odbył się na Boże Narodzenie 498 r. (496, 506?)

Zmarł około 533 roku w Reims. Wspomina się go 1 października.

Edited by Natka2
Link to comment
Share on other sites

imieniny obchodzę 1 października ;)

 

raczej opis mojego imienia nie za bardzo pasuje do rzeczywistości, choć nie powiem, że lubię przebywać w dobrym towarzystwie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...