Jump to content

Robert


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Robert :

 

Jest człowiekiem energicznym, inteligentnym, dobrym organizatorem. Umie dobrze obserwować świat i ludzi. To dobry znawca psychiki ludzkiej. Ma uzdolnienia kierownicze, służy chętnie ludziom. Z wyglądu jest osoba, która przyciąga innych, zachęca do kontaktów i głębokiej przyjaźni. Jest oddany żonie lub partnerce i swoim dzieciom. Kocha tradycję, szanuje rodziców, lubi przebywać w domu. Nie przepada za wyjazdami. Jest wielkim patriota. Lubi jak ktoś go chwali - to go mobilizuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

:oops: Słyszałem, że jest to jest imię pochodznie normańskiego, jak Norbert na przykłąd. Dlatego Robert potrfi być nieokrzesany, szczególnie pod wpływem alkoholu. :oops: Dziki jak Wilhelm Zdobywca. :oops: W przpadkach pochodzenia patologicznego, zaborczy. :oops: Przy braku zaś odpowiedniej kontroli osobowości i rozwagi, po prostu głupi. :oops: Co nie ujmuje uroku i inteligencji oczywiście. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Opis imienia: ROBERT

 

Imieniny obchodzi: 04.17, 05.13, 06.07, 09.17,

 

Osobowość: Mężczyzna z kijem, ten, co uderza

Charakter: 97 %

Promieniowanie: 99 %

Rezonans: 92 000 drgań/sek.

Kolor: Czerwony

Główne cechy: Intuicja - Uczuciowość - Zdolność reakc­ji - Towarzyskość

Totem roślinny: Orzech

Totem zwierzęcy: Pantera

Znak: Koziorożec

TYP: To cholerycy o bardzo silnej pobudliwości i równie silnej aktywności. Zastanawiają się, zanim się uniosą, i wielokrotnie udają jedynie wybuch gniewu by zostawić sobie furtkę odwrotu.

PSYCHIKA Wbrew temu, co można sądzić, nie mają silnej psychiki. Ukrywają pewną słabość charak­teru.

WOLA:. Z żelaza, łatwo przeradza się w upór, a nawet w agresję, jeśli partner zbuntuje się i odmówi grania roli przyzwalającej ofiary.

POBUDLIWOŚĆ: Duża, ale kontrolowana. Dość łatwo ulegają wpływom. Cudownie przystosowują się do każdego trybu życia i zawsze spadają na cztery łapy. Posiadają zadziwiającą pewność siebie, graniczącą z agresją, jeśli postawią sobie za cel odniesienie sukcesu.

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: To drażliwi "podskakiwacze", agresywni komedianci, nieraz urządzający nie­wiarygodny "cyrk", który na długo pozostawia pod wrażeniem otoczenie. Nie pozwólcie tym dzieciom na odgrywanie swego numeru...

AKTYWNOŚĆ: Nie należy nigdy pozostawiać tych chłopców bez zajęcia: niech nakrywają do stołu, robią zakupy, byle sami nie organizowali sobie wolnego czasu, bo będą deptać grządki sąsiadów i wybijać szyby...Często myślą: "Po co mi nauka. I tak sobie poradzę..." Jeśli uda im się dokończyć studia, mogą by c doskonałymi inżynierami.

INTUICJA: To rekordziści intuicji w kategorii męż­czyzn. Wykorzystują ten dar w interesach.

INTELIGENCJA: Mają inteligencję bardziej prakty­czną niż spekulatywną. Posiadają niezwykłą siłę prze­konywania, cierpliwość, dar dyplomacji, przebiegłość. O niczym nie zapomina-ją, niczego nie wybaczają.

UCZUCIOWOŚĆ: Pragną, by ich kochano, by im to mówiono, by zasypywano ich deklaracjami miłości i czułości. Niezbędna jest im aprobata otoczenia.

MORALNOŚĆ: Wyznają podwójną moralność - bez zarzutu, gdy chodzi o zasady, natomiast co do ich realizacji w praktyce...

ZDROWIE: Mają wielką żywotność i odporność na zmęczenie. Słabe punkty: gwałtowne bóle głowy, trud­ności z trawieniem. Potrzebują dużo snu.

ZMYSŁOWOŚĆ: Można powiedzieć, że czerpią z Ży­cia pełnymi garściami! Żyć to zdobywać, zdobywać to posiadać. Bardzo męscy, wcześnie przejawiają cechy uwodziciela "po huzarsku", wykorzystując jednocześ­nie bardzo skuteczny urok, który w dzieciństwie wypróbowali na otoczeniu.

DYNAMIZM: Utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie i powoduje, że niekiedy...robią zbyt wiele!

TOWARZYSKOŚĆ: W tłumie na przyjęciach czują się jak ryba w wodzie.

PODSUMOWANIE: To ludzie, którzy dobrze pora­dzą sobie w życiu. Rodzice, nie popuszczajcie im wodzy, jeśli zbytnio je szarpią! Wiecie, że potrzeba solidnego łańcucha, by utrzymać na uwięzi "panterę".

 

 

http://www.imiennik.pl

Link to comment
Share on other sites

:o Oniemiałem. :o Vivian, zgadza się 99% dosłownie. To niesamowite. :o Nie mogłem się do tego dopasowywać (jak powiedzmy do znaku zodiaku) bo nigdy do dzisiaj tego nie czytałem. Co więcej staram się nie ulegać ładnym słowom ale podejść do tego z rozsądkiem i rzeczowo... :o :shock: :grin: Czy nikt nie wie co znaczy to imie w języku Normanów? :?:
Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Imię Robert wg strony: imiona.fazi.pl

 

Pochodzenie i znaczenie: Imię germanskie: 'hröd' - chwała, 'beraht' – świetny.

Charakterystyka osoby: Posiada dużą intuicję. Dobry znawca ludzkiej natury. Ma zdolności w kierunku dowodzenia innymi. Czuły na pochlebstwa. Oddany rodzinie.

W innych językach: Łac.: Robertus, ang.: Robert, fr.: Robert, niem.: Rupert.

Przysłowie:Gdy na św. Norberta, Roberta i Medarda deszcz leje, to lać będzie przez sześć tygodni.

Link to comment
Share on other sites

:o Oniemiałem. :o Vivian, zgadza się 99% dosłownie.

 

No właśnie, ja też oniemiałam jak przeczytałam opis imion swoich bliskich i własnego. Bardzo trafna charakterystyka. Tylko pogratulować twórcy :grin:

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka
Dzieki Truskawka, życzę wilgotnego klimatu i cieplego słoneczka. Rośnij duża. :lol:

 

Nie ma za co. A na dokładkę:

 

ZDROBNIENIE I SKRÓTY: Bercik, Rob, Robercik, Robcio, Robuś

POCHODZENIE I ZNACZENIE: germańskie: żyjący w blasku sławy

IMIENINY: 26 styczeń, 17 kwiecień, 13 maj, 7 czerwiec, 16 sierpień, 17 wrzesien

OPIS: Lubi doradzać i służyć innym pomocą. Jest świadom tego, że na nim ciąży odpowiedzialność za wychowanie dzieci, dlatego do ich edukacji przywiązuje wielką wagę. Kocha przyrodę, często z rodziną przebywa na jej łonie. Czyta książki, bywa w teatrze. Jest miłośniekiem rzeźby tradycyjnej. Czasami bywa osobnikiem tajemniczym, nie lubiącym by ktoś wchodził w jego prywatne życie.

ZNANI IMIENNICY: Robert Koch ( lekarz), Robert Altman (reżyser)

 

Tekst pochodzi ze strony: http://www.hejwesele.pl

 

A propos sezon na truskawki się skończył :):lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka
A propos sezon na truskawki się skończył
- pomarzyć nie zawadzi :cool:

 

No pewnie nie zawadzi sobie pomarzyć (mam zdjęcia truskawek z mojej działki :mrgreen: - chcesz zobaczyć jakie były w tym roku urodzajne?) :lol:

Link to comment
Share on other sites

chcesz zobaczyć jakie były w tym roku urodzajne?)
- pewnie, ale co zrobimy jak to pobudzi moje kubki smakowe? Z czym jak z czym, ale z nimi nie ma żartów :lol: . Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka
pewnie, ale co zrobimy jak to pobudzi moje kubki smakowe? Z czym jak z czym, ale z nimi nie ma żartów :lol: . Pozdrawiam.

 

No to co robimy - zamieścić foteczki truskawek czy sobie podarujemy. Pytam bo nie chce mieć na sumieniu twoich kubków smakowych i wiem, że nie ma żartów z kubkami smakowymi (pobudziłam je i co lodówka tam i spowrotem :() :lol:

Link to comment
Share on other sites

No to co robimy - zamieścić foteczki truskawek czy sobie podarujemy. Pytam bo nie chce mieć na sumieniu twoich kubków smakowych i wiem, że nie ma żartów z kubkami smakowymi (pobudziłam je i co lodówka tam i spowrotem )
- a zamieszczaj, raz kozie śmierć. Dałam im przed chwilą rybę na pożarcie i póki co jestem w łaskach :lol: . Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka
a zamieszczaj, raz kozie śmierć. Dałam im przed chwilą rybę na pożarcie i póki co jestem w łaskach :lol: . Pozdrawiam.

 

no to trzeba się pośpieszyć :lol: zamieszczam ;) a oto moje truskaweczki:

 

5095DSC00491.JPG

 

Pozdrawiam. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Tak więc życzeniu olechosa stało się zadość. :smile: W dwójnasób, nie dość że Truskawka urosła duża jeszcze się sklonowała, a do tego jak szybko po samej artykulacji. :lol: Było to zaiste "Zyczenie wzrostu III". :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Zapewniam że te dwie truskaweczki na fotce były większe od jednej zapałki, a jak chcesz to zrobie im specjalną foteczke z zapałkami ;) ale dopiero w przyszłym roku bo już jest po sezonie :P

Link to comment
Share on other sites

Ależ ja nie kwestionuję ich gigantyczności, wydawały mi się wogóle duużo większe. Chciałem w ten sposób studzić jakoś rozpaloną wyobraźnię. :lol:

Link to comment
Share on other sites

A propos sezon na truskawki się skończył

 

a u mnie nadal trwa, bo mam truskawki naokrągło owocujące, wszak dużo ich nie jest, bo mam jedną skrzynkę na balkonie, ale zawsze to coś :smile:

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

a u mnie nadal trwa, bo mam truskawki naokrągło owocujące, wszak dużo ich nie jest, bo mam jedną skrzynkę na balkonie, ale zawsze to coś :smile:

 

super :grin: też tak bym chciała, a tak muszę się pogodzić z tym, że już ich na działeczce nie ma, a mrożonek nie kupie (chyba, że mnie weźmie na nie smak ;)) :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 9 months later...

ROBERT

 

Pochodzenie: germańskie

Liczba imienia: CZWÓRKA

Znaczenie: "jaśniejący sławą"

Znak zodiaku: Panna

Planeta: Merkury

Imieniny: 21 Luty, 17 Kwiecień, 29 Kwiecień, 13 Maj, 7 Czerwiec, 18 Lipiec, 17 Wrzesień

 

Imię Robert, czyli "jaśniejący sławą", brzmiało u dawnych Germanów "hrod-beraht". Czasami używane są też inne odmiany tego imienia: Ruprecht lub Rupert. Imię to, bardzo popularne w Anglii, Ameryce i w Niemczech, u nas jest rzadsze, może dlatego, że trudno je zdrobnić. (czyżby: Bercio?) dom ma cztery rogi - silnie wiąże ludzi z miejscem, w którym żyją, z rodzinnym domem i dobrymi zasadami, jakie się z tego domu wynosi. Czwórka oznacza porządek, stabilizacje i rozsądek. Zgodnie z wpływem swojej liczby (a także wezwania do sławy w swoim imieniu) Robertowie są zwykle dobrymi synami, sumiennymi uczniami i starają się nie zawieść rodziców. Za młodu wyglądają poważnie jak na swój wiek, rozkręcają się dopiero z upływem lat. Zwykle bardzo długo im się wydaje, że "to jeszcze nie pora", że "są lepsi", więc stale się dokształcają, rozwijają i doskonalą. W końcu zostają odkryci, ich talenty docenione, a Robertowie wprowadzają się do przestronnych gabinetów i rozsiadają się w fotelach prezesów. Życie Robertów na dobre zaczyna się po czterdziestce. Typowy Robert jest oczytany i wykształcony, zna się na nowościach w swojej dziedzinie, długo się zastanawia, zanim coś powie i nie lubi zmieniać raz podjętych decyzji. Może być nieco sztywny, ale to się da nadrobić wrodzoną inteligencją. Robert to imię dobrze dobrane do charakteru znaku Panny. Ale trzeba pamiętać, że jeżeli wzmocnimy jeszcze u chłopca cechy Panny tym imieniem, może wyrosnąć na mola książkowego i małego jajogłowego. Następne znaki, którym warto nadawać to imię, to Koziorożec, Bliźnięta i Wodnik. Dobre jest też dla byków, Skorpionów i Raków. Baran, Lew i Strzelec mają, jak na to imię, zbyt żywiołowy temperament; również do Wagi i Ryb nie najlepiej ono pasuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...
Guest moon_daughter
W dniu 2.09.2006 o 23:36, Gość truskawka napisał:

Kocha przyrodę, często z rodziną przebywa na jej łonie. Czyta książki, bywa w teatrze. (...) Czasami bywa osobnikiem tajemniczym, nie lubiącym by ktoś wchodził w jego prywatne życie.

O tak!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Moderator

Jest:

człowiekiem energicznym - zmiennie energicznym ;) 

inteligentnym - ma nadzieję :D 

dobrym organizatorem - jeśli trzeba, inaczej nie ma mowy

Umie dobrze obserwować świat i ludzi. To dobry znawca psychiki ludzkiej - in spe chyba... a przynajmniej opiera się temu jego połowica :sark: 

Ma uzdolnienia kierownicze - podobno... 

służy chętnie ludziom - bywa i tak...

Z wyglądu jest osoba, która przyciąga innych, zachęca do kontaktów i głębokiej przyjaźni - tak mówią...

Jest oddany żonie lub partnerce i swoim dzieciom - zgadza się (spróbowałby nie)  :D 

Kocha tradycję - połowicznie: w ezoteryce tak, w życiu niekoniecznie

szanuje rodziców - szanuje, bo nic nie przeskrobali wobec jego osoby ;) 

lubi przebywać w domu - i tak i nie, wszystko zależy od humoru Królowej ;) 

Nie przepada za wyjazdami - zależy jakiego rodzaju, za służbowymi na pewno nie 

Jest wielkim patriotą - nie jest 

Lubi jak ktoś go chwali - to go mobilizuje - lubić lubi, ale nie mobilizuje go to :sark:

Zwykle bardzo długo im się wydaje, że "to jeszcze nie pora", że "są lepsi", więc stale się dokształcają, rozwijają i doskonalą - to już obsesja...

W końcu zostają odkryci, ich talenty docenione, a Robertowie wprowadzają się do przestronnych gabinetów i rozsiadają się w fotelach prezesów - temu to się marzy :smieszne:

 

ZDROBNIENIE I SKRÓTY: Bercik, nosz! wszyscy już to wiedzą :D 

 

to mówię ja, Bercik ;p 

 

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...