Jump to content

Roksana


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Roksana :

 

Imię Roksana w języku staroperskim brzmiało Raohszana i znaczyło "jaśniejąca" albo "jutrzenka". Oznaczało więc planetę Wenus, patronkę miłości, harmonii, sztuki i gorących porywów serca. Z Persji to imię przeszło do Grecji. Roksany są przebojowe, znają swoją wartość i mogą osiągać prawdziwe sukcesy - szczególnie w tych konkurencjach, którymi opiekuje się Wenus, a więc w filmie, w muzyce, w fotografii. Z drugiej strony imienia o tak silnym ładunku magicznym nie należy nadawać "na siłę", podobnie jak imion w rodzaju Szeherezada czy Konsuela. Nie każda Słowianka będzie się z nimi dobrze czuła.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

ROKSANA

 

Pochodzenie: staroperskie

Liczba imienia: TRÓJKA

Znaczenie: "jutrzenka"

Znak zodiaku: Lew

Planeta: Wenus

Imieniny: 14 Wrzesień

 

Imię Roksana w języku staroperskim brzmiało *Raohszana* i znaczyło "jaśniejąca" albo "jutrzenka". Oznaczało więc planetę Wenus, patronkę miłości, harmonii, sztuki i gorących porywów serca. Z Persji to imię przeszło do Grecji. Tak miała na imię małżonka Aleksandra Wielkiego. wróży energię, śmiałość, urodę. Z taką liczbą w imieniu łatwo można sobie dać radę w życiu. Wszystko to oznacza, że Roksany są przebojowe, znają swoją wartość i mogą osiągać prawdziwe sukcesy - szczególnie w tych konkurencjach, którymi opiekuje się Wenus, a więc w filmie, w muzyce, w fotografii. Z drugiej strony imienia o tak silnym ładunku magicznym nie należy nadawać "na siłę", podobnie jak imion w rodzaju Szeherezada czy Konsuela. Nie każda Słowianka będzie się z nimi dobrze czuła. Najlepiej to imię odpowiada znakom Lwa, Byka i Wagi, a także Baranom i Strzelcom. Warto też sprawdzić, czy główna planeta, Wenus, jest dostatecznie silna w horoskopie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Roksana to kobieta przebojowa, energiczna i wytrwała. Ma głowę pełną zwariowanych pomysłów. Jest osobą, która nie uskarża się i nie narzeka. Dobrze wie, że każdy jest kowalem własnego losu. Zna swoją wartość i stara się by osiągnąć w życiu jak najwięcej. Jest konserwatystką i broni swoich poglądów. Roksana to kobieta czuła, którą łatwo wzruszyć. Jako matka jest bardzo opiekuńcza i kochająca.

 

Imieniny Roksany

15 lipca

14 września

 

Zdrobnienia imienia Roksana

Ana, Joxi, Kokos, Kokosanka, Kox, Koxuś, Ksiania, Oksa, Oksana, Oksaneczka, Oksi, Reks, Reksio, Rexona, Roci, Rodża, Rojza, Roka, Roki, Rokita, Rokitka, Rokiśka, Roks, Roksa, Roksaneczka, Roksanek, Roksaner, Roksaniec, Roksanka, Roksanusia, Roksaon, Roksi, Roksia, Roksiaczek, Roksiak, Roksik, Roksula, Roksuś, Roksy, Rokuś, Ronia, Rosa, Rosia, Rosiak, Rosiczek, Rosiek, Rox, Roxa, Roxane, Roxania, Roxanne, Roxey, Roxi, Roxuch, Roxuś, Roxy, Roza, Rozia, Rozy, Rośka, Roźka, Sana, Sanka, Sasanka, Siania, Siańka, Xanka, Xena

 

Szczęśliwa liczba: 7

Szczęśliwy kamień: cytryn

Szczęśliwy kolor: żółty

 

Imię Roksana w innych językach

Roxana, Roxanna, Roxine, Roxy (ang.)

Roxane (fr., niem.)

Roksana, Roksa, Rosa (połud.-słow)

 

Historia imienia Roksana

Roksana to imię pochodzenia perskiego, oznacza: promienista albo perła Wschodu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...