Skocz do zawartości

Seler- moje ostatnie odkrycie


doro

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zaczęłam się zastanawiać, co ciekawego ludzie widzą w selerze, bo pracując w sklepie zauważyłam, że ma on bardzo duże wzięcie. No i wyszperałam w internecie i bardzo żałuję, że nie zainteresowałam się wcześniej. Przeczytajcie, jeśli jeszcze nie wiecie:

A to seler! - cynk, diety odchudzające, fosfor, korzeń selera, magnez - Żywienie - poradnikzdrowie.pl

W związku z tym chciałam zapytać czy Wy może znacie jakieś ciekawe sposoby na przyrządzenie potraw z selera. Ja jak na razie ugotowałam zupę z marchewki, brukuła, pietruszki i oczywiście selera (zupka prosta i pyszna). Poza tym przegryzam sobie surowe łodygi selera, choć nie jest to szczególnie smaczne.

Czekam na pomysły:icon_smile2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
panierowany seler bardzo fajnie smakuje ;)

Przepraszam, ze dopiero teraz ale jakoś tak mi uleciało z głowy, aż do dziś. Kochanie, najzwyczajniej w świecie. Kroisz seler na plastry, byle nie za grube ( bo się będą długo robić ). Panierujesz jak kotleciki, a następnie smażysz. Jt jeszcze przepis na kotleciki selerowe, ale muszę go dopiero wygrzebać. Jakby co to zawsze jeszcze mozesz sie przypomnieć na priv :papa2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sok z selera jest rewelacyjny, ale nie sam. Właśnie tak jak napisała Doro, mieszany z sokiem z marchwi. Tylko, żeby nie przesadzić z ilością selera bo dla nie przyzwyczajonych do takich smaków będzie to szok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sok z selera jest rewelacyjny, ale nie sam. Właśnie tak jak napisała Doro, mieszany z sokiem z marchwi. Tylko, żeby nie przesadzić z ilością selera bo dla nie przyzwyczajonych do takich smaków będzie to szok ;)

O tak, ja jeszcze dodaje np jabłuszko. W ogóle to jt wielkim eksperymentatorem :chytry_na: i uwielbiam próbować, mieszać i szukać. Tak więc moje soczki często zmieniają swój skład i zawsze wychodzą pyszniusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety, coś sobie przypomniałam. Dobrze jt chwilę podgotować plastry selera, po to by się szybciej doszły podczas smażenia na patelni, ale nie jt to musem

Edytowane przez koliber*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surowka z selera z orzechami. Normalnie sie je jako dodatek do obiadu, ale mouna tez tak, bo jest pyszna :

 

swiezy seler zetrzec na tarce, dodac orzechy, sol, pieprz, jogurt naturalny. Do tego moze byc jablko albo rodzynki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surowka z selera z orzechami. Normalnie sie je jako dodatek do obiadu, ale mouna tez tak, bo jest pyszna :

 

swiezy seler zetrzec na tarce, dodac orzechy, sol, pieprz, jogurt naturalny. Do tego moze byc jablko albo rodzynki!

O tak, zgadza się. Już zdołałam zapomnieć. Tyleż że u nas jadło się z sam seler starty z orzechamia i czasem dod.z rodzynkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam frytki z selera :D

Normalnie się kroi, jak na frytki, na patelnię i już :D Lepiej na oliwce bo zdrowiej :)

 

A tu taki zestawik obiadowy, który mi mama wygrzebała gdzieś bo się z nią odchudzać nie chciałam :D To z diety rozdzielnej, dieta Montiniac (czy jakoś tak to nazwisko).

Piersi z jakiem smaży się, ale tak hmm sporo tego jajca :) Pod koniec smażenia ser żółty starty (wymiąchać z resztą) i już :D Do tego te frytki z selera i jakieś warzywka... pychota :D

Może nie bardzo smacznie to brzmi ale nie potrafię inaczej, marna ze mnie kucharka. Smacznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja notorycznie jadalam selera kiedys, mam tu na mysli bulwe. obieralam, tarlam na tarce i smazylam na oliwie :)))))) ta pasja trwala ponad rok, bez skutkow ubocznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Seler- moje ostatnie odkrycie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...