Jump to content

Sabina


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Sabina :

 

To imię wywodzi się od słowa łacińskiego, określającego nazwę grupy etnicznej Sabinów. Sabina Polska urodzona jest by na scenie teatralnej odnosić sukcesy. Jest piękna, subtelna w postępowaniu, inteligentna i wykształcona. Ma skłonności do społecznego, filantropijnego działania. Jej wrażliwość i ambicja wynoszą ją do rangi trybuna ludu, choć i na tym polu miewa sporo niepowodzeń, trudności, zmartwień. Samo przeświadczenie, że może drugim przychodzić z pomocą, podtrzymuje ją na duchu i zachęca do pracy. Nie zawsze ma szczęśliwą rodzinę, potomstwo może być nieudane, a w miłości rozczarowania. Swój dom zaniedbuje. Bywa też, że lubi zmieniać towarzystwo i przyjaciół.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Opis imienia: SABINA

 

Imieniny obchodzi: 08.29, 10.27, 12.05,

 

Osobowość: Ta, co kłuje

Charakter: 92 %

Promieniowanie: 90 %

Rezonans: 90 000 drgań/sek.

Kolor: Niebieski

Główne cechy: Wola - Aktywność - Intuicja -Zdrowie

Totem roślinny: Waleriana

Totem zwierzęcy: Jeż

Znak: Waga

TYP: Nie mają najłatwiejszego charakteru, co nie dziwi, skoro ich totemem jest jeż! Gdy coś idzie nie po ich myśli, zwijają się w kłębek i wystawiają kolce. Są materialistkami, lubią pieniądze i zaszczyty, mają też wyraźną skłonność do intryg.

PSYCHIKA: Nie ulegają wpływom. Gdy coś postano*wią, jest nie tylko trudno, ale i niebezpiecznie namawiać je do zmiany decyzji. Posiadają niezachwianą pewność siebie, rzadko ufają innym. Są bardzo subiektywne, widzą wszystko po swojemu.

WOLA: Są obdarzone silną wolą, która służy ich - nieraz niebezpiecznej - ambicji.

POBUDLIWOŚĆ: Te kobiety-jeże posiadają niezbyt silną pobudliwość, co pozwala im zachować jasny i logiczny umysł oraz zimną krew.

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Są niesłychanie przekorne. Nie mogą zgodzić się z poglądem, który nie pochodzi od nich. Są bardzo czułe na porażki, które uważają za osobistą zniewagę. Nie zapominają o niczym i mszczą się za każdą niesprawiedliwość.

AKTYWNOŚĆ: Wyjątkowa! Ich charakter może je prowadzić do obrania zawodu aktorki, mogą też zajmować się badaniami archeologicznymi lub historycznymi, prowadzić antykwariat lub pracować jako konserwator w muzeum. Ogólnie mówiąc, odnoszą wielkie sukcesy wszędzie, gdzie potrzeba kobiety zdolnej prowadzić sprawy wymagające taktu, ostrożności i zdecydowania.

INTUICJA: Mają dużo intuicji, często wydaje Się, ze brak im tylko kryształowej kuli!

INTELIGENCJA: Posiadają inteligencję praktycz*ną.

UCZUCIOWOŚĆ: Posługują się nią, by zapanować nad innymi. Mają zresztą dużo wdzięku, ale często odnosi się wrażenie, że pod zachęcającymi uśmiechami kryje się chęć osiągnięcia czegoś konkretnego. Są zdolne do szczerego i bezinteresownego uczucia, ale tylko wobec tego, kto potrafi całkowicie podbić ich serce.

MORALNOŚĆ: Wybitny zmysł moralny prowadzi je do agresywnego purytanizmu.

ZDROWIE: są odporne i obdarzone doskonałą żywo*tnością. Potrafią chronić się psychicznie i fizycznie. Słaby punkt: układ oddechowy. W żadnym wypadku nie powinny palić.

ZMYSŁOWOŚĆ: Wyznają wyłączność w tej dziedzi*nie, jeżeli znajdą mężczyznę swego życia, ale pod dwoma warunkami: po pierwsze, że go odkryją, po drugie, że uda im się go zatrzymać, gdyż ich zaborczość bywa uciążliwa.

DYNAMIZM: Dotrzymuje kroku aktywności. Mają bardzo mało przyjaciół, gdyż nie chcą, by ktoś znał ich życie osobiste, a poza tym w ich oczach mało kto zasługuje na miano przyjaciela.

TOWARZYSKOŚĆ: Potrafią z klasą prowadzić dom, przyjmować gości, podtrzymywać rozmowę.

PODSUMOWANIE: Oto osoby godne podziwu, ale ich towarzysze muszą mieć wyjątkowy charakter i wy*trzymałość, aby za bardzo się nie pokłuć! Przypomnij*my, że ich totemem roślinnym jest waleriana, ziele powodujące u kotów rodzaj zamroczenia. A więc "kocury", strzeżcie się!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 4 months later...

duzo sie zgadza:) jednak nie pasuje mi ta: "TOWARZYSKOŚĆ: Potrafią z klasą prowadzić dom, przyjmować gości, podtrzymywać rozmowę" zwlaszcza podtrzywywanie rozmowy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

SABINA

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: CZWÓRKA

Znaczenie: "Sabinka", "z plemienia Sabinów"

Znak zodiaku: Koziorożec

Planeta: Saturn i Księżyc

Imieniny: 29 Sierpień, 27 Październik, 5 Grudzień

 

Kiedy prawie trzy tysiące lat temu Romulus założył Rzym, w nowej osadzie brakowało kobiet. Dlatego Rzymianie porwali kobiety swoim sąsiadom, Sabinom. Ci w odwecie ruszyli z wojenną wyprawą na Rzym. Rozlewowi krwi zapobiegły... Sabinki. Niedawne branki czuły się już żonami Rzymian i nie pozwoliły swoim rozgniewanym ojcom i braciom Sabinom bić swych mężów. W ten sposób doprowadziły do zgody i pojednania dwóch plemion. Tak więc z imieniem Sabina związane jest wyobrażenie o kobiecie, która siłą swojego charakteru sprawia, że pewne bohaterskie, ale i ryzykowne czyny mężczyzn osiągają Świat ma cztery strony, dom -cztery kąty, zwierzęta pewnie stoją na czterech łapach. Formę kwadratu często spotyka się wśród kryształów. To, co czworokątne, jest trwałe. Zgodnie z magią swojego imienia Sabiny są uosobieniem spokoju, pewności i stałości uczuć. Jak mało kto dbają o dobro swojego rodu, są wierne i opiekuńcze. Często to wokół nich, jak wokół osi, obraca się życie rodziny. Mają szacunek dla tradycji i dbają o to, aby życie toczyło się według dobrych, sprawdzonych zasad. Nie śpieszą się i nie dają ponieść nerwom. Nie są może zbyt błyskotliwe, ale można polegać na ich zdrowym rozsądku. Nieufnie traktują takich, którzy zbyt wiele chcą i zbyt wiele obiecują. Jednakże dzięki wytrwałości i sile ducha można na nie liczyć w trudnych momentach. Sabina, imię, w którym przejawiają się wpływy dwóch planet, Księżyca i Saturna, najbardziej jest odpowiednie dla wytrwałego i skromnego Koziorożca, pewnie stąpającego po ziemi Byka, rodzinnego Raka i znającego swoją wartość Skorpiona. Może też dodać siły charakteru takim znakom, jak Lew, Panna, Wodnik, Ryby. Inne znaki już słabiej współgrają z tym imieniem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...