Jump to content

Stefan


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Stefan :

 

Osoba tak nazwana jest człowiekiem konserwatywnym, stałym w swych przekonaniach, umiejącym bronić swych idei. Jest ambitna, kulturalna, inteligentną, wrażliwą na stosunki społeczne oraz umiejącą radzić i pomagać innym osobom. Jest typowym człowiekiem, dającym się kochać i szanować. Kocha rodzinę, lubi dzieci i szanuje dom. Z zawodu jest robotnikiem, posiada jednak "złotą rączkę" do wszystkiego. Lubi przyjaciół, szanuje znajomych, bywa w towarzystwie. Często chodzi z wizytami do znajomych, a także sam wydaje u siebie przyjęcia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

STEFAN

 

Pochodzenie: greckie

Liczba imienia: ÓSEMKA

Znaczenie: "uwieńczony", "ukoronowany"

Znak zodiaku: Skorpion

Planeta: Mars i Pluton

Imieniny: 3 Luty, 8 Marzec, 17 Kwiecień, 16 Lipiec, 2 Sierpień, 6 Sierpień, 15 Sierpień, 16 Sierpień, 2 Wrzesień, 7 Październik, 10 Listopad, 11 Grudzień

 

Stefan to jedno z imion "królewskich" -podobnie jak Karol, Edward czy Ludwik - i nawet znaczenie ma odpowiednie, znaczy bowiem po grecku "ukoronowany". Tak miał na imię pierwszy król Węgier, uznany przez Kościół za świętego. Od jego czasu królestwo węgierskie jest zwane "koroną św. Stefana". Liczbą tego imienia jest osiem. Ósemka w numerologicznym słowniku oznacza zanurzenie się w życiu praktycznym i materialnym, walkę z przeciwnościami losu i uporczywe zmierzanie do celu ("koniec wieńczy dzieło", jak mawia łacińskie przysłowie). Stefanowie lubią sprawdzać się w twardej konkurencji. Pociąga ich życie podporządkowane wynikom i sukcesom, nakierowane na cel, który wart jest wielkich starań i poświęceń. Dążą do wyników, które można zmierzyć i obiektywnie ocenić. Są konsekwentni i zawzięci, uporczywie trzymają się raz podjętych planów; często lekceważą sobie rady i przestrogi przyjaciół. Nie wzrusza ich, gdy ktoś ma odmienne zdanie w ważnych dla nich sprawach. Zwykle uważają, że tam, gdzie innym się nie udało, im udać się musi. Potrafią angażować wielkie siły w przedsięwzięcia niesprawdzone i ryzykowne. Zdarza się też, że przy wszystkich swoich talentach bywają w życiu niepoprawnymi idealistami i fantastami. Stefanowie z zasady lekceważą własne porażki, niepowodzenia traktują jako przejściowy etap na drodze do sukcesu i patrzą z góry na tych, którzy cofają się z obranej drogi. Ich opiekuńczą planetą jest Pluton, co oznacza, że niełatwo jest ich złamać, a w razie niepowodzenia zaczynają od nowa, stale ufni we własne siły. Królewska historia tego imienia sprawia, że Stefanowie chętnie biorą odpowiedzialność za innych, dobrze się czują na kierowniczych stanowiskach, a nawet zdarza się im tyranizować otoczenie. Ale w naprawdę trudnych sytuacjach schodzą z mostku ostatni. Ujemną stroną wpływów liczby osiem jest to, że często muszą włożyć mnóstwo wysiłku i trudu, aby osiągnąć coś, co numerologicznym trójkom i szóstkom przychodzi lekko lub wręcz jest podawane jakby na tacy. Ale rasowy Stefan nie jest miłośnikiem łatwych zdobyczy. Wszystko, co da się powiedzieć o Stefanie, zbliża to imię do ósmego znaku zodiaku, czyli Skorpiona. I dla Skorpionów to imię jest najbardziej wskazane, ale dobrze też posłuży Pannom i Koziorożcom, gdyż doda im wigoru i wiary we własne siły; ognistym Lwom i Strzelcom - uporu, a Baranom - wytrwałości. W przypadku Bliźniąt, Wodnika i Wagi to imię bywa wskaźnikiem wysokich talentów umysłowych. Najmniej dobrane jest to imię do charakteru Byka, Ryb i Raka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...