Jump to content
Marcin

Tadeusz

Recommended Posts

Marcin

Dyskusja na temat znaczenia imienia Tadeusz :

 

Człowiek dobry, szlachetny, inteligenty i kulturalny. Zdobwa dużo wiedzy humanistycznej, z której wiele korzysta w życiu. Jest dobrym popularyzatorem nauki. Posiada zmysł organizacyjny, dlatego urządza znaczące akcje społeczne. Wszystkich ludzi sobie jedna i nie umie ich zrażać. Ta jego dobroć często wykorzystywana jest przez rozmaitych cwaniaków. Osoby te posiadają naturę skromną, która jednak z jednej strony może czynić dobro, a z drugiej doprowadzić do zła. Z tego powodu mają oni skłonności do nadużywania alkoholu i oddawania się grom hazardowym. Nie powinni być przywódcami ani też kierować zespołem ludzi. Są jednak przy tym obdarzeni szczeólnymi predyspozycjami i wieloma darami boskimi. W swych przekonaniach nie są ani konserwatystami ani postępowymi osobami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
urania

Charakterystyka:

 

Pasuje do Ciebie określenie: chłopak do tańca i do różańca - przebojowość i pewność siebie łączysz z romantyzmem i przywiązaniem do tradycji. We wszelkich działaniach wyróżniasz się odwagą i pomysłowością, przejawiasz talenty organizacyjne, chętnie przewodzisz grupie rówieśników. Pociągają Cię męskie zajęcia związane ze sportem i ruchem na świeżym powietrzu (często bywasz na przykład kapitanem szkolnej drużyny piłkarskiej), szybko zdobywasz sprawności harcerskie, wcześniej niż koledzy zdajesz egzamin na prawo jazdy. Swą inteligencję, rzutkość i bystrość umysłu wykorzystujesz także na niwie edukacyjnej - interesują Cię zwłaszcza przedmioty humanistyczne, a zdobytą wiedzę umiesz dobrze spożytkować. Nie zawsze są to cele -wyłącznie naukowe - nie od dziś przecież znany jest wpływ mowy wiązanej, czyli poezji, na uczucia obiektu westchnień... Umiesz zresztą zjednywać sobie sympatię i popularność, jesteś wesoły i towarzyski, nie stronisz od imprez (uważaj na hazard i trunki!). Zdarza się, że przyjmujesz pozę pełnego wiary w siebie człowieka sukcesu, podczas gdy wewnątrz przeżywasz rozterki i wątpliwości. Lubisz wtedy dokładnie przeanalizować zyski i straty, opracować szeroki plan działania, a następnie pracowicie i z optymizmem go realizować (przecież bilans musi wyjść na plus!). Harmonijnie włączasz się w życie szkolne, domowe, rodzinne i społeczne, a na razie świetnie sobie radzisz zarówno wśród kolegów na boisku, jak i w towarzystwie atrakcyjnych koleżanek.

 

Imieniny:

 

26 III, 28 X, 29 XII.

 

Pochodzenie:

 

Aramejskie.

 

Znaczenie:

 

Odważny, śmiały.

 

W innych językach:

 

ang. - Thaddeus; fr. - Thaddee; hiszp. ­Tadeo; niem. - Thaddaus; wł. - Taddeo.

 

Ukryte Znaczenie | Naukowe Znaczenie Imion

Share this post


Link to post
Share on other sites
werona

TADEUSZ

 

Pochodzenie: aramejskie

Liczba imienia: TRÓJKA

Znaczenie: "barczysty" lub "śmiały"

Znak zodiaku: Strzelec

Planeta: Jowisz

Imieniny: 28 Październik

 

Imię Tadeusz nosił jeden z dwunastu apostołów. Jako święty był szczególnie czczony na Litwie. Był także opiekunem tych, którzy znaleźli się w beznadziejnych opałach. Gdy Polska znalazła się w takiej sytuacji - zajęta przez zaborców - na czele pierwszego powstania stanął pochodzący z Litwy Tadeusz Kościuszko. Adam Mickiewicz swój wielki epos dziejący się w jego ojczystej Litwie zatytułował "Pan Tadeusz". Polacy chrzcili tym imieniem swych synów, gdy chcieli, by ci wyrośli na patriotów. Imię to w języku aramejskim (czyli w ojczystym języku Jezusa i apostołów) znaczyło tyle, co "barczysty", "krzepki", czy też "śmiały". własne siły, błyskotliwość umysłu i powodzenie w życiu. Wibracje imienia Tadeusz odpowiadają astrologicznym wpływom Jowisza. Zgodnie z tym, co powiedziano, Tadeuszowie to chłopcy "do tańca i do różańca". Zwykle w młodym wieku dobrze dają sobie radę we wszystkich konkurencjach wymagających ruchu i zręczności, a także współdziałania w grupie rówieśników. Często zostają kapitanami podwórkowych drużyn i szybko zdobywają sprawności w harcerstwie. Wcześniej niż ich koledzy zdają egzaminy na prawo jazdy i w ogóle są pierwsi we wszelkich męskich konkurencjach. Także w późniejszym wieku Tadeuszom konieczne jest do szczęścia takie poletko, na którym byłby najlepszy, toteż wielu wśród nich jest zamiłowanych wędkarzy, krótkofalowców i innych hobbystów. Przebojowa natura Tadeusza nie przeszkadza mu jednak harmonijnie włączyć się w życie rodzinne i społeczne. Zwykle wierny jest on rodzinnym tradycjom i często realizuje ambicje swoich przodków po mieczu. Często Tadeuszowie obsadzają te zawody i role społeczne, w których konieczna jest odpowiedzialność za innych, troska o wspólne dobro i sprawy społeczne. W gronie rodziny idealni są w roli dobrych wujaszków. Jak już powiedziano, planetą Tadeuszów jest Jowisz, a w związku z tym imię to najlepiej odpowiada ognistej i społecznej zarazem naturze Strzelca. Ze względu na zamiłowanie do tradycji i harmonijnego rozłożenia swoich sił imię to opowiada również znakom Raka, Wagi i Ryb. Również zgodny Byk i sumienna Panna mogą śmiało nosić to imię i traktować je jako źródło energii. Oczywiście można też je polecić ognistym Lwom i rzutkim Bliźniętom; może też łagodzić nieokrzesany charakter Baranów. Z różnych powodów nie jest ono najbardziej odpowiednie dla Skorpionów, Koziorożców i Wodników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...