Jump to content

Tadeusz


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Tadeusz :

 

Człowiek dobry, szlachetny, inteligenty i kulturalny. Zdobwa dużo wiedzy humanistycznej, z której wiele korzysta w życiu. Jest dobrym popularyzatorem nauki. Posiada zmysł organizacyjny, dlatego urządza znaczące akcje społeczne. Wszystkich ludzi sobie jedna i nie umie ich zrażać. Ta jego dobroć często wykorzystywana jest przez rozmaitych cwaniaków. Osoby te posiadają naturę skromną, która jednak z jednej strony może czynić dobro, a z drugiej doprowadzić do zła. Z tego powodu mają oni skłonności do nadużywania alkoholu i oddawania się grom hazardowym. Nie powinni być przywódcami ani też kierować zespołem ludzi. Są jednak przy tym obdarzeni szczeólnymi predyspozycjami i wieloma darami boskimi. W swych przekonaniach nie są ani konserwatystami ani postępowymi osobami.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Charakterystyka:

 

Pasuje do Ciebie określenie: chłopak do tańca i do różańca - przebojowość i pewność siebie łączysz z romantyzmem i przywiązaniem do tradycji. We wszelkich działaniach wyróżniasz się odwagą i pomysłowością, przejawiasz talenty organizacyjne, chętnie przewodzisz grupie rówieśników. Pociągają Cię męskie zajęcia związane ze sportem i ruchem na świeżym powietrzu (często bywasz na przykład kapitanem szkolnej drużyny piłkarskiej), szybko zdobywasz sprawności harcerskie, wcześniej niż koledzy zdajesz egzamin na prawo jazdy. Swą inteligencję, rzutkość i bystrość umysłu wykorzystujesz także na niwie edukacyjnej - interesują Cię zwłaszcza przedmioty humanistyczne, a zdobytą wiedzę umiesz dobrze spożytkować. Nie zawsze są to cele -wyłącznie naukowe - nie od dziś przecież znany jest wpływ mowy wiązanej, czyli poezji, na uczucia obiektu westchnień... Umiesz zresztą zjednywać sobie sympatię i popularność, jesteś wesoły i towarzyski, nie stronisz od imprez (uważaj na hazard i trunki!). Zdarza się, że przyjmujesz pozę pełnego wiary w siebie człowieka sukcesu, podczas gdy wewnątrz przeżywasz rozterki i wątpliwości. Lubisz wtedy dokładnie przeanalizować zyski i straty, opracować szeroki plan działania, a następnie pracowicie i z optymizmem go realizować (przecież bilans musi wyjść na plus!). Harmonijnie włączasz się w życie szkolne, domowe, rodzinne i społeczne, a na razie świetnie sobie radzisz zarówno wśród kolegów na boisku, jak i w towarzystwie atrakcyjnych koleżanek.

 

Imieniny:

 

26 III, 28 X, 29 XII.

 

Pochodzenie:

 

Aramejskie.

 

Znaczenie:

 

Odważny, śmiały.

 

W innych językach:

 

ang. - Thaddeus; fr. - Thaddee; hiszp. ­Tadeo; niem. - Thaddaus; wł. - Taddeo.

 

Ukryte Znaczenie | Naukowe Znaczenie Imion

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

TADEUSZ

 

Pochodzenie: aramejskie

Liczba imienia: TRÓJKA

Znaczenie: "barczysty" lub "śmiały"

Znak zodiaku: Strzelec

Planeta: Jowisz

Imieniny: 28 Październik

 

Imię Tadeusz nosił jeden z dwunastu apostołów. Jako święty był szczególnie czczony na Litwie. Był także opiekunem tych, którzy znaleźli się w beznadziejnych opałach. Gdy Polska znalazła się w takiej sytuacji - zajęta przez zaborców - na czele pierwszego powstania stanął pochodzący z Litwy Tadeusz Kościuszko. Adam Mickiewicz swój wielki epos dziejący się w jego ojczystej Litwie zatytułował "Pan Tadeusz". Polacy chrzcili tym imieniem swych synów, gdy chcieli, by ci wyrośli na patriotów. Imię to w języku aramejskim (czyli w ojczystym języku Jezusa i apostołów) znaczyło tyle, co "barczysty", "krzepki", czy też "śmiały". własne siły, błyskotliwość umysłu i powodzenie w życiu. Wibracje imienia Tadeusz odpowiadają astrologicznym wpływom Jowisza. Zgodnie z tym, co powiedziano, Tadeuszowie to chłopcy "do tańca i do różańca". Zwykle w młodym wieku dobrze dają sobie radę we wszystkich konkurencjach wymagających ruchu i zręczności, a także współdziałania w grupie rówieśników. Często zostają kapitanami podwórkowych drużyn i szybko zdobywają sprawności w harcerstwie. Wcześniej niż ich koledzy zdają egzaminy na prawo jazdy i w ogóle są pierwsi we wszelkich męskich konkurencjach. Także w późniejszym wieku Tadeuszom konieczne jest do szczęścia takie poletko, na którym byłby najlepszy, toteż wielu wśród nich jest zamiłowanych wędkarzy, krótkofalowców i innych hobbystów. Przebojowa natura Tadeusza nie przeszkadza mu jednak harmonijnie włączyć się w życie rodzinne i społeczne. Zwykle wierny jest on rodzinnym tradycjom i często realizuje ambicje swoich przodków po mieczu. Często Tadeuszowie obsadzają te zawody i role społeczne, w których konieczna jest odpowiedzialność za innych, troska o wspólne dobro i sprawy społeczne. W gronie rodziny idealni są w roli dobrych wujaszków. Jak już powiedziano, planetą Tadeuszów jest Jowisz, a w związku z tym imię to najlepiej odpowiada ognistej i społecznej zarazem naturze Strzelca. Ze względu na zamiłowanie do tradycji i harmonijnego rozłożenia swoich sił imię to opowiada również znakom Raka, Wagi i Ryb. Również zgodny Byk i sumienna Panna mogą śmiało nosić to imię i traktować je jako źródło energii. Oczywiście można też je polecić ognistym Lwom i rzutkim Bliźniętom; może też łagodzić nieokrzesany charakter Baranów. Z różnych powodów nie jest ono najbardziej odpowiednie dla Skorpionów, Koziorożców i Wodników.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...