Jump to content

Urszula


Marcin

Recommended Posts

 • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Urszula :

 

Ma silna osobowość, pragnie życiowego sukcesu i wytrwale do niego darzy. W miłości bywa dosyć nieufna. Potrafi podporządkować wszystko celom, do których darzy. Urszule są aż do przesady samodzielne i kierują swoim losem tak, aby znaleźć się w miejscach, gdzie życie nikogo nie rozpieszcza i o wszystko trzeba się starać samemu. Urszulom do szczęścia konieczne jest poczucie, że są potrzebne i robią cos, w czym nikt ich nie wyręczy. Są ambitne i odpowiedzialne. Wydaje się, że z natury lepiej się realizują na wsi i w otoczeniu przyrody niż w typowo miejskim środowisku. Kobiety o tym imieniu całe życie spędzają na wysokich obrotach.

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

mieniny obchodzi: 05.29, 10.21,

 

Osobowość: Ta, co posiada siłę

Charakter: 88 %

Promieniowanie: 85 %

Rezonans: 108 000 drgań/sek.

Kolor: Niebieski

Główne cechy: Wola - Aktywność - Dynamizm - Zdrowie

Totem roślinny: Tulipan

Totem zwierzęcy: Skowronek

Znak: Strzelec

TYP: Kobiety silnej jak siły przyrody. Może mają nieco męski charakter, ale potrafią działać skutecznie. star­tują jak strzała, albo jak skowronek, ich totem. Są choleryczkami i lepiej ich nie drażnić.

PSYCHIKA: Lubią kontakty z otoczeniem, ale nie ulegają wcale wpływom. Ich charakter dojrzewa bar­dzo wcześnie, przez co skraca się czas beztroskiej młodości. Są zaborcze i przekorne.

WOLA: Despotyczna zarówno dla nich samych, jak i dla otoczenia. Nieraz chciałoby się, aby była bardziej ludzka.

POBUDLIWOŚĆ: Czasem powoduje u nich niepokój, mogący zepsuć najpiękniejsze osiągnięcia.

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Te kobiety odpowiadają na wszelkie ataki w sposób, który może zbić z tropu. Mężowie muszą się do tego przyzwyczaić... i rodzice również!

AKTYWNOŚĆ: Jest dla nich celem życia. Na ogół są pilnymi uczennicami. Gdy postawiły sobie jakiś cel, zrobią wszystko, by go osiągnąć. Zostają lekarkami, farmaceutkami, profesorkami nauk ścisłych lub języ­ków obcych, dyrektorkami, rolniczkami, pielęgniarka­mi a nawet właścicielkami baru. W każdym razie pragną rządzić.

INTUICJA: Nie chcą o niej słyszeć. Intuicja jest dla nich rezygnacją z inteligencji i kartezjańskiego umys­łu.

UCZUCIOWOŚĆ: Nie są wylewne, a raczej nieufne: obserwują, czekając, aż inni zrobią pierwszy krok.

MORALNOŚĆ: Ich własna moralność zależy od moralności społeczeństwa, czy warstwy, do której należą. Przyjmując moralność innych czują się mniej samotne...

ZDROWIE: Lekka skłonność do tycia. Powinny więc dbać o dietę. Zalecane spacery, pływanie, życie na wsi, ale wakacje nad morzem, gdyż potrzebują jodu. Słabe punkty: narządy rodne i żołądek.

ZMYSŁOWOŚĆ: To dla nich przede wszystkim łakom­stwo: dobrze zjeść, chrupać słodycze, czekoladki. Wobec mężczyzn wykazują pewną agresywność. Nie­raz biorą w ręce ster rządów w rodzinie. W dzieciństwie bardziej lgną do ojca, niż do matki. Gdy dorosną, nie ulegają łatwo popędowi seksualnemu i kierują się raczej wyrachowaniem. Przywiązują dużą wagę do małżeństwa, które jest dla nich sposobem awansu społecznego. Nie ufają innym kobietom:

DYNAMIZM: Traktują jako przeciwników - albo i wrogów - wszystkich współzawodniczących z nimi w działaniu. Ale jeśli trzeba wykroczyć poza stadium agresji i współdziałać z innymi, to...

TOWARZYSKOŚĆ: Są towarzyskie, dopóki to nie szkodzi ich interesom. Cechuje je żądza posiadania, gromadzenia bogactw.

PODSUMOWANIE: Tak, te kobiety nie są istotami łatwymi w pożyciu, ale posiadają taką wolę robienia wszystkiego dobrze, odnoszenia sukcesów, że należy chylić przed nimi czoła. To zresztą robią niektórzy mężowie... jednocześnie biorąc nogi za pas!

 

 

http://www.imiennik.pl

Link to comment
Share on other sites

Osobowość: Ta, co posiada siłę

Charakter: 88 %

Promieniowanie: 85 %

Rezonans: 108 000 drgań/sek.

Kolor: Niebieski

Główne cechy: Wola - Aktywność - Dynamizm - Zdrowie

Totem roślinny: Tulipan

Totem zwierzęcy: Skowronek

Znak: Strzelec

- dziwne, bo cały opis jest skopiowanym opisem imienia Monika... oprócz terminów imienin. Jak to wyjaśnić?
Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Ja nie mogę to jest nieprawdopodobne jestem w szoku :shock:

 

[ Dodano: 2006-09-04, 13:49 ]

Aaaaale numer... to jest toczka w toczkę taki sam opis ja u Moniki :shock:

 

Może by tak napisać maila do twórców strony http://www.imiennik.pl z zapytaniem dlaczego te opisy się takie same ?

 

Właśnie to zrobiłam - czekam na odpowiedź. (jak przyślą odpowiedź wkleję ją w tym miejscu) ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że ten proceder jest powszechniejszy i nie zdarzył się tylko w przypadku tych dwóch imion. Myślę, że twórca kierował się innymi wyznacznikami niż imieniem, np. znakiem, totemami, czy rezonansem... i w momencie, gdy te dane się pokrywały - opis był identyczny... duża w tym zasługa komputera z pewnością. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
PODSUMOWANIE: Tak, te kobiety nie są istotami łatwymi w pożyciu
- o tak, wiele razy to słyszałam :mrgreen:
ale posiadają taką wolę robienia wszystkiego dobrze, odnoszenia sukcesów, że należy chylić przed nimi czoła
- czasami można wymięknąć, ale jak ktoś mnie potrzebuje zawsze mam czas. Gorzej jak ja potrzebuję pomocy :???:
To zresztą robią niektórzy mężowie... jednocześnie biorąc nogi za pas!
- :mrgreen: Jeszcze mi się nie zdarzyło, ale oskażenia, że mam zbyt duże wymagania są na porządku dziennym :mrgreen:

 

Oczywiście nie wszystko pasuje do mnie, ale bardzo mi się podoba ten opis, chyba pierwszy taki, który jest najbliższy mojemu charakterkowi.

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, człowiek jest taki, że zaczyna przypisać jakieś cechy charakteru osobie , której się nie zna, ale ma "znajome" imię. Sama mam sentyment do imienia Łukasz, może dlatego, że miałam 3 chłopaków o tymże imieniu. Spotkałam się też z tym, że ktoś do mnie mówił, że zna jedną Ulę i jest fajną dziewczyną i dlatego też szybciej ktoś mnie polubił. Trochę głupie ale w niektórych przypadkach jak widać się sprawdza :mrgreen:

 

[ Dodano: 2006-10-27, 09:47 ]

No właśnie, człowiek jest taki, że zaczyna przypisać jakieś cechy charakteru osobie , której się nie zna, ale ma "znajome" imię. Sama mam sentyment do imienia Łukasz, może dlatego, że miałam 3 chłopaków o tymże imieniu :mrgreen: Spotkałam się też z tym, że ktoś do mnie mówił, że zna jedną Ulę i jest fajną dziewczyną i dlatego też szybciej ktoś mnie polubił. Trochę głupie ale w niektórych przypadkach jak widać się sprawdza :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

jA JESTEM uRSZULA I W OPISIE NIE MA (PRAWIE) ZADNEJ Z MOICH CECH,DODAM TYLKO ZE IMIE URSZULA POCHODZI OD -URSUS-CZYLI NIEDZWIEDZ I DLATEGO CZESTO PRZYPISUJE SIE NAM SILNA OSOBOWOSC.OSOBISCIE NIE ZNAM ZADNEJ SILNEJ ,PRZEBOJOWEJ ULI

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 1 month later...
jA JESTEM uRSZULA I W OPISIE NIE MA (PRAWIE) ZADNEJ Z MOICH CECH,DODAM TYLKO ZE IMIE URSZULA POCHODZI OD -URSUS-CZYLI NIEDZWIEDZ I DLATEGO CZESTO PRZYPISUJE SIE NAM SILNA OSOBOWOSC.OSOBISCIE NIE ZNAM ZADNEJ SILNEJ ,PRZEBOJOWEJ ULI

 

no to chyba juz znasz. pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
:) też jestem Ulka, ale nie wszystko w tym opisie pasuje do mnie. Szkoda że nie ma czegoś więcej jeszcze na temat znaczenia imienia Urszula. Każda Ulka na swój sposób jest jedyna i niepowtarzalna, zresztą to się tyczy Jolek, Olek i innych imion. nie zawsze pasuje do jednego opisu każda osoba o tym samym imieniu. Aczkolwiek miło coś nowego się czasem o sobie dowiedzieć albo że coś się sprawdza z cech charakteru:)
Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...
 • 1 month later...
 • 2 months later...

URSZULA

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: JEDYNKA

Znaczenie: "mała niedźwiedzica"

Znak zodiaku: Koziorożec

Planeta: Mars

Imieniny: 21 Październik

 

W samym imieniu i w legendzie imienia Urszula wiele wskazuje na północ, czyli krainy, gdzie panują surowe chłody, a życie, choć niełatwe, pełne jest przygód. Imię to pochodzi od łacińskiego słowa *ursus*, czyli "niedźwiedź". Imię Ursus nosił siłacz z powieści "Quo vadis" Sienkiewicza, a od niego nazwano tak fabrykę traktorów. "Niedźwiedzich" imion jest więcej - Artur, Arkadiusz, Bruno, Bernard - i wszystkie wskazują na to, że nasi przodkowie z dawnej, dzikiej, północnej Europy otaczali niedźwiedzia kultem. Strefę podbiegunową nazwano Arktyką, czyli (z greckiego) - "Krainą Niedźwiedzi", a gwiazdozbiory, które pokazują na niebie północ - Wielką i Mała Niedźwiedzicą. Również święta Urszula, patronka Kolonii w Niemczech, przybyła tam statkiem z północy, zza morza, wraz z gromadą swych towarzyszek. Litery w imieniu Urszula układają się w liczbę jeden, liczbę pionierów, którzy jako pierwsi, w pojedynkę przecierają szlaki. Zgodnie z tym, co da się wyczytać z ich imienia, Urszule są aż do przesady samodzielne i kierują swoim losem tak, aby znaleźć się w miejscach, gdzie życie nikogo nie rozpieszcza i gdzie o wszystko trzeba się starać samemu od samego początku. Wiele pań noszących to imię porzucało ciepłe domy i wygodne posady, aby zacząć od nowa gdzieś w Bieszczadach, na Suwalszczyźnie lub w chłodnej Kanadzie. Urszulom do szczęścia konieczne jest poczucie, że są potrzebne i robią coś, w czym nikt ich nie wyręczy. Potrzebują też w życiu solidnej porcji trudnych zadań do rozwiązania. Kiedy jest zbyt łatwo, nie są do końca sobą. Są ambitne i odpowiedzialne, lubią też widzieć wyniki swoich starań. Chętnie kierują budową domu i sadzeniem drzew. Wydaje się, że z natury lepiej się realizują na wsi i w otoczeniu przyrody niż w typowo miejskim środowisku. Urszule długo pozostają młode. Szczyt swoich możliwości osiągają gdzieś koło pięćdziesiątki, a i w późniejszym wieku nie mają zamiaru wchodzić w role przeciętnej babci. Kobiety o tym imieniu całe swoje życie spędzają na wysokich obrotach! To surowe imię najlepiej pasuje do marsowego znaku Barana, ale i do urodzonego zimą Koziorożca. Również Strzelec, Panna i Wodnik mają duże szanse, aby rozwinąć się zgodnie z właściwościami tego imienia. Ze względu na wiejsko-przyrodnicze zainteresowania zadowolona będzie ze swego imienia Urszula-Rak. Najmniej odpowiednie jest to imię dla łagodnych Wag i Byków. U Lwów i Bliźniąt może powodować napięcia z powodu nadmiernej ambicji, zaś Skorpion i Ryby mogą zbytnio stronić od ludzi.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...