Jump to content

Weronika


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Weronika :

 

Wywodzona jest z greki od słów phero - nieść i nike - zwycięstwo. Jak widać Weronika nie jest typem "luzera", ale mimo tego jest obdarzona subtelnym humorem. Poza tym zawsze służy radą i wsparciem, dlatego ma mnóstwo przyjaciół. Jej uzdolnienia kierują ją ku literaturze.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Weroniki mają niełatwy charakter. To kobiety dość zdecydowane, pracowite, nieco chmurne, zazdrosne, ale posiadające bogactwo czułości i miłości.

Z natury są introwertyczkami, to znaczy, że mają skłonność do zamykania się w sobie i nie zawsze ujawniają swe myśli i uczucia. Są nawet skryte. Mają wielką pewność siebie i dużą dozę zdecydowania.Ponadto cechuje je bardzo rozwinięta siła woli, nie pozostawiająca miejsca egoizmowi. Ich totemem jest lilia, symbol piękna, czystości i silnego zapachu, który jednak nie wszyscy znoszą.

Gdy się z czymś nie zgadzają, bardzo ostro się przeciwstawiają. Są uparte. porażki sprawiają im przykrość, ale nie powstrzymują Ich.

Zazwyczaj są wzorowymi uczennicami. Pociągają je zajęcia, w których trzeba dawać dużo z siebie, a najpiękniejszym z nich jest pozycja matki rodziny. Lubią także zawody, w których mają kontakt z dziećmi i z chorymi: mogą być lekarkami, pielęgniarkami, nauczycielkami, zakonnicami.

Mają dobrą intuicję, ale nie ufają jej. Wolą spokojnie podążać utartymi ścieżkami, niż rzucać się w przygody. Stoją mocno nogami na ziemi.

Nie starają się błyszczeć, a nawet wykazują pewną nieufność wobec ludzi, którzy próbują za wszelką cenę przyciągnąć uwagę. Mają inteligencję analityczną, to znaczy interesują się raczej szczegółami, niż ogólnymi zarysami. Łatwo je obrazić czy zranić. Są zaborcze, ale bardziej z chęci ochraniania innych, niż posiadania ich. Zdolne są do głębokiej przyjaźni, ale ograniczają liczbę przyjaciół i starannie ich dobierają.

Przestrzegają bardzo surowych zasad. Posiadają wrodzony zmysł moralny, który zawsze objawia się w przełomowych chwilach.

Posiadają dużą żywotność i solidne zdrowie. Powinny prowadzić regularny tryb życia, aby nie dopuścić do nadmiernego rozwinięcia się i tak silnej pobudliwości. Słabe punkty: jelita, płuca i skóra. Zmysłowość stanowi ważną część ich życia uczuciowego. Wszystkie przyjemności życia i wszystkie popędy wiążą się dla nich z miłością - w najszczytniejszym znaczeniu tego słowa. Najważniejsza jest dla nich radość dawania.

Sprawiają wrażenie, że wszystko przychodzi im z łatwością, podczas gdy w istocie muszą walczyć, by stanąć na wysokości zadania. Czują się swobodnie w towarzystwie, chociaż nie potrzebują innych.

Jako dzieci nie stwarzają problemów, albo raczej od najmłodszych lat umieją same rozwiązywać swe problemy, i później, kiedy staną przed nieuniknionymi trudnościami życia, doskonale potrafią same sobie poradzić.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

WERONIKA

 

Pochodzenie: greckie

Liczba imienia: DWÓJKA

Znaczenie: "przynosząca zwycięstwo"

Znak zodiaku: Waga

Planeta: Wenus

Imieniny: 13 Styczeń, 4 Luty, 17 Maj, 9 Lipiec, 12 Lipiec

 

Imię Weronika, podobnie jak pokrewne, czyli Berenika, pochodzi od greckiego *pherenike*, co znaczyło: "przynosząca zwycięstwo". Istnieje opowieść, że gdy Jezusa prowadzono na mękę, z tłumu wyszła jego uczennica imieniem właśnie Weronika i otarła Mu twarz chustą. Na chuście tej w cudowny sposób odbiła się podobizna twarzy Jezusa. Wtajemniczeni twierdzą, że chusta św. Weroniki zachowała się do dziś i jest przechowywana w Watykanie, w tajnym schowku wewnątrz jednego z filarów Bazyliki św. Piotra. Nikt jej jednakże od wielu lat nie oglądał. Dodajmy też, że historia św. Weroniki nie została zapisana w żadnej z Ewangelii; należy zatem do ustnej tradycji chrześcijaństwa. Święta Weronika (jej dniem jest 4 lutego) została patronką ludzi zajmujących się chustami i płótnem, a więc tkaczy i farbiarzy, a już w naszych czasach - fotografów i filmowców. jednym z ezoterycznych znaczeń liczby dwa jest obraz, echo, odbicie - czyli coś wtórnego i odbitego. Kilka lat temu Krzysztof Kieślowski nakręcił film o dwóch dziewczynach, które - będąc z dala od siebie i nie znając się - przeżywały ten sam los i były dla siebie nawzajem jakby własnym odbiciem. Film nosi tytuł "Podwójne życie Weroniki". Widać stąd, jak silna jest magia tego imienia! Weroniki, jako nieodrodne dwójki, są zgodne i nastawione na życie w przyjaźni z innymi. Mają zdolność przystosowywania się do różnych ludzi, do różnych miejsc i środowisk chociaż nie za wszelka cenę. Potrafią bowiem znajdywać ludzi, którym warto ufać i z którymi warto się przyjaźnić. Z małą przesadą można powiedzieć, że mają dar napotykania na swojej drodze wielkich ludzi. Jeżeli pozwala im na to majątek i społeczna pozycja, bywają Weroniki protektorkami utalentowanych artystów. Weroniki same mają zwykle jakieś artystyczne zdolności, a ich własny świat pełen jest piękna, harmonii i wyższych uczuć. Nie poprzestają na małym: wiele dają z siebie, aby wcielić w życie własne ideały. A przy tym umieją cieszyć się życiem, bieżącą chwilą i wolne są zwykle od jakichś męczących humorów, fochów i poczucia mniejszej wartości. Pierwotnie imię Weronika znaczyło: "ta, która przynosi szczęście i sukces (zwycięstwo)". Znaczenie wpisane w to imię działa nadal. Weroniki są optymistkami, los im zwykle sprzyja i jeżeli nawet nic specjalnego nie czynią, samą swoją naturą wywierają korzystny wpływ na swoich najbliższych. Same wolne są od zawiści i z cudzych osiągnięć potrafią się cieszyć tak samo, jak z własnych. Imię to najbliższe jest znakowi Wagi, którym opiekuje się Wenus. W zgodzie ze swoim imieniem pozostaną również Weroniki z powietrznych znaków Wodnika i Bliźniąt. Artystyczne i społeczne instynkty rozwinie też to imię u Raków, Byków i Ryb oraz złagodzi szorstki zwykle charakter Skorpiona. Również Panna będzie czuła na jego wpływy. Tylko znaki żywiołu ognia: Baran, Lew i Strzelec lepiej będą się czuły z imieniem o żywszej dynamice.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Czytam i nie wierzę.

Kropka w kropkę odzwierciedlenie mojego charakteru. Lilia to mój ulubiony kwiat, jestem już prawie nauczycielką (niewiele brakuje ;)) reszta również cech się zgadza!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...