Jump to content

Woda czy ogień?


Movart
 Share

Recommended Posts

Witam, mam dość nietypową sytuację, gdyż urodziłem się 22 listopada, i w tym cały problem. Niewiem jaki znak zodiaku mam, jedne źródła podają iż jestem skorpionem, a jeszcze inne że strzelcem, przez to niewiem jaki jest mój żywioł. Mam cechy ich obu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jaga_Wiedzma

Co wyście się ludziska kochane tak przyczepili tych żywiołów i astrologii. Przed chwilą wyjaśniłam to w jednym z postów w temacie Żywioł wody

 

wklejam tu raz jeszcze to samo, resztę tzreba doczytać

 

Znaki zodiaku są przypisane 4 żywiołom, ktore dominują w kulturze europejskiej czy też zachodniej., We wschodniej mamy już pięć żywiołów, nie zupełnie pokrywjących się z naszymi.

W "Mandali życia" L. Weresa te żywioły były nieco inaczej opisane. Zresztą jak mozesz określić swój włąsny żywioł na podstawie znaku zodiak? I tylko tego. Pzrecież w astrologii mamy jeszcze do czynienia z ascendentem, descendentem, Domami itp. Może być i tak, że w indywidulanej dacie i miejscu urodzenia dominują dwa lub więcej żywiołów. U mnie np Jest woda w zodiaku i ogień w ascendencie oraz powietrze w descendencie.

Myślę, ze swój żywioł, taki, z ktrym chce się pracować w magii, trzeba poczuć. Musi się mieć pewnośc, że to ten, a nie inny. Intuicyjnie się go zna i czuje. Poza tym jak się ta magia żywiołów ma do żywiołów według chińskigeo systemu?

Tam mamy 5 żywiołów: Woda, Ogień, Ziemia, Metal i Drewno.

DREWNO paląc się tworzy OGIEŃ, po którym zostaje ZIEMIA, z niej paląc się pochodzi METAL, płynny jak WODA, z której wyrasta DREWNO, które paląc się tworzy OGIEŃ. Ten zaś topi metal, który tnie DREWNO, czerpiące siłę z ZIEMI, zanieczyszczając WODĘ, która gasi OGIEŃ

 

Płynne pzrenikanie się żywiołów, a jednoczesnie odwieczna zasada porządku Tworzenia przeciwstawiona Porządkowi Niszczenia.

 

Tak więc w magii, jak i we wszystkim innym, jest spora względność. Czym lepsze lub gorsze są 4 żywioły w kulturze zachodu od 5 żywiołów w kulturze wschodu?

I jeszcze jedno, nie wlno zapominać, że nasze 4 żywioły to pzrede wszystkim elementy alchemii, niezbędne do transmutacji metali.

Magia? Ciągle jeszcze tak, ale wkraczajaca w sferę chemii.

Link to comment
Share on other sites

movart,,znajdz sobie w netz "swarzyce"(swastyke)(szukaj slowianstwo czy neopoganstwo,niemam linku )kazde z jej ramion przypisane jest zywiolowi,na kazdym zywiole sa 3 znaki "zoodiaku" i tam bedziesz mial najdokladniejsza info.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...