Jump to content

Wincenty


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Wincenty :

 

To imię wywodzi się z łaciny, a oznacza - zwyciężać. Mężczyzna o tym imieniu jest człowiekiem konserwatywnym, stałym i można na nim polegać. Zawsze i wszędzie dotrzymuje słowa, jest zaradnym i dobrym organizatorem. Cechuje go stoicki spokój, toteż bardzo trudno wyprowadzić go z równowagi. Bywa czasem przekorny, żartobliwie traktuje życie, a nawet sarkastycznie je ocenia. Ma poczucie humoru, swych obowiązków nie traktuje poważnie. W zawodzie nie ostatni, w domu przeciętny. Jako tako wypełnia obowiązki męża, o dzieci specjalnie nie troszczy się, z rodziną utrzymuje luźne stosunki.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

WINCENTY

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: TRÓJKA

Znaczenie: "ten, który zwycięża"

Imieniny: 22 Styczeń, 8 Marzec, 20 Marzec, 5 Kwiecień, 24 Maj, 19 Lipiec, 6 Sierpień, 25 Wrzesień, 27 Wrzesień, 9 Październik, 27 Październik

 

Imię Wincenty pochodzi z łaciny. Słowo "vincens" znaczyło "ten, który zwycięża". Święty Wincety z Saragossy, wielce czczony w średniowieczu, był patronem tkaczy, drwali i leśników. Inny święty o tym imieniu patronuje działalności dobroczynnej. Imię Wincenty brzmi trochę staroświecko. Trochę szkoda, że dziś niewielu jest Wincentych, gdyż pozytywny, magiczny wpływ tego imienia na życie jest oczywisty. Przede wszystkim imię to nawołuje do zwyciężania, a więc do tego, aby nie poddawać się w trudnych chwilach, także do tego, aby rozpoczęte dzieło doprowadzić do końca, do ostatecznego sukcesu. wynika, że ludzie, którym patronuje trójka, są błyskotliwi, mają dar dokonywania trafnych wyborów; ce****e ich też wrodzony optymizm, który zawsze jest przyczyną powodzenia. Którym znakom zodiaku radzimy nadawać to imię? Przede wszystkim największym optymistom w zodiaku, a więc Lwom, Strzelcom i Bliźniętom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...