Jump to content

Wioletta


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Wioletta :

 

Imię żeńskie pochodzenia włoskiego. Oznacza nazwę kwiatu - violett - fiołek wonny. Kobieta o tym imieniu jest piękna i powabna jak fiołek, ma swój czar i urok wewnętrzny i potrafi go uzewnętrznić. Wioletta ceni sobie dobry gust, lubi dobrze wyglądać i kupować drogie rzeczy. Jest osobą ambitną, nie lubi zostawać w tyle za innymi. Kiedy coś postanowi, stara się osiągnąć cel, nawet za cenę poświęcenia czegoś innego. Ma swoją dumę i czasem potrafi traktować innych ludzi z góry, przez co niektórzy uważają ją za zadufaną w sobie. Jednak jest to kobieta bardzo towarzyska, choć skryta w sobie. Nie lubi chwalić się swoimi osiągnięciami, ale cieszy się, gdy ktoś zauważy jej starania. W miłości jest ostrożna - nie chce się sparzyć i cierpieć. Pierwsze tygodnie znajomości traktuje niezbyt poważnie, angażuje się dopiero, gdy jest pewna swoich uczuć. Potrafi wiele osiągnąć w życiu. Jest dobrą matką.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 6 months later...

WIOLETTA

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: CZWÓRKA

Znaczenie: "fiołek"

Znak zodiaku: Byk

Planeta: Wenus i Neptun

Imieniny: 29 Październik

 

Imię Wioletta pochodzi od łacińskiej nazwy fiołka, *viola*. Znaczy więc po łacinie i po włosku to samo, co drugie "fiołkowe" imię, Jolanta, po grecku. równa się cztery także wówczas, kiedy piszemy "V" na początku imienia. Wioletta, tak samo jak Jolanta, podlega magii fiołkowych kwiatów, które podobnie jak to imię przypominają o wiośnie, cyklu odradzania się żywych istot, o miłości i pokusie. Dlatego zapewne imię Wioletta z upodobaniem jest używane jako pseudonim przez estradowe kusicielki. Wioletty to dusze bogate i złożone. Łączą w sobie romantyczne marzycielstwo, wrażliwość na piękno, poezję i muzykę z zamiłowaniem do wygód, bogactwa i rzeczy trwałych. Potrafią przeżywać wzloty i wzruszenia - ale i dobrze liczyć materialne korzyści. Wioletty są takie, jakim w zodiaku jest znak Byka - znawca piękna i miłości, ale i miłośnik materialnych wygód. Imię Wioletta ma w sobie coś z żywiołu powietrza, wiąże się więc z lotnością umysłu i natchnieniem - przez co odpowiednie jest również dla powietrznych znaków Wagi, Wodnika i Bliźniąt. Można je również polecić romantycznym Rybom i Rakom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Czasem mam wrażenie, że imię wpływa na nasz charakter. Nie wiem jak to uzasadnić, ale jak to możliwe, że tylu ludzi o takim samym imieniu ma tak podobne do siebie cechy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...