Skocz do zawartości

Spirala DNA?


Key

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jestem częstą użytkowniczką ezosklepu i zastanawiam się nad jedną rzeczą o której wcześniej nie słyszałam. Mianowicie spirala DNA.

 

Ktoś o niej słyszał lub ją używał? Z jakiego jest ona tworzywa? Proszę o opinię!

Pozdrawiam :_kwiatek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jestem częstą użytkowniczką ezosklepu i zastanawiam się nad jedną rzeczą o której wcześniej nie słyszałam. Mianowicie spirala DNA.

 

Ktoś o niej słyszał lub ją używał? Z jakiego jest ona tworzywa? Proszę o opinię!

Pozdrawiam :_kwiatek:

 

Ja o niej słyszałam... Jako biolog molekularny muszę powiedzieć ze to wcale nie wygląda na spirale DNA :). Jak chcesz fakty naukowe to się polecam. Tworzywo: kwas deoksyrybonukleinowy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też to nie wygląda na spirale DNA mimo, że nie zajmuje się biologią na co dzień ;D

Ale widać są poglądy i poglądy ;) Mi jednak bardziej chodzi o fakty i tworzywo związane z głównie tym przedmiotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam i używam od lat.

Jest chyba z metalu i "pozłacana". Kupiłam dawno na jakiś targach i miała służyć aktywizacji energii w pomieszczeniu. Moja wisi pod lampą w moim pokoju biurowym i jest to teraz centrum życiowe mego domu. W zasadzie to siedzę pod nią. Od lat nie choruję a interesy idą dobrze.

Jak czujesz do niej sympatię to kup sobie, na pewno nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Spirala bardzo zacna, polecam skręcać samemu na 2x FI lub 3x FI, najlepsze działanie zapewnia miedź. Faktycznie, z DNA nie ma to nic wspólnego. Ale cudownie pobudza energie w pomieszczeniu gdzie wisi. Sami zawieście wzrok na 5-10 minut, wystarczająco daje, żeby zamknięci też zobaczyli. Te sklepowe nie wszystkie takie fajne, ale z reguły jest w czym wybrać a i wielość materiałów pod nosem. Jak skończę piramidy to skręcę spirale i dam znać jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręciłem pojedyńczą spiralę, prawoskrętna, drut miedziany, 9 pełnych "zwojów", rozpiętość 2cm i powiem Wam, że nieźle daje :D Miało być na "2 fi" ale niezupełnie wyszło.

 

Jak Seid nie wierzysz to sam skręć. Dam znać jak zrobię elegancką pełną spiralkę DNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...