Jump to content

Zbigniew


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Zbigniew :

 

To imię jest pochodzenia słowiańskiego, a w dowolnym tłumaczeniu znaczy pozbyć się gniewu. Każdy Zbigniew jest mężczyzną prawym, pracowitym, sprawiedliwym. Jest stały w swych przekonaniach. Wcześnie zakłada rodzinę, troszczy się o żonę i dzieci, którym daje wysokie wykształcenie. Dom prowadzi na wysokim poziomie, stara się by przewyższać pod tym względem rodzinę i sąsiadów. Wszystko, co posiada, to jest z pracy własnych rąk. Zbigniew jest tradycyjny, jeżeli chodzi o wychowanie dzieci, bowiem pragnie wszczepić im zmiłowanie do pracy, pobożności i szacunek dla ludzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 1 year later...

ZBIGNIEW

 

Pochodzenie: słowiańskie

Liczba imienia: TRÓJKA

Znaczenie: "zbytek (nadmiar) gniewu"

Znak zodiaku: Baran

Planeta: Mars

Imieniny: 17 Luty, 17 Marzec, 1 Kwiecień

 

 

Właściwie nie wiadomo, co znaczyło imię Zbigniew. Wiemy na pewno, że pierwotnie brzmiało *Zbygniew* i do dziś postać zdrobniała jest przez "y": Zbyszek. Jedni autorzy sądzą, że to *zby* na początku oznaczało "pozbądź się" (gniewu); według innych *zby* oznaczało zbytek, nadmiar. W takim razie Zbygniew to ten, kto ma "nadmiar gniewu". To drugie znaczenie jest bardziej prawdopodobne, gdyż dawni Słowianie, jako naród wojowniczy, cenili sobie gniew, czyli zapał bitewny. Imię to było spotykane wśród rycerzy w średniowieczu, ale naprawdę spopularyzował je Henryk Sienkiewicz, który tak nazwał bohatera swej powieści "Krzyżacy". W numerologii Zbigniew ma liczbę trzy, czyli liczbę ludzi rzutkich i przedsiębiorczych, a przy tym takich, którzy łatwo wzbudzają sympatię otoczenia. Przy pisowni "Zbygniew" także będzie to trójka. W imieniu Zbigniew przetrwało echo dawnych, heroicznych czasów, kiedy wojenny zapał, męstwo i wola zwycięstwa były najwyższą wartością dla Prawdziwych Mężczyzn. Zbigniewowie nadal te wartości mają we krwi. Lubią wygrywać i pierwsi przychodzić na metę. Decyzje podejmują szybko i wolą hazardowe zagrania od nazbyt długiego namysłu. Mówią sobie wtedy: "raz kozie śmierć" albo nawet "po moim trupie". Nie oszczędzają się, przeciwnie, mają zamiłowanie do morderczych treningów, całodziennych wędrówek, tańców do upadłego. Za młodu wciąga ich sport, w wieku nieco późniejszym - podobne zmagania na polu biznesu. W ich stylu jest noszenie trzydniowego zarostu i kurtek w kolorze khaki. Jako numerologiczna trójka Zbigniew nie należy do samotników. Do życia konieczne jest mu towarzystwo, lubi czuć uznanie innych, wzbudzać podziw przyjaciół, respekt u wrogów i uwielbienie kobiet. To "marsowe" imię wojowników najbardziej odpowiednie jest dla marsowych znaków, czyli Barana i Skorpiona. Ogółem bez obaw można je polecić znakom ognistym, czyli Lwom i Strzelcom, a w dalszej kolejności Wodnikom, Bliźniętom i Koziorożcom. W przypadku znaków o łagodniejszym charakterze, jak Panna, Rak i Ryby, można traktować to imię jako źródło energii, chociaż wtedy warto sprawdzić, czy w horoskopie urodzeniowym Mars jest dostatecznie silny. To samo odnosi się do znaków Wagi i Byka. W kalendarzach jest wymieniane podobne imię Zbylut, od słowa *luty*, czyli "gniewny, większych zuchów niż imię Zbigniew.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Zbigniew to mężczyzna prawy, pracowity i sprawiedliwy. Ma stałe przekonania. Wcześnie zakłada rodzinę, dba o żonę i dzieci, troszczy się o edukację swoich pociech. Prowadzi dom na wysokim poziomie, lubi przewyższać pod tym względem innych. Wszystko co ma zdobył dzięki własnej pracy. Jest tradycjonalistą w wychowaniu dzieci, pragnie wpoić im szacunek do ludzi, pobożność i zamiłowanie do pracy.

 

Imieniny Zbigniewa

17 lutego

17 marca

1 kwietnia

10 października

 

Zdrobnienia imienia Zbigniew

Benek, Beniu, Bibiszek, Bibuś, Biniek, Biniu, Bych, Byciek, Bydu, Bylu, Bynek, Byniek, Byniol, Byniu, Bysiek, Bysio, Bysiu, Byszek, Byszko, Gniew, Gniewek, Gniewicki, Gniewko, Gniewula, Zbibuś, Zbig, Zbigi, Zbigniewa, Zbigniewik, Zbigu, Zbiniu, Zbych, Zbycho, Zbychu, Zbychula, Zbychulec, Zbychy, Zbyczek, Zbyjdo, Zbylu, Zbynek, Zbynieczek, Zbyniek, Zbynio, Zbyniu, Zbysiaczek, Zbysio, Zbysiol, Zbysiu, Zbysiątko, Zbyszard, Zbyszek, Zbyszelak, Zbyszelek, Zbyszko, Zbyszątko, Zbysław, Zbyś, Zbyń, Zdeniu, Ziba, Zibi, Zibiak, Zibiątko, Zibo, Zibuś, Ziggi, Zybek, Zygfryd

 

Szczęśliwa liczba: 5

Szczęśliwy kamień: koral

Szczęśliwy kolor: pomarańczowy

 

Imię Zbigniew w innych językach

Sbygneus, Sbigneus, Zbyhněv, Zbyněk, Zbyšek (czes.)

Zbignev (słowac.)

Zbignev, Zbignjev (połud.-słow.)

 

Historia imienia Zbigniew

Zbigniew to imię pochodzenia słowiańskiego. Powstało z połączenia dwóch członów: zby- czyli „wyzbyć się, pozbawić” i -gniew czyli „gniew”. Oznacza ono: „ten, który pozbył się gniewu”.

 

Zbigniew | Znaczenie imienia Zbigniew Zdrobnienia Interpretacja Przysłowia

Edited by Natka2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Osobowość: Ten, co króluje na ziemi

Charakter: 98 %

Promieniowanie: 99 %

Rezonans: 114 000 drgań/sek.

Kolor: Czerwony

Główne cechy: Uczuciowość - Towarzyskość - Intuicja - Dynamizm.

Totem roślinny: Migdałowiec

Totem zwierzęcy: Paw

Znak: Baran

 

TYP: Cholerycy o żywej pobudliwości. Są niezależnymi, dumnymi awanturnikami, jak ich totem paw. Migdałowiec jest ich totemem roślinnym, aby naprawdę do nich dotrzeć, trzeba stłuc skorupkę, pod którą kryje się smakowity owoc...

 

PSYCHIKA: Mają jednocześnie silne życie wewnętrzne i bardzo bogatą egzystencję zewnętrzną. To mężczyźni skłonni do działania i do refleksji.

 

WOLA: Dość kapryśna, może obrócić się w upór. Trzeba zwracać na to uwagę u dzieci.

 

POBUDLIWOŚĆ: Raczej silna, ale nigdy nie despotyczna.

 

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Są bardzo obiektywni, po*trafią przyznać się do błędu. Mają wyostrzone poczucie sprawiedliwości, toteż gdy zawinili, nie dziwią się, że spotyka ich kara. Są pewni siebie, nieraz aż zanadto.

 

AKTYWNOŚĆ: Naprawdę dobrze robią tylko to, co lubią. Uwielbiają wagary... Pociągają ich studia techniczne, nauki ścisłe, mogą zostać przemysłowcami, inżynierami, wysokimi wojskowymi, chemikami, rolnikami, weterynarzami.

 

INTUICJA: Mają bardzo wrażliwe "czułki" i błyskawicznie oceniają innych.

 

INTELIGENCJA: Zarazem analityczna i syntetyczna, co znaczy, że rozpatrują jakiś szczegół operacji, jednocześnie bez wysiłku wyobrażając sobie cały jej przebieg, co jest bardzo cenne. Mają dobrą pamięć, zwłaszcza "uczuciową" - zapamiętują to, co ich poruszyło. Pamięć mechaniczna jest słabsza.

 

UCZUCIOWOŚĆ: Pragną, by ich kochano i mówiono im o tym. Nie próbują hamować swych porywów uczuciowych, ale wykazują wielką niezależność i wcześnie chcą "żyć swoim życiem".

 

MORALNOŚĆ: Są to ludzie bardzo zrównoważeni, potrafią doskonale rozdzielić to, co należy do egzystencji materialnej, i to, co zarezerwowane jest dla życia duchowego.

 

ZDROWIE: Doskonałe, nie potrzebują dużo snu. U dzieci trzeba nadzorować sposób jedzenia, zwłaszcza żucia, gdyż mogą mieć problemy z przyswajaniem pokarmów. Słaby punkt: usta i zęby.

 

ZMYSŁOWOŚĆ: Od młodych lat są bardzo wrażliwi na urok "wiecznej kobiecości". Wcześnie dojrzewają i należy szczegółowo wprowadzić ich w problemy życia, gdyż nie znoszą, aby opowiadano im banialuki.

 

DYNAMIZM: Są dobrymi graczami, łatwo przezwyciężają porażki. Nie są najlepszymi dyplomatami.

 

TOWARZYSKOŚĆ: Nie lubią samotności. Kochają spacery na wsi, pikniki. Mają wielki zmysł przyjaźni, zarówno wobec mężczyzn, jak i kobiet, lubią otaczać się ludźmi, by nimi komenderować.

 

PODSUMOWANIE: Mają dużo szczęścia, sprawiają wrażenie, jakby wszystko im się należało. Osiągają sukces jakby cudem. A potem, oczywiście, rozpościerają ogon... jak ich totem - paw.

 

 

http://www.e-zyczenia.pl/znaczenie-imion/imiona-meskie/z/zbigniew

Edited by Natka2
Link to comment
Share on other sites

Liczba imienia: 3

Popularność imienia: Miejsce 17 wśród najpopularniejszych imion w Polsce

 

Charakterystyka numerologiczna: TRZY

Jest liczbą sukcesu, twórczości i dawania z siebie tego, co najlepsze. Numerologiczne trójki są pełne wiary w siebie, mają zaufanie do własnych możliwości, czują się szczęściarzami i dzięki temu szczęście przyciągają do siebie z zewnątrz. Działają na innych pobudzająco i ożywczo, są więc atrakcyjne zarówno jako przyjaciele czy wspólnicy, jak i jako partnerzy seksualni. Często ich powodzenie i popularność jest jakby na wyrost i wyprzedza ich rzeczywiste osiągnięcia. Często z tą liczbą związane są różnorodne talenty, a także dar słowa, wymowy i przekonywania innych. Trójki lubią się przechwalać i popisywać, co jest im łatwo wybaczane. Mają ambicje, aby stale być na przedzie, by być w takich miejscach, gdzie dzieją się rzeczy ważne i doniosłe. W życiu często lokują się w reklamie i środkach masowego przekazu, lubią być na widoku. Pewną ich wadą jest łatwe trwonienie energii i swoich talentów, zwykle też robią zbyt wiele różnych rzeczy naraz.

 

 

Źródło: Zbigniew - Znaczenie imienia, opis, na wesoło, daty imienin, liczba imienia, charakterystyka numerologiczna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...