Skocz do zawartości

Urząd Skarbowy-jeżeli ktoś ma chwilę to poproszę o interpretację


werona

Rekomendowane odpowiedzi

Śnił mi się dzisiaj urząd skarbowy... mam swoją działalność i poszłam do US złożyć jakąś deklarację i pani mi powiedziała że nie może przyjąć tej deklaracji bo nie złożyłam za poprzednie miesiące i zostanę obciążona karą... fakt, nie składałam, bo była strata i zdaniem mojej mamy, która prowadzi moją księgowość nie było to wymagane. W tym US pojawiła się też moja mama. Zrobiłam jej awanturę, że wprowadziła mnie w błąd i że nie mam z czego zapłacić kary, bo przecież nie zarabiam!!! Moja mama kazała mi się uspokoić i powiedziała że ona to wszystko wyjaśni... Od pani z okienka na dole dostałyśmy indentyfikatory pozwalające na wejście na wyższe piętro US i tam poszłyśmy to wyjaśniać. Mama weszła z tą panią do jakiegoś innego urzędnika wyjaśniać sprawę a ja zostałam pod drzwiami...

 

Co ciekawe, to w rzeczywistości tak to jest - księgowość prowadzi mi mama i rzeczywiście deklaracji nie składam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer

werona

Wiesz, moim zdaniem to ostrzeżenie aby skrupulatnie pilnować swoich spraw, aby niczego niezaniedbać.. Zwykle US jest miejscem, którego najbardziej boją się podatnicy - więc boisz sie konsekwencji działań, które mogą się okazać nierozważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Może przez to,że nie składałaś dekalracji podswiadomie obawiasz się, że to był błąd? Że powinnaś złożyc choć deklaracje zerową? Czy coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przez to,że nie składałaś dekalracji podswiadomie obawiasz się, że to był błąd? Że powinnaś złożyc choć deklaracje zerową? Czy coś takiego?

 

Hmm, to prawda że zastanawiałam się nad tym... tak jak napisała Winteer - podatnicy najbardziej boją się US...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

werona

Wiesz, moim zdaniem to ostrzeżenie aby skrupulatnie pilnować swoich spraw, aby niczego niezaniedbać.. Zwykle US jest miejscem, którego najbardziej boją się podatnicy - więc boisz sie konsekwencji działań, które mogą się okazać nierozważne

 

Kurcze... to może być prawdopodobne... wywinęłam coś ostatnio i często myślę czy i jakie to będzie miało konsekwencje...

 

 

Dziękuję:bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...