Skocz do zawartości

Rytuały tybetańskie


maddlen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Z tego co zauważyłam nie ma tego tematu, a może kogoś zainteresują te ćwiczenia ;)

Pewnie niektórzy już się zapoznali z nimi. Jestem ciekawa czy ktoś z Was je wykonuje/wykonywał ?

 

Pięć rytuałów tybetańskich - to zestaw kilku prostych ćwiczeń, z natury przypominających jogę, które poprawiają ogólny stan zdrowia, działają odmładzająco poprzez harmonizowanie czakr.

 

Rytuały tybetańskie są to pradawne ćwiczenia, rozpowszechnione przez Petera Kelder'a, autora książki "Źródło wiecznej młodości". Peter opisał historię pułkownika Bradforda, który zaintrygowany tajemniczymi opowieściami o starych, schorowanych ludziach odzyskujących zdrowie i witalność w tajemniczym klasztorze tybetańskim zorganizował wyprawę w celu odnalezienia tego eliksiru młodości. Po długich poszukiwaniach dotarł do klasztoru w odległych partiach Himalajów i pod okiem lamów nauczył się dokładnego wykonywania rytuałów.

Wklejam link stronki, gdzie można pobrać książkę -

Chomik Karbi1

 

Na tych stronkach są pokazane ćwiczenia, jak je wykonywać :)

Rytuały tybetańskie, pięć rytuałów tybetańskich

Rytuały tybetańskie, ćwiczenia tybetańskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

a ja chciałam zapytać czy ktoś z Was praktykuje juz dłuższy czas te ćwiczenia?słyszałam ,ze po jakims tam czasie regularnej praktyki człowiek pieknieje,zdrowieje,a zegar biologiczny zaczyna się cofac...pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rytuały te są ,bardzo podobne do pozycji z jogi http://clubffc.pl/Joga.html,ćwiczę jogę wiele lat i ,nawet rano ,nieraz ,kiedy nie mam energii i czuję się kiepsko ,to jak wykonam ,parę takich ćwiczeń wtedy po czasie czuję przypływ enerii i chęć do życia Powitanie słońca - Joga! Centrum Adama Bielewicza, Zapraszamy

 

a ja chciałam zapytać czy ktoś z Was praktykuje juz dłuższy czas te ćwiczenia?słyszałam ,ze po jakims tam czasie regularnej praktyki człowiek pieknieje,zdrowieje,a zegar biologiczny zaczyna się cofac...pozdrawiam wszystkich

 

Ja takie pozycjęuprawiam już 14 lat ,i potwierdzę że tak jest ,pod wpływem uprawiania rytuałów tybetańskich czy ćwiczeń jogi ,człowiek zmienia się jakby genetycznie ,czyli zachodzi duża przemiana na ciele i na duszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany na ciele są proste , ale zmiamy na duszy to trzeba wiedzieć jak praktykować, dobre know-how trza mieć

 

a tak bardziej topicowo, to fakt ćwiczyłem je, dobre są, bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

znam rytualy tybetanskie juz od kilku lat. Nalezy wykonywac nieparzysta ilosc powtorzen, na 21 konczac. Ja co prawda doszlam tylko do 18, ale to dlatego, ze nie wykonuje ich zbyt regularnie. A szkoda, bo nie zajmuja duzo czasu, a pomagaja wyciszyc sie i zharmonizowac. Osobiscie dokladam sobie jeszce kilka cwiczen z jogi , plus wizualizacje swietlistej energii, wypelniajacej me cialo z kazdym oddechem. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...