Jump to content

Nocna tęcza


Ana Mert

Recommended Posts

Śniło mi się dziś, że w środku nocy obudziło mnie jasne, różnokolorowe światło wpadające przez okno do mojego pokoju. Zaciekawiona podeszłam do okna i zobaczyłam przepiękną tęczę. Była tak jasna i wyraźna ,że sprawiała wrażenie wręcz materialnej i z każdą chwilą stawała się coraz jaśniejsza. Co więcej wydawało mi się, że jest bardzo blisko, że mogłabym jej dotknąć, więc wyciągnęłam w jej kierunku rękę. Niestety sen nagle się rozmył (mimo ,że nie powinien, bo zazwyczaj sny w których widzi się coś bardzo wyraźnie, słyszy dzwięki otoczenia i czuje co się dotyka, jak w rzeczywistości - a do takich należał ten sen - nie rozmywają się tak gwałtownie) i z tej nocy nie pamiętam nic więcej, a spałam jeszcze długo.

 

 

Gdy się wreszcie obudziłam przypomniał mi się podobny sen który miałam będąc dzieckiem, jeszcze przed 1 komunią. Wtedy widziałam nocne tęcze równie jasne i wyraźne jednak było ich więcej, miały różne krztałty i poruszały się, gdy dotknęłam jednaj z nich okazało się ,że są materialne więc postanowiłam sobie na niej polatać, i latałam aż do świtu kiedy to tęcze nagle zniknęły, a ja spadłam-prosto na rower koleżanki która akurat gdzieś jechała - o świcie?

 

Proszę o pomoc w interpretacji, sen naprawdę zrobił na mnie wrażenie.

Link to comment
Share on other sites

A to, że sytuacja miała miejsce w nocy nie ma znaczenia? Sam symbol tęczy nie zrobiłby na mnie takiego wrażenia, we śnie tym co szczególnie przyciągnęło moją uwagę było to, że sytuacja miała miejsce w nocy - z tego co mi wiadomo tęcza nie może występować w nocy, toż to zjawisko rozszczepienia światła.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Dziś znów mi się śniła tęcza w nocy - wracałam o 22-23 (nie wiem dlaczego tak późno) ze szkoły okrężną drogą tak, przez cały czas widziałam idealnie kierunek północny (żadne domy ani nic i nie zasłaniały - widziałam wszystko aż po horyzont, chociaż to akurat nic dziwnego - w rzeczywistości z tamtego miejsca naprawdę widać tak dokładnie kierunek północny). Czułam także lekki powiew wiatru. Nagle spostrzegłam na północy tęczę, wygladała podobnie do tej: rainbowComp.jpg

Zrobiłam zjawisku pare zdjęć telefonem komórkowym (eh, szkoda ,że nie ma ich w telefonie :lol:) i sen się rozmył, jak poprzednio.

Hmm, z tego co widzę tęcza w nocy jest symbolem który całkiem często powtarza sie w moich snach.

 

(Na tego posta nie trzeba odpowiedać - napisałam go żeby jak mi się kolejny taki sen przyśni to mieć ten sen pod ręką :-D)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...