Jump to content
Coen

Czas w runach

Recommended Posts

Coen

Mam pytanie. Chcę wykorzystywać runy w celach wróżebnych. Jak przy pomocy run określać czas wydarzeń?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Jaga_Wiedzma

jeli zaczyasz drogę z runami to polecę Ci ksiazkę Marii Piaseckiej "Sztuka wróżenia z run". czytałam juz ich wiele, ale ta jest chyba najlepsza pozycją i już bardzo sprawdzoną.

Zapamiętaj też to, że runy to nie są znaki wróżebne i nie służą do przepowiadania przyszłości. To znaki o potęznej mocy, a ich celem jest wskazywanie dróg i rozwiązań. One nas mogą prowadzić, ale to my kształtujemy swoją przyszłość.

Jeśli tak własnie potraktujesz runy, jako doradców, czas nie będzie trudny do określenia. W danej chwili powinieneś zrobić to i to, lub nie robić nic, a wówczas dany problem, sprawa, najbliższa przyszłość będzie taka to a taka.

Świetnie wyjaśnia to własnie Maria Piasecka. Ja sama pokusiłam sie na tym forum o przytoczenie jej interpretacji znaków w poszczegolnych tematach o runach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Jaga_Wiedzma

Bardzo przepraszam, tytuł tej ksiazki to "Runy. Magiczny dar Odyna" oraz druga "Medytacyjna moc run" Obie oczywiście Marii Piaseckiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
porzeczka

Czy te książki moga być dostepne gdzieś w bibliotekach czy należy raczej od razu kierować się do jakiś księgarni żeby je nabyć?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ulf

Ekhm...Piasecka sciagnela swoja ksiazke zywcem z "Futhark: A Handbook of Rune Magic" Edreda Thorssona - wiec moze jak czytac to juz lepiej oryginal ? Choc w mojej opinii Thorsson jako byly czlonek Kosciola Szatana a pozniej glowa Swiatyni Setha nie zasluguje na szczegolne zaufanie.

Rowniez jego wspolpraca z Zakonem Armanskim majacym nazistowskie korzenie i do dzisiaj uprawiajacym pseudo filozoficzna ariozofie (Ariosophy - Wikipedia, the free encyclopedia) dyskwalifikuje go w moich oczach zupelnie.

 

Szkoda tylko ze osoby piszace w Polsce o runach, nie zdaja sobie sprawy czyja wykladnie runiczna propaguja :/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szerszen

I dlatego lepiej zapoznać się z tekstami źródłowymi - Eddy, Sagi, Poematy Runiczne... potem "krótki kurs" Old Norse, inskrypcje runiczne na kamieniach i bracteatach... i... można zacząć myśleć o wykorzystaniu run.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...