Skocz do zawartości

Oszczędności


Regis_

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję przeczytać poniższy artykuł ze strony pardon.pl

 

Ekolodzy: Oszczędzajcie wodę, sikając pod prysznicem

 

Polaku, dobra wiadomość! Jesteś nieświadomym ekologiem.

 

Ten, kto pierwszy powiedział, że kryzys dobrze robi na kreatywność, niewątpliwie miał łeb na karku. Oto bowiem Brazylijczycy wpadli na pomysł, jak chronić wodę i ratować lasy tropikalne. Brazylijska grupa ekologów SOS Mata Atlantica w reklamówce puszczanej w telewizji w oryginalny sposób zachęca naród do oszczędzania wody.

 

Reklama zatytułowana "Xixi no Banho" pokazuje animowane ludziki pluskające się pod prysznicem - w tym tak znane jak King Kong, Obcy czy Michael Jordan. Wykonują one wszystkie czynności, które porządny Brazylijczyk pod prysznicem wykonywać powinien. Namydlają się, tańczą i... sikają. Reklama kończy się okrzykiem dzieci: "Sikaj pod prysznicem, ratuj lasy tropikalne!"

 

Według autorów reklamówki jedno gospodarstwo domowe jest w stanie zaoszczędzić w ten sposób 4.380 litrów wody w ciągu zaledwie jednego roku. Nie wiemy, jak ma się to do dotychczasowych nawyków narodu brazylijskiego, ale nawyki narodu polskiego niewątpliwie spodobałyby się tamtejszym ekologom.

 

Bo my nie od dziś ratujemy lasy jak szaleni. Bez jednego słowa zachęty.

 

Marta Wawrzyn

 

 

Co wy na to ?? :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cameron Diaz podobno spuszcza wodę tylko po czymś "grubszym". ;-)

Jakoś nie wyobrażam sobie tego, jako że na ogół biorę prysznic z moim partnerem.

"Kochanie, umyj mi włosy, a ja się wysiusiam..."

A ten odtańczy taniec tatarski unikając żółtego strumyka. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Cameron Diaz podobno spuszcza wodę tylko po czymś "grubszym". ;-)

Jakoś nie wyobrażam sobie tego, jako że na ogół biorę prysznic z moim partnerem.

"Kochanie, umyj mi włosy, a ja się wysiusiam..."

A ten odtańczy taniec tatarski unikając żółtego strumyka. :lol:

 

hehe to jest lepszy pomysł na oszczędność - myć się razem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...