Skocz do zawartości

Jak najlepiej się wyciszyć?


Gość sheina

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie jak w tytule - czy macie jakieś sprawdzone, działające łagodząco i uspokajająco - sposoby na wyciszenie się, drogocenne, złote rady, które pozwolą na "nie wyrywanie się" z pierwszym lepszym zdaniem, czy myślą do osoby, która jest obok, ale pozwoli na to, aby hamować się i 10 razy przemyśleć zanim coś się powie lub zrobi? Jeśli macie jakieś fajne, sprawdzone, a być może naukowe sposoby to proszę o podanie ich, każda wskazówka zdaje się być cenna i warta przetestowania :)

Ja podam kilka swoich propozycji, które zamierzam wcielić/ wcielam w życie.Doszłam do nich sama lub po protu słyszałam/ czytałam:

 

- słuchanie relaksującej muzyki siedząc " po turecku", samej w pokoju, baz w pozycji leżącej

- zrobić chwile przerwy, trwającą kilka sekund, zanim coś się powie, takie szybkie przemyślenie tego co chce powiedzieć, zrobić

- pobyt w lesie, można z jedną osobą, ale konieczne wsłuchiwanie się w "ciszę", czy odgłosy z jakimi mamy styczność w lesie, bądź innej samotni/ nawet pokoju

- słyszałam o wpatrywaniu się w płomień świecy, to także wzmaga koncentrację, uspokaja

- jeżeli posiadasz kota, ryby, korzystaj - głaszcz kota, wsłuchując się w jego mruczenie - uwielbiam to xD, jeżeli rybki, wpatruj się w nie jak najczęściej...

- medytacja , u mnie to bardziej zbliżone do siedzenia bądź leżenia, opsianego wyżej i po prostu skupienie na spokojnych dźwiękach, lub ciszy, nie robie tego tak jak opisane w książkach itd. kto medytuje jak trza może się pochwalić, chyba efekty są z tego co słyszałam

Generalnie każdy potwierdzi, że sposobów jest wiele, możemy je sobie wypracować sami, jednak muszą one być powtarzane przez jakiś czas, bądź codziennie chociaż chwilę, aby były widoczne jakieś efekty- najtrudniej jest się zmobilizować...

 

:_okok::czarodziej: pozdrawiam:dostal_na:

Edytowane przez sheina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od poziomu wewnętrznego spełnienia.

Od charakteru. Jak w głębi jestem bardzo powazny, odzywam się żadko, nie rzucam słów na wiatr ale kiedy indziej potrafie zachowywać się dziecinnie o czym decyduje właśnie charakter.

By wyrobić wewnętrzny spokój to trzeba mieć już jakiś poziom samorozwoju.

 

Dobra rada, dużo przebywać ze sobą.

Jesli chcesz być odbierana przez kogoś jako ta mądrzejsza, dojrzalsza itd to wystarszy mieć podejście odpowiednie. Ja często mam takie relacje że nastawiam się na pomoc, taka dość formalna relacja, troche jak taka zawodowa uprzejmość ale ciężko to wytłumaczyć. Obejż sobie jakieś filmy, chociasz najlepiej znać taka osobę która jest od pomagania ^^ jak ja, to specyficzne zachowanie. To jak nauka pomagania innym, musisz z tym nastawianiem wychodzić do ludzi jak z taką dyskretną inicjatywą pomocy.

 

To wszystko co wymieniłaś to takie drobne detale, moze być ale chodzi tu raczej o doświadczenie w tym, chęć bycia przewodnikiem, poczucie przewodnictwa, oczywiście dużo już pomaga samo przekonanie że Ty wiesz już coś o życiu i posiadasz wiedze tajemną jakiej inni nie posiadają, to Ci daje przewade ale najważniejsze jest poprostu wzięcie się za pomaganie. Oznaką pewnego poziomu jest np umiejętność stworzenia narzędzia dla osoby której właśnie pomagamy podczas samej rozmowy z nią.

Duże znaczenie też ma świadomość, oj duże.

Możesz też brać przykład ze mnie, uczę się pomagać ;3

_____________________

Chyba że chodziło tylko o wyciszenie umysłu XD to już podpowiadam

-jadąc pociągiem możesz otworzyć dzwi, wychylić się i poczuć jak cały grunt przemyka pod nogami. Doświadczając tej materii łatwiej jest wyłączyć wszelkie myśli (dlatego musi być silny bodziec jak wychylenie się z jadącego pociagu). Wystarczy tez myślenie podczas jazdy tylko o pokonywaniu odległości, wtedy łatwiej wyczuć teraźniejszość.

-przejście się w nocy do lasu czy do piwnicy i nastawienie się na wysłuchiwanie ataku, zapewniam że będziecie tak wyciszeni że usłyszyscie jedynie cisze

 

 

Jak poćwiczysz i załapiesz to już takie klucze nie będą potrzebne, wtedy czysty umysł będzie przychodził łatwiej :D

Edytowane przez STRusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... To ja Ci opisze co ja robie,słuchawki na uszy i patrze przed siebie ...a dokladniej na niebo ,drzewa itp....tylko to tak z godzinke ,i juz mi przechodzi ....

 

STRusz... dokladnie pobyc chwile sama ze soba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stan wyciszenia zalezy od nas samych i natury czlowieka.Osoby z duzym temperamentem maja ciezej sie skupic i zapanowac nad emocjami,a osoby spokojne szybciej ten stan osiagaja.Ja naleze do osob energicznych i naprawde nauka wyciszania trwala dlugo,zanim sie skupilam .Ale warto probowac ,czlowiek wtedy staje sie bardziej skoncentrowany na swoich problemach i lzej je przechodzi.Jestesmy wtedy bardziej opanowani i cierpliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na każdego z nas może zadziałeć coś innego.

Dla mnie świetnym sposobem, na wyciszenie się lub przemyślenie czegoś jest długi spacer (gdzieś gdzie możesz być sam) z jakąś fajną muzyczką w uszach, lub bez muzyki, wsłuchując się po prostu w odgłosy przyrody. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...
Gość Lianna

Medytuję przy dźwiękach gongów tybetańskich, bardzo mnie to wycisza i koi :)

Śpiew mantry. 

Przebywanie w lesie i przytulanie do brzozy :)

Czasem to ćwiczenia oddechowe i joga ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...