Skocz do zawartości

Nie ma słońca, tylko jest żarówka


Gość luk82

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra takie to forum kazdy pisze co chce jak wyczytac sporo uzytkownikow ma zastepstwo, bez ustepstw, czyz nie o to chodzi by doszlo do chocby udowadniania swojej racji przez co w niektorych krajach wojen, krwi i mordu..?dlaczego tak jest??

Edytowane przez luk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk82,

 

a mi się wydaje, że chodzi o... niepewność.

 

Prawda jest taka, że nie wiemy, co będzie po śmierci. Wierzymy w coś,ale u ludzi duchowo nieukształtowanych zawsze zostaje element niepewności, czy to chociażby to, w co powinienem wierzyć? A jeśli kto inny ma rację...?

 

Coś na zasadzie: nie jestem pewien swoich poglądów, więc reaguję agresją, gdy ktoś mówi coś sprzecznego z tym, czego się sam trzymam. I czuję się atakowany. A budzi to agresję, bo mam zbyt mało wiedzy, by obronić słownie swoje zdanie.

 

Ale też i w drugą stronę: gdy jesteśmy czegoś niepewni, w oczach innych szukamy potwierdzenia. I zaczyna się: kto nie jest z nami, jest przeciwko nam. Chociażby zmusić, ale usłyszeć to, co chcę słyszeć.

 

A do tego dochodzi i nadinterpretacja.

 

Tak, chrześcijaństwo każe mi wierzyć, że moja wiara jest jedyną słuszną. Każe pouczać tych, którzy zeszli z tej ścieżki. Tyle że nie na zasadzie próby sił. Tego typu pouczenie ma być dokładnie "uczynkiem miłosiernym względem duszy". Tak, jak pokazujesz przyjacielowi, że źle robi. "Zastanów się, czy naprawdę tak czujesz i tak myślisz. I czy w tym jest dobro".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk82,

 

a mi się wydaje, że chodzi o... niepewność.

jestem pewien swojej wiary

 

Prawda jest taka, że nie wiemy, co będzie po śmierci. Wierzymy w coś,ale u ludzi duchowo nieukształtowanych zawsze zostaje element niepewności, czy to chociażby to, w co powinienem wierzyć? A jeśli kto inny ma rację...?

racja jest jedna, a to mnie takie pytania nie drecza..

 

Coś na zasadzie: nie jestem pewien swoich poglądów, więc reaguję agresją, gdy ktoś mówi coś sprzecznego z tym, czego się sam trzymam. I czuję się atakowany. A budzi to agresję, bo mam zbyt mało wiedzy, by obronić słownie swoje zdanie
.

sugerujesz ze jestem nie rozwiniety duchowo i zachowuje sie jak dziecko..bo nie mam wiedzy ksiazkowej??

 

Ale też i w drugą stronę: gdy jesteśmy czegoś niepewni, w oczach innych szukamy potwierdzenia. I zaczyna się: kto nie jest z nami, jest przeciwko nam. Chociażby zmusić, ale usłyszeć to, co chcę słyszeć.

nikogo nie zmuszam wolna droga, nie szukam potwierdzenia bo nawet jesli bym mail zostac jedynym czlowiekiem z pewnoscia swoja nie zmienie jej

 

A do tego dochodzi i nadinterpretacja.

 

Tak, chrześcijaństwo każe mi wierzyć, że moja wiara jest jedyną słuszną. Każe pouczać tych, którzy zeszli z tej ścieżki. Tyle że nie na zasadzie próby sił. Tego typu pouczenie ma być dokładnie "uczynkiem miłosiernym względem duszy". Tak, jak pokazujesz przyjacielowi, że źle robi. "Zastanów się, czy naprawdę tak czujesz i tak myślisz. I czy w tym jest dobro".

 

a Ty tak potrafisz nawracac czyniac dobro?? niejedni uzywal mieczy, ja mam znajomych roznych jedni wiezacy inni nie z problemami, dobro im daje pomocna dlon..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk jaki sens w nawaracaniu na jakąkolwiek wiarę mieczem? jeśli ktoś padnie pzred jakims bóstwem ze sytrachu by nie stracić życia to jego wiara nie będzie wiarą a próbą pzretrwania. Dobrem i przykąłdem własnego życia można więcej zdziałać niż mieczem.

 

zacznijmy od tego ze odpowiedzialem na temat nawracania ja niechce nikogo nawracac..wole dac dobroc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaffka, vivien, popieram w calej rozciaglosci!

 

luk - ale chyba rozmawiamy teoretycznie, a nie robimy przytyki osobowe? nie dzialaj na zasadzi "uderz w stól.." ;)

 

tak ale odczulem ze do mnie to bylo kierowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...