Skocz do zawartości

pytanie o stopnie, MC i domy


tyyskaa

Rekomendowane odpowiedzi

kilka lat temu słyszałam o horoskopach urodzeniowych, od niedawna zaczeło mnie bardziej interesowac rysowanie kosmogramów, mam pytanie odnośnie stropni np. Astrology Chart Generator - Free Astrology Charts na tym kosmogramie mamy podane, że Wenus jest 28*19' w znaku wagi, chciałabym wiedziec, czy wazne są te stopnie w horoskopie? chciałam tez wiedzieć cos więcej o medium coeli, szukałam na ezoforum, na astromix.pl i na wielu innych stronach, ale nie znalazłam znaczenia medium coeli w znakach.

Zauwazyłam tez, ze w kosmogramie, nie musza być "zapełnione" wszystkie domy.

ale co to oznacza, jeżeli osoba wiekszośc planet ma w IV i V domu, a w jej horoskopie nie ma żadnej planety w I, II, III itd, przecież każy z domów za cos "odpowiada" (opieram sie tutaj http://www.ezoforum.pl/astrologiczne-domy/13550-co-z-domamiz.html na tym temacie )

 

przepraszam jesli piszę chaotycznie, niezrozumiale - za bardzo nie wiem jak pewne rzeczy mam nazwac, bo dopiero sie uczę (i pewnie uczyć się bedę jeszcze dłuuugo ;) ) odczytywania i pisania tych kosmogramów. proszę o pomoc.:jezyk2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czy wazne są te stopnie w horoskopie?
Ważne. Wszystko co ma jakieś znaczenie w horoskopie najsilniej działa na początku znaku zodiaku. Najsilniejsze położenie jest 0-3 stopnia. Najsłabsze 27-29...

 

 

chciałam tez wiedzieć cos więcej o medium coeli, (...) nie znalazłam znaczenia medium coeli w znakach
Medium Coeli (Środek Nieba), X dom - powołanie społeczne, Dom określający w jaki sposób w życiu społecznym manifestujemy własne Ja.

 

X dom w znakach... literatura uśmiecha się...

 

Zauwazyłam tez, ze w kosmogramie, nie musza być "zapełnione" wszystkie domy.
Nawet nie mogą, bo Domów jest 12 a planet 10 i póki co nie mnożą się.

 

w jej horoskopie nie ma żadnej planety w I, II, III itd, przecież każy z domów za cos "odpowiada"

 

każdy Dom położony jest w "jakimś" znaku a znakiem tym rządzi "jakaś" planeta...

 

przepraszam jesli piszę chaotycznie, niezrozumiale - za bardzo nie wiem jak pewne rzeczy mam nazwac, bo dopiero sie uczę (i pewnie uczyć się bedę jeszcze dłuuugo ;) ) odczytywania i pisania tych kosmogramów. proszę o pomoc.:jezyk2:
Dotrwaliśmy do końca... :_zalamka:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
kilka lat temu słyszałam o horoskopach urodzeniowych, od niedawna zaczeło mnie bardziej interesowac rysowanie kosmogramów, mam pytanie odnośnie stropni np. Astrology Chart Generator - Free Astrology Charts na tym kosmogramie mamy podane, że Wenus jest 28*19' w znaku wagi, chciałabym wiedziec, czy wazne są te stopnie w horoskopie? chciałam tez wiedzieć cos więcej o medium coeli, szukałam na ezoforum, na astromix.pl i na wielu innych stronach, ale nie znalazłam znaczenia medium coeli w znakach.

Zauwazyłam tez, ze w kosmogramie, nie musza być "zapełnione" wszystkie domy.

ale co to oznacza, jeżeli osoba wiekszośc planet ma w IV i V domu, a w jej horoskopie nie ma żadnej planety w I, II, III itd, przecież każy z domów za cos "odpowiada" (opieram sie tutaj http://www.ezoforum.pl/astrologiczne-domy/13550-co-z-domamiz.html na tym temacie )

 

przepraszam jesli piszę chaotycznie, niezrozumiale - za bardzo nie wiem jak pewne rzeczy mam nazwac, bo dopiero sie uczę (i pewnie uczyć się bedę jeszcze dłuuugo ;) ) odczytywania i pisania tych kosmogramów. proszę o pomoc.:jezyk2:

 

Tak kazdy z domow za cos odpowiada ,w tym przypadku okresla sie WLADCE domu np;Wenus jako wladca 3 i spoglada na jej pozycje /znak /aspekty ( i polozenie w domach:)

 

Nagromadzenie planet w 2-3 domach tylko oznacza ze te dziedziny zapelnione planetami sa niejako wazniejsze dla tej osoby niz inne -automatycznie oznacza to rowniez silna koncentracje na tychze

W praktyce najczesciej planety sa porozrzucane po domach ,rzadko tylko 1-2 sa wypelnione

Edytowane przez konstancja1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie mogą, bo Domów jest 12 a planet 10 i póki co nie mnożą się.

Heh, dobre:)

Ale teoretycznie mogą być wszystkie zapełnione, jeśli zrobimy kosmogram rozbudowany, uwzględniając Punkt Szczęścia i inne "podniecające" punkty arabskie, Lilith, planetoidy i asteroidy według uznania - Chirona(wielu astrologów uważa, że bez Chirona nie da się dokładnie zinterpretować Plutona),Pholusa, Nessosa, Ceres, w której zakochał się pan Gronert, Westę, Juno, Pallas, Hygieę i wreszcie Prozerpinę(jako Eris częściej w astronomii), w której zakochał się pan Krusiński(autor systemu domifikacji Krusińskiego). A jak jeszcze dodamy planety hipotetyczne.... W takiej sytuacji mamy wszystko zapełnione... i kupę roboty przy interpretacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...