Jump to content
Dioklecjan

Prognostikon

Recommended Posts

Dioklecjan

Z wyżej wymienionym talizmanem wiąże się ciekawa historia. Otóż zakupiłem go będąc na wycieczce szkolnej w gimanazjum (parę latek minęło;p). Sprzedawca reklamował go jako przynoszący szczęście osobom z pod znaku bliźniąt. Zafascynowany wydałem całe 15zł na to cudo i szczęśliwy wróciłem do domu. Zawiesiłem go na dołącząnym do zestawu rzemieniu i powiesiłem na szyji. To co wydarzyło się w nocy to po prostu masakra nigdy tego nie zapomnę. Owej nocy obudziłem się a nad moim łóżkiem stała wysoka postać w jakimś kapturze - nie było widać twarzy. Spanikowany schowałem głowę pod pościel. Jednak wiadomo jako z natury niedowiarek;p sprawdziłem jeszcze raz i to nadal tam stało. Spanikowany i rozczęsiony leżałem pod pościelą do rana.

Historia jest autentyczna. Od tamtej pory ów "upiorny" talizman siedzi nieruszany w szufladzie i gdy się ostatnio zarejestrowałem na tym forum tak mi się przypomniało:).

 

Czy ktoś posiada lub wie coś więcej na temat tego talizmanu. Ja orientuje się tyle co na opisach sklepów czyli " starogrecki symbol do kontaktu z zaświatami i pomaga w jasnowidzeniu"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Regis_

Każdy symbol coś znaczy. Nawet nosząc zwykły pentagram może coś do Ciebie przyjść, nie wspominając o nieszczęśnikach którzy mając naturalnie dużo energii są atakowani przez różne byty.

 

 

A widziałeś dokładnie zarysy tego ktosia? Czułeś np. palenie w twarz jak na niego patrzałeś? Widziałeś coś jeszcze? Czy tylko cień i strach??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomek003

Możesz opisać tą postać dokładniej? czy tyle ile napisałeś to wszystko? Poprzez niego możesz przyzywać duchy, i inne istoty pochodzące najczęściej z Sheolu. Typowy talizman, ale dla nieuświadomionych szkodliwy, bo właśnie przyciąga te istoty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dioklecjan

Dokładniej hmmm... Bardzo wysoka postać ponad 2 metry. W jednoczęściowym habicie takie coś jak zakonnice noszą. Ubiór wiem, że widziałem dokładnie ale w w miejscu twarzy pustka.

A co do uczuć to pamiętam tylko panikę i strach..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Regis_

Na moje niedoświadczone oko to tylko cień :) Wbrew pozorom nie są groźne, ale potrafią strachu narobić..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomek003

Cień lub nie, cienie rzadko kiedy noszą "habity".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Regis_

Nie wiem, możliwe że nie cień.

 

 

 

Znalazłam coś takiego o prognostikonie, nie wiem, czy czytałeś czy nie ale masz:

 

Starogrecki Prognostikon, podobnie jak znana chińska wyrocznia I-Cing, wykorzystuje mowę symboli i może służyć pomocą również współczesnemu człowiekowi. Korzystający z tej metody znajdzie rady wyrażone nie słowami, lecz symbolami. Symbole te powinien odnieść do swojej sytuacji, odczytać w kontekście stawianego wyroczni pytania. Magiczny krążek z Pergamonu składa się z trzech pierścieni otaczających wewnętrzne pole, ponadto podzielony jest na 32 przegródki - grupy symboliczne. 24 przegródki znajdujące się na pierścieniach zewnętrznych pokryte są licznymi, wieloznacznymi znakami, reprezentującymi świat materialny, duchowy i intelektualny. W przegródkach pierścienia leżącego najbardziej na zewnątrz, można rozpoznać ideogramy odnoszące się do świata rzeczy. W następnych pierścieniach, położonych bliżej środka, znajdują się greckie litery, znaki podobne do egipskich hieroglifów oraz znaki magiczne. Wewnętrzne koło, podzielone na osiem części, zawiera symbole astrologiczne i symbole planet w rozumieniu starożytnych. Jedna z części koła poświęcona jest Panu Świata, który jest bogiem człowieka i rządzi jego losem. Jest w niej schematycznie przedstawiona figurka modlącego się człowieka. Tak modlili się dawni Grecy - z rozłożonymi i wzniesionymi rękami. Napisy znajdujące się w wewnętrznym polu magicznego kręgu składają się z samogłosek: a (alfa), E (epsilon), H (eta), I (iota), Y (ypsylon), Q (omikron), W (omega). Są to magiczne inwokacje do najwyższych istot - bóstw planetarnych i Boga Ludzkości. Bóstwa planetarne były również opiekunami poszczególnych dni tygodnia. Bogini Tyche opiekowała się całym tygodniem. W greckim alfabecie było siedem samogłosek i z siedmiu sfer składał się starogrecki kosmos. Według Greków, poruszające się sfery wydają dźwięki, którym odpowiadają brzmienia siedmiu samogłosek. Była to dla nich "mowa kosmosu". Lech E. Stefański uważa, że śpiewne wypowiadanie imion bogów mogło służyć do osiągania wyższych stanów świadomości. Mag z Pergamonu, zanim postawił wyroczni pytania, śpiewał odpowiednie inwokacje i wprawiał się w ten sposób w trans. Aby móc skorzystać z porady wyroczni, czy - jak to określamy dzisiaj - skomunikować się ze swoim wyższym "Ja", posługiwano się wahadłem trzymanym nad Prognostikonem. Pierwotnie wahadło miało z pewnością - zgodnie z antyczną tradycją - postać pierścienia zawieszonego na nitce. Mag ze wskazanych za pomocą wahadła liter i znaków odczytywał odpowiedź.

Jako talizman, "Prognostikon" służy rozwijaniu podświadomości i intuicji, pomaga wyzwolić w sobie zdolności nadprzyrodzone i dzięki temu unikać wielu zdarzeń losowych. Pomaga rozwijać wyobraźnię, poznać samego siebie i odpowiedzieć na wiele pytań. Może przyczynić się do odkrycia fałszywych intencji innych osób.

 

 

 

Szkoda że nie wytłumaczyli każdego symbolu po kolei.. ale cóż takie są te internetowe informacje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
tribalbellydancer

Van Helsing - Jaka powinna byc mniej wiecej wiedza i doswiadczenie magiczne by moc nosic ten znak bez obaw przed atakami? Czy polecalbys go ogolnie czy raczej trzymac sie z daleka? Jesli chodzi o predyspozycje Prognostikonu to brzmi interesujaco, nie powiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomek003

Moim zdaniem, trzeba przynajmniej znać podstawy energetyki, aby odpędzić się od duchów. A doświadczenie, różnie, ale najlepiej jakbyś wiedziała wręcz automatycznie jak się bronić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Alanna

osobiście mam go w domu i RAZ miałam go na sobie. chwilę od założenia zaczęła mnie okropnie boleć głowa. nie skojarzyłam tego z prognostikonem. dopiero po chwili kiedy go zdjęłam ból głowy przeszedł. nie noszę go od tej pory.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomek003

Jeżeli miałaś go na głowie, to miałąś coś w rodzaju przymusowego aktu łączenia Silvy i jedności duszy, że tak powiem, czyli było to coś w rodzaju przymusowego zostania medium na najwyższym poziomie. Ale tego nie da się zrobić, przynajmniej nie od razu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
JanJensen

Oczyszczał Cie najprawdopodobniej i tyle...a gdzie był bół? na czubku, na skroniach, czy na linii oczy potylica?

Share this post


Link to post
Share on other sites
inez17

Oglądałam ten przedmiot na allegro i strasznie mnie do niego ciągnie, nie wiem czemu. Dużo amuletów mi się podoba, ale ten jakoś oddziałuje na mnie szczególnie. Chciałabym go może nawet sobie kupić, ale jakby przyszło do mnie takie coś to bym się posikała ze strachu, dostała zawału itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Ibiza

Ja bym okreslila to jako wielki plaszcz a nie habit. W miejscu twrzy nic nie bylo czy nic nie widziales bo miala na glowie kaptur i bylo ciemno? Wydaje mi sie ze te drugie. Jak dowiesz sie gdzies co to moglo byc to daj mi koniecznie znac.

Szkoda ze nie chciales do tego podjesc albo dotknac ale to widocznie tylko ja mam takie pomysly. Jak sie dowiedz to mi napisz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
endymion

Noszę prognostikon już dłuższy czas, nigdy nie sprawiał mi problemów - tylko działał na moją korzyść. Rozwinęłam się przy nim i otworzyłam na nadprzyrodzone zdolności. W tej chwili potrafię manipulować energią, zarówno w moim ciele, jak i z otoczenia. Czasem 'wyciągam' z ludzi stany zapalne, zmęczenie albo zły nastrój. W przebłyskach widzę aury, czasem dochodzą do mnie myśli innych ludzi. Wzmocniła się moja siła przeczucia.

Alanna, nie wiem, skąd pojawił się u Ciebie ból głowy, może jesteś zbyt 'słaba' na noszenie prognostikonu? Dla mnie jest czymś szczególnym i czuję się bez niego jak bez ręki, a jedyny ból głowy, jaki u mnie wystąpił z powodu posiadania go, to był ból spowodowany zbyt długim kumulowaniem bólu wyciągniętego z człowieka w talizmanie, ale ustąpił, gdy tylko oddałam energię.

 

Dzięki prognostikonowi rozwijam siebie. Dla mnie jest niesamowicie wyjątkowy.

 

A co do postaci ... Skojarzyło mi się z rodzajem 'Przewodnika', który pomógłby używać rozsądnie talizmanu. Mi by się taki przydał ... Nie wie ktoś, jak przywołać takiego Przewodnika?

Pozdrawiam .. ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
gaia

a oto co znalazłam :

 

Pierwszy, zewnętrzny okrąg:

 

1. - Cztery strony świata. Skrzynia. Ostateczny rozkład.

2. - Niepowodzenie, możność, milczenie. Energia psychiczna, krzyż Zbawienia.

3. - Płodzenie, rodzenie. Dokument. Słowo, racja.

4. - Życie. Odrzucać połowę, odskakiwać. Człowiek mądry. Chleb, pagórek.

5. - Zagrożenie. Woda.

6. - Dom, budowla. Ręka kobiety.

7. - Dawać. Pas.

8. - Podróż. Jej kończenie lub podejmowanie. Warstwa na warstwie.

 

Drugi okrąg

 

1. - Odpowiedzialność rzeczy na górze i dole, podwójny klucz. Dwie jednostki czasu. Wstrząsy.

2. - Człowiek mądry. Miasto. Brama, ogień.

3. - Wojsko, ruch, bezpieczeństwo. Przemocą zagrodzona droga, sąd, strach. Śmierć.

4. - Dysputa. Grota wtajemniczenia. Wytrwałość, upór, niedbalstwo.

5. - Słowo, racja. Koziorożec, żywioł Ziemi. Dęcie.

6. - Stać, iść. Chaos, otchłań. Litera filozofów, człowiek trudny we współżyciu.

7. - Wyjście z ramion matki. Wybór drogi. Napiętnowanie.

8. - Niebo gwiaździste.

 

Trzeci okrąg, wewnętrzny

 

1. - Rydwan, głos i światło. Napiętnowanie. Prostota, wybawienie.

2. - Wybór dróg. Zwrot na drogę w dół lub na południe. Nóż w ręce.

3. - Jaśniejący Władca, ewolucja. Zamknięta brama.

4. - Puste pole. Brak rozumu. Warsztat pracy.

5. - Przeciwstawne działania, burze, przeciwstawne kierunki rozwoju. Bezproduktywność, bezpłodność.

6. - Ofiara na ołtarzu. Wyróżnienie. Żywioł kobiecości, zmienność.

7. - Panaceum, przeciwstawne siły, wrażliwość. Zupełna pustka.

8. - Wybór drogi. Początek, troistość. Pauza, dziesięć.

 

Pole centralne

 

1. - Wszystko, co rodzaju żeńskiego, podlega prawom zmiennego Księżyca. Licz się ze zmiennością losu i własnych emocji. Jeśli pytasz o dzień tygodnia: poniedziałek.

2. - Przemawia głos Twego ducha opiekuńczego (starożytni Grecy nazywali go Daimon), który bywa albo dobry, albo zły. Przed Tobą znak panowania i twórczych energii. Dzień tygodnia: niedziela.

3. - Zbawiciel świata modlący się i ukrzyżowany. Dziwny kalendarz: jest w nim przerwa. Pytasz o dzień? Bezczas, wieczność, nieskończoność.

4. - Z tym, o czym myślisz, wiąże się śmiałość, zuchwałość. Działasz pod znakiem ognia i błyskawicy. Dzień tygodnia: wtorek.

5. - Konieczność, nagląca potrzeba. Wymagana jest dwa razy większa inteligencja. Dzień tygodnia: środa.

6. - Nieubłagana sprawiedliwość (Nemezis) przydziela każdemu to, co mu się należy. Licz się z ograniczeniami. Dzień tygodnia: sobota.

7. - Sukces, zwycięstwo, perspektywa rozwoju. Znak wyraża pogodzenie płci. Dzień tygodnia: czwartek.

8. - Wskazana życzliwość dla wszystkiego, co żyje. Czasami bywa ona szarpiącą miłością, czasem poczuciem harmonii. Dzień tygodnia: piątek, dzień pojednania.

 

 

Mam nadzieję,że komuś pomogła,

 

btw.niedawno nabyłam taki amulet i bardzo dobrze czuję się go nosząc jeszcze nie zauważyłam,żeby wpłyną jakoś na mnie - ale mam nadzieję,że tak w przypadku endymiona na mnie tez wpłynie w pozytywny sposób.

 

pozdrawiam ;) gaia

Share this post


Link to post
Share on other sites
dejwied22

Zamówiłem amulet ciekawe jak na mnie wpłynie, do tego kupiłem krzyż celtycki , oko horusa zeby zdjac zle uroki innych ludzi z siebie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ulf

Kup jeszcze pentagram i krzyzyk z Jezuskiem. Co sie bedziesz rozdrabnial...

Share this post


Link to post
Share on other sites
dejwied22

no pewnie krzyzyk z jezusem juz mam a pentagram zamierzam kupic :figielek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...