Skocz do zawartości

Dla wszystkich tych, którzy sądzą że mają źle


Ania1985

Rekomendowane odpowiedzi

Dwaj Aniołowie - wędrowcy zatrzymali się na nocleg w domu bardzo bogatej rodziny.

Rodzina okazała się niezbyt gościnna i niezdecydowała się na ulokowanie Aniołów w pokoju dla gości.

Zamiast tego Aniołowie otrzymali miejsce w piwnicy.

Kiedy przygotowywali sobie posłanie, starszy z nich dostrzegł dziurę w ścianie i załatał ja.

Kiedy zobaczył to młodszy Anioł, zapytał dlaczego. Starszy odpowiedział - nie wszystko jest takie, jakim się być wydaje

Na kolejny nocleg Aniołowie wstąpili do domku bardzo bidnego, ale gościnnego człowieka i jego żony. Małżonkowie podzielili się z Aniołami skromnym posiłkiem jaki sami mieli i oddali im własne posłania, żeby zdrożeni wędrowcy mieli się gdzie wyspać.

Rankiem kiedy Aniołowie wstali, zobaczyli swojego gospodarza i jego żonę zapłakanych.

Ich jedyna krowa, której mleko stanowiło jedyne źródło utrzymania rodziny, leżała martwa w obórce.

Młodszy Anioł zapytał starszego - jak to się mogło stać? Pierwszy gospodarz miał wszystko czego dusza zapragnie, a Ty mu pomogłeś. Druga rodzina, chociaż sama miała wszystkiego bardzo mało, gotowa była podzielić się z nami wszystkim, a Ty pozwoliłeś żeby padła im jedyna krowa - żywicielka? Dlaczego?

Nie wszystko jest takie jakim się być wydaje - odpowiedział starszy Anioł

Kiedy spaliśmy w piwnicy zorientowałem się, że w dziurze w ścianie schowane jest złoto. Gospodarz był gburowaty, nieprzyjazny i nie zależało mu na czynieniu dobra, dlatego też naprawiłem ścianę aby nie mógł znaleźć ukrytego skarbu.

Kiedy kolejnej nocy spaliśmy na posłaniach naszych gospodarzy, przyszedł Anioł śmierci, który przyszedł po żonę biedaka, więc oddałem mu w zamian krowę.

 

Przemyślcie sobie własne życie - bo nawet jeśli wydaje nam się że jest beznadziejnie i że wszyscy o nas zapomnieli, to w rzeczywistości może być całkowicie inaczej :aniolek_na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stella_

Pewnego dnia anioł zstąpił na ziemię i skierował się w stronę tych wszystkich ludzi, którzy użalali się na to, że krzyże, które dźwigają, są zbyt wielkie i zbyt ciężkie w stosunku do tych, które dźwigali ich znajomi. Nakazał więc im, aby złożyli swoje krzyże w dobrze strzeżonym miejscu. W ciągu jednego dnia wielki plac wypełnił się krzyżami wszelkich możliwych gatunków, wielkości i ciężarów.

 

Po upływie pewnego czasu anioł znów powwrócił i pozwolił im, aby wybrali takie krzyże, jakie uznali za stosowne.

 

Okazało się, że każdy wziął ten sam.

 

Pino Pellegrino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak go sobie wsadziłam w tym dziale (choć widzę, że już został przeniesiony ;)), ponieważ każdy pisze jakie ma problemy, pyta dlaczego tak się dzieje, dlaczego ja itp. i dlatego chciałam go tam wsadzić tak "ku pokrzepieniu serc" dla wszystkich tych zagubionych - mi na przykład ta historia pomogła spojrzeć inaczej na moje problemy :) i chciałam się z tym podzielić :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk8

No, podnosi na duch, ale tylko troszkę.

Ja uczę się od dawna panować nad zazdrością, ale nie wychodzi, zawsze sobie myślę, że oni mają, a ja nie.

Trudno znaleźć plusy takiej sytuacji, a każda osoba z naturą zazdrośnika jakoś musi nad tym zapanować. Ale jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj znam ten ból... zazdrość jest cechą której trudno się pozbyć, mi też się średnio udaje - niestety, no ale walcze z tym cały czas ;) raz sukcesy potem porażki, ale grunt że chce sie z tym coś zrobić :D Patryk8 trzymam kciuki - nie będzie łatwo, lecz może kiedyś wyjdzie z nas ta OBRZYDLIWA cecha ;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk8
oj znam ten ból... zazdrość jest cechą której trudno się pozbyć, mi też się średnio udaje - niestety, no ale walcze z tym cały czas ;) raz sukcesy potem porażki, ale grunt że chce sie z tym coś zrobić :D Patryk8 trzymam kciuki - nie będzie łatwo, lecz może kiedyś wyjdzie z nas ta OBRZYDLIWA cecha ;))))

 

Też Tobie życzę powodzenia. Podobno na pozbycie się zazdrości dobrym sposobem jest znaleźienie hobby, abyśmy nie mieli czasu myśleć o tym.

Tak mówił wróżbita Rodzin na EZOtv. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...