Skocz do zawartości

Mandale


tyyskaa

Rekomendowane odpowiedzi

Mandale to obrazy w kształcie koła tworzone w stanie medytacyjnym. Ich zadaniem jest pobudzanie naszej podświadomość do wypracowania w sobie cech, które symbolicznie przedstawiają za pomocą swej kolorystyki i charakterystycznej dla nich symboliki. Pomagają nam również nawiązać kontakt z tym, co w nas najlepsze, czyste i doskonałe a co było do tej pory uśpione. Przy ich tworzeniu potrzebna jest głównie znajomość tego, w jaki sposób podświadomie odbieramy znaczenie symboli, zestawów barw oraz promieniowania kształtów i jak to wszystko razem oddziałuje na naszą psychikę i stan emocjonalny.

Mandale skierowane są głównie w nasze centra energetyczne zwane czakramami. Każdy czakram promieniuje swoim kolorem, ma swoje zadania i posiada odpowiednie cechy, np. niewinność, radość, bezpieczeństwo. Oddziaływując na czakramy za pomocą mandal można je harmonizować, oczyszczać, poprawiać ich funkcjonowanie oraz wzmacniać ich cechy.

Mandale powstają w medytacyjnym wyciszeniu, tzn. w stanie, gdy ich twórca dostrojony jest do wysokich wibracji i pozytywnych uczuć. Może wówczas dostrzec (zrozumieć) z jakimi symbolami, kształtami i kolorami harmonizuje dane uczucie, cecha lub idea i w jaki sposób można je przez to najlepiej wyrazić w postaci barwnego obrazu.

 

Źródło : Mandale

 

 

Czy ktoś z was kiedyś próbował stworzyć takie mandale? może ktoś wie dokładnie jak się je tworzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ,ja miałem taki okres w życiu ,że jak siedziałem w samotności -medytowałem ,to z mojego wnętrza wypływały różne symboliczne obrazy ,które potem mogłem przenieść na papier .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Vivien też medytowałaś ,malowanie jest formą medytacji ,Leonardo Da Vinci nazywał okres między tworzeniem a przerwą, inkubacją ,a moim zdaniem miał na myśli medytację ,także nie denerwój się, spoko ,co innego techniki med. ale to inny dział. .

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra maluje mandale. Tez jedna otrzymalam i bardzo do mnie pasuje, mimo ze nie napominalam nawet jaka bym chciala. Siostra po prostu sama wszystko zrobila. Jej kolezanka tylko powiedziala jej jakie kolory powinna miec moja mandala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

tu sa mandale mojego autorstwa

2beecreative: angel, pastels, mandala | mandala

a raczej ich część, bo od niedawna zaczęłam fotografować prace.

 

generalnie mandale wróciły do mnie wraz z aniołami, bowiem zwracają się często do mnie o pomoc osoby z konkretną wizualizacją i wtedy zamiast anioła często lepiej mandala działa. lub też same osoby są niechętnie do wizerunków anielskich nastawione i po prostu wolą mandale :) wszystkie 4 które są umieszczone na portfolio zostały zrobione dla konkretnych osób i w konkretnych intencjach. zaraz zresztą siadam do malowania kolejnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu sa mandale mojego autorstwa

2beecreative: angel, pastels, mandala | mandala

a raczej ich część, bo od niedawna zaczęłam fotografować prace.

 

generalnie mandale wróciły do mnie wraz z aniołami, bowiem zwracają się często do mnie o pomoc osoby z konkretną wizualizacją i wtedy zamiast anioła często lepiej mandala działa. lub też same osoby są niechętnie do wizerunków anielskich nastawione i po prostu wolą mandale :) wszystkie 4 które są umieszczone na portfolio zostały zrobione dla konkretnych osób i w konkretnych intencjach. zaraz zresztą siadam do malowania kolejnej ;)

 

 

genialne

2beecreative: angel, pastels, mandala | angels

2beecreative: angel, pastels, mandala | angels

 

przyciągnęły moją uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pokażę nową:

 

Picasa Web Albums - 2bee2creative - Mandale

 

generalnie to na portfolio DA jest ten minus,z e można mieć tylko 18 prac na galerię. w przypadku mandal nie ma kłopotu bo ledwie pięć ich na razie, ale z aniołami to sie już nie mieszczę. no ale jest jeszcze galeria na picasie i tam jest komplet :)

 

sosnowiczanin - dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...