Skocz do zawartości

Wróżenie młodym osobom


fivi91

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na jakimś forum wyczytałam, że nie wróży się bardzo młodym osobom (załóżmy na to - 13 latkowi), ze względu na to, że ich przyszłość jest jeszcze nie jasna. Zastanawiam się czy to prawda i czy to możliwe, że karty mają w wieku jakieś utrudnienie?

A może karty pokazują najbardziej prawdopodobne wydarzenia, zaś nastolatkowie mają jeszcze zbyt dużo tych prawdopodobnych dróg w życiu, które mogą wybrać?

 

Czy też może była to jednostkowa i nieprawdziwa opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wrózy si ta młodym osobom ponieważ nie maja one jeszcze ukształtowanej psychiki, osobowości. Tysiące razy zmieniają zdanie, jedyne co jest pewne w tym wieku to pewność zmian. Wróżby potrzebuja jakiejś podstawy i tą podstawą może być stabilna psychika, gdy wiemy już kim jesteśmy,co chcemy, do czego dążymy.

Z podobnych powodów nie wróży się osobom silnie wzburzonym, zrozpaczonym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam chyba jest coś racji w tym co mowicie a co jeśli osoba dorosla z ustabilizowana psychiką i wszystkim pokolei dowie się z kart czegoś co kompletnie wydaje sięniemozliwe czy ma na to jakiś wpływ czy karty i tak przepowiedzą co nastąpi jesśli nawet sami do teg nie dążymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wielkie dzieki za wyjasnienie myślałem podobnie ale musiałem się upewnic że Tarot niejest przepowiednią a jedynie nakierunkowaniem mojego życia.

Pozdrówka Shimmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dopiero teraz dolacze sie do tego tematu..Wiek nie ma,az tak wielkiego znaczenia,jezeli osoba jest nad wyraz rozwinieta psychicznie,to wtedy mozna powrózyc nawet 13latkowi.Mimo to nie ulega watpliwosci,ze nie powinno sie wrózyc osobie niepelnoletniej ,poniewaz jej psychika moglaby to zle przyjac..Szczególnie gdyby w przyszlosci wyszly jakies ciezkie zdarzenia.Mlodzi zupelnie inaczej odbieraja rzeczywistosc niz dorosli.

 

Zreszta o co takie dziecko czternastoletnie moze sie spytac??Pogrzebalam troche na innych forach i pytania mlodyh dzieci byly takie:

1)Gdzie bede mieszkac w przyszlosci??Prosze o dokladna nazwe kraju.

2)Czy bede w przyszlosci bardzo bardzo bogata?

3)Czy bede miala dzieci?-Pyta sie czternastolatka.

4)Ile bede miala dzieci?

5)Ile bede miala chlopaków??

6)Jaki bede wykonywac zawód?

7)Jak dlugo bede zyl..?

I tak mozna byloby dalej,ale chyba nie warto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na kartach ,zasadach ich stawiania.Musze sie jednak niezgodzic ze stwierdzeniem ,ze modzi ludzie to tacy niezdecydowani,bez ukszatltowanej psychiki.Bo niejednokrotnie zycie mi pokazalo ze np:14 latek potrafi wykazac sie wiekszym zdecydowaniem w podejmowaniu odpowiednich decyzji ,intelektem oraz na tyle ukszatlotowana osobowoscia ze potencjalny 40-letni Kowalski moze podrapac sie tylko w nos,zastanawiajac sie co to inteligentne dziecko oczekuje:)Zmieniamy swoje decyzje cale zycie,niezaleznie od wieku,rozwijamy sie ciagle ,bo zycie jest najlepsza szkola.Wiec twierdzenie ze osoby dojrzale sa stabilne o dosc dobrze ukierunkowane ,dla mnie to bledne stwierdzenie.

 

gdy wiemy już kim jesteśmy,co chcemy, do czego dążymy.

 

Czy sugerujesz ze mlodzi ludzie nie maja planow,nie daza do ich realizacji?Bo moje zdanie jest zupelnie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

jasne....rozumiem;)....ktoś musi ich bronić....tak na prawdę każdy przypadek powinno się rozpatrywać osobno....bo jeśli 'małolat' pyta ile dziewczyn będzie miał to wiadomo, że można wróżbę pominąć, ale jeśli jego pytanie cechuje się dojrzałością to wtedy czemu nie?....tu też chodzi o to, żeby usłyszana przez dajmy na to 13latka odpowiedź, która byłaby raczej 'negatywna' nie wpłynęła za bardzo na jego życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalne i zgadzam sie z Toba w stu procentach.Ale zobacz chociazby na tym forum ,ilu to odroslym ludziom z ukszatltowana ponoc psychika,zrujnowala zycie?Latami boja sie o bliskie osoby ,latami w ich uszach brzmi wozba jak wyrok,na ktorego realizacje czekaja z dnia na dzien!Mnie sie wydaje ze w duzej mierze zalezy ,jak traktujemy wrozby jako wyrocznie ,czy wskazowke.Bo gdy osoba nie majaca pojecia i traktuje ja jako wyrocznie i czesto w stu procentach wprowadza w zycie (np:niedoswiadczonej wrozki)to czesto prowadzi do tragedii,rozpadu rodzin,zwiazkow a chyba na koncu ciezkich depresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,bo z drugiej strony tyle doroslych to robi!!Bierze sobie wrózby do serca,a pózniej krzycza,ze sie nie spelnilo,albo pytaja sie 10 wrózek o jedno i to samo.Nie mozemy byc pewni komu wrózymy,czy ta osoba nie ma problemów emocjonalnych,ale jest to osoba dorosla i powinna byc odpowiedzialna na swoje czyny,w przeciwienstwie do osoby niepelnoletniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anatemka

e tam, przeciez to my stawiamy karty, to my widzimy co mówia, i to my przekazujemy to innym. Adekwatnie do wieku i dojrzałości tej osoby. I nie postawiłabym kart nikomu kto chce sie dla zabawy dowiedzieć czegos tam. ale, jesli to ma dla niego istotne znaczenie, to czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...