Skocz do zawartości

Amulety i Talizmany ręcznie robione


Key

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Przeglądając cały dział stwierdziłam, że nie ma jednego tematu poświęconego amuletom i talizmanom ręcznie robionym. Są ewentualnie porozrzucane posty po kilku tematach a zazwyczaj i tak nie są doprowadzane do sedna sprawy.

Ja jestem zdecydowaną zwolenniczką tego, co zrobione własnoręcznie. Jest o wiele bardziej naszpikowane naszą energią. Wkładamy w końcu w to jakąś cząstkę nas samych.

Więc zachęcam do dzielenia się przepisami na różne amulety i talizmany.

 

Pozdrawiam gorąco :icon_smile2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z doświadczenia wiem, że niektórzy chcieliby mieć podane chociaż przykład, żeby wiedzieć z czym to się je. Takie naprowadzenie na właściwy tor. Znalazłam artykuł, który może pomóc.

 

Samodzielne sporządzenie amuletów jest proste i przyjemne. Wystarczy przestrzegać kliku podstawowych zasad, aby takie magiczne przedmioty okazały się skuteczne i ułatwiały życie.

Przed przystąpieniem do konstruowania amuletu zawsze należy precyzyjnie określić jego przeznaczenie - do czego ma służyć, jakie mieć działanie. Kolejnym krokiem jest zaznaczenie, do jakiej dziedziny magii - którego żywiołu, znaku zodiaku, itp. - należeć będzie amulet. Potem trzeba zdecydować, które magiczne elementy, takie jak kolory, zioła, zapachy, materiały, kamienie szlachetne oraz inne elementy, będą najlepszym tworzywem. Cel amuletu, jego składniki, projekt i dotyczące go wróżby warto zanotować w księdze cieni, podobnie, jak każde inne przeprowadzane zaklęcie. Im lepiej jest się przygotowanym, tym bardziej trafiony będzie amulet. Warto spisać dokładnie kolejność zaplanowanych czynności. Jeżeli podczas wykonywania amuletu ma być wypowiedziane zaklęcie, to trzeba ułożyć jego treść i ustalić, w którym momencie będzie wygłoszone. Składniki do wykonania amuletu powinny być starannie dobrane. Wszelki pośpiech jest niewskazany. Niektórzy potrafią czekać wiele miesięcy na najodpowiedniejszą porę zebrania ziół lub przeczesywać sklepy w poszukiwaniu właściwego kamienia. Jeżeli to możliwe, składniki najlepiej zdobyć samemu, ale w ostateczności można je kupić (w przypadku elementów egzotycznych jest to jedyna możliwość). Warto jednak pamiętać, że czasami własnoręczne i o odpowiedniej porze zerwane karajwe ziele jest więcej warte niż drogi, zamorski odpowiednik kupiony u hurtownika, a wyszukany polny kamyk może zawierać w sobie więcej mocy niż szlachetny kamień nabyty u pośrednika. Dobór składników zależy w dużej mierze od osobistych preferencji. Podczas wykonywania amuletu trzeba zapewnić sobie odpowiednie warunki. Należy znaleźć ustronne miejsce (najlepiej stałą lokalizację uprawiania magii) i przygotować stanowisko pracy, a także zgromadzić wszystkie potrzebne materiały i narzędzia. W pomieszczeniu można zapalić świece w odpowiednich kolorach oraz dobrane do celu amuletu lub zaklęcia. Porę dnia, kwadrę Księżyca i inne warunki astrologiczne ustalić znacznie wcześniej, konsultując almanach astrologiczny. Na początek trzeba się skoncentrować na celu, dla którego amulet jest tworzony, i wizualizować jego działanie. Pora przystapić do konkretnych działań, ustalonych podczas projektowania amuletu. Form i zastosowań amuletów jest bardzo wiele. Za pomocą typowych akcesoriów magii naturalnej skonstruować można dowolny magiczny przedmiot. Poniżej kilka amuletów magii naturalnej.

 

Ciąg dalszy oraz wiele podanych przykładów znajduje się na tej stronie.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym krokiem jest zaznaczenie, do jakiej dziedziny magii - którego żywiołu, znaku zodiaku, itp. - należeć będzie amulet

 

Jak dla mnie to jest bezsensowne, ustalanie tego jest zbędne, wg mnie nawet przeciwwskazane. Amulety mają chronić, więc po co przepisywać im żywioł i inne duperele? Ja swoje amulety poświęciłem aspektem powietrza, ale od razu zaznaczenie, że ty i ty to, hmm, wodnik i powietrze, a ty i ty to baran i ogień. Nic nie pomoże, jedynie namieszać można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz wykonanie amuletu/talizmanu nie musi być trudne ;)

wystarczy mieć materiały, chęci, dobre nastawienie i cel, trzeba wiedzieć co ma dawać talizman, i czysto wierzyć w jego działanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;) Chciałam jednak, żeby ludzie szukający informacji na sam początek mieli to jasno napisane. I głównie chodziło o to, żeby w jednym miejscu były do przejrzenia właśnie te materiały i ich znaczenie w tworzeniu talizmanu/amuletu. W sumie forum jest do dzielenia się informacjami i doświadczeniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie forum jest do dzielenia się informacjami i doświadczeniami ;)

 

nie zapominaj, że niektórych rzeczy warto nie wiedzieć, bo kusi i nie wiemy jakie osoby przeglądają forum- gdyby istniała zamknięta część forum, to może może, dla samej wymiany informacji i doświadczeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam pewnien tanizman robiony własnoręcznie, powiem jak go przygotowałam. Jest to amulet z wosku zawierający moją krew, wlos i ślinę. Chciała bym się tylko poradzić osić go na szyji na sznurku czy w kieszeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest bezsensowne, ustalanie tego jest zbędne, wg mnie nawet przeciwwskazane. Amulety mają chronić, więc po co przepisywać im żywioł i inne duperele? Ja swoje amulety poświęciłem aspektem powietrza, ale od razu zaznaczenie, że ty i ty to, hmm, wodnik i powietrze, a ty i ty to baran i ogień. Nic nie pomoże, jedynie namieszać można...

 

A czy nie jest ważniejsze to w co dana osoba wierzy? Jeśli wierzy, że potrzebuje znać znak zodiaku, położenie iluś gwiazd na niebie, odpowiadające żywioły, oraz kilka wersów z świętej księgi czyjejś religii - to czemu nie? Jeśli przyniesie mu to pożądany efekt? A jeśli ktoś wierzy, że szczęśliwy spławik pozwala mu lepiej łowić ryby, to czemu nie? A jeśli ktoś wierzy że chroni go krzyżyk który dostał przy bierzmowaniu w kościele to czemu nie?

Najważniejsza przecież jest wiara - a symbole, są mimo wszystko drugorzędne w stosunku do niej... Nawet najlepszy talizman nie zadziała jeśli się nie wierzy w jego moc, podobnie nawet najprostszy skręcony z drutu, czy zawieszona na sznurku nakrętka od śruby która jest w jakiś sposób dla danej osoby szczęśliwa - pomoże jeśli ta osoba rzeczywiście w to wierzy...

Choć najczęściej to trudne uwierzyć że prosty przedmiot może pomóc, bo skomplikowane rytuały jakoś lepiej przemawiają do ludzkiej wyobraźni...

 

Edit:

I całkowicie zgadzam się z Vivien. To się po prostu bierze i się robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odnośnie tematu, ja jestem tylko za talizmanami robionymi ręcznie,zresztą sama je robię.Specjalizuję się w magii brzozowej(świetna ochrona) jak i robię tzw PTUSI. Na ten temat długo by pisać.Rzeczy które pochodzą z przyrody są bardzo przyjazne.Nigdy nie zadziała talizman kupiony no chyba ,że wiesz jak go oczyścić i przystosować do siebie.Siłę mają też talizmany które dostajemy od osób nam życzliwych.Ja osobiście mam u siebie ,zresztą przez siebie zrobione dwa krzyże brzozowe.Naprawdę działa,polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie, czy może ktoś coś więcej powiedzieć o tej magii brzozowej i "tzw PTUSI.", albo podesłać jakiś link do tematu bo nie mogę sam znaleźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy może ktoś coś więcej powiedzieć o tej magii brzozowej i "tzw PTUSI.", albo podesłać jakiś link do tematu bo nie mogę sam znaleźć ?

 

PTUSI to jest cygański woreczek z wypełnionymi pewnymi rzeczami które w/g cygan były ochronne,przynosiły szzczęście,zdrowie bogactwo.Musi mieć też odpowiedni kolor.

Co do magii brzozowej można sobie poczytać o właściwościach drzew.

Zgadzam się poczęści z Til -em ,że jak się wierzy to można zrobić amulet z drucika.Ale kwestia jest taka ,że amulet musi mieć potężną moc żeby chronić przed różnymi rzeczami , a my czasami mamy np.uszkodzoną aurę,jesteśmy osłabieni itp Wszystko co nas otacza zbudowane jest z materii i dlatego robimy sobie amulety z różnych rzeczy, żeby skumulować tą energię i wykorzystać do osobistego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja wpadłem na pomysł, żeby zrobić sobie amulet z płaskiego, czarnego kamienia, i namalować na nim trwałą czerwoną farbą runę Algiz. Powinno to ładnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wpadłem na pomysł, żeby zrobić sobie amulet z płaskiego, czarnego kamienia, i namalować na nim trwałą czerwoną farbą runę Algiz. Powinno to ładnie wyglądać.

 

Bardzo dobry pomysł,skoro wpadłeś na ten pomysł to znaczy ,że podpowiedziała Ci twoja podświadomość ,intuicja.Najważniejsza jest wiara w to co się robi a skutki napewno będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie nie zdecydowałam sie zrobić swojego,i nosze kupny,ale nie przewiduje problemu bym nie miała kiedys zasiąść i zrobic coś swojego:)Talizmany recznie robione sa napewno właściwsze i dopasowane ,a jeszcze skutek wiary w nie je umocni,energi i serca w to włożonego..Tylko trzeba pamietać by zbytnio też sie do niego nie przywiązywać i nie przypisywać mu spełnienia jakigoś tam spełniania marzeń,czy że coś sie stanie dzięki nim,bo wg mnie to myslenie na skróty.Bo talizmany czy też amulety umacniają nasze poczynania,czasem nawet nadaja lekcje w życiu,wiec pamiętajmy siła jest w nas,a one tylko mogą wspierać.Ciekawi mnie magia brzozowa,a o woreczkach słyszałam troszke,dzieki za przypomnienie o niej,zawsze wraca ten temat do mnie jak bumerang..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł,skoro wpadłeś na ten pomysł to znaczy ,że podpowiedziała Ci twoja podświadomość ,intuicja.Najważniejsza jest wiara w to co się robi a skutki napewno będą.

 

Dziękuję za wsparcie idei :usmiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zrobiłem, i chciałbym się pochwalić wynikiem pracy. Muszę powiedzieć, że robienie czegoś takiego w ciszy i skupieniu daje dużą satysfakcję.

e42583dbf7f4666em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno będąc na targach medycyny naturalnej zakupiłam wisiorek pentagramu. Zaniosłam do domu i poświęciłam. Powiem szczerze, że na razie działa skutecznie :) Choć przed nim, miałam amulet w formie mojej obrączki, z którą czuję niesamowitą więź i jest emocjonalnie dla mnie bardzo ważna, poza tym, noszę ją niemal bezustannie. I na tych targach, zanim jeszcze kupiłam pentagram, zmierzyłam moją siłę ochronną i pewna pani była zaskoczona, że w tak zatłoczonym miejscu, gdzie coś mogło się do mnie "przyczepić", ochronę mam na +14 na wskaźniku. Tak więc tylko potwierdziła się moja opinia, że amuletem może być wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ale świadomość, że jest on poświęcony pewnym bóstwom tudzież czemuś innemu, z czego czerpiemy siłę i w czym pokładamy nadzieję jest wspomagająca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Kiedyś bardzo chciałem kupić taki talizman od mistrzów którzy kierując się tym wszystkim co jest napisane powyżej już go stworzyli. Niestety nie było mi to dane :( Czas leciał a mistrzowie akurat nie sprzedawali swych prac o zabarwieniu energetycznym więc zrobiłem sobie takie coś sam! Wyciąłem takie coś (kółko) z mosiądzu a następnie lejąc na te wszystkie praktyczne porady "transcendencji" czegoś tam do czegoś + księżyc, zodiak, odczyn śliny itp. wyrżnąłem własnoręcznie na tym kole znak pentagramu. To było nic dopóki nie zacząłem być atakowany brutalnie/fizycznie (bo rany były fizyczne) we śnie. Kiedy tak się stało ten mój talizman w zaciśniętej dłoni we śnie gwarantował mi nietykalność - tak po prostu się działo a gdy we śnie moja ręka się rozluźniła dostawałem cięgi. Chyba więc moje osobiste zaangażowanie + osobista praca sama nadała temu krążkowi pożądaną moc - ale być może się mylę. Krzyż nic nie dawał a to coś już tak! Ale ja chciałem kupić profesjonalny talizman tylko, nie było chętnych sprzedawców! Dlatego rozważyłbym jednak wykonanie osobiste!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...