Skocz do zawartości

Rola karty świadka (sygnifikatora)...


allan

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby ktoś z was mi wytłumaczyć jak należy potraktować i interpretować kartę świadka w tym rozkładzie ? Czy należy ją interpretować skoro jest jawna ? Może nie ma znaczenia ? nie rozumiem o co chodzi z tymi pozycjami...

 

ROZKŁAD NA 4 KARTY - C.WIELGORADESZ

40ffd0a7a530.jpg

 

W tym rozkładzie konieczny jest wybór karty świadka, którą wybieramy świadomie z talii, jako kartę odkrytą. Wkładamy ją z powrotem do trzech wybranych losowo kart i tasujemy. Po potasowaniu karta świadka może się znaleźć na każdej z 4 pozycji: 1) Za 2) Przeciw 3) Apogeum 4) Wyjaśnienie. Bardzo często karty 3 i 4 się przenikają - wyjaśnieniem może być zarówno karta 3 i 4
Edytowane przez allan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś z was mi wytłumaczyć jak należy potraktować i interpretować kartę świadka w tym rozkładzie ? Czy należy ją interpretować skoro jest jawna ? Może nie ma znaczenia ? nie rozumiem o co chodzi z tymi pozycjami...

 

ROZKŁAD NA 4 KARTY - C.WIELGORADESZ

40ffd0a7a530.jpg

 

nie stosuje tego rozkladu,ale wydaje mi sie,ze karta swiadek to sygnifikator sprawy i w zaleznosci tam gdzie wypadnie(na pozycji od 1-4),to bedzie istotne dla tego miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję ;)

 

Przykładowo: kobieta zapytała czy będę mieć dziecko?

karty:

1) fałsz - wybór niewłaściwej drogi, w tym wypadku może chodzić o partnera, to nie ten, z którym mogłaby mieć dziecko

2) dziecko - karta świadek (????)

3) smutek - przygnębienie i ogólny zły stan psychiczny z powodu braku dziecka

4) agresja - możliwa przemoc w związku, brak ciepła ze strony partnera może mieć wpływ na brak potomka.

 

Więc jak to zinterpretować zgodnie z pozycjami "1-za , 2-przeciw, 3-apogeum, 4-wyjaśnienie"? Dziecko wypadło na 2. pozycji (przeciw) czyli dziecka nie będzie ? A co gdyby znalazła się na np. pozycji 4 - jakl należałoby to wtedy zinterpretować?

Edytowane przez allan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję ;)

 

Przykładowo: kobieta zapytała czy będę mieć dziecko?

karty:

1) fałsz - wybór niewłaściwej drogi, w tym wypadku może chodzić o partnera, to nie ten, z którym mogłaby mieć dziecko

2) dziecko - karta świadek (????)

3) smutek - przygnębienie i ogólny zły stan psychiczny z powodu braku dziecka

4) agresja - możliwa przemoc w związku, brak ciepła ze strony partnera może mieć wpływ na brak potomka.

 

Więc jak to zinterpretować zgodnie z pozycjami "1-za , 2-przeciw, 3-apogeum, 4-wyjaśnienie"? Dziecko wypadło na 2. pozycji (przeciw) czyli dziecka nie będzie ? A co gdyby znalazła się na np. pozycji 4 - jakl należałoby to wtedy zinterpretować?

Czy X bedzie miec dziecko:

 

1-co przemawia za-Falsz-na karcie kot rywalizuje ze zmija,moze chodzi o to,ze ta kobieta chce sie raczej pochwalic dzieckiem albo ktos na nia wywiera presje,czuje nacisk otoczenia?

 

2-co przeciw-Dziecko-przeciw jest to,ze ona nie dojrzala chyba do tego,zeby byc matka,bo karta w pozycji prostej mowi o blokadzie...

 

3-apogeum-Smutek-ze tego dziecka nie ma...

 

4-wyjasnienie-Agresja/Zlosc-tak jak napisales

 

a stosujesz proste i odwrocone pozycje?

gdyby Dziecko znalazlo sie na pozycji-wyjasnienie-to sadze,ze trzeba ta karte zinterpretowac jako blokade matki albo jej organizmu na sama ciaze albo problemy w zajscie w nia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u Piątnika stosuje się odwrócone, a ja mam w tej chwili karty C.Wielgoradesz i ona nic nie wspomina w swojej książce o odwracaniu i sama też tego nie stosuje w swoich rozkładach, które opisała, w tym ten "na 4 karty". Czy mimo to, że niektóre karty się różnią symboliką i nazwą u różnych wydawców, to można jej w ten sam sposób interpretować ?

 

Np. wróg jest inaczej przedstawiony u C.W. jako gniazdo z pisklętami, do którego zbliża się lampart i wąż.., karta fałszu również przedstawia zupełnie inną scenę.

Edytowane przez allan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u Piątnika stosuje się odwrócone, a ja mam w tej chwili karty C.Wielgoradesz i ona nic nie wspomina w swojej książce o odwracaniu i sama też tego nie stosuje w swoich rozkładach, które opisała, w tym ten "na 4 karty". Czy mimo to, że niektóre karty się różnią symboliką i nazwą u różnych wydawców, to można jej w ten sam sposób interpretować ?

 

Np. wróg jest inaczej przedstawiony u C.W. jako gniazdo z pisklętami, do którego zbliża się lampart i wąż.., karta fałszu również przedstawia zupełnie inną scenę.

 

nie podobaja mi sie karty tej pani w ogole...sadze,ze wszystkie karty mozna stosowac w pozycji prostej i odwroconej i wtedy masz szersze znaczenie i pole do popisu;)osobiscie polecam cyganskie Piatnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...