Jump to content

Pogubiłem się


biczu

Recommended Posts

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, co mam zrobić, jeśli IDEALNIE pasuje do mnie woda oraz ogień.

 

Ogień

Ludzie żywiołu Ognia (astrologicznie kojarzeni ze znakami Barana, Lwa i Strzelca) potrzebują działania, rozmachu, dużo przestrzeni i niezależności. Od otoczenia oczekują podziwu i akceptacji. Nie są wyrachowani, często działają pod wpływem impulsu. Instynktownie odczuwają przepływającą przez nich energię życia. Ogień to królewski żywioł, zapewniający witalność, odporność i pozwalający odczuwać życie w całej jego intensywności i bogactwie.

Nie ma dla nich przeszkód, śmiało rozwijają wszelkie inicjatywy, projekty i przedsięwzięcia wymagające dużego nakładu energii. Pochłonięci realizacją życiowych pasji, spalają się, nie czując zmęczenia. Są niezmiernie aktywni, nie mogą usiedzieć w miejscu. Zawsze coś musi się dziać wokół nich. To królowie życia. Nie dla nich klasztor czy praca w bibliotece. Potrzebują ciągłych wyzwań i sposobności do pokazania pełni swoich możliwości. Zarażają innych entuzjazmem, radością życia i zapałem. Nigdy nie będą dzielić włosa na czworo, wolą raczej zrobić śmiały skok, który przesądzi o powodzeniu danego przedsięwzięcia.

Ludziom o innym typie osobowości na dłuższą metę mogą się wydawać zbyt męczący. "Ogniści" często zbyt natarczywie domagają się uwagi, lojalności, a nawet poświęcenia, jednocześnie nie dostrzegając swojego egocentryzmu i wykazując zbyt mało troski o innych. Osoby wrażliwe i delikatne mogą czuć się po spotkaniu z nimi jak po przejściu tornado lub po wybuchu wulkanu.

 

Woda

Ludzie żywiołu Wody (w astrologii: Raki, Skorpiony i Ryby) mają potrzebę emocjonalnej bliskości z drugim człowiekiem. Jedno spojrzenie może dla nich pomieścić ocean znaczeń. Mają świetne wyczucie potrzeb innych ludzi - wrażliwość i inteligencja emocjonalna to ich najważniejsze zalety.

Często potrzebują odosobnienia, azylu, by w ciszy uporządkować i zrozumieć swoje emocje. Bywa też, że z powodu nadwrażliwości zamykają się w sobie. Miewają dosyć długie okresy samotności, bezruchu i wypoczynku, które bardzo sobie cenią.

"Wodni" są dobrymi, troskliwymi rodzicami, może jedynie trochę nadopiekuńczymi, bo mają potrzebę chronienia siebie i bliskich przed zranieniem, krzywdą i realiami życia.

Żywioł ten - jak żaden inny - jest otwarty na duchowość, stany mistyczne i twórczą ekstazę. Osoby te z powodzeniem mogą badać wszelkie tajemnice życia i zajmować się rzeczami, które wymagają subtelności i wyczucia.

Trudno ich poznać, często sami nie wiedzą, co kryje się w ich wnętrzu. Świetnie się sprawdzają w roli psychologów, doradców i lekarzy. Niektórzy postrzegają ich jako istoty mało praktyczne, niezbyt dobrze przystosowane do życia, skłonne do uzależnień i nałogów. To ciemna strona żywiołu Wody. Podobnie jak zalew niekontrolowanych emocji, niepewność i niewiedza, jak żyć i po co żyć.

 

 

Oba opisy odpowiadają mojemu charakterowi. Chciałbym się dowiedzieć, co rozwijać. Jestem spod znaku Ryby

Link to comment
Share on other sites

Skoro oba pasują idealnie, to może warto nie tylko kierować się opisem danego żywiołu, ale wyczulić się na intuicję i na jej podstawie zdecydować, z którym z żywiołów czujesz się bardziej związany. Wg mnie powinieneś czuć więź. Może warto zacząć od żywiołu, na który wskazuje Twój znak zodiaku.

Oczywiście to, że jakiś żywioł jest Twoim głównym nie znaczy, że nie możesz ćwiczyć z innym :)

Link to comment
Share on other sites

Ehh, można rozwijać, ale nie można bo zazwyczaj jeżeli znajdujemy się miedzy dwoma sprzecznościami to źle na nas działa, nie każdy to znosi, a i rzadko się udaje. Ale nie jest to niewykonalne, tylko musiałbyś mieć afirmację(?) do przeciwnego żywiołu. Można to określić za pomocą układu planet i górowań znaków zodiaku.

Nie pisałem o tym wcześniej, bo ktoś mógłby zacząć próbować i mogłoby się coś stać...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mafciek
1. Możesz nauczyć się żywiołów, ale nie możesz nauczyć się żywiołu sobie przeciwnemu.

2. Wystarczy dotknąć...

Huh, caly dzial przekopalem...

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że skoro nie powinno się rozwijać dwóch sobie przeciwnych (nie wiedziałam o tym, dzięki Van!) to pogodzić się trzeba i rozwijać ten, co wskazuje Ci znak (jeśli nie chcesz iść na intuicję).

A próbowałeś poświęcić po jednym dniu dla każdego żywiołu i obcować z nim? Ja na początku miałam, że czułam więź z ziemią. Ale moim żywiołem jest powietrze. Więc jednego dnia poszłam do parku i starałam się zrozumieć ziemię, następnego powietrze. Po tym stwierdziłam, że ziemia jest nie dla mnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...