Jump to content

Połączenie Raka z...


Guest winteer
 Share

Recommended Posts

Guest winteer

Rak - osoby urodzone 22 VI – 22 VII w połączeniu ze:

 

Szczurem

Bawołem

Tygrysem

Królikiem

Smokiem

Wężem

Koniem

Kozą

Małpą

Kogutem

Psem

Świnią

Edited by winteer
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
A ja mogę? Wiem, że niepełnoletni nie powinni korzystać z wróżb, ale... mniejsza o to.

02.07.1995r.

 

02.07.1995 Rak Dzik

 

Ogólna charakterystyka

Raki Dziki są istotami wewnętrznie spójnymi, samowystarczalnymi, a od innych wymagają uwielbienia, niezachwianego przywiązania i ślepego posłuszeństwa. Oczywiście jest w tym przesada. Raki Dziki są w najwyższym stopniu szlachetne i życzliwe. Ale rzeczywiście lubią stawiać na swoim i tak czy inaczej zawsze w końcu spowodują, że sprawy potoczą się wybranym przez nie torem.

Rak Dzik jest domatorem i miłośnikiem luksusu. Chyba najbardziej opływający w dostatki ze wszystkich Dzików, Rak Dzik gromadzi bogactwa w postaci dzieł sztuki i nieruchomości. Następnie sobie tylko wiadomymi sposobami obraca swój majątek w jeszcze większy majątek. Ze wszystkich zachłannych Raków ten zdobywa najwięcej dóbr.

Jest także fenomenalnym znawcą sztuki. Żadna wystawa nie umknie jego uwagi. Nie ma takiej wschodzącej gwiazdy rzeźbiarstwa, której brązu nie miałby w swojej kolekcji. Rak Dzik nie tylko zna się na sztuce; prawdziwie fascynuje go również sprawa konserwacji.

Osobowość Raka Dzika cechuje osobliwe rozdwojenie. Z jednej strony musi on stale mieć się na baczności, by nie zejść na manowce.

Gdy Rak Dzik dostrzega u siebie nadmierną- skłonność do luzu, często reaguje narzuceniem sobie ścisłego, surowego regulaminu. Żadnych rozrywek. Zero, Żadnych wyjść wieczorem, żadnych zabaw. Siedzieć w domu i pracować. Żadnych ładnych ciuchów, żadnych smakołyków. Pracować, gromadzić, zdobywać, oszczędzać, pilnować. Uczucia są dla innych. Rzecz jasna, ta spartańska filozofia to nic innego jak swoiste folgowanie sobie. Oto problem Raka Dzika. Musi nauczyć się umiarkowania i znaleźć punkt równowagi pomiędzy tymi skrajnościami.

Raki Dziki urządzają częste i imponujące demonstracje siły. Pochmurna mina, piorunujący wzrok, zaciśnięte usta. Wygląda to groźnie, ale nie jest autentyczne. Zmarszczone krzaczaste brwi mają tylko zrobić na tobie wrażenie. W gruncie rzeczy Rak Dzik jest kochanym, wielkodusznym, ciepłym, serdecznym i do przesady altruistycznym stworzeniem. Ma swoje zasady i może się wydawać osobą surową. Ale w istocie lubi się śmiać i większość czasu poświęca snuciu coraz to nowych planów, dzięki którym będzie mógł żyć tak, jak mu się żywnie podoba.

Głównym jego atutem jest wytrwałość. Tylko poważna choroba fizyczna lub psychiczna jest w stanie powstrzymać, jego aktywność. Nie ustaje w dążeniu, by wcielić w życie drogie mu idee i przekonania.

 

Miłość

Rak Dzik zdolny jest do miłości przeogromnej; szczerej, czystej, bezgranicznej.

Ciągłe wybryki rujnują system nerwowy tego uczuciowego i pełnego skrupułów stworzenia i mogą raz na zawsze obrzydzić mu romantyczną miłość .

Jest to osoba w najwyższym stopniu wrażliwa, obowiązkowa, o

tradycyjnych poglądach.

 

Związki z innymi znakami

Pociąga Cię solidny, a jednak z lekka szalony Byk Tygrys. Z Panną, Skorpionem i Rybami Kotem lub Kozą także tworzycie udaną parę. Byk Szczur będzie zawsze przy tobie chroniąc Cię — między innymi od twojej własnej surowości. Nie próbuj się zaczepić u boku Strzelca lub Wagi Małpy i Węża. Koziorożce Węże i Koguty także figurują na twojej czarnej liście.

Dom i rodzina

Raki Dziki są wprost stworzone dla tej sfery życia, uwielbiają swoich kuzynów, dzieci swoich kuzynów i dzieci dzieci swoich kuzynów. Wiecznie kupują prezenty dla swoich chrześniaków, dla własnego potomstwa i dla tego małego sąsiadów, który leży chory. Raki Dziki są z natury hojne i chętnie dzielą się swoimi bogactwami. Ale powodem, dla którego okazują tyle wspaniałomyślności dzieciom i maluczkim, jest ich niewinność. Rak Dzik wielbi niewinność i zawsze uważa ją za wielką cnotą.

W sprawach rodzinnych może przejawiać skłonność do nadopiekuńczości. Otoczenie Raka Dzika jest, ujmując rzecz najskromniej, bardzo bogate. Lubią domy duże i przestrzenne.

 

Zawód

Jeden rzut oka na tę groźną postać i już wiesz, że jej przeznaczeniem jest wielkość. Rzecz w tym, że Rak Dzik nie należy do osób, co to szukają po klasku. Nie, on na swój imponujący, pełen elegancji sposób idzie zawsze naprzód nigdy w tył. Rak Dzik nie rozumie, co to znaczy nie postawić na swoim. On zawsze stawia na swoim. Dla Raka Dzika chcieć to móc.

Rak Dzik mógłby być multimiliarderem. Ale poważnie: Rak Dzik musi się przede wszystkim uczyć, uczyć i jeszcze raz uczyć, aż litery zaczną mu się rozmazywać przed oczami. Wtedy można go puścić na głęboką wodą biznesu bądź sztuki (lub jednego i drugiego). Każdą pracę wykona doskonali z sercem, w godny podziwu solidny sposób. Jest cudownym szefem, gdyż trudno mu sobie wyobrazić, że mógłby zajmować jakieś skromne stanowisko. Jeśli trzeba, wyszoruje latryny jak nikt. Ale woli to komuś polecić.Jedynie Bawół może mieć nad nim siłę przebicia.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dominika111 wystarczy jak podam, że jestem Rak-Tygrys? (bo wiem, że jestem Rak Tygrys :P ) czy potrzebujesz całą datę? :) Bo jeśli wystarczy to też poproszę o taki horoskop, a jak musi być cała, to podam w PW ewentualnie...

Link to comment
Share on other sites

Dominika111 wystarczy jak podam, że jestem Rak-Tygrys? (bo wiem, że jestem Rak Tygrys :P ) czy potrzebujesz całą datę? :) Bo jeśli wystarczy to też poproszę o taki horoskop, a jak musi być cała, to podam w PW ewentualnie...

 

Myślę że nie trzeba podawać daty, widać że jesteś z połowy roku, a nie styczeń lub luty, co czasem może być omylnie odczytywane- jeśli chodzi o znaki wschodu.

Link to comment
Share on other sites

Myślę że nie trzeba podawać daty, widać że jesteś z połowy roku, a nie styczeń lub luty, co czasem może być omylnie odczytywane- jeśli chodzi o znaki wschodu.

No to poproszę o Rak-Tygrys jak tam nadejdzie moja kolejka :)

Link to comment
Share on other sites

Dominika111 wystarczy jak podam, że jestem Rak-Tygrys? (bo wiem, że jestem Rak Tygrys :P ) czy potrzebujesz całą datę? :) Bo jeśli wystarczy to też poproszę o taki horoskop, a jak musi być cała, to podam w PW ewentualnie...

Lex- Rak Tygrys

 

Ogólna charakterystyka

Tygrysy są z natury wojownicze. Raki są wrażliwe, skłonne do zmian na stroju i melancholii.

Rak i Tygrys to dziwaczna, niemal komiczna para. Oczywiście mamy tu do czynienia z mnóstwem autentycznych, nieskrępowanych uczuć. Największym wrogiem tych istot jest utrata wiary w siebie i poddanie się biegowi pozbawionej złudzeń i celu egzystencji. Tygrysy są ludźmi niespokojnymi, którzy muszą nauczyć się umiarkowania. Jest to dla ich przetrwania sprawa o podstawowym znaczeniu. Tym błyskotliwym stworzeniom ustawicznie zagraża, że padną ofiarą obłudników — często w wyniku ich własnego braku powściągliwości. Tygrysy potrzebują dobrej rady, mądrości, zdrowego rozsądku. Rak jest na ogół rozsądnym znakiem. Ale Raki potrafią utonąć we własnej wrażliwości. To zdradliwe połączenie. Rzecz jasna, każdy z nas zdolny jest zdradzać samego siebie. Wszyscy prędzej czy później możemy dać się zwieść na manowce własnym sentymentom. Ale w tym przypadku, gdy Rak łączy się z Tygrysem, skłonność do samooszukiwania staje się wybitna. Krzepkie i serdeczne, w gorącej wodzie kąpane Tygrysy zwykle mówią „hop", zanim przeskoczą, chyba że mają obok siebie jakiegoś błyskotliwego zastępcę, który mu doradza i trzyma rękę na pulsie.

Toteż najlepsze co można powiedzieć temu osobnikowi, to właśnie: „Uważaj!" Posuwaj się krok za krokiem. Weź się w garść narzuć sobie regulamin którego będziesz przestrzegać. Uporządkuj swoje życie lub znajdź kogoś, kto uporządkuje je za Ciebie. To dyscyplina nie sprawi Ci przyjemności ale pomoże Cię posunąć naprzód, a to już będzie przyjemne.

Znajomość z tym człowiekiem każdemu da wiele przyjemności. Raki Tygrysy są na ogół radosne i zabawne. Są romantykami, marzycielami, którzy pragną zmienić świat, uczynić każdego lepszym, uczciwszym. Są sentymentalne, tęsknią za spokojem duszy, którego jednak nigdy nie osiągają ,ponieważ Rak Tygrys jest osobnikiem wielce twórczym. Pociągają go nowatorskie pomysły, egzotyczne miejsca, ludzie i zajęcia.

Rak Tygrys nie tylko lubi poszukiwać niezwykłości — lubi także, by inni to dostrzegali. Jest dumny, a nawet pyszny i za swoje osiągnięcia, chce otrzymać stosowne pochwały. W istocie pochwały wydobywają z niego to co najlepsze, i nie powinno mu się ich skąpić. Nie przewróci mu się w głowie. Raczej pobudzi go to do jeszcze większych dokonań i podbojów.

Rak Tygrys potrzebuje dużo przestrzeni. Ciasnota go drażni. Pragnie swobody i — mimo że z drugiej strony kocha dom i rodzinę.

Wystarczy, że co drugi dzień przestawi meble, a uczucie, że znajduje się w nowym otoczeniu, które stawia przed nim nowe wyzwania, sprawi mu wielką przyjemność.

 

Miłość

W pierwszej połowie życia nie ma na ogół szczęścia w miłości. Minie sporo czasu, zanim odnajdzie właściwą drogę w świecie uczuć. Dla potencjalnych partnerów seksualnych jest osobą bardzo atrakcyjną. Potrafi stracić dużo energii na niemądre, płytkie przygody miłosne, które rzadko kiedy wytrzymują próbę czasu.

Rak Tygrys jest bardzo zazdrosny. Nie może znieść, by ktoś inny choćby przebiegł na paluszkach przez jego scenę. Zaatakowany, walczy zawzięcie, ale w życiu domowym nie bywa agresywny.

 

 

Związki z innymi znakami

Takiego tygrysowatego Raka jak Ty oczaruje Byk, Panna i Skorpion z roku . Może pociągać Cię Skorpion i Ryby z lat Smoka i Konia. Nie zdołasz się oprzeć oczytanym Rybom z roku Dzika. Nie igraj ze Strzelcem, Wagą lub Koziorożcem Małpą. Trzymaj się z daleka od Strzelca i Wagi Węża i daj sobie spokój ze Strzelcem i Wagą Bawołem. Nie zwracaj też serca ku Wadze Kozie. Jest jeszcze bardziej wybuchowa niż Ty.

 

Dom i rodzina

Tę sferę życia Raka Tygrysa charakteryzują gwałtowne wahania. Rak jest domatorem, Tygrys zaś wędrowcem. Rak jest uczuciowy, o zmiennych nastrojach — Tygrys jest optymistą.

Rak Tygrys jest stworzony na rodzica. Kocha swój dom, a rodzina stanowi dlań najważniejszą część obrazu. Tygrysia strona jego natury, jego umiłowanie przygód i marzycielstwo oczarowują dzieci. Osoba ta bywa najczęściej typem rodzica kumpla, obwieszonego dzieciakami. Narzuci im, co prawda, pewne minimum dyscypliny.

 

Zawód

Tej osobie tylko po części zależy na zysku. Bogactwo materialne zajmuje pewne miejsce w jego hierarchii wartości. Ale i jest to bardzo ważne — tygrysia strona jego natury w znacznym stopniu hamuje zachłanność Raka. Jest zdolny dokonać cudownego nowego wynalazku i skrewić, gdy trzeba będzie się zająć sprzedażą. W obliczu konieczności spełnienia przyziemnych warunków, od których zależy prawdziwy postęp, wycofuje się. Chciałby mieć markowe auto i się nim wozić gdzie popadnie. Ale jeśli na to trzeba czasu, jeśli trzeba wpierw zdobyć środki, a potem je utrzymać, Rak Tygrys zaczyna obawiać się nudy. W rezultacie różne cudowne wynalazki mogą nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Tygrysy Raki żyją dla swoich odkryć a nie z nich.

Oczywiście takie podejście może dać dobre skutki, kiedy się jest szefem całego przedsięwzięcia. Mniej pożądana będzie pozycja podwładnego, który nie może w pełni realizować swoich zamierzeń. Rak Tygrys powinien pracować na własny rachunek.

Link to comment
Share on other sites

dziękuję :) Myślałem, że moe się nie zgadzać, bo zawsze myślałem, że więcej we mnie raka niż tygrysa, ale opisane całościowo połączenie jest nadzwyczaj trafne :)

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Witam. Mogłabym poprosić o horoskop dla Raka - Małpy (13.07.1992)? Wydaje mi się, że tego jeszcze nie było.

 

Więc clio 13.07.1992 Tak Raka Małpy :usmiech:

Małpa - 4,02,1992 - 22,01,1993

Rak - 22,06 - 23,07

Rak Małpa

 

Ogólna charakterystyka

Rak Małpa- uczuciowy strateg. Człowiek ten jest zawsze gotów do wprowadzania w życie nowych koncepcji i poszukiwania rozmaitych dróg. Jest wciąż na baczność. Rak Małpa jest stworzony do rozwiązywania problemów. Widzi każdą sytuację taką, jaka rzeczywiście jest , gdy trzeba potrafi być lodowato obiektywny i błyskawicznie rozwiązuje zagmatwane dylematy. Rak Małpa rzadko kiedy traci czas.

Ta obdarzona dobrym gustem istota o szerokich zainteresowaniach . Wykazuje upodobanie do wspinaczki po szczeblach kariery towarzyskiej. Skłonność ta nie zawsze przejawia się w klasyczny sposób. Rak Małpa w swoim dążeniu do sukcesów towarzyskich jest subtelny. Na przykład zacznie od zdobywania pozycji zawodowej. Przede wszystkim postara się zostać najbardziej znanym specjalistą w swojej dziedzinie. Wtedy oczywiście każdy będzie chciał go poznać i zacznie być zapraszany na wszystkie bankiety.

Rak Małpa jest wyrachowanym stworzeniem; nie pomija żadnej okazji, która mogłaby mu pomóc w osiągnięciu sukcesu. Istnieje tylko jedna potencjalna przeszkoda. Jest to jego uczuciowość. Wprawdzie zalicza się do podstępnych i zręcznych Małp, ale z drugiej strony jest także nieuleczalnie nadwrażliwym, czułym, zaborczym Rakiem. Wieczna troska o innych to jego przekleństwo.

Łatwo poddaje się zmiennym nastrojom, ma napady zrzędliwości bądź melancholii. Źle reaguje na jakąkolwiek krytyku, ponieważ tak bardzo pragnie być zawsze w porządku, zawsze dawać z siebie wszystko to, co najlepsze, nigdy nie popełniać błędów, nigdy nie zbaczać z drogi. Najdrobniejsze niepowodzenie czy to w uczuciach, czy w pracy potrafi spowodować tydzień czarnej rozpaczy, bezsenności.

Czymkolwiek się zajmuje, wykazuje dużo sprytu w sprawach pieniężnych. Robi pewne inwestycje i tak mądrze porusza się na finansowej szachownicy, że sprawia wrażenie, jakby potrafił czarami zdobyć majątek. Nie będą to gigantyczne, oszałamiające, nieprzeliczone bogactwa, ale zawsze trochę więcej, niż trzeba do życia.

Rak Małpa ma zazwyczaj jakieś talenty artystyczne. Czy sam jest twórcą, czy też znawcą sztuki, dąży do doskonałości i często udaje mu się ją osiągnąć. Jest nie tylko zdolny , ma też właściwy Małpom urokliwy dowcip i dar improwizacji. Gdy pracuje, jest praktyczny i efektywny.

Nie potrzebuje zaproszenia z tygodniowym wyprzedzeniem, odpowie od razu, czy przyjdzie na obiad. Już gdy do niego dzwonisz, wie, czy będzie miał czas, czy przyjęcie zapowiada się na udane i czy inni goście będą interesujący. Jeśli czuje się zmęczony albo niezdrów, musi wcześnie chodzić spać lub jest na diecie, to też od razu Ci powie. Rak Małpa jest po prostu chodzącym zdrowym rozsądkiem i skarbnicą głębokich, choć kontrolowanych emocji.

Ma doskonałe maniery. Można się zastanawiać, czy jego usłużność to po prostu służalczość, czy też sposób uwodzenia. Otóż z pewnością to drugie. Raki Małpy chcą być lubiane, a jeszcze bardziej kochane. Naprawdę kochane. Dosłownie tryskają seksem i są prawdziwymi mistrzami małpich figli w najdziwaczniejszym, wręcz barokowym wydaniu. Co prawda kochają dom i rodzinę, ale...

 

Miłość

Hmmm…. Rak Małpa nie ma zahamowań w swoich eksperymentach. Raki Małpy lubią się kochać, są ciekawe wszystkiego i, jeśli tylko mają fizyczne możliwości, są gotowe na znacznie więcej niż śniadanie, obiad, kolacja plus przekąska o północy.

Ponieważ Rak Małpa jest przy tym dość zaborczy i nie pozbawiony su-

mienia, cierpi z powodu własnej niepohamowanej pożądliwości.

Po cichu obawia się, że jego stała partnerka, w której jest oczywiście szaleńczo zakochany

i z którą też chciałby się kochać co piętnaście minut, może jakimś cudem

okazać się taka sama jak on. Skutki byłyby tragiczne, gdyż Rak Małpa nie

może znieść, gdy ktoś zgrzeszy w tradycyjnym znaczeniu wobec niego.

Podrażniony, potrafi być naprawdę wściekły.

Nie znaczy to że Raki Małpy nie potrafią prawdziwie kochać. Przeciwnie, są geniuszami w dziedzinie okazywania miłości swoim partnerom i wszystkim! Prezenty. Podróże. Obiady przy świecach. Futra. Powiedz tylko, skarbie, co chcesz.

 

Związki z innymi znakami

Rak tworzy udaną parę z Bykiem, Panną, Skorpionem i Rybami. Jako Małpa powinieneś wśród tych czterech zachodnich znaków szukać Smoków albo Szczurów. Warte kpiny dla Ciebie są Wagi Bawołu. Za bardzo się wysila, aby z Tobą współzawodniczyć. Strzelcy, Wagi i Koziorożce Psy - wykluczone, podobnie jak Strzelcy i Koziorożce Konie. Trzymaj się także z daleka od Strzelca Dzika.

 

Dom i rodzina

W roli krewnego człowiek ten jest czempionem odpowiedzialności. Zboczy z każdej drogi, aby dowieść swego synowskiego poświęcenia. Jest hojny dla siostrzeńców i siostrzenic, zaspokoi każdą potrzebę swoich rodziców. Co do rodzeństwa ,nie ma pewności. Rak Małpa nierzadko uważa się za kogoś lepszego niż reszta rodziny i bywa, że po śmierci rodziców celowo rozluźnia kontakty z braćmi i siostrami. Lubi ich. Ale uważa, że nie dorastają mu do pięt.

Żadne poświęcenie na rzecz dzieci nie wydaje mu się zbyt wielkie. Ale nie życzy sobie odcisków palców na swoich siedemnastowiecznych pergaminowych lampionach, więc niech dzieciaki lepiej siedzą w swoim pokoju. Dzieci w ogóle zakłócają styl życia Raka Małpy. Jeśli jest naprawdę bardzo bogaty, zwykle ma ich wiele, jako że może sobie pozwolić na nianie i szkoły z internatem. Jeśli nie, spędza dużo czasu poza domem albo zamyka się z książką w swoim pokoju. Zabiera dzieci na różne imprezy i pomaga im w nauce. Ale codzienny zgiełk, ciągła bieganina dzieci - i wokół dzieci ,działa mu na nerwy. Rak Małpa jest doprawdy zbyt wrażliwy, by znosić, że ktoś o każdej porze pakuje mu się do pokoju i je z jego miseczki. Jest autokratą pół żartem pół serio.

 

Zawód

Wybór jest ogromny. Rak Małpa jest wyposażony w najróżniejszego rodzaju zdolności. Może uprawiać sztukę lub pisać o niej. Ma talent do wszystkiego ,od baletu po sztukę wojenną. Jest pełen zapału, przebiegły, a także żądny władzy. Mądry taktyk, za pomocą rozważnych posunięć i pracy bez ograniczeń w wybranej przez siebie dziedzinie zdoła wspiąć się wysoko.

Zazwyczaj jednak w życiu zawodowym nie udaje mu się zostać numerem pierwszym. Jego przekleństwem jest nadwrażliwość. Zanadto bierze sobie wszystko do serca i zawsze zawaha się przed popełnieniem tej jednej jedynej straszliwej zbrodni niezbędnej dla osiągnięcia szczytu. Chętnie akceptuje pozycję zastępcy szefa, bo tak naprawdę nie chce odbierać ciosów poniżej pasa, z którymi główny szef musi mieć do czynienia. Ale będzie wśród dowództwa. W pracy, gdzie trzeba sobie radzić z kolegami i współpracownikami, może nie być zbyt lubiany. Jest twardy dla siebie i dla innych. W dodatku sprawia wrażenie, jakby z niezwykłą lekkością wprost frunął coraz wyżej i wyżej, toteż wzbudza zawiść.

Może być malarzem, muzykiem, poetą. Ale może też odnosić sukcesy jako lekarz, prawnik, antykwariusz, dziennikarz czy twórca reklam. Sprawdzi się też w bankowości. Teatr? Kino? Dość utalentowany, ale zbyt przeczulony na punkcie sprawiedliwości społecznej, by stał się prawdziwą gwiazdą.

 

Pozdrawiam :usmiech:

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie :) Wychodzi na to, że mam zdecydowanie więcej raczych cech - szczególnie melancholia i nadwrażliwość, chociaż dar improwizacji i dążenie do perfekcji to już chyba działka Małpy. Zabójcze połączenie :) A były już Bliźnięta-Małpa? Bo jeśli nie, to bardzo proszę.

Link to comment
Share on other sites

Sloneczko85:usmiech: teraz dla drugiej osoby urodzonej 29.06.1981.

Kogut - 5,02,1981 - 24,01,1982

Rak - 22,06 - 23,07

Rak Kogut

 

Ogólna charakterystyka

Próżno byś szukał przebaczenia u tego zdawałoby się serdeczna osobnika. Ma on w sobie wiele czułości Raka. Ale też sporo Koguciej szorstkości. Samotnie dąży do zdobycia pozycji i mimo pozorów wesołości, gładkości w sposobie bycia jest w istocie zawzięty i gdy zaprzysięgnie komuś zemstę, nie ustanie aż do okrutnego końca. Na pierwszy rzut oka może robić wrażenie osoby otwartej, bezpośredniej, nawet czarującej. Ale zapuść sondę głębiej j. Albo spróbuj pomieszkać z nim drzwi w drzwi. Może się to okazać próbą ogniową.

Przyjacielska strona jego natury sprawia, że pragnie on szczerze służyć innym pomocą.

Rak Kogut jest uosobieniem siły. Obdarzony jest ogromną energią i gigantyczną wprost wytrwałością w pracy. Nie zapominaj, że musiał on prawdopodobnie pracować ciężej i dłużej walczyć o swoją życiową pozycję niż większość jego otoczenia. Z pewnością nie wypuści z rąk okupionej takim wysiłkiem zdobyczy na rzecz jakiegoś cwaniaczka, co to nie wiadomo skąd się wziął.

Raki Koguty są wesołymi kompanami. Lubią się pośmiać i bawić towarzystwo historyjkami z życia domu, dzieciaków i zwierząt. Ciężko pracują i chętnie udzielają rad (czy o nie prosisz, czy nie). Zawsze dobrze się prezentują. Wiedzą, jak zrobić najlepszy użytek z tego, czym obdarzyła je natura.

W pracy niezmordowane, są zawsze gotowe zostać po godzinach i pomóc w tym i owym podczas przerwy na lunch. Ale każda dodatkowa sekunda, którą Rak Kogut poświęca dla dobra sprawy, w gruncie rzeczy, czy zdaje sobie z tego sprawę czy nie, służy jednemu: utrzymaniu jego pozycji.

Zajęty zdobywaniem i utrzymywaniem pewnego gruntu pod nogami (a każde ze stworzeń tego znaku ma nie byle jakie pazury), Rak Kogut nie lubi, gdy coś go rozprasza. Drażnią go błahostki, ubolewa nad wszelką stratą czasu lub marnotrawieniem dóbr materialnych. I jeszcze jedno: to, co się zbyt kurczowo ściska, zwykle pęka. Właśnie coś takiego przydarza się Rakowi Kogutowi, czy to w życiu zawodowym, czy w uczuciowym. Rak wysuwa szczypce, chwyta i trzyma. Lecz pewnego dnia zarozumialstwo Koguta przebiera miarkę i bach! Wybuch zwala go z nóg. Ale nie na długo. Po pewnym czasie Rak Kogut znowu gramoli się w poszukiwaniu jakiegoś łupu dla swoich szczypiec.

Rak Kogut nie jest jednak znakiem fatalnym. Ma swoje humory, ale jest też wydajny i dobrze zorganizowany. Ma własny, oryginalny i ciekawy styl, szczególnie rzuca się w oczy w rodzinnym gronie. Ma ostry język i gdy wczuje, że ktoś się go obawia, potrafi być miażdżąco krytyczny. Ale umie też okazać miłość i wiele z siebie dać. Nie boi się zmian, jeśli to on sam je przeprowadza.

 

Miłość

W związkach miłosnych Rak Kogut jest stały. Zmienność zachowań, konieczna, gdy się dąży do licznych podbojów, nie leży w jego usposobieniu, toteż woli pozostawać wiernym. Spokój, jasność w sprawach uczuciowych są mu niezbędne do zachowania równowagi Jego życie zawodowe podlega ogromnym wahaniom, on sam na zewnątrz tryska aktywnością, ale domu chciałby cichego, w tradycyjnym stylu.

Jeśli kochasz Raka Koguta, naucz się gotować. On uwielbia dobre jedzenie i picie i bardzo lubi gości, których hojnie podejmuje aż do ostatniego kryształowego kieliszka. Ma czułe serce. Stale hoduje jakieś zwierzęta i chciałby mieć gromadę dzieci. Musisz to zaakceptować. Rak Kogut odpłaci Ci wiernością. Kochankiem jest raczej pozbawionym fantazji. Ale jest i wiesz, że zawsze będzie przy tobie.

 

Związki z innymi znakami

Byki urodzone w latach Konia działają na ciebie w sympatyczny sposób. Dogadujesz się z Bawołami, Smokami i Wężami spod znaku Panny, Skorpiona i Ryb. Byk Wąż fascynuje Cię swoją niesamowitą intuicją. Zachowaj powściągliwość w obecności Strzelca, Wagi i Koziorożca Kota. Nie próbuj ułożyć sobie życia ze Strzelcem lub Koziorożcem Psem. Unikaj Wagi Koguta.

 

Dom i rodzina

Dom jest centralnym punktem w życiu każdego Raka. Kogut zazwyczaj chętnie go opuszcza i nie przepada za kołysaniem niemowląt czy noszeniem maluchów na barana. Ale w tym przypadku przeważają cechy Raka. Rak Kogut kocha dom. Jego praktyczny Koguci umysł i zręczne dłonie trudzą się nad rozmaitymi projektami i planami urządzenia domu. Potrafi dwa razy na tydzień przestawić wszystkie szafki w kuchni. Każdego zwierzaka czeka szczotkowanie, zastrzyk, odpchlenie i co tam jeszcze mu trzeba. Raki Koguty mają talent do prowadzenia domu. Ich wnętrza są przytulne, praktycznie urządzone i schludne jak spod igły.

Jako rodzic Hak Kogut jest nieomal święty, kochający i oddany dzieciom, instynktownie wie, jak je dobrze wychować. Potrafi być surowy i wymierzać kary. Ale za fasadą srogości kryje się wiele łagodności.

 

Zawód

Rak Kogut zabłyśnie w zawodach wymagających dokładności i wytrwałości. Jest człowiekiem efektywnym. Nie pociąga go zajmowanie się głupstwami. Pragnie spożytkować swój zapał w służbie jakiemuś poważnemu celowi i nie lubi bezowocnych poszukiwań.

Jako szef jest raczej nie do zniesienia. Trzyma się zębami i pazurami swojej w ciężkim trudzie zdobytej władzy. Znacznie lepiej, gdy zajmuje podrzędne stanowisko z imponującą tabliczką na drzwiach.

Zawody odpowiednie dla Raka Koguta to: genetyk, sekretarz, fryzjer, producent telewizyjny, dentysta, właściciel sklepu.

 

:usmiech:

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
...mogę prosic i ja taki horoskop... nie znalazłam wcześniej:rak-szczur chyba... (23.06.1972)

 

:usmiech:

Rak - 22,06 - 23,07

Szczur - 15,02,1972 - 15,02,1973

 

Rak Szczur

Ogólna charakterystyka

Rak Szczur żyje zgodnie z nakazami rozumu. Lecz jest on także dzieckiem Księżyca, dlatego też tonie w emocjach i waha się, rozdarty między naciskami okoliczności a nakazami wewnętrznymi.

Jest on, można powiedzieć, osobą prywatną. Lubi zamknąć się w pokoiku na wieży, gdzie zgłębia tajniki życia i pisze o sprawach duszy. Ale gdy już jesteś przekonany, że ukrył się na dobre w swej grobowej samotni, gdzie żywi się jedynie kawą i wodą i co najwyżej wychynie stamtąd czasami, aby pozbierać porzucone skórki od chleba, znajdujesz w skrzynce na listy uroczyste zaproszenie na wielkie przyjęcie, na którym stoły uginają się pod górami jedzenia, a liczne towarzystwo bawi się szampańsko. Któż jest gospodarzem, jeśli nie twój ulubiony pustelnik - Rak Szczur?

Czy jest pisarzem, czy stolarzem, czy muzykiem, czy naczelną pielęgniarką, zawsze otacza się licznymi dowodami materialnego powodzenia. Jego dom zdobią dzieła sztuki i antyki. Na półkach tłoczą się książki: pierwsze wydania, komiksy, przeglądy jazzowe - liczy się wszystko, co zadrukowane. Rak Szczur uwielbia słowo pisane.

W kwestii ubrania przedkłada nad wszystko oryginalną elegancję. Pragnie wznieść się nad modnie ubrany tłum, przez strój przejawić swoją indywidualność. Nawet jego fryzura zdaje się krzyczeć: "To ja! Spójrzcie na mnie! Jakże jestem inny!" Rak Szczur lubi towarzystwo, ale chce uniknąć banału. Każdym swoim wyborem daje odpór mierności, czy chodzi o przyjaciół czy o kochanków, domy czy samochody, wycieczki czy wakacje. Przy czym nie ciągnie go do tego, co jest najlepsze w powszechnej opinii. Raczej poszukuje swego własnego gatunku doskonałości, a gdy go znajdzie, trwa przy nim jak mur.

Do arsenału jego zalet należy także uwodzicielski urok osobisty. Nie znaczy to, że Rak Szczur będzie cię zachodził z różnych stron, próbując nawiązać ciepłe stosunki tylko dla samej; frajdy. Jednak potrafi ni stąd, ni zowąd zachowywać się w sposób wręcz agresywny, choć pociągający. Zaprosi cię do teatru czy na lunch tak po prostu, aby okazać się miłym i sympatycznym. Jego wdzięk jest subtelny. Ma też w sobie coś troszeczkę zagadkowego. Nigdy nie możesz być pewien, czy Rak Szczur uśmiechnie się czy warknie, nie domyślisz się, czy cierpi, czy tylko tak wygląda, a w rzeczywistości ma chęć ryknąć wielkim śmiechem. Tak, jego czar jest nieodgadniony. Jak wszystkie Szczury, tak i on odznacza się gadatliwością. Lecz inaczej niż Strzelec czy Lew Szczur - ten Szczur lubi mówić tylko o swoich uczuciach. "Myślisz, że on mnie naprawdę lubi? Powiedz mi, czy trafiani w nastrój? Jestem taki smutny, szczęśliwy, biedny, obolały, zachwycony, radosny, znudzony, zaniepokojony". Jeśli go lubisz i chcesz mieć za przyjaciela, musisz maksymalnie wytrenować swój narząd słuchu. I pamiętaj, gdy idziesz na wydane przez Raka Szczura przyjęcie, tak naprawdę idziesz na jego recital.

Pod znakiem Raka Szczura kwitnie twórczość. Głębia uczuć Raka w połączeniu z nosem Szczura daje talent pisarski. A zarazem, jako że Rak Szczur odczuwa przemożną chęć objaśniania innym swoich uczuć, przedstawiania wciąż na nowo swoich emocji i koncepcji, pisanie książek, wierszy czy piosenek jest dla niego znakomitą formą terapii. Rak Szczur jest osobą o silnym poczuciu prywatności, uwięzioną w pułapce publicznej osobowości.

Umiłowanie sprawiedliwości i pragnienie, by wszyscy postępowali jak należy, powoduje, że osoba spod znaku Raka Szczura zużywa mnóstwo energii na aktywność w sferze prawnej. Nie znaczy to, że Raki Szczury łatwo wpadają we wściekłość i dążą do zemsty na wrogach, ale uważają, że co jest słuszne, to jest słuszne, i biorą ster w ręce, aby pomóc przyjacielowi w kłopotach z prawem albo wyłonić prawdę z zawikłanego dossier. To dążenie do sprawiedliwości może czasem przerodzić się w mieszanie się w nie swoje sprawy.

Miłość

Fascynujący obiekt miłości. W romantycznych sytuacjach Rak Szczur o mile wyprzedza partnera obliczając, przeczuwając i uzmysławiając sobie, co powinno teraz nastąpić. Jego cel w miłości to nigdy się nie nudzić, utrzymać namiętne uczucie na pułapie, na jaki trudno się wspiąć nawet w wieku lat siedemnastu. Aby to osiągnąć, z rozmysłem nagle znika z horyzontu, stwarza dystans, demonstruje niezależność, wymyka się. Jest tajemniczy. Jeśli nagle zobaczysz, że śpi obok ciebie jak gdyby nigdy nic, chociaż nie było go przez dziesięć dni (a ty nie śmiesz zapytać, gdzie je spędził), wydaje Ci się to takim błogosławieństwem, takim cudem, że godzisz się na wszystko.

Rak Szczur wcale nie musi być niewierny. Przez te dziesięć dni mógł być po prostu sam ze sobą. Ale zazwyczaj rzeczywiście ma wiele przygód i przynajmniej kilku partnerów w swoim bujnym życiu.

 

Związki z innymi znakami

Jesteś wybitnie nastawiony na miłość. Odpowiednich dla siebie partnerów znajdziesz łatwo wśród Byków, Panien, Skorpionów i Ryb. Spośród nich wybieraj Bawoły i Małpy. Rozumieją one twój rodzaj subtelnej gry o władzę. Natomiast nie pasują do ciebie Konie, szczególnie Strzelcy, Wagi i Koziorożce. Niechaj Cię nie skuszą względy okazywane Ci przez Wagi lub Koziorożce Koty. Nie poradzą sobie z tobą - i odwrotnie.

Dom i rodzina

Otoczenie Raka Szczura jest luksusowe i oryginalne. Zwykła u Szczura obfitość dóbr podwoi jeszcze działalność zapobiegliwego, zachłannego Raka. Ten człowiek nie będzie szczęśliwy w byle jakiej norze. Raki Szczury znane są z szykownych, dobrze wyposażonych domów, których punkt centralny stanowi jadalnia. Rodzinne obiady i spotkania są im niezbędne do zachowania równowagi. Rodzina przede wszystkim. W jej obronie Rak Szczur mógłby zabić.

Rodzicem Rak Szczur jest surowym i zaborczym. Z początku pełen dobrych chęci, kocha wszystkie swoje dzieci jednakowo i bezwarunkowo. W miarę upływu czasu, gdy zaczną one ujawniać odrębne osobowości i wyrażać własne pragnienia, Rak Szczur może zgrzeszyć faworyzując nieświadomie to z dzieci, które najbardziej go potrzebuje, które nie poradzi sobie bez pomocy mamusi czy tatusia. Rak Szczur nie ceni sobie zbytnio u dzieci niezależnego (od niego) charakteru. Dziecko o silnej osobowości w niezgodzie z rodzicem spod znaku Raka Szczura musi wcześnie opuścić dom, by umknąć przed tyranią. Rak Szczur uważa, że jego obowiązkiem jest chronić swoje potomstwo. Przez to zdarza mu się narobić w ich życiu zamieszania.

 

Zawód

Trudno mi sobie wyobrazić Raka Szczura nie będącego pisarzem. Wśród sławnych Raków Szczurów znajdują się nazwiska: Antoine de Saint Exupery i George Sand. Fortuna Raka Szczura wyraźnie związana jest z piórem.

Nie widzę tego wodnego stwora na kierowniczym stanowisku ani też w roli szczęśliwej pracowitej pszczółki. Ma w sobie tyle emocji, serce tak bardzo przeważa w nim nad rozumem, że najłatwiej wyobrazić go sobie działającego na polu sztuki lub w dziedzinach pokrewnych. Oczywiście może także obrać stomatologię, medycynę lub prawo - pod warunkiem że pozostanie wolnym strzelcem. Wystarczającym potencjałem intelektualnym dysponuje z pewnością. Polityka i posady rządowe nie są dla niego. Rak Szczur nienawidzi korupcji i nie chce być jej świadkiem. Jeśli pracuje w biurze, nie puści płazem żadnej wewnątrzbiurowej nieprawidłowości. A jeśli poczuje, że te same przejawy niesprawiedliwości mogą dotknąć także jego, nie pozostanie tam długo. Rak Szczur jest porywczy i, zaatakowany, łatwo wpada w zły humor.

Jest pracowity. Ale nie lubi, gdy ktoś go popycha lub nim rządzi. Odpowiednie dla niego są zajęcia wymagające samotności i niezależności. Nawet handel - o ile ma własny sklep. Powinien jednak unikać profesji, w której potrzebna jest ciężka harówka i hipokryzja na co dzień. Nie potrafi bowiem uśmiechać się do słuchawki ani nieszczerze poklepywać ludzi po ramieniu.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Witaj.

Ja poproszę rak-bawół.

:usmiech:

Ogólna charakterystyka

Nie jest to tylko zbieg okoliczności, że tak wielu sławnych i podziwianych artystów wszelkiego rodzaju urodziło się pod znakiem Raka i Bawołu zarazem. Jest to uosobienie determinacji. Głęboka wrażliwość Raka w połączeniu z praktycyzmem i mocną świadomością swego celu charakterystyczną dla Bawołu dają tej istocie siłę emocjonalną nieporównywalną z żadnym innym znakiem nowego zodiaku. Człowiek ten zawsze stara się dać z siebie jak najwięcej.

Bawola strona jego natury wyposażyła go w ogromne zdolności wynalazcze. Rak czyni go twórczym i dodaje do tego koktajlu sporą dozę uczuciowości. Ludzie Ci dążą do upragnionego celu z absolutnym skupieniem i przenikliwością. Dla Raka Bawołu jego zadanie jest kieratem, jest prawem, jest religią! Co musi być zrobione, musi być zrobione i nie ma dwóch zdań, nie wchodzą w grę żadne skróty ani sprytne wybiegi.

Bawoły urodzone w Raku nienawidzą przegrywać. Nie cierpią także, by ktoś im mówił, co mają robić, kiedy lub jak. Sami dla siebie stanowią prawo. Przyznają się do tego. Tak, są apodyktyczni, zaborczy, starają się przyćmić innych.

Osiągnięcia Raka Bawołu są tak wielkie jak jego uczucia dla najbliższych i tych, którzy okazali mu lojalność. Z nimi dzieli się szczodrze. Ale biada jego wrogom. W duszy Raka Bawołu nie ma miejsca na wątpliwości. Jeśli ktokolwiek spróbuje drążyć tunel pod pokrywą jego pewności siebie, Rak Bawół po prostu go zniszczy. Jest mściwy i nie przebacza.

Gdy człowiek zetknie się z taką osobowością, od razu wie, że spotkał kogoś niezwykłego. Od Raków Bawołów promieniuje intensywne złociste światło wyższości. Potrafią być samotne. Potrafią się nie spieszyć. Potrafią ciężko pracować. Wiedzą, że przed ważnym wydarzeniem trzeba się dobrze wyspać. Są po prostu nieznośnie doskonałe i po części dlatego (a nie tylko z powodu swych talentów) odnoszą sukcesy we wszystkim, co robią.

Nie należy jednak lekceważyć umysłu Raka Bawołu. To bystre osobniki. Nie przegapią żadnej okazji i zawsze wiedzą, skąd wieje wiatr. Mimo to nie zaliczają się do zodiakalnych intelektualistów. Nic z tych rzeczy. Jak na prawdziwych mózgowców są trochę zanadto bezbarwni. Rak Bawół jest istotą kierującą się instynktem, która swoje dokonania zawdzięcza wytrwałości i wytrzymałości. Wie od samego początku, że najkrótsza droga do celu to ta, która wiedzie na wprost, i właśnie nią wyrusza. Proste, nieprawdaż?

Na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie wesołka. Wydawać by się mogło, że idzie przez życie z przymrużeniem oka. Nawet jeśli coś jest choć trochę nie tak, ich zachowanie nigdy tego nie zdradza. Nie dajcie się nabrać. Rak Bawół jest w rzeczywistości o wiele mniej ekspansywny, niż na to wygląda przy pierwszym spotkaniu. Nie bawi go też nieład pod żadną postacią. Nienawidzi tłumu - toleruje go tylko wtedy, gdy sam jest jego punktem centralnym. Najbardziej chciałby, żeby mu wszyscy dali święty spokój.

 

Miłość

Dla Raków Bawołów miłość to ich prywatna rzeczywistość. Dla niej żyją i często trwają przy swoich kochanych aż do śmierci. Rak Bawół przejawia taki sam talent do miłości jak do odnoszenia sukcesów. Długotrwałe i poważne związki miłosne czy małżeństwa wymagają cierpliwości, odwagi i zdolności do kompromisów. Uparty Rak Bawół w sprawach uczuciowych potrafi zawierać kompromisy zadziwiająco dobrze. Romantyczne przeżycia i to, że ma się o kogo troszczyć, wynagradzają mu całą jego wyczerpującą ciężką pracę. Nawet wśród najgroźniejszych burz nie traci ducha.

Nie oczekuj jednak od niego kwiatów na co dzień ani szampana do każdego posiłku. Rak Bawół jest przede wszystkim rozsądnym stworzeniem, które pragnie coś realnego na tym świecie osiągnąć. O tak, pragnie być również numerem pierwszym na twojej liście. Ale nie lekceważ jego zdolności do koncentracji na sprawach zewnętrznych aż do zaniku lub choćby czasowego osłabienia namiętności. Uczucia interesują go wówczas tylko o tyle, o ile nie hamują jego postępów.

 

Związki z innymi znakami

Siła i nastrój to twoje słowa kluczowe. U partnera, który byłby ci pomocny, szukasz jednego i drugiego. Co byś powiedział na Byka Koguta lub choćby Pannę czy Ryby z rodziny Kogutów? Albo spróbuj z Panną, Skorpionem lub Rybami z lat Szczura; powinniście się dobrze zgadzać ze sobą. Także Skorpion i Ryby Wąż sprawią, że serce zabije Ci szybciej. Strzelec lub Waga z roku Kozy nie są dla Ciebie, dziecię Księżyca. Waga Tygrys także wykluczona, podobnie jak Koziorożec Tygrys lub Smok.

 

Dom i rodzina

Jego siedziba zdaje się zapraszać najbardziej samotnego z wędrowców, by wszedł i ogrzał się w jego cieple. W domu Raka Bawołu jest zawsze ładnie. Panuje w nim duch solidności i intymności zarazem. Wymoszczone tapczany, tradycyjne stoły i wygodne fotele wokół huczącego kominka tworzą harmonijną całość.

Osoba ta kocha dzieci - wszystkie. Potrafi przygarnąć przybłędę czy adoptować sierotę. Jest urodzonym żywicielem i wychowawcą. Jest zdania, że dzieciaki powinny czuć się szczęśliwe, ale także odczuwać szacunek, żyć wygodnie, ale być zdolne do zapracowania na swoje wygody. Rak Bawół nie rozrzuca ciężko zapracowanych pieniędzy w zamian za przymilne uśmiechy czy słodkie słówka. To samo dotyczy innych członków rodziny. "Kocham cię, ale na moich warunkach".

 

Zawód

Nie musisz długo szukać, by odkryć talenty zawodowe Raków Bawołów w twoim najbliższym otoczeniu. Gdy osiągną dorosłość, z pewnością mają już dobrze ugruntowaną koncepcję, co chcą robić w życiu. Mają bez wątpienia większe zdolności artystyczne niż finansowe czy naukowe. Pracują na nie aż dwa znaki należące do żywiołu wody. Oba jednak są mocne i wytrwałe.

Gdzie leżą jego słabości? No cóż, siła tej osobowości może się także okazać jej największym wrogiem. Ponieważ Raki Bawoły stanowczo odżegnują się od frywolności, gdzieś po drodze tracą sporą część radości, zabawy, jaką maja z życia "zwykli ludzie". W dodatku jeśli już jakimś cudem zapłaczą się w tę czy inną lekkomyślną intrygę, w rezultacie ucierpią dużo bardziej niż ktoś, kto nie bierze życia tak cholernie serio. Jeśli od pracownika oczekujesz posłuszeństwa i podporządkowania, nie zatrudniaj Raka Bawołu. Ale przyjmij go, jeśli jesteś zainteresowany perfekcjonizmem i profesjonalizmem do n-tej potęgi. Nie rozczarujesz się.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jeszcze mogłabym prosić - 17.07.91 :)

Dziękuję z góry za poświęcony czas :)

:usmiech:

Koza - 15,02,1948 - 3,02,1992

Rak - 22,06 - 23,07

Rak Koza

 

Ogólna charakterystyki

 

Raki Kozy łatwo zranić. Chcą one być porządnymi obywatelami, których praca służyć będzie utrzymywaniu ogólnego ładu, i mają nadzieję, że w zamian za to wytargują szczęście dla siebie i innych. Szczerze pragną, aby wszystkim dobrze się powodziło, by wszędzie panowała atmosfera uczciwości i przyjaźni. Niestety, Rak Koza jest zbyt naiwny w swojej gorliwości. Po okrutnych rozczarowaniach, jakich zdążył już doświadczyć, powinien wiedzieć, co jest grane, ale on uporczywie zdaje się wierzyć w świętego Mikołaja. Oczywiście nie jest tak, że w wieku trzydziestu lat jeszcze ciągle wystawia buty za próg. Ale w praktyce Rak Koza okazuje się wielkim, zawsze chętnym do zabawy dzieciakiem uwięzionym w skórze dorosłego. Odpowiedzialność zatruwa mu każdą godzinę przeżytą na jawie. Konta, naprawy, pożyczki i polisy ubezpieczeniowe zasnuwają chmurami jego szeroko otwarte, niewinne oczęta. "Dlaczego ja się muszę zajmować tymi wszystkimi nudziarstwami?" - jęczy Koza, ten prawdziwy pomnik infantylizmu. "Ponieważ jesteś już duży i musisz utrzymywać rodzinę i zapewnić dzieciom wykształcenie" - gdera głos reprezentujący Raka. Nieustanny konflikt między tymi dwoma podstawowymi dążeniami: pogonią za zabawą lub za dobrami materialnymi, przyprawiają Raka Kozę o ból głowy.

Ponieważ w tej Koziej naturze zakodowane jest Raczę pragnienie stabilizacji, Rak taki niejednokrotnie już w bardzo młodym wieku postanawia nie mieć nigdy nic do czynienia z ubóstwem. Marzy o zrobieniu ogromnego majątku, o uśmiechu fortuny, o worku pieniędzy. Dlaczego? Ponieważ chciałby wyciągnąć się w świeżej pachnącej trawie i patrzeć, jak po niebie płyną chmury. Jest zmęczony. Mimo to aż do świtu niezmordowanie pracuje nad planem, który już tym razem na pewno przyniesie mu decydujące zwycięstwo. Jest wyczerpany. Ale i tak przejedzie tysiące mil, aby zobaczyć się w ważnej sprawie z pewnym facetem - kto wie, może to właśnie on pomoże Rakowi Kozie dostać się na sam szczyt. Zanim przekroczy czterdziestkę, jest już kompletnie wykończony ciągłymi próbami osiągnięcia w swoim życiu punktu, w którym będzie mógł odpocząć. Czy kiedykolwiek da sobie spokój, czy przekaże ster komuś młodszemu i zręczniejszemu od siebie? Żadnych szans. Zapracuje się na śmierć, jeśli będzie trzeba, ale idzie na całość. Zatem znowu stawia wszystko na jedną kartę: swój nowy plan, i pracuje, tyra, siedzi po nocach, aby jeszcze raz przegrać.

Tak naprawdę to Rak Koza chciałby żyć opływając w dostatki u boku uwielbianej osoby. Chciałby podróżować, oglądać świat, poznawać egzotyczne kraje. Ale nie może. Zanadto się spieszy do pracy.

Dla Raka Kozy zawsze bardzo ważny jest sposób odżywiania, w tym także oprawa posiłków. Raki Kozie są bardzo sentymentalne i wiernie oddane swoim przyjaciołom. Zwykle też mają ich wielu.

 

Miłość

Rak Koza może i nie wie za dużo o sposobach zdobywania majątku, ale za to wie wszystko o miłości. Jest pełen poświęcenia i troski, a przy tym zabawny, interesujący i niezwykle wynalazczy w wymyślaniu rozrywek. Zabierze Cię na wszystkie najlepsze sztuki i filmy. Chce być na bieżąco, wiedzieć, kto zdobył Oscara, i znać nazwiska wschodzących gwiazd baletu czy opery. Raki Kozy kochają swoich partnerów głęboko, bez cienia rezerwy. Traktujcie więc poważnie ich uczucia i nie igrajcie z nimi.

Związki z innymi znakami

Najlepszych partnerów możesz znaleźć wśród Byków, Panien i Skorpionów Koni. A może będzie Ci odpowiadać Byk, Skorpion albo Ryba Kota? Jeśli nie, na pewno znakomicie dogadasz się z każdym Bykiem, Panną, Skorpionem i Rybą Dzikiem. Unikaj bliskich kontaktów ze Strzelcem, Wagą lub Koziorożcem Psem. Pies nie jest dla Ciebie najlepszym towarzyszem do łóżka. Także Strzelec i Koziorożec Bawół są zbyt sztywne, by mogły odpowiadać twojej łagodnej naturze. I stanowczo odradzam ci próby zwojowania czegokolwiek z Wagą albo Koziorożcem Tygrysem.

 

Dom i rodzina

Nie spotkałam jeszcze Raka urodzonego w roku Kozy, który nie darzyłby szaleńczym uczuciem swego rodzeństwa, kuzynów, ciotek, wujów, swoich dzieci, rzecz jasna, i dzieci swoich dzieci. Po prostu Rak Koza tak naprawdę nie stoi zbyt mocno obiema nogami na ziemi. Kawał lekkoducha z niego. Zapomina zapłacić czesne i jakoś wyleciało mu z głowy, że miał przynieść do domu pościel dla gości, którzy przyjeżdżają wieczorem. Ale za to pamiętał, żeby przynieść ci butelkę Moet et Chandon i twoje ulubione chrupki. Dla niego mieć rodzinę znaczy płynąć z prądem. Rak Koza jest uzależniony od swojej rodziny. Konieczność uczestniczenia w jej życiu chroni go przed całkowitym utonięciem w obłokach.

Otoczenie Raka Kozy jest zawsze w dobrym guście. W urządzeniu domu przejawia on wręcz pewien snobizm. Bardzo liczy się z opinią innych o swojej osobie. Jego materialny status jest także czynnikiem wiążącym go z przyziemną rzeczywistością, podobnie jak jego autorytet. Uwaga na kryzys na tle dominacji, tak typowy dla tego znaku. Koza ma skórkę cienką jak najdelikatniejszy jedwab. Wystarczy ją musnąć, a już jest cała posiniaczona. Jeśli jest przy tym Rakiem, a nie jakimś lekkomyślnym, niczego sobie nie biorącym do serca stworzeniem spod innego znaku, gdy stanie przed poważnym problemem, musi sobie dodać pewności siebie.

 

Zawód

W sprawach finansowych Raki Kozy nie odznaczają się przenikliwością. Uwielbiają zarzucać swoich bliskich luksusowymi prezentami i rozrywkami oraz nabywać imponujące samochody. Nie lubią tylko płacić rachunków. Nie chcą oszczędzać na pralkę: chcą ją mieć natychmiast. Z entuzjazmem zaciągają kredyty i zdarza im się ugrząźć po uszy w długach znacznie przekraczających ich możliwości płatnicze.

Raki Kozy nie chcą być czyimiś pracownikami. Chcą być przedsiębiorcami i same sobą kierować. Oczywiście założenie własnego sklepu czy innego biznesu sprawi im ogromne trudności, ponieważ nie cierpią planowania na czas dłuższy niż tydzień i mogą wylądować z magazynem wypełnionym po sufit szampanem, gdy potrzebne jest akurat mleko i pieczywo. Więc może bardziej rozsądnie byłoby zasugerować Rakowi Kozie jakiś "wolny zawód" - powieściopisarz, dziennikarz, gwiazda filmowa czy po prostu bogacz.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 2 weeks later...

Rak Pies

 

Ogólna charakterystyka

Dla tego znaku słowo-klucz brzmi "uczucie". Uczucia głębokie i górnolotne rządzą tą wrażliwą - a nawet drażliwą - osobowością. Skóra Raka Psa zdaje się czymś w rodzaju systemu radarów. Wszystko go dotyka, wszystko głęboko porusza. Słowo, spojrzenie, czy - zachowaj Boże - szorstka uwaga może w mgnieniu oka przyprawić tę czułą istotę o załamanie nerwowe. Raki Psy to dusze artystyczne. Dotknięte czarodziejską różdżką estetyzmu, potrzebują ochrony przed wielkim złym światem i jego niespodziankami.

Mimo tej nadwrażliwości na bodźce z zewnątrz Raki Psy naprawdę nieźle radzą sobie w życiu. Mają pracę, mają dzieci, zajmują się wszystkim, co trzeba, w sposób poważny i kompetentny. Często bywają uwikłane w skomplikowane intrygi, najdziwaczniejsze problemy, do których rozplątywania zabierają się ze spokojem i wdziękiem.

Zawiłe zdarzenia i okoliczności zewnętrzne z całą swoją złożonością i zmiennymi kolejami nie przerażają tego cierpliwego, poważnego osobnika. Raki Psy należą do tego gatunku ludzi, którzy palą światło grubo po północy i w kłębach papierosowego dymu tak długo przedzierają się przez gąszcz myśli i planów, aż znajdują genialne rozwiązanie. Każdy z nich dąży do tego, by w jakiś sposób pozytywnie wpłynąć na otoczenie. Psy spod znaku Raka kochają ogrodnictwo, wszelkiego rodzaju przemeblowania, projektowanie budowli, książek, obrazów, komponowanie muzyki. Twórczość to ich druga pasja.

Natomiast głównym ich hobby jest zamartwianie się. Raki Psy gryzą się dosłownie wszystkim. Przegapione spotkanie albo przekroczony termin wprawia je w panikę. Zbliżająca się wystawa ich prac pogrąża je w śmiertelnej udręce. Potrafią nie spać całą noc szarpane wątpliwościami, czy sprzedawczyni w domu towarowym nie skłamała im, że pędzle, które kupili, są z prawdziwej sobolej sierści. Rak Pies trzęsie się nad rzeczami, które ludzie mniej drażliwi uważają za błahostki. Dla niego nawet powietrze, którym oddycha, niesie z sobą zagrożenie. Ostrożność jego rozciąga się na absolutnie wszystkie sfery egzystencji. Pomimo całej jego przezorności i drobiazgowości życie wciąż zaskakuje go niespodziankami.

Przez ten ostrożny sposób bycia Rak Pies sprawia wrażenie, jakby się bał własnego cienia. Przeciętny Rak Pies zawsze trzyma palec na guziku z napisem "Alarm" - i to widać.

Choć "ratuj się, kto może" ma przez cały czas wypisane na twarzy, przecież w stosunkach z innymi odznacza się najzupełniej zdrowym rozsądkiem i poczuciem sprawiedliwości. Jeśli komuś zawierzy, będzie mu pomagał ze wszystkich sił. Jego zdolność empatii jest przeogromna, a jego szósty zmysł, który mówi mu, co jest dobre, a co złe, nigdy go nie zawodzi.

Rak Pies jest urodzonym dawcą. Jest szlachetny, hojny i skłonny do poświęceń, a ponieważ pragnie, by i inni wznieśli się na jego poziom, nie szczędzi tym, których kocha, najmilszej zachęty. Cierpliwy, łagodny, dobry, jest wprost idealnym partnerem. W związkach z innymi - czy to w interesach (rzadkość), czy w jakichś projektach artystycznych (już prędzej) - nigdy nabywa żądny sławy i chwały, którą niesie ze sobą końcowy sukces. Rak Pies pragnie tylko, aby dzięki jego działaniom wydarzyło się coś cudownego. Jest pozbawiony egoizmu, lecz ponieważ piękno zajmuje tak wysoką pozycję na jego liście priorytetów, niektóre jego przedsięwzięcia mogą się wydawać przejawem samolubstwa lub przesadnych wymagań.

Prawdą jest, iż Rak Pies jest po prostu istotą nie z tego świata. Pozostawiony sam sobie, zapewne świetnie urządziłby się gdzieś w jaskini, gdzie zgromadziłby trochę książek i gazet, oswoiłby jakieś zwierzęta, a może i znalazł partnera do kochania i krzątałby się cały boży dzionek pochłonięty najróżniejszymi pięknymi i pożytecznymi zajęciami.

 

Miłość

Specjalnością Raków Psów jest ich nieograniczona zdolność kochania. Choć w ich związkach nie zawsze panuje harmonia, można mieć pewność, że to właśnie ta połowa pary, która jest Rakiem Psem, dokonuje największych wysiłków, aby utrzymać właściwy kurs. Czasami zgryźliwy, zamartwia się przesadnie, dziwaczy, a wszystko dlatego, że brak mu poczucia bezpieczeństwa. Zaspokojenie potrzeby prawdziwego uczucia i czułości jest mu niezbędne do zachowania zdrowia. Powiem więcej: Rak Pies nie może żyć bez miłości. Bezbrzeżna rzeka jego uczuć musi znaleźć ujście. Jeśli Rak Pies nie ma kogo zalać dowodami uwielbienia, jedynym jego pragnieniem jest rzucić wszystko, położyć się i umrzeć.

Ma wewnętrzny przymus lojalności i wierności partnerowi, a jeśli ośmieli się go zdradzić, bardzo chce czuć się potwornie. Rak Pies po prostu żyje miłosnymi grami. Bez tego snuje się smętnie - jak zbity pies.

 

Związki z innymi znakami

Dobrze zgadzasz się z Bykiem, Panną i Rybami Kotami. Byk, Skorpion i Panna Tygrys to także coś dla Ciebie. Omdlewasz z wrażenia na widok Byka Szczura. Strzelec, Waga i Koziorożec Smok i Kozy odbierają Ci całą odwagę. Co do Strzelca Dzika, daj sobie spokój. Sprawia wrażenie pogodniejszego, niż jest naprawdę.

 

Dom i rodzina

Ten miłośnik piękna oczywiście zawsze mieszka cudownie. Otoczenie jest dla Raka sprawą najwyższej wagi. Wszystkie Raki potrzebują domu, mają to we krwi. Ten konkretny Rak, którego pragnienie piękna nie zna granic, w naturalny sposób dąży do stworzenia wokół siebie bezpiecznej, przytulnej, a zarazem pięknej i funkcjonalnie urządzonej przestrzeni.

Rodzina Raka Psa jest dla niego wszystkim. Choć czasami wydaje się jakby nieobecny, daleki, jakby opadły z niego więzi uczuciowe. Lecz prawda jest taka, że niezależnie od tego, co go w danej chwili zaprząta, Rak Pies najlepiej i najswobodniej czuje się w rodzinnym gronie. Nawet pochłonięty pisaniem wielkiej powieści albo malując arcydzieło w hermetycznie zamkniętej pracowni, Rak Pies przysłuchuje się dochodzącym z parteru przyjaznym odgłosom życia rodzinnego. Te znajome hałasy i zapachy dnia codziennego chronią go przed utratą kontaktu z rzeczywistością. Rodzicem jest dobrym i obowiązkowym.

 

Zawód

Już od urodzenia widać, jaka praca sądzona jest Rakowi Psu. Lecz stosownie do wymagań współczesnego świata nauczyć się wykorzystywać własną wrażliwość i potencjał twórczy to twardy orzech do zgryzienia. Ukierunkowanie i ukształtowanie talentu tak, by czemuś naprawdę służył, pochłonie wiele jego czasu i energii. Może równie dobrze zatrudnić się w banku jak w budce z hamburgerami, ale w takiej bezosobowej pracy nigdy nie zdoła się zrealizować. Najlepiej wychodzi mu upiększanie świata. Raki Psy znają wartość pieniądza i dbają o stan swojego konta, a długi redukują do minimum. Są znakomitymi pracownikami tam, gdzie praca pobudza ich możliwości twórcze. Mogą nawet zostać szefami - i to dobrymi - pod warunkiem, że dziedzina, do której przyszło im zastosować swą władzę, jest związana z pięknem. Na przykład chętnie poprowadzą budowę, jeśli będzie to budowa Luwru. Jak już wiemy, Raki Psy są wspaniałymi artystami we wszystkich rodzajach sztuk pięknych. Mogą też próbować handlu antykami, obrazami, pośrednictwa lub prowadzenia galerii. Raki Psy sprawdzają się także w sztuce komercyjnej i na przykład dekoratorstwo jest jedną ze specjalności jakby dla nich stworzonych.

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

Ogólna charakterystyka

Fundamentem tej zadziwiającej osobowości jest ogromna żywość uczuć. Rak Smok przynosi z sobą na świat typową dla Raka umiejętność głębokiego odczuwania życia we wszystkich jego przejawach. W dodatku obdarzony zostaje dobrze nam znaną śmiałością i ognistym temperamentem Smoka. Mamy więc charakter pełen siły i nieposkromionego entuzjazmu. Posępne nastroje Raka rozprasza werwa Smoka, żywotnego niczym Feniks odradzający się z popiołów. Z kolei Smoczą fanfaronadę łagodzi zdrowy rozsądek i wrodzona godność Raka.

Rozmaitość roztaczanych przez Smoka uroków ma w sobie coś chłopięcego. W jego zmysłowym spojrzeniu czają się iskierki. Rak chciałby posiedzieć w domu. Smok pragnie wyrwać się na swobodę i wygrać wszystkie mecze kontra reszta świata. W ten sposób powstaje wewnętrzny konflikt. Co rozstrzyga? Jakież to piórko przechyla szalę? Sentymentalizm. Wasz Rak Smok jest skrajnie sentymentalny. Oczywiście przejawia też skłonność do nadwrażliwości. Rak Smok jest jedynym spośród Smoków, który płacze na weselach i mdleje podczas chrzcin. Potrafi nadać uczuciom teatralną oprawę.

Na pierwszy rzut oka robi wrażenie osoby obdarzonej wielką siłą charakteru i olbrzymimi zdolnościami. Na jej widok mówisz sobie: "O rany! Wygląda, jakby zjadała wołu na śniadanie". Sęk w tym, że kiedy poznasz ją bliżej, zobaczysz, jak rzadko wykorzystuje swoje wielkie możliwości. Raki Smoki mają muskuły. Ale nie lubią być zmuszane do ich używania.

Choć nieczęsto bywają atrakcyjne w tradycyjnym znaczeniu, mają duże powodzenie u płci odmiennej. Wodna natura Raka gasi część smoczego ognia. Toteż Rak Smok odznacza się zdecydowanie mniejszym tupetem i egotyzmem. Smok stonowany. Rak podkręcony.

Raki Smoki są ciekawe świata i często podróżują przywożąc ze swoich wypraw liczne relacje i trofea. Człowiek spod tego znaku wie, gdzie i jak spożytkować potężną energię, jaką dysponuje, i jest interesującym - choć jak dla mnie może ociupinę zbyt gadatliwym - towarzyszem. Smoki Raki są także idealistami. Chciałyby zmienić świat, a przynajmniej spróbować zmienić. Raka urodzonego w roku Smoka pociąga świat artystyczny i może w nim zostać czymś w rodzaju satelity. Lubi pokazywać się publicznie w szykownych miejscach. Rak Smok to znak siły pozbawionej tak często spotykanych ujemnych stron dominującej osobowości.

 

Miłość

W romansach, tak jak w ogóle w życiu, Rak Smok kieruje się sentymentem i zmysłowością. Niespokojny z niego duch. "Pragnę tego i kocham to, uwielbiam ją, nienawidzę jego, jestem pełen namiętności, a co gorsza, jestem przerażająco wprost atrakcyjny". Ach, biedny rozbitku! Nie miej takiego poczucia winy. Nie chowaj swojego wdzięku do kieszeni. Wyjdź na świat i rzuć publiczność na kolana. Ale uważaj. Pamiętaj, jaki z ciebie uczuciowy typ. Dla ludzi takich jak Ty, ten świat, w którym zdobywasz poklask obcych, jest najeżony pułapkami.

Widzicie, Smok, ten dyskretny, pełen godności, elegancki i z dystansem, musi być zarazem Rakiem. Pozornie taka osoba wydaje się nadzwyczajnie skromna, a jednak promieniuje z niej smoczy magnetyzm, którego nigdy nie zdoła całkowicie ukryć. Dlatego też nie stawiałabym na jej wierność.

 

Związki z innymi znakami

Byki Małpy, Skorpiony Małpy i Ryby Małpy drażnią cię i zachwycają, mężny Smoku. Możesz też odnaleźć szczęście u boku Skorpiona albo Ryby Szczura. Kochasz Węże za ich wrodzone piękno, czemu więc nie miałbyś spróbować z Bykiem albo Rybą Wężem? Byk Dzik i jego krewni z roku Koguta także Cię ekscytują. Nie próbuj się wiązać ze Strzelcem, Wagą lub Koziorożcem Psem, Koziorożcem lub Wagą Bawołem ani nawet Strzelcem Kotem.

 

Dom i rodzina

Ten człowiek jest Rakiem. Toteż jego życie domowe będzie racjonalne i wygodne. Ale jest także Smokiem, który pragnie się popisywać, a zatem należy przypuszczać, że jego dom będzie duży i imponujący, ogród dobrze utrzymany, luksus rzucający się w oczy. Rak Smok nie ma w zwyczaju trzymać niczego pod korcem. Na pewno zrobi na tobie wrażenie.

Jako rodzic Rak Smok jest naprawdę kochany. Zjadłby swoje dzieci z miłości i uwielbia chwalić się nimi przed krewnymi i całym światem. Da im poczucie bezpieczeństwa, a w zamian za to oczekuje posłuszeństwa i dobrych manier. Popisywanie się przed dziećmi także sprawia mu rozkosz. (Jeśli któreś z twoich rodziców jest Rakiem Smokiem, radzę ci śmiać się z jego dowcipów).

 

Zawód

Ten człowiek jest urodzonym przywódca. Potrzebuje dobrego wykształcenia i powinien od najwcześniejszych lat dążyć do wiedzy. Wrodzona ciekawość doprowadzi go do bardziej zaawansowanych studiów. Rak jest pilny i wytrwały. Dorosły Rak Smok przejawia talent w zawodach wymagających autorytetu osobistego. Jest zdecydowany. Ale nie jest uparty. Jest obowiązkowy.

Tak więc jako szef będzie zarazem surowy i wyrozumiały. Sztuka, jak zawsze, polega na tym, aby znać proporcje. Gdy Rak Smok napotka przeszkodę, potrafi intuicyjnie odnaleźć najlepszą drogę. Mam wątpliwości, czy będzie użyteczny jako podwładny. Osoby te nie cierpią grać drugich skrzypiec i mają zwyczaj dąsać się, gdy się im narzuci dyscyplinę. Sterta dyplomów powinna ułatwić Rakowi Smokowi start od razu w pobliżu szczytu.

Zawody odpowiednie dla tego znaku to: aktor, podróżnik, dziennikarz, właściciel restauracji, prezenter telewizyjny, znawca prawa międzynarodowego.

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

Jest kilka odpowiedników chińskiego znaku .

Rak Królik-Zając-Kot

Ja przygotowałam pod nazwą Zająca

 

Ogólna charakterystyka

Rak Zając stanowi zapierające dech w piersiach połączenie domatora z domatorem i gdyby nie to, że musi wyjść, żeby zarobić na życie, najchętniej rzeczywiście nie opuszczałby swojego komfortowego, doskonale urządzonego, idealnie wyposażonego, przytulnego i świetnie przystosowanego do jego potrzeb domu. Dla Raka urodzonego w roku Zająca jego ognisko domowe jest najważniejszym punktem Wszechświata. Jego wrogowie, jeśli ich ma, zdołają go naprawdę zranić jedynie atakując to centrum.

Nie sądź czasem, że Rak Zając jest odludkiem. Wprost przeciwnie, gdy się do ciebie przyzwyczai, okazuje się prawdziwą krynicą uprzejmości, mistrzem pogawędek. Na twój widok cały się rozjaśnia i natychmiast zagłębia się w najróżniejsze tematy, które, jak sądzi, mogłyby cię zainteresować. Często rozprawia o tym, co się wydarzy, o marzeniach i planach przebudowy zamku (to zawsze jest zamek albo dwór, albo jeszcze coś gorszego) w Hiszpanii, Normandii lub w bujnych gajach Irlandii. Raki Zające mają zawsze pełną utraconej chwały przeszłość lub świetlaną (nawet jeśli jest to tylko mały punkcik światła) przyszłość.

Są uosobieniem gościnności, zawsze gotowe zaprosić cię, byś usiadł i napił się kawy, gdy one same skoczą do piwnicy po twoje ulubione wino. Po czym następują kolejny już raz nieodmienne opowieści o dniu, kiedy cioteczna babka Tillie, lat dziewięćdziesiąt osiem i pół, odda ducha, a wówczas dla Raka Zająca nastanie raj na ziemi.

Gdziekolwiek Rak Zając się znajdzie, nawet w najmniejszej norce, natychmiast wyczarowuje perkalowe firanki, miękkie fotele, wielki stół, suto zastawiony pięknie podanymi i smakowitymi potrawami, oraz gościnną, powitalną atmosferę, której nikt nie potrafi się oprzeć. Spartanie, miejcie się na baczności. Rak Zając jest zdolny wciągnąć was w swoje wyściełane futrem leże i uczynić z was renegatów.

Na Raku Zającu można polegać. Jest osobą godną zaufania. Możesz mu zostawić swoje klucze, dzieci, psa, żonę czy męża i być pewnym, że gdy wrócisz po wielu miesiącach, zastaniesz całe towarzystwo siedzące przy stole, popijające kakao i grające w warcaby. Żadnych sztuczek za twoimi plecami. Raki Zające to ludzie honorowi i prawi.

Jednakże prawość posunięta do ostateczności w nieprzyjemny sposób przeistacza się w przekonanie o własnej nieomylności i pedanterię. Rak Zając musi wystrzegać się takich skłonności. Od czasu do czasu potrafi przybierać świętoszkowate pozy. Zdarza mu się też zgrzeszyć niecierpliwością w stosunku do istot "mniej wartościowych" niż on sam. Są to na ogół drobne wykroczenia, ale gdy ktoś próbuje go przyprzeć do muru lub zastraszyć, potrafi być groźny. Pamiętaj, że jest on zarazem skorupiakiem i kotowatym. Pozornie nie przedstawia żadnego fizycznego niebezpieczeństwa. Ale oba te stworzenia wyposażone są w prawdziwe, zawsze gotowe do akcji pazury! Bądź miły dla Raków Zajęcy. Nie sprzeczaj się z nimi i nie próbuj przywłaszczać sobie ich nowego odkurzacza. Te osobniki potrafią ranić, gdy je rozdrażnisz.

Raki lubią gromadzić rzeczy. Zające lubią je cyzelować. Połączenie tych dwóch znaków daje antykwariusza lub, co gorsza, kolekcjonera. Kolekcjonują one najrozmaitsze towary, zbierają dobra materialne i gromadzą skarby.

Jeśli ktoś z twoich krewnych jest Rakiem Zającem i nie ma oprócz ciebie innego dziedzica, to mimo że może nie sprawia wrażenia, jakby miał ci zostawić duży spadek, wierz mi: gość ma na strychu więcej bogactwa, niż jest gwiazd na niebie. Jest dokładny, ostrożny, roztropny, ambitny, oszczędny i tajemniczy. Nie zapomnij o ukrytej stronie jego osobowości. Nawet jeśli wydaje ci się sentymentalny, skłonny do użalania się nad sobą, nieraz wręcz płaczliwy, to : nie głaszcz jego ślicznego futerka pod włos. Możesz nie zdążyć tego pożałować.

 

Miłość

Zakochany w miłości. Taka uwaga figuruje w moich notatkach na temat Raka Zająca. I jest to prawda. Rak Zając jest nieodmiennie, niewzruszenie, w imponujący sposób zakochany. Nie zaślepiony, nie rozpalony namiętnością. Raka Zająca nie interesują przelotne stosunki. On chce mieć dom. Chce mieć rodzinę. Chce mieć piękne meble i autentyczną dębową klepkę, chrzciny i wesela z liliami, różami, szampanem i orkiestrą. Rak Zając żyje miłością, jest żarliwy, delikatny i rozkoszny, a przy tym hojnie obdarzony dobrym smakiem i przenikliwością.

Potrzebuje solidnego i wiernego partnera, który towarzyszyłby mu w wędrówce przez długie korytarze życia rodzinnego. Taki pomocnik mu wystarczy. W swobodnych łatach młodości Rak Zając miewa beztroskie przygody bez zobowiązań. Ale nie jest to osoba, której odpowiadałoby spędzanie każdej nocy z kim innym. Rak Zając potrzebuje miłości wyłącznej, bezwarunkowej i do grobowej deski. W zamian za to ofiaruje ci masę poczucia bezpieczeństwa, snów, marzeń, filiżanek gorącej herbaty z mlekiem, ciasteczek, a od czasu do czasu nawet łyk najszlachetniejszego wina! Jeśli miałaś szczęście wpaść w pazurki księżycowego Raka Zająca, to leż i ciesz się. Tylko nie zapomnij, że masz wynieść śmieci, umyć okna, przygotować pokój na przyjazd babci i punktualnie o piątej odebrać pozłacane lustro z renowacji. Będziesz szczęśliwa. Ale, na Boga, będziesz też bardzo zajęta!

Rozwód, separacja, wszelkiego rodzaju rozstania łamią Raka Zająca. Nikt bardziej od niego nie postrzega rozbitego domu jako osobistej klęski. Bierze całą winę na siebie. Rak Zając ze złamanym sercem pogrąża się w posępnej zadumie i długo, długo liże rany. Nie dla niego zasada "klin klinem". Ale poczekaj. Gdy Rak Zając wreszcie namierzy następną pokrewną duszę, cofnie się odrobinę, przycupnie i - hyc! Złapał cię na dobre. Nie próbuj uciekać. To się na nic nie zda.

 

Związki z innymi znakami

Byk, Panna, Skorpion i Ryby budzą twoją sympatię. Szczególną przyjemność sprawi ci romans z Kozą, Psem lub Dzikiem spod tych znaków. Nie widzę cię u boku Strzelca, Wagi czy Koziorożca Tygrysa, Smoka ani Koguta. Poczucie bezpieczeństwa i trwałe zaangażowanie zapewni ci tylko łagodny domator.

Dom i rodzina

Ideałem Raka Zająca jest właśnie dom. To zdumiewające, jak często telefonując do niego zastaje się go w domu. To wprost niesłychane, jaki u niego panuje porządek. Życie płynie tam pracowicie, a jednak zawsze znajdzie się czas na uśmiech, na małą pogawędkę, na ploteczki przez płot. Czemu zawdzięczamy ten nieustający potok dobrego humoru ł sprawności w pracach domowych? Temu, że Rak Zając jest zawsze u siebie.

Jako rodzic Rak Zając jest niezmordowany, wielkoduszny i kochający, serdeczny i zawsze gotów przebaczyć. Ale jest także dosyć wymagający w stosunku do swoich dzieci. On sam jest człowiekiem taktownym i dyskretnym, kulturalnym, a nawet mającym skłonność do nieco przesadnego wyrafinowania. Toteż zupełnie nie w jego guście są dzieci niezdyscyplinowane, nieokrzesane, ordynarne lub niezdary. Dzieci Raków Zajęcy darzą swoich rodziców szacunkiem i uwielbieniem. Rak Zając zdolny jest do wielkich poświęceń dla swoich potomków - ale nie pozwoli im o tym zapomnieć.

 

Zawód

Rozumie się samo przez się, że ten domator potrafi stworzyć cudowny dom. Jeśli przyjdzie mu spędzić w nim cały dzień, na pewno nie będzie się nudził i ani przez chwilę nie pozostanie bezczynny. Samo tylko życie domowe na długo wystarcza Rakowi Zającu do szczęścia.

Jeśli jednak zdecyduje się wytknąć nos z domu, przejawia talenty w dziedzinie medycyny, pedagogiki, grafiki, a także oprawy prac plastycznych i wielu innych dziedzinach o charakterze naprawczym lub leczniczym.

Pracownikiem Rak Zając jest doskonałym, lojalnym i odpowiedzialnym. Potrafi dobrze ułożyć sobie stosunki z kolegami, ponieważ rozumie, że powinien, a niekoniecznie dlatego, że ich tak lubi i że świetnie się bawi w ich towarzystwie w służbowej stołówce. Rak Zając jest rozsądnym stworzeniem. Wie, z której strony wieje wiatr. Jako miejsce pracy najbardziej odpowiada mu mały przytulny pokój biurowy, który można zamknąć na klucz, aby uniknąć niepożądanych wizyt. Jako szef Rak Zając jest sprawny i sprawiedliwy. Może nie być specjalnie lubiany przez podwładnych, ale kto by się tym przejmował. Praca na tym nie cierpi.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 3 weeks later...
 • 1 month later...
 • 1 month later...
 • 3 weeks later...
 • 10 months later...
 • 2 months later...
 • 1 year later...
 • 2 weeks later...
 • 1 month later...
 • 1 year later...
 • 1 month later...
 • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...