Jump to content

Połączenie Lwa z...


Guest winteer
 Share

Recommended Posts

Guest winteer

Lew - osoby urodzone 23 VII – 23 VIII w połączeniu ze:

 

Szczurem

Bawołem

Tygrysem

Królikiem

Smokiem

Wężem

Koniem

Kozą

Małpą

Kogutem

Psem

Świnią

Edited by winteer
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
to i ja sie w kolejce ustawie:)

22.08.1970

 

To ja po proszę połączenie lew-pies ;)

 

hella 22.08.1970 Lew Pies

truskawka Lew Pies

Ogólna charakterystyka

Czcigodność, bohaterstwo i wieczna wierność Psa w połączeniu z lojalnością, szlachetnością i filantropijnym usposobieniem Lwa dają nam w efekcie osobnika najpoważniejszego i najsumienniejszego, jakiego tylko można sobie wyobrazić. Jest wyrozumiały i pobłażliwy wobec tych, których kocha.Troszczy się o innych na przekór wszelkim trudnościom.

Osoby urodzone pod tym znakiem rzadko kiedy są naprawdę zawiedzione, niezależnie od tego, co im się przytrafiło. Od samego początku uznają życie za swego rodzaju piekło na ziemi, na którym aż się roi od niesprawiedliwości i różnych szkodliwych zjawisk, co starają się przepędzić swoimi wściekłymi poszczekiwaniami. Nie oszukujmy się. Lwy Psy to pesymiści. Lecz ich pesymizm nie niszczy ich ogromnego potencjału wiary.

Lew Pies jest znany ze swej zdolności do ciężkiej i długotrwałej pracy w różnorodnych i trudnych dziedzinach. Żaden Lew Pies nigdy sobie nie wyobraża że sukces przychodzi łatwo i że powinien awansować przed innymi, mniej od niego kompetentnymi. W życiu prze do przodu dzięki swojej sile przebicia i dokładności. Lwy Psy nie marzą. One działają.

Lwy Psy są powolne. Nie znoszą pośpiechu i wolą sytuacje, w których mogą swobodnie dysponować czasem, mieć luz. Są zrównoważone i ostrożne.

Prawie cały czas mają się na baczności, potrafią też być wojownicze. Odznaczają się skłonnością do kłótni. Lew Pies nie może się powstrzymać, by nie czepiać się szczegółów.

Lew Pies też sam oddaje wiele przysług wszystkim dookoła, jest szczególnie czuły na wyświadczane mu uprzejmości.

Miłość

Pies urodzony pod znakiem Lwa jest zakochany w miłości. Bez zarzutu jest jego wierność moralna i duchowa!!!. Osobnik ten będzie bronić interesów swojego małżonka, nawet gdyby ten popełnił zbrodnię, dręczył własne dzieci i bił żonę. Zawierzył mu na początku i będzie mu wierzyć, cokolwiek by się wydarzyło.

Związki z innymi znakami

Zbliż się do Baranów, Bliźniąt, Wagi, Strzelca i Koziorożca urodzonych w roku Tygrysa lub Kota. Odpowiednie dla Ciebie są również Bliźnięta Konie. Mniej zadowolony będziesz z Byka, Skorpiona lub Wodnika Smoka lub Kozy.

 

Dom i rodzina

Nie spodziewajcie się luksusu w siedzibie Lwa Psa. Dla niego dom to po prostu miejsce, w którym się mieszka. Na ogół jest ono wygodne.

Na łonie rodziny Lew Pies jest cudowny. Z natury odpowiedzialny. Miły w towarzystwie, lubi przyjmować u siebie i bywać u innych. Lecz uwaga: Lwy Psy wcale nie są zabawne. Nie zachęcajcie ich do opowiadania żartów, kawałów. I niepokoją się. Nieustannie, poważnie i bez granic. Zachęcajcie natomiast Lwa Psa do działania we wszystkich dziedzinach wymagających poczucia odpowiedzialności.

 

Zawód

Lwy Psy są uzdolnione do wszelkiego rodzaju skomplikowanych prac, wymagających analizy i logiki, zastanowienia i planowania. Potrafią pracować samotnie i dobrze się czują na stanowiskach nie wymagających kontaktów z ludźmi.

Niewielu z nich zostaje pracodawcami. Albo robią kariery, zgodnie ze swoją wolą i w swoim rytmie, w zawodach niezależnych, albo też nie wychylają się. Bywa, że zajmują odpowiedzialne stanowiska. Lwy Psy nie szukają władzy i naprawdę nie lubią kierować innymi. Dlatego też albo będą filarami biura, albo też będą zajmować niezbyt eksponowane stanowiska.

Zawody odpowiednie dla Lwów Psów: inżynieria i nauka. Mogą tez wybierać zawody pozwalające wykorzystać ich humanistyczne uzdolnienia. Jeśli nie, zalecam liczne zajęcia, w których pracuje się samotnie i w których Lew Pies nie będzie zmuszany do stosowania zasad uznanych przezeń za głupie i niepotrzebne.

Edited by _Domi_
Link to comment
Share on other sites

Ja również poproszę:) 13.08.1994:P

 

Pat1308 -13.08.1994 Lew Pies

Lew 24 lipiec-23 sierpień

Twój przedział Psa od 10.2.1994 do 30.1.1995

 

Patrz wyżej :usmiech:

Edited by _Domi_
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

IwonaP.. drugi horoskop dla osoby urodzonej 02 sierpnia 1991

Koza - 15,02,1948 - 3,02,1992

Lew - 24,07 - 23,08

 

Lew Koza

Ogólna charakterystyka

Lew ma umysłowość artysty i ambicję . Ta doskonała mieszanka wrażliwości i rozsądku pozwala mu zawsze w stosownej chwili zwrócić na siebie uwagą. Niebo wyposażyło Lwa Kozą w zaletę, której są całkowicie pozbawione Kozy: w zdrowy rozsądek.

Oczywiście, Koza pozostanie Kozą, więc i ta nie będzie stanowić wyjątku. Jak wszystkie Kozy, dotknięta będzie skazą, ułomnością, która często prowadzi ją do zguby: brakiem umiejętności przewidywania. Koza żyje teraźniejszością, chwilą, mijającym ułamkiem sekundy. Lecz gdy jej pragnienia urzeczywistniają się, patrzy, jak wszystko przecieka jej przez palce i nic nie robi, by temu przeciwdziałać. Koza nie jest zdolna do długotrwałego wysiłku. Można powiedzieć, że nie pragnie tego.

Błyskotliwa inteligencja Lwa ładnie zjednoczy się z wybitną wyobraźnią Kozy. Osobnicy ci odznaczają się zarówno werwą, jak i przenikliwością niezbędną do podejmowania wielu przedsięwzięć artystycznych. Jednak Lew Koza nie znosi krytyki, na ogół udaje, że ją ignoruje, nadal działa po swojemu i zaczyna znowu to, co wywołało sprzeciwy. Dla własnego awansu nie zawaha się posłużyć innymi i z tego powodu zasłuży sobie na oskarżenie o stronniczość. Często dzięki staraniom osób trzecich nieoczekiwanie znajduje się w blasku sławy lub zawdzięcza im potęgę, co wynika z podatności na wpływy Kozy i naturalnej werwy Lwa. Lew Koza nigdy nie pracuje jak galernik.

Kozy są przekonane o własnej wyższości i z góry patrzą na otoczenie. Lew, choć z większą pompą, robi to samo. Lew i Koza to zaskakujące połączenie. Uznacie zapewne tego osobnika za wyniosłego, a nawet zamkniętego w sobie.

Lwy Kozy są w gorącej wodzie kąpane. W młodości często samotnie rzucają się w wir życia i próbują zdobyć renomę, szokując większych od siebie konserwatystów. Są też nieco napuszone i nigdy nie nuży ich dźwięk własnego głosu.

 

Miłość

Jeśli osobnik ten skłania się do zależności (a zależny na pewno będzie), to i w życiu uczuciowym to go dotyczy. Popychana przez Lwa Koza ma wszelkie szanse zdobyć ukochaną osobę. Lecz na ogół kończy się na chęci podboju Lwa Kozy. Lew Koza rusza do ataku, pierwsze pchnięcie, a później bohater znika i zastępuje go pasożyt uczuciowy, nie trujący, ale osłabiający.

 

Zawiązki z innymi znakami

Baran, Bliźnięta, Strzelec i Koziorożec Dziki to najlepsi partnerzy. Potrafią dyskretnie Cię chronić i czuwać, abyś mógł poświęcić się swej twórczości. Osoby spod znaku Wagi, Strzelca i Koziorożca Konia też Cię kochają. Koziorożec i Waga Koty uwielbiają Cię i odwzajemniasz im to uczucie. Byk, Skorpion, Wodnik Byk i Pies nie są wcale w twoim typie.

 

Dom i rodzina

Dom osoby spod tego znaku nie zawsze będzie tam, gdzie wyrosła i wychowała się. Lew Koza, w młodości działający w sposób nieprzemyślany, z łatwością opuszcza ojczyznę albo po prostu żyje z dala od swojej rodziny. Lwy Kozy same lubią tworzyć swoje otoczenie, które odzwierciedla ich osobowość. Źle się czują w staromodnym lub tradycyjnym wnętrzu. Lubią przestrzeń. Szukają bezpieczeństwa poprzez zapewnienie sobie komfortu. Większość Kóz to złote rączki. Uwielbiają same budować i kształtować swoje otoczenie. Mają bardzo specyficzny gust, który można poznać po jego wielkiej oryginalności.

Rodzice spod znaku Lwa Kozy są szczerzy i czuli, serdeczni wobec swych dzieci. Dziecinna dusza Kozy naturalnie kocha dzieci. A że osobnik ten posiada też dynamizm Lwa, będzie w pełni wyrozumiały.

 

Zawód

Lew Koza, podobnie zresztą jak większość Kóz, ma zdolności twórcze. Jest czarodziejem w poezji, tańcu, muzyce i naśladownictwie. Zapewne będzie umiał malować i rysować. Ponadto ulega wpływom i przystosowuje chętnie swój styl do życzeń odbiorców. Jest energiczny. Ale nie uparty.

Jako pracodawca będzie się godził na odstąpienie od realizacji wyznaczonych celów, chyba że skrupulatna rada nadzorcza zmusi go do zastosowania się do jej zaleceń. Jako pracownik będzie dążył do zajęcia wysokich stanowisk, lecz niekoniecznie będzie się starał przejąć zarządzanie całym biurem. Potrzebuje materialnego komfortu, zasobności, więc będą go pociągały lukratywne stanowiska i zajęcia. Idealnie byłoby, gdyby pracował samotnie, zaś nieliczne grono kuzynów czy bliskich przyjaciół służyłoby mu radą.

Zawody odpowiednie dla Lwa Kozy: artysta (wszelakiego rodzaju), wykonawca, osoba publiczna.

 

:usmiech:

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

Link to comment
Share on other sites

Dla Radianki :usmiech: i dla całej reszty Lwów Tygrysów.

Lew Tygrys

 

Ogólna charakterystyka

Zalecenie, by Tygrys poszukiwał umiaru, skromności, nim jest za późno, doskonale pasuje również do Lwa. Rozważmy alternatywy: arogancja i rozkojarzenie, zadowolenie z brakiem posłuszeństwa, tryumfująca tyrania. Godne pożałowania. Jeśli nasz bohater nie potrafi zdobyć się na odrobinę umiaru, skończy smutnie w jaskini lwów.

Przez całe życie Lew Tygrys będzie uważał, że góruje ponad wszystkim i wszystkimi. W konsekwencji tego kompleksu wyższości z wielkim trudem zdobywa przyjaciół i utrzymuje ich przy sobie. Ludzie nie zawsze potrafią zrozumieć samotność króla.

Jako że osobnik ten zawsze czuje się lepszy od bliźnich, nie jest w stanie ukryć swego królewskiego pochodzenia. To szczere zdziwienie, że jest taki nadzwyczajny, sprawia, iż robi wrażenie snoba. Wygląda na kogoś, kto nie wchodzi drzwiami. A więc w towarzystwie zachowuje się ze sztuczną prostotą, która niestety nie zwiedzie nikogo. Lwy Tygrysy starają się być pociągające, ekscytujące, wręcz śliczne. Bez skutku. Każdy przejrzy na wylot ich gierki i z tego powodu uchodzą niekiedy za nieszczere. Nic bardziej fałszywego. Po prostu krępuje je fakt, że są tacy cudowni.

Są wspaniałe to najtrafniejsze określenie. Lwy Tygrysy mają charakter. Stawiają czoło przeciwnościom losu z odwagą dziesięciu lwów i dziesięciu tygrysów razem wziętych, w zespole wszyscy są przywódcami. Zdolne są do śmiechu w chorobie, na wygnaniu, w nieszczęściu i wobec śmierci ukochanej istoty, zachowując jednocześnie godność i nadzieję w jądrze największych ciemności. Nie ma to nic wspólnego z elastyczną odpornością Koguta czy Barana. Pokonany przez przeciwności Lew Tygrys krąży, obserwuje, wyprowadza przeciwnika z równowagi, chowa pazurki, unika ciosów, setki razy obiega dokoła, wyczekuje sprzyjającej chwili, by wziąć odwet. A potem zrywa się i atakuje!

I znowu przylega brzuchem do ziemi, jak gdyby nigdy nic, oddala się. Żadnych migren. Żadnych bóli kręgosłupa. Lekarstwem na wszystkie dolegliwości Tygrysa jest ruch. Byle tylko Lew Tygrys nie musiał spokojnie siedzieć na miejscu i czekać, aż się sprawy jakoś ułożą, wtedy jest zdolny znieść wszystko , może nawet stanąć oko w oko ze śmiercią.

Naprawdę, urodzeni pod znakiem Lwa Tygrysa zawsze są piękni. Ich sylwetka i ich chód dają im przewagę nad innymi. Ubierają się w stylu klasycznym, zresztą niezbyt interesują się swym strojem, dopóki nie krępuje on ich ruchów. Mają często wspaniałe, bujne, jasne włosy, co tak podoba się płci przeciwnej.

Ludziom tym jest niezwykle trudno pogodzić się z drugoplanową pozycją. Lew Tygrys rzuca się, by usiąść w samochodzie obok kierowcy, dopiero po chwili zreflektuje się i ustąpi miejsca babci, która w końcu liczy sobie osiemdziesiąt siedem lat. Nie siada z tyłu nie dlatego, że tam jest mniej wygodnie. Chodzi mu o wymowę społeczną i nieprzyjemne wrażenie, że nie znajduje się z przodu, gdzie mimo że nie prowadzi , mógłby sprawować pewną kontrolę. Z czasem będzie podchodził do własnej osoby z pewnym dystansem i poczuciem humoru, a po trzydziestym piątym roku życia Lew Tygrys dojrzeje i przeobrazi się w fantastyczną istotę - o ile lata rodzicielskiego uwielbienia nie przewróciły mu na dobre w głowie.

Miłość

W życiu Lwa Tygrysa jest to trudna sfera. Zacznijmy od tego, że jego wrodzona arogancja odpycha, zniechęca do niego ludzi. Ponadto Lew Tygrys jest głęboko przekonany o swojej wyjątkowości i święcie wierzy, że będzie wiódł bajeczny żywot. To go powstrzymuje przed związaniem się z kimś na całe życie, przed założeniem rodziny i ogniska domowego. Lew Tygrys nie zamierza związać się z partnerem, który nie dorównywałby mu potęgą i rangą społeczną. Tym sposobem Lew Tygrys nie ma zbyt wielu okazji do małżeństwa i życia rodzinnego. Lecz nie odmawia sobie przygód seksualnych i wówczas zupełnie nie zaprząta sobie głowy tym, czy partner dorównuje mu pod względem statusu społecznego, byle tylko podziwiał go i wzdychał do niego.

 

Związki z innymi znakami

Barany, Bliźnięta, Strzelcy i Koziorożce wzbogacą Twoje życie ze swoimi partnerami z roku Smoka, Konia i Psa. Wybór dość ograniczony, lecz niełatwo Cię przecież zadowolić. Ze względu na twój styl życia Byk, Skorpion czy Wodnik Małpa nie wchodzą absolutnie w rachubę, podobnie Byk i Skorpion Wąż. I nie myśl nawet o Byku Kocie.

 

Dom i rodzina

Lew Tygrys mieszkać będzie zapewne w komfortowym, lecz funkcjonalnie urządzonym domostwie. Osobnik ten lubi autentyczne zabytkowe meble. Może mieć tylko jeden stary sprzęt, bardzo piękny, i z dumą ustawi go tak, by eksponować jego zalety pośród innych, mniej cennych. Lew Tygrys ceni jakość i wyrafinowany smak, lecz męczy go zabieganie o materialną doskonałość, perfekcję. Uwielbia uważać się za awanturnika bez stałego miejsca zamieszkania, zapuszczającego się w niebezpieczne rejony i ratującego małych Indian od rygorów szkoły publicznej. Heroizm i mieszczański styl życia nie stanowią udanego połączenia.

Nasz bohater jest oddany rodzinie. Jeśli tylko dysponuje całkowitą swobodą, by przemierzać planetę i energicznie działać poza domem (jeśli taki ma), to rozkoszować się będzie towarzystwem swoich dzieci, kuzynów, rodzeństwa.

 

Zawód

Stworzony do stanowisk kierowniczych, Lew Tygrys jako że stara się być skromny , być może nie zechce być właścicielem firmy. Lwy Tygrysy chcą mieć całkowitą swobodę działania, by móc się rozwijać zgodnie z własnym rytmem. Nie lubią kręcić się po biurze, czując na plecach oddech całej kohorty kolegów czy inspektorów. Dlatego też najrozsądniej będzie, jeśli wybiorą jakiś wolny zawód.

Lew Tygrys lubi bronić „słusznych spraw". Zawsze dostrzeże jakieś nie sprawiedliwości, na które będzie się oburzać i które staną się inspiracją do dobrych uczynków. Może przewodzić jakiejś społecznej czy charytatywnej akcji.

Odpowiednie zawody: Lwy Tygrysy mają dar słowa, będą więc dobrymi profesorami i dobrymi sprzedawcami. Mogą również być doskonałymi aktorami i śpiewakami. Lew Tygrys ma niekiedy uzdolnienia artystyczne i może być utalentowany w dziedzinie malarstwa lub rzeźby.

:usmiech:

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
To ja także dołączam sie do chętnych na taki horoskop. Jolanta 9.08.65:dostal_na:

:usmiech:

Wąż - 02,02,1965 - 20,01,1966

Lew - 24,07 - 23,08

Lew Wąż

 

Ogólna charakterystyka

Wąż urodzony pod znakiem Lwa ma zawsze rację. Nawet gdy jej nie ma. Jest bowiem całkowicie przekonany o swojej słuszności. I często tak właśnie jest zwłaszcza gdy chodzi o niego lub cele, jakie zamierza osiągnąć. Mądrość i umiejętność przewidywania stanowią przymioty Węża. Lecz połączenie rozsądnego Węża z Lwem, mimo że przysparza mu ciepła i promienności, popycha go do próżności. Teraz Wąż i tak już ekstrawagancki i zarozumiały musi nosić bagaż w postaci głowy nadętego pyszałka, który nieprędko spuści z tonu.

Oczywiście ktoś, kto ma zawsze słuszność, często jest w całkowitym błędzie. Cienka jest granica między skrajnościami. A jak to się mówi: nawet gdy siedzisz wysoko, zawsze siedzisz tylko na tyłku. Nigdy nie pogodzi się z tym, że jego duma to szaleństwo, nigdy nie zniży się do przyjęcia pomocy czy wsparcia.

Nieodmiennie posługując się swym urokiem i uwodzicielską mocą, Lew Wąż dociera na szczyt, który sobie wybiera. Nie czaruje nawet rozmyślnie. W sposób naturalny tchnie, promienieje wdziękiem i czarem. Jeśli natkniesz się-na Lwa Węża, możesz być pewny, że od razu coś w tobie zaskoczy. Nawet gdy nie zamierzasz zwracać na niego uwagi, wystarczy sama jego obecność w pobliżu -na pewno go zauważysz.

W miarę jak będzie Cię lepiej poznawać, Lew Wąż rozluźni się i stanie bardziej serdeczny. On potrzebuje przyjaźni i jest lojalny wobec przyjaciół zwłaszcza wobec starych kumpli. Lecz nawet przy większej zażyłości nie pozwoli Ci nigdy, ale to nigdy, na luksus dawania mu dobrych rad.

W głębi duszy Lwy Węże obmyślają wielkie dobroczynne posunięcia i filantropijne akcje. Naprawdę wierzą, że pewnego dnia będą mogły przekazać szczodrą darowiznę, która zlikwiduje społeczne plagi i pomoże głodującym. Lecz rzadko kiedy posuwają się dalej niż adopcja sieroty wojennej lub przecięcie wstęgi na inauguracji ogródka jordanowskiego. Nie dlatego, że są niedbałe, po prostu są nazbyt pochłonięte własnymi tragediami i stratami (których biedakom los nie szczędzi) i zaprzątnięte doglądaniem realizacji swoich wspaniałych idei.

 

Miłość

Lew Wąż wyróżnia się swym magnetyzmem. Osoby urodzone pod tym znakiem są często słynne z powodu miłości, jaką są darzone. Inspirują, wzniecają wielkie uczucia. Lwy Węże są najbardziej kochanymi istotami na świecie. Wydawałoby się, że przywołują partnerów z nicości, oplatają ich swoimi pierścieniami, potem ich uczucie słabnie i wreszcie ,czasami, nie zawsze dochodzi do uwolnienia biednego stworzenia i nasz bohater po wala mu zginąć w otchłani zapomnienia.

 

Związki z innymi znakami

Wężu- Bliźnięta, Waga, Strzelec i Koziorożec Bawoły nie będą Cię odstępowały na krok, dokądkolwiek pójdziesz. To samo dotyczy Barana, Wagi i Koziorożca Smoka. Strzelec i Koziorożec Kogut oszaleją na twoim punkcie. Waga Kogut padnie przed tobą plackiem. Byk, Skorpion, Wodnik Tygrys i Dzik nie wchodzą w rachubę.

 

Dom i rodzina

Lwy Węże potrzebują luksusu, pod dostatkiem

w nadmiarze! Gdy wchodzisz do siedziby Lwa Węża, od razu rozumiesz znaczenie słowa „dostatek". Lwy Węże stworzone zostały, by się wylegiwać w salonach. Wyglądają uroczo w negliżu lub domowym ubraniu, niedbałym stroju , po to, byś obiecał im wszystko i ofiarował jeszcze więcej.

Lwy Węże przyciągają prezenty. Lubią zapraszać, dostawać szampana, kwiaty, pozwalają się rozpieszczać, psuć i rozpaskudzać. Ich otoczenie jest nader ważne. I zawsze bez zarzutu byle tylko nie był to dzień, kiedy służąca ma wychodne.

Przeciętny Lew Wąż rzadko kiedy wydaje na świat dzieci. Ojcostwo i macierzyństwo mu nie leży. A jednak kiedy nasz bohater ma potomstwo, jest poważnym, odpowiedzialnym i inteligentnym rodzicem. Dziecko nie jest przewidziane w Jego planach, ale gdy się pojawi, jest uwielbiane.

 

Zawód

Lwy Węże mogą pracować, byle tylko była to praca umysłowa. Są pełne pomysłów ale dotyczy to tylko sfery intelektualnej. Nie cierpią ruchu i zamieszania. Lew Wąż jest nerwowy i chce błyszczeć. Jeśli Lew Wąż pracuje u Ciebie, uważaj. Grozi Ci poważnie, że podwładny Cię wygryzie. A przecież Lwy Węże nie są doskonałymi szefami. Wcale nie lubią zarządzać zespołami ludzkimi. A jednak trudno byłoby stawić czoło stanowczemu Lwu Wężowi w każdej dziedzinie.

Lwy Węże mogą być nadzwyczajnymi adwokatami lub sprzedawcami Ale na ogół wolą zdobyć najpierw rozległą wiedzę, a potem zostać gwiazdą filmową , to odpowiada im bardziej niż zawód adwokata.

 

:usmiech:

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
także jestem chętna 15-10-1981

Waga - 24,09 - 23,10

Kogut - 5,02,1981 - 24,01,1982

:usmiech:

Waga Kogut

Ogólna charakterka

Życie Wagi Koguta składa się ze wzlotów i upadków, czyli przerzucania się z otchłani rozpaczy do pełni szczęścia. I Bogu niech będą dzięki za równowagę Wagi. Użycza ona poezji srogości Koguta, dokucza jego konserwatyzmowi, od czasu do czasu skłania go do pewnej fantazji. Wycisza również jego tendencję do przesadnych reakcji. Jak na Koguta, człowiek urodzony pod tym znakiem będzie łagodny, a może nawet będzie mógł powiedzieć o sobie "spokojny".

Co w zamian daje Kogut naszej przyjaciółce Wadze? Dużo. Przede wszystkim jego realizm i entuzjazm pomagają jej otrząsać się z wrodzonej indolencji. - No już, chodź, staruszko, trzeba zabrać się do pracy. Nie możesz spędzić życia w atłasowej pościeli, czytając pisma dla kucharek. Wstawaj, i do dzieła! Jest coś nowego w kuchni, fascynujące wydarzenie przed drzwiami, ktoś niezwykły czeka na ulicy - wykrzykuje ruchliwy Kogut. Jego elastyczna odporność odgrywa rolę w osobowości Wagi Koguta. Jak już wiemy, Waga nigdy nie zajmuje zdecydowanego stanowiska. Nie wygłasza pospiesznych sądów. Ta wrodzona zdolność do zaakceptowania i wytrzymania wstrząsów, które zniszczyłyby każdego nie umiejącego odskoczyć, ratuje - w ostatniej chwili - życie Kogutowi. Te dwie cechy doskonale się uzupełniają i dają Wadze Kogutowi zdecydowaną przewagę w pokonywaniu najbardziej ostrych zakrętów na drodze życia. Kogut - nawet tego nie zauważając - potrafi otrzeć się o klęskę, a Waga nie ma mu tego za złe. Człowiek spod tego znaku rzadko, jeśli nie nigdy, czegoś żałuje.

Kogut obdarza Wagę energią, zaś jego prostoduszność nadaje lekkości jej wypowiedziom, czasem niepotrzebnie zaczepnym. Waga użycza Kogutowi wyglądu odprężonego uwodziciela, czego jemu - autorytatywnemu tupeciarzowi - nieraz brakuje. Waga Kogut ma dobre maniery, ubiera się sportowo i wygodnie, a także sprawia wrażenie chodzącej uczciwości. To pociągający wizerunek. Osoba urodzona pod tym znakiem cieszy się popularnością w swoim środowisku.

Wagi Koguty mają pewne skłonności do stwierdzeń w rodzaju "ja wiem wszystko". Jest to postawa kogoś, kto "nabiera innych". Trzeba dojść i do tego w naszej prezentacji. Można zarzucić im pewną zarozumiałość. "Mam zawsze rację" - takie wywierają wrażenie. To może być przykre.

Ten Kogut nie przemęcza się pracą. Lubi błyszczeć i zwyciężać za pierwszym podejściem. Nie interesują go mecze rewanżowe. Woli, aby mu zaproponowano nowe przedsięwzięcie lub poproszono go o wykonanie jednego z nie skończonych jeszcze utworów. W jego głowie - jak w mrowisku - aż roi się od nowych pomysłów. Często w zanadrzu ma niespodzianki.

Ogólnie mówiąc, Waga Kogut ma wystarczająco dużo talentu i wrażliwości, aby tworzyć poezję i muzykę. Jako artysta może zrobić prawdziwą karierę. Jest wytrwały i umie prezentować swoje dzieła w interesujący sposób. Nie ma nic przeciwko sporom i wydaje się, że dysputy filozoficzne sprawiają mu przyjemność. Tym lepiej... To go zachęca do wykonywania swoich zadań.

 

Miłość

Waga Kogut chce zarówno szanować, jak i kochać swojego partnera. Ma ogromne zapasy wierności i przywiązania. Lecz nie chce ofiarowywać ich lekkomyślnie. Na ogół w miłości decyduje się na jednego partnera i jest zdolna interesować się nim aż do końca swoich dni. Nie wszystkie Koguty urodzone pod innymi znakami są takie. Po prostu Waga obdarza tego Koguta większą wrażliwością.

 

Związki z innymi znakami

Wago Kogucie, najszczęśliwsza będziesz z Bawołem lub Wężem. Postaraj się ich wybrać spośród osób urodzonych pod znakiem Bliźniąt, Lwa, Strzelca lub Wodnika. Wyklucz Barany Dziki, Raki Koguty i Koziorożce Zające. Są zbyt chwiejne emocjonalnie, aby dać ci to, czego najbardziej potrzebujesz - ciszę i spokój.

 

Dom i rodzina

Waga Kogut nie ma ochoty pysznić się swoim domostwem. Ona nie gnuśnieje u siebie. Lubi, gdy mieszkanie jest ładnie urządzone, lecz nie pociąga jej wbijanie gwoździ czy szycie zasłon. Czuje się bliższa pracy "umysłowej" niż manualnej - nawet artystycznej. Niech dom będzie wygodny i tradycyjny a Waga Kogut tym się zadowoli.

Jako rodzic ograniczy się do kierowania dziećmi i poświęcania im uwagi radosnej, ale na dystans. Wagi Koguty nie lubią zbytnio zmieniać malcom pieluszek. Raczej zatrudnią niańkę. W każdym razie niezbyt nadają się do życia rodzinnego. Lubią mieć partnera. Ale naprawdę nie mają czasu, aby go marnować na przewodniczenie Stowarzyszeniu Rodziców lub pieczenie ciast dla harcerek.

 

Zawód

Uzdolniony do wszystkiego, co poetyczne, człowiek spod tego znaku ma niezaprzeczalną szansę wykorzystać swe możliwości artystyczne i wzbudzić aplauz publiczności. Zwykle Waga odwraca się od problemów, które straszą cieniami popularności. Lecz podczas gdy Ty trudzisz się nad skomplikowanym kontraktem, na scenę wkracza Kogut i pieje przed kurtyną swoje kukuryku. Waga i Kogut to kombinacja prawie na pewno przeznaczona do mniejszej lub większej sławy. Mamy do czynienia z postacią niebanalną. Aby dobrze wykorzystać te artystyczne zdolności, należy zacząć pracować w młodym wieku - i Waga Kogut prawie zawsze to robi. Może próbować włączyć się w jakiś system lub wymyślić własny. Ale tak czy inaczej powinna czuć, że traktuje się ja z szacunkiem. Gdy nie słucha się jej opinii, jest mocno niezadowolona. Można by przypuszczać, że byłaby z niej dobra przełożona, lecz - o dziwo! - uważam, że nie powinna nikomu wydawać poleceń. Ona szczerze pragnie być wolna, tworzyć, reagować, wymyślać, wystawiać. Jako pracownik Waga Kogut jest pełna rezygnacji. Rozumie, że trzeba pracować i zarabiać na życie. Ale nie ma na to specjalnej ochoty. Lubi aktywność. I lubi także robić to, co jej się podoba.

Zajęcia odpowiadające Wagom Kogutom: przyrodnik, piosenkarz, poeta, scenarzysta, producent telewizyjny, fotograf, krytyk.

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

dziękuję Ci . przy okazji... możesz do mojego dołożyć jeszcze lew małpa. z góry dziękuję

Lew Małpa

Ogólna charakterystyka

Osoba urodzona pod tym znakiem ma złote serce, język ze szczerego litego srebra, a umysł podobny do pułapki ze stali. Może was rozśmieszyć do łez, może was też wzruszyć do łez. A jeśli dość długo z nią przestajecie, może was; nawet ciągnąć do lampki wina .

Małpa urodzona pod znakiem króla zwierząt przypomina bardziej jagnię niż Lwa. Och, ma tę wyniosłą i nieprzeniknioną postawę, z której tak słyną Lwy! W wyniku jednak połączenia z Małpą o stałym i wnikliwym umyśle Lew uniknął zasadniczej wady, jaką mają jego bracia, to znaczy megalomanii. Wcale nie ma potrzeby schlebiania, łechtania i przyklaskiwania bez przerwy "ego" Lwa Małpy; gdy Pan Bóg rozdzielał próżność, musiał o nim zapomnieć. Lew Małpa, chociaż często zasługuje na pochwały, odznacza się dużą dozą abnegacji, uprzejmości i altruizmu.

Jeśli chodzi o własne braki, Lew Małpa ma nadzwyczaj mało złudzeń. Naturalnie popełnia błędy jak wszyscy i ma nawet jaskrawe, rażące wady. Można powiedzieć Lwu Małpie: "Nie uważasz, że dzisiaj jesteś wyjątkowo uparty, domagając się tak a nie inaczej przygotowanych jarzyn?" I oto niespodzianka! Nie wychodzi trzaskając drzwiami, nie wali Cię gazetą po głowie. Odpowiada po prostu: "Tak. Masz rację. Byłem śmieszny". I więcej o tym nie mówi.

Tak więc Lew Małpa jest wrażliwy i obiektywny. Ale nie wolno brać go za idiotę. Nie znosi scen i narzekań. Nie lubi też wykonywać niewdzięcznych misji i podrzędnych prac, nie podporządkowuje się nikomu jak niewolnik, nie płaszczy się przed kolegami czy partnerami w miłości. Lew Małpa to Lew w całej rozciągłości, a że to także Małpa, jest na ogół bardziej na luzie, łagodniejszy od przeciętnych Lwów. Jest milszy, a w dodatku jest wzorem odwagi i stałości. Istotnie Lew Małpa ma więcej odwagi w sprawach innych ludzi niż w swoich własnych. Nie znosi, kiedy osoby, które lubi, są ranione lub źle traktowane. Choć nie jest szczególnie agresywny, nie zawaha się zaryzykować własne życie w obronie przyjaciela. Lew Małpa jest uosobieniem siły.

Lwy Małpy są urocze. Mają często buzię pekińczyka i są niskiego wzrostu, przysadziste. Lubią wyglądać czysto i schludnie, lecz rzadko używają perfum i kosmetyków. Lwy Małpy zawsze są trzeźwymi optymistami. Wiedzą, że życie nie jest doskonałe, ale lepiej się nim cieszyć i używać go, póki trwa. Mają swoje humory, lecz ich niezadowolenie nigdy nie trwa długo. W stosunkach z innymi Lew Małpa unika stosowania siły, nie ucieka się do obelg. Jest to człowiek rozsądny, aczkolwiek ma też cechy złośliwego chochlika.

Lew Małpa zadzwoni do was z Alaski do Luizjany, jeśli wydaje mu się, że wynalazł nowy model pułapki na myszy. Uwielbia rozwiązywać problemy, wprowadzać ład w chaosie. W dodatku Lwu Małpie sprawia przyjemność szczęście osób, które kocha. Jeśli Cię kocha, największą przyjemność sprawi mu twoja radość.

Miłość

Jedynie w miłości Lew Małpa ma kłopoty ze swoim niewygodnym "ego". Lwy Małpy są zazdrosne i zaborcze. Mogą wydawać się rozbawione i udawać, że gardzą tym, co określają mianem "drobnomieszczańskich wartości", ale tak naprawdę to nie znoszą, gdy włazi się w ich sentymentalne rewiry. Wówczas nie należy mu mówić: "Kochanie, uważam, że zachowałeś się okropnie, kiedy nagle opuściłeś restaurację, gdy ten uroczy pan odezwał się do mnie!" Zakochany Lew Małpa zachowuje się zupełnie bezsensownie, nierozważnie.

Jeśli zakochasz się w osobniku spod tego znaku, nie zamęczaj go pieszczotami. Nie depcz mu po piętach. Nie zadręczaj go, lecz otocz opieką i służ mu radą. Bądź czuła i łagodna. On potrzebuje czułości. Musi wiedzieć, że należysz do niego, tylko do niego; to daje mu pewność siebie, uspokaja go. Nie toleruje lenistwa i indolencji. Potrafi się odprężyć, ale według niego tylko znojna praca zasługuje na szacunek. Twoje dzielne wysiłki stanowią dla niego źródło inspiracji. Jeśli widzi, że ciężko pracujesz, będzie miał ochotę robić to samo. Natomiast jeśli będziesz siedzieć bezczynnie i kręcić młynka palcami, twój pomysłowy Lew Małpa będzie głęboko zawiedziony. Mógłby wyrobić sobie złą o tobie opinię lub wręcz porzucić.

Związki z innymi znakami

Szukaj Bliźniąt, Wagi, Strzelca lub Koziorożca Szczura. Odpowiednim dla ciebie partnerem będzie także Baran, Bliźnięta, Strzelec i Koziorożec Smok. Nie będziesz miał raczej powodzenia u Skorpiona i Wodnika Węża. Byk i Wodnik Koń nie docenią twego poczucia humoru, nigdy też nic nie osiągniesz u Byka urodzonego w roku Dzika.

Dom i rodzina

Możesz liczyć, że Lew Małpa całkowicie poświęci się rodzinie. Jeśli ma dzieci, będzie z entuzjazmem pomagać w domu, zmieniać pieluchy, ocierać łzy, dziarsko nakarmi dziecko z butelki - cały czas jak zwykle w doskonałym humorze i z pogodą ducha. Jest godzien zaufania i z powagą traktuje sprawy ważne: pracę i grę. Ale Lew Małpa nie jest szczególnie za pan brat z etykietą i dyscypliną. Jako rodzice Lwy Małpy wykorzystują raczej swój urok, niż odwołują się do autorytetu, by uzyskać od dzieci to, czego chcą.

Zawód

Lew Małpa odznacza się szlachetnymi zainteresowaniami intelektualnymi. Chętnie zajmuje się metafizyką, pociąga go też spirytyzm. W tym diablęciu drzemie poeta. Lew Małpa swe artystyczne uzdolnienia chętnie wykorzystuje w życiu codziennym, gdyż równie twardo stoi nogami na ziemi. Taka z niego ciekawa mieszanka. Żaden zawód - chyba że galernika - nie jest dla niego nieodpowiedni. Lew Małpa odniesie sukces, gdy pracuje sam, bo wykonuje wtedy swe zadania z rzadka starannością i sprawnością. Nie potrzebuje szefa i sam woli nim nie być. Organizowanie życia innym osobom kłóci się z jego humanitarnymi zasadami, dlatego też autorytet pozostawia autorytarnym.

Jego różnorodne uzdolnienia pozwalają mu pretendować do wielu różnorodnych zajęć, począwszy od trenera, a skończywszy na przewodniku wycieczek turystycznych; może też być urzędnikiem, dziennikarzem, opiekunem społecznym lub kancelistą w wojsku.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli dla mnie znajdzie się czas to również poproszę;) 28.07.1990

:usmiech:

Koń - 27,01,1990 - 14,02,1991

Lew - 24,07 - 23,08

Lew Koń

Ogólna charakterystyka

Ten posłuszny rumak mknie z wysoko podniesioną głową pośród równych sobie i bez kłopotów wytrzymuje wszelkie próby. Lew Koń zawsze wygrywa. Żadna przeszkoda nie jest dlań zbyt wysoka czy trudna i nie boi się przeciwników. W życiu pragnie osiągnąć przede wszystkim powodzenie, prześcignąć samego siebie we wszystkich dziedzinach, a w dodatku w radosnej atmosferze. Koń urodzony w znaku Lwa nie jest nadąsany, kapryśny. Nieustraszoność i odwaga, jaką zawdzięcza Lwu, pozwala mu zapomnieć prawie zupełnie o strachu przed porażką, jaki dręczy osoby urodzone pod znakiem Konia. Gdy tylko Lew Koń wie, co chce robić, łapie za telefon, umawia się na spotkania, odwiedza bankierów, uzyskuje pożyczki i zaczyna odnawiać ściany swojego przyszłego gabinetu czy sklepu. Lew Koń działa.

Oczywiście, szczęśliwy charakter i solidna postawa obywatelska nie wystarczą, by zapewnić sobie błyskawiczne zwycięstwo mimo całego zapału. Lecz Lew Koń nie wie o tym. Wierzy, że wszystko, co robi, ma sens. Ale niekiedy nasz bohater potyka się i łamie sobie nogę. I dlatego też Lew Koń jest tak często bezradny, zakłopotany i zawiedziony.

Jak jego współpracownicy, którym zaproponował uczciwy i korzystny interes, mogli próbować go oszukać? Dlaczego ta dama przyszła kraść w jego sklepie? Przecież tak jej się tu podobało, przecież była taką dobrą klientką! Lew Koń kręci głową, zakłopotany i zaskoczony. "Dlaczego ktoś miałby próbować mnie naciągnąć? Przecież jestem taki porządny. Ciężko pracuję. Nie jestem leniem. Oj, jakie ze mnie biedaczysko".

Niektórych osobników taki zawód doprowadziłby do depresji, a nawet do ucieczki. Lecz nie Lwa Konia. Nie znosi przegranych, gardzi porażką, ubolewa nad nieuczciwością (chyba że to on jest magikiem). W obliczu jednej z tych plag po prostu przyjmuje taktykę przeciwnika. Oddaje raz za razem na oślep.

Nie szuka zwady, ale jeśli już musi walczyć, Lew Koń jest twardym i bezlitosnym przeciwnikiem. Co tam skrupuły! Dla niego zło to zło, a dobro to siła.

Osoba urodzona pod tym znakiem jest obdarzona wyjątkowo czułym "ego". Nie potrafi spokojnie przyjąć krytyki i zażarcie zwalcza, tępi najdrobniejsze choćby zastrzeżenia pod swoim adresem. Ma umysł analityczny, a mimo to nie ocenia innych. Nie chce, żeby mieszano się do jej spraw, nigdy nie waha się tego mówić.

Lew Koń lubi improwizować i jest elokwentny. Podczas rodzinnych przyjęć i zgromadzeń bardzo często czuje się nagle w obowiązku wygłosić uroczyste przemówienie. Szczerze mówiąc, osoby te mają skłonność do emfazy, a nawet do ględzenia.

Lecz Lew Koń jest dobrotliwy. Może zresztą dzielenie się z biedniejszymi od niego stanowi jedynie karę, jaką na siebie nakłada, by móc czuć się lepszym od innych. Często przewodniczy komitetom powołanym do zlikwidowania jakichś plag społecznych, zbiera środki dla komitetów rodzicielskich lub daje pierwsze sto dolarów na odnowienie kościoła. Lew Koń lubi działalność filantropijną - zwłaszcza gdy łatwo ją zauważyć.

Pod względem fizycznym nadzwyczaj dobrze potrafią eksponować swoją osobę. Mężczyźni urodzeni pod znakiem Lwa Konia są eleganccy i lubią stroje - czasem jest to nawet przesadne. Kobiety zaś spędzają swój żywot na dbaniu o siebie, zawsze noszą biżuterię w doskonałym guście, szale z czarnego jedwabiu, podkreślające piękne jaspisowe kolczyki. Ich wygląd jest dla nich bardzo ważny. Uprawiają jogging i gimnastykę, starają się stosować odpowiednią dietę.

Miłość

Koń jest na ogół namiętny, pełen wigoru i werwy. A jeśli chodzi o namiętność, Lew też mu nie ustępuje. Kombinacja tych dwóch znaków tworzy osobnika o nadzwyczaj gorących uczuciach i wyjątkowo uwodzicielskiego. Problem w tym, że w miłości Koń może być całkowicie pozbawiony skrupułów. Nie zapominajcie, że nie potrafi spojrzeć na sprawy z punktu widzenia drugiego człowieka. Lew Koń uważa, że to zupełnie normalne nie przyjść na spotkanie, nie wrócić do domu przez kilka dni, powłóczyć się w samotności po lesie, gdy was w domu zżera niepokój. "Tak, oczywiście, że cię kocham. No przecież wróciłem, czyż nie?" - powie Lew Koń, gdy wróci do domu po trzy- lub czterodniowej nieobecności.

Lew Koń albo traktuje miłość właśnie tak po kawaleryjsku... albo zakochuje się i rezygnuje ze wszystkiego na rzecz swojej namiętności. Nic już się nie liczy poza obiektem jego uczuć i kaprysami obiektu jego uczuć. Na tę słabość cierpią wszystkie Konie, lecz Lwy Konie ze swoją wrodzoną próżnością i zadowoleniem z samych siebie mają większe szansę stać się ofiarą tych ekstrawaganckich napadów gorączki namiętności.

W każdym razie, jeśli kochasz Lwa Konia, zapnij pasy i przygotuj się na wszystko. Podróż będzie urozmaicona.

 

Związki z innymi znakami

Baran, Bliźnięta, Waga, Strzelec i Koziorożec Tygrysy są twoimi ukochanymi. To samo dotyczy Psów spod tych samych znaków. W okamgnieniu zakochasz się w Baranie albo Koziorożcu Kozy. Nic nie da się zrobić z Bykiem, Skorpionem czy Wodnikiem Szczurem albo Małpą.

 

Dom i rodzina

Koń lubi piękne i komfortowe otoczenie. Dostatek go nie pociąga, a on nie szuka luksusu dla samego luksusu. Zawsze jest praktyczny. Zdaniem Lwa Konia dom powinien przede wszystkim skutecznie funkcjonować. Wystrój będzie szykowny, lecz staroświecki, z dbałością o każdy szczegół. Koń urodzony pod znakiem Lwa nie będzie tolerować cieknących kranów. Czy sam dokona napraw hydraulicznych? Jedynie w nagłych wypadkach.

Rodzicielstwo pozwoli mu zalśnić całym blaskiem. Nie narzuca swej władzy, lecz raczej przytłacza uczuciowo. Nie ma mowy o złych manierach. Lew Koń lubi porządek i czystość. Ma bardzo dobry kontakt z dziećmi, lubi poświęcać im swój czas, czytać i bawić się z nimi.

 

Zawód

Praktycznie rzecz biorąc, osobnik ten może wykonywać każdy zawód. Lew Koń może odsprzedawać swoje zdolności, a wykorzysta je dzięki swojej nieujarzmionej woli i zmysłowi praktycznemu, swej gorliwości i zapałowi. Gra, żeby wygrać, i często wygrywa. Dajcie mu biurko i telefon, a nim skończycie mówić, rozkręci jakiś interes. Powodzenie go nie przeraża.

Zważywszy, że Lew Koń gardzi autorytetami i nie znosi najmniejszej krytyki, często spotkacie go na wysokich stanowiskach. Reguły i zasady nie przeszkadzają mu, byle tylko on je dyktował. Ponieważ brak mu subtelności, może stać się swoim największym wrogiem w interesach czy w pracy zespołowej. Często popełnia gafy. Lew Koń jest doskonałym pracownikiem u pracodawcy, który nie lubi komenderować. Dzięki wysokiemu mniemaniu o sobie przechodzi z etapu A na etap B bez biegania do majstra i pytania, co ma dalej robić. Lew Koń jest w sposób naturalny majestatyczny. Dobrze się prezentuje. Powierzcie mu stanowisko wymagające dobrego wyglądu i wyczucia, a nie zawiedzie was.

Zawody odpowiednie dla Lwa Konia: sprzedawca, specjalista od public relations i reklamy, recepcjonista, negocjator.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jeśli masz chwilę również dla mnie to będę szczęśliwa :)

Barbara 05.08.1990

z góry dziękuję :]

:usmiech:

Koń - 27,01,1990 - 14,02,1991

Lew - 24,07 - 23,08

Lew Koń

Charakterystyka Ogólna

Ten posłuszny rumak mknie z wysoko podniesioną głową pośród równych sobie i bez kłopotów wytrzymuje wszelkie próby. Lew Koń zawsze wygrywa. Żadna przeszkoda nie jest dlań zbyt wysoka czy trudna i nie boi się przeciwników. W życiu pragnie osiągnąć przede wszystkim powodzenie, prześcignąć samego siebie we wszystkich dziedzinach, a w dodatku w radosnej atmosferze. Koń urodzony w znaku Lwa nie jest nadąsany, kapryśny. Nieustraszoność i odwaga, jaką zawdzięcza Lwu, pozwala mu zapomnieć prawie zupełnie o strachu przed porażką, jaki dręczy osoby urodzone pod znakiem Konia. Gdy tylko Lew Koń wie, co chce robić, łapie za telefon, umawia się na spotkania, odwiedza bankierów, uzyskuje pożyczki i zaczyna odnawiać ściany swojego przyszłego gabinetu czy sklepu. Lew Koń działa.

Oczywiście, szczęśliwy charakter i solidna postawa obywatelska nie wystarczą, by zapewnić sobie błyskawiczne zwycięstwo mimo całego zapału. Lecz Lew Koń nie wie o tym. Wierzy, że wszystko, co robi, ma sens. Ale niekiedy nasz bohater potyka się i łamie sobie nogę. I dlatego też Lew Koń jest tak często bezradny, zakłopotany i zawiedziony.

Jak jego współpracownicy, którym zaproponował uczciwy i korzystny interes, mogli próbować go oszukać? Dlaczego ta dama przyszła kraść w jego sklepie? Przecież tak jej się tu podobało, przecież była taką dobrą klientką! Lew Koń kręci głową, zakłopotany i zaskoczony. "Dlaczego ktoś miałby próbować mnie naciągnąć? Przecież jestem taki porządny. Ciężko pracuję. Nie jestem leniem. Oj, jakie ze mnie biedaczysko".

Niektórych osobników taki zawód doprowadziłby do depresji, a nawet do ucieczki. Lecz nie Lwa Konia. Nie znosi przegranych, gardzi porażką, ubolewa nad nieuczciwością (chyba że to on jest magikiem). W obliczu jednej z tych plag po prostu przyjmuje taktykę przeciwnika. Oddaje raz za razem na oślep.

Nie szuka zwady, ale jeśli już musi walczyć, Lew Koń jest twardym i bezlitosnym przeciwnikiem. Co tam skrupuły! Dla niego zło to zło, a dobro to siła.

Osoba urodzona pod tym znakiem jest obdarzona wyjątkowo czułym "ego". Nie potrafi spokojnie przyjąć krytyki i zażarcie zwalcza, tępi najdrobniejsze choćby zastrzeżenia pod swoim adresem. Ma umysł analityczny, a mimo to nie ocenia innych. Nie chce, żeby mieszano się do jej spraw, nigdy nie waha się tego mówić.

Lew Koń lubi improwizować i jest elokwentny. Podczas rodzinnych przyjęć i zgromadzeń bardzo często czuje się nagle w obowiązku wygłosić uroczyste przemówienie. Szczerze mówiąc, osoby te mają skłonność do emfazy, a nawet do ględzenia.

Lecz Lew Koń jest dobrotliwy. Może zresztą dzielenie się z biedniejszymi od niego stanowi jedynie karę, jaką na siebie nakłada, by móc czuć się lepszym od innych. Często przewodniczy komitetom powołanym do zlikwidowania jakichś plag społecznych, zbiera środki dla komitetów rodzicielskich lub daje pierwsze sto dolarów na odnowienie kościoła. Lew Koń lubi działalność filantropijną - zwłaszcza gdy łatwo ją zauważyć.

Pod względem fizycznym nadzwyczaj dobrze potrafią eksponować swoją osobę. Mężczyźni urodzeni pod znakiem Lwa Konia są eleganccy i lubią stroje - czasem jest to nawet przesadne. Kobiety zaś spędzają swój żywot na dbaniu o siebie, zawsze noszą biżuterię w doskonałym guście, szale z czarnego jedwabiu, podkreślające piękne jaspisowe kolczyki. Ich wygląd jest dla nich bardzo ważny. Uprawiają jogging i gimnastykę, starają się stosować odpowiednią dietę.

 

Miłość

Koń jest na ogół namiętny, pełen wigoru i werwy. A jeśli chodzi o namiętność, Lew też mu nie ustępuje. Kombinacja tych dwóch znaków tworzy osobnika o nadzwyczaj gorących uczuciach i wyjątkowo uwodzicielskiego. Problem w tym, że w miłości Koń może być całkowicie pozbawiony skrupułów. Nie zapominajcie, że nie potrafi spojrzeć na sprawy z punktu widzenia drugiego człowieka. Lew Koń uważa, że to zupełnie normalne nie przyjść na spotkanie, nie wrócić do domu przez kilka dni, powłóczyć się w samotności po lesie, gdy was w domu zżera niepokój. "Tak, oczywiście, że cię kocham. No przecież wróciłem, czyż nie?" - powie Lew Koń, gdy wróci do domu po trzy- lub czterodniowej nieobecności.

Lew Koń albo traktuje miłość właśnie tak po kawaleryjsku... albo zakochuje się i rezygnuje ze wszystkiego na rzecz swojej namiętności. Nic już się nie liczy poza obiektem jego uczuć i kaprysami obiektu jego uczuć. Na tę słabość cierpią wszystkie Konie, lecz Lwy Konie ze swoją wrodzoną próżnością i zadowoleniem z samych siebie mają większe szansę stać się ofiarą tych ekstrawaganckich napadów gorączki namiętności.

Związki z innymi znakami

Baran, Bliźnięta, Waga, Strzelec i Koziorożec Tygrysy są twoimi ukochanymi. To samo dotyczy Psów spod tych samych znaków. W okamgnieniu zakochasz się w Baranie albo Koziorożcu Kozy. Nic nie da się zrobić z Bykiem, Skorpionem czy Wodnikiem Szczurem albo Małpą.

 

Dom i rodzina

Koń lubi piękne i komfortowe otoczenie. Dostatek go nie pociąga, a on nie szuka luksusu dla samego luksusu. Zawsze jest praktyczny. Zdaniem Lwa Konia dom powinien przede wszystkim skutecznie funkcjonować. Wystrój będzie szykowny, lecz staroświecki, z dbałością o każdy szczegół. Koń urodzony pod znakiem Lwa nie będzie tolerować cieknących kranów. Czy sam dokona napraw hydraulicznych? Jedynie w nagłych wypadkach.

Rodzicielstwo pozwoli mu zalśnić całym blaskiem. Nie narzuca swej władzy, lecz raczej przytłacza uczuciowo. Nie ma mowy o złych manierach. Lew Koń lubi porządek i czystość. Ma bardzo dobry kontakt z dziećmi, lubi poświęcać im swój czas, czytać i bawić się z nimi.

Zawód

Praktycznie rzecz biorąc, osobnik ten może wykonywać każdy zawód. Lew Koń może odsprzedawać swoje zdolności, a wykorzysta je dzięki swojej nieujarzmionej woli i zmysłowi praktycznemu, swej gorliwości i zapałowi. Gra, żeby wygrać, i często wygrywa. Dajcie mu biurko i telefon, a nim skończycie mówić, rozkręci jakiś interes. Powodzenie go nie przeraża.

Zważywszy, że Lew Koń gardzi autorytetami i nie znosi najmniejszej krytyki, często spotkacie go na wysokich stanowiskach. Reguły i zasady nie przeszkadzają mu, byle tylko on je dyktował. Ponieważ brak mu subtelności, może stać się swoim największym wrogiem w interesach czy w pracy zespołowej. Często popełnia gafy. Lew Koń jest doskonałym pracownikiem u pracodawcy, który nie lubi komenderować. Dzięki wysokiemu mniemaniu o sobie przechodzi z etapu A na etap B bez biegania do majstra i pytania, co ma dalej robić. Lew Koń jest w sposób naturalny majestatyczny. Dobrze się prezentuje. Powierzcie mu stanowisko wymagające dobrego wyglądu i wyczucia, a nie zawiedzie was.

Zawody odpowiednie dla Lwa Konia: sprzedawca, specjalista od public relations i reklamy, recepcjonista, negocjator.

 

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Nie wiem, czy to jeszcze działa ... ale czy można:

Strzelec-Bawół oraz Lew - Szczur

Lew - Szczur

:usmiech:

Ogólna charakterystyka

Lwy Szczury nie mają sobie równych w sprawianiu i okazywaniu radości. Odznaczają się wieloma zaletami. Wady mają poważne - za to są one nieliczne.

Kochany i podziwiany Lew Szczur kroczy przez życie dumnie jak paw, jak gdyby już przed południem miał wchłonąć wszystkie jego uroki. Jest aktywny i promienieje pewnością siebie. Ma swój rytm i swoje zajęcia umie organizować tak, by dotrzymać wszystkich terminów, i tak już napiętych. Lew Szczur wcześnie rano może zjeść śniadanie z królową, spędzić przedpołudnie podnosząc na duchu zawodników sumo i pośpiesznie wrócić do domu na obiad z dziećmi. Popołudnie to wir skutecznych działań, spędzi je na pisaniu listów do rady nadzorczej szpitala (której jest - rzecz oczywista - prezesem) i na pogawędce z burmistrzem o nowych parcelach. Między pisaniem listów, telefonami i składaniem wizyt notablom Lew Szczur nakreśli plan nowego skrzydła wiejskiego domu lub sporządzi listę imion dla nowego konia. Po pracy uda się na rozmowę z nauczycielami dzieci, następnie wróci do domu, żeby się przebrać na wieczór w operze, dokąd chadza z wielką regularnością, podobnie jak na koncerty muzyki symfonicznej, na które ma abonament, tak samo zresztą jak do kina i do teatru. Różnorodność jego zajęć jest naprawdę zadziwiająca. Na ogół Lew Szczur nie będzie długo schnąć w ubóstwie. Wie doskonale, jak dawkować swą pomysłowość, i stosuje ją, gdy trzeba zdobyć pieniądze. Jest ekstrawagancki, a zarazem rozsądny. Lwy Szczury potrafią szczodrze i z filantropią dawać swe ciężko zarobione pieniądze. Lecz nie rozdają ich wszystkim kloszardom i nicponiom na tym świecie przez czyste pragnienie dobroczynności i miłosierdzie.

Lew Szczur długo i uważnie obserwuje partnerów, nim uzna ich za sprzymierzeńców. Jeśli się na nich zawiedzie - ze względu na ich mierność, przeciętność czy tylko letniość ich uczuć - Lew Szczur odbiera to jako osobistą porażkę. Kiedy spada z wysoka, rozbija się o dno z ogłuszającym hukiem. By się stamtąd wydostać, trzeba pewnej skromności, a to nie jest silna strona Lwów Szczurów. Czują potrzebę kontrolowania, dominowania. Uratują się dzięki nowym i bardziej stymulującym działaniom. Na pewno nie zaszyją się w cichym domu letniskowym.

Jego głównym talentem jest zmysł przedsiębiorczości. Zna się na tym lepiej niż większość z nas. Lew Szczur analizuje, zgłębia, aprobuje wszystkie modne sporty, tańce i nowe style jazzowe, na jakie się natyka. Lew Szczur to urodzony pedagog. Promienieje radością, gdy jego uczniowie odnoszą sukcesy.

Niepewność wprawia go w zły nastrój. Lubi decydować, w którym rzędzie będzie siedzieć w kinie, i woli sam prowadzić samochód, niż mieć kierowcę. Odznacza się arystokratyczną postawą i wyjątkowym magnetyzmem. Ale nie znosi przegrywać. Jeśli mu się to przydarzy, dopiero się państwo nasłuchacie.

 

Miłość

Jako że urodzeni pod znakiem Lwa Szczura mają dużo do ofiarowania, wymagają od partnera klasy, która pozwoli im przyjmować z wdziękiem wyrazy zachwytu. Jeśli Lew Szczur pokocha głęboko, serdecznie i czule - często oznacza to nieodwołalnie i na zawsze. Lew Szczur tak często gdzieś się wybiera, gdzieś jedzie, gdzieś przebywa, że nie ma czasu na zbaczanie z prostej drogi. Woli wykorzystywać swą niezwykłą wyobraźnię, by podtrzymywać i przedłużać istniejącą namiętność, niż szukać nowych pasji, które mogłyby go tylko zawieść.

 

Związki z innymi znakami

Zgadzasz się z bardzo wieloma osobami. Najlepszych partnerów znajdziesz wśród Bawołów urodzonych pod znakiem Bliźniąt, Wagi, Koziorożca lub Strzelca. Możesz znaleźć sprzymierzeńców w rodzinie Smoka, a zwłaszcza wśród Bliźniąt, Wag, Strzelców i Koziorożców Smoków. Odpowiedni dla Ciebie jest też Koziorożec Małpa. Jesteś naprawdę popularny. Lecz omijaj kryjówki Byka, Skorpiona i Wodnika Konia. Nie wiąż się również ze Skorpionem j Wodnikiem Kotem.

 

Dom i rodzina

Lew Szczur wspaniale troszczy się o potrzeby rodziny. Udaje się w szeroki świat i znosi całe magazyny zapasów, które starannie układa w kredensach i szafach. To należy do jego największych przyjemności. Nigdy nie ujrzysz Lwa Szczura, który wraca wykończony z kopalni, a w progu wita go zmęczona żona i gołe dzieciaki. Nigdy. Po ciężkim dniu, wypełnionym zajęciami pochłaniającymi jego ogromną energię, chce być witany u wejścia do pałacu przez zadbaną, inteligentną i dowcipną kobietę, która przed chwilą dzwoniła do prezydenta i jego małżonki, by ich zaprosić na kolacyjkę w ścisłym gronie przyjaciół w czerwonej jadalni Lwa Szczura. A dzieci? Najchętniej laureaci Nagrody Nobla o powierzchowności Brooke'a Shieldsa, którzy władają czternastoma językami już w wieku lat trzech. Lwy Szczury nigdy nie ustają w dążeniu do doskonałości.

Zawód

Jako że zmysł przedsiębiorczości i przebojowość stanowią zasadnicze talenty Lwa Szczura, jest rzeczą oczywistą, że odniesie on sukces w zarządzaniu i tworzeniu przedsiębiorstw. Jeśli ma pieniądze, Lew Szczur będzie mógł założyć własną firmę i kierować nią aż do końca swoich dni. Lecz jeśli nie jest bogaty i musi startować z samego dołu drabiny społecznej, Lew Szczur zawsze wyróżniać się będzie w pracy niespożytą energią i talentem innowacyjnym. Głupotą byłoby zlecanie mu podrzędniejszych zadań. Nie znam nic bardziej złośliwego i kłótliwego niż energiczny i nerwowy Lew Szczur na niewiele znaczącej posadce. Zły humor? I to jaki!

Wrodzone pragnienie Lwa Szczura niesienia pomocy sobie podobnym i połączenie siły z życzliwością kwalifikują go najlepiej do polityki - a zwłaszcza do prezydentury.

Zajęcia odpowiednie dla Lwa Szczura: może być wspaniałym profesorem, który w wolnym czasie będzie pisał i wygłaszał po całym świecie odczyty na temat swego hobby. Oczywiście Lew Szczur może być właścicielem firmy, a nawet odniesie sukces w rolnictwie prowadzonym na szeroką skalę.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

hej dominiko ja również bym prosiła o interpretacje dla 01.08.1982 i 07.09.1985 dzięki z góry za czas

 

:usmiech:

01.08.1982

Pies - 25,01,1982 - 12,02,1983

Lew - 24,07 - 23,08

Lew Pies

To połączenie było już omawiane- proszę tutaj --->http://www.ezoforum.pl/horoskop-podwojny/9743-podwojny-horoskop-6.html#post71992

 

A drugi horoskop w http://www.ezoforum.pl/horoskop-podwojny/15689-polaczenie-panny-z.html

Edited by _Domi_
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Lew Dzik-Świnia

Ogólna charakterystyka

Nawet w najtragiczniejszych okolicznościach, kiedy to kości zostały rzucone i Lew Dzik stracił nadzieję, z tej trzęsącej się z rozpaczy kupki dobywa się ostatni żart, ostatni kalambur, sarkastyczna uwaga, która wywoła uśmiech na waszej twarzy. Lwy Dziki nie mogą się przed tym powstrzymać. Są zabawne. Być może dzieje się tak dlatego, że słońce Lwa świeci na tarczy szczerości Dzika albo też uczciwość Dzika łączy się z filantropijnym duchem Lwa. W każdym razie jego poczucie komizmu i sarkazmu jest kapitalne.

Lwom Dzikom grozi nieustannie przesada wszelkiego rodzaju. Brak umiaru w jedzeniu, seksie, odpoczynku, pracy, miłości, komforcie, konwersacji i luksusie. Jakże uwielbiają tarzać się w dostatku! Potrzebują wspaniałego otoczenia, wystawnego, zbytkownego, nadzwyczajnego. I są gotowe ciężko pracować, żeby to osiągnąć. Lwy Dziki mają klasę.

Często mają dużo pieniędzy. Lwy Dziki są szczodre i potrafią się dzielić z innymi, są wspaniałomyślne i gościnne. Oddadzą wam ostatnią koszulę. Obdarowują pełnymi garściami, do tego stopnia, że niekiedy pomawia się je o marnotrawstwo. Lecz chroni je przed tym troska o bezpieczeństwo, ognisko domowe i dostatek rodziny. Lwy Dziki są niezależne, zasługują na zaufanie, są odpowiedzialne i roztaczają wokół siebie aurę błyskotliwej inteligencji i prawdziwego ciepła. W towarzystwie Lwa Dzika, którego uwagę zwróciliście na siebie, odnosicie wrażenie, że jesteście niepowtarzalni, jedyni na świecie, że jego szczęście zależy od waszego spojrzenia i że jesteście dokładnie tym, co zaaplikowałby mu lekarz.

Magnetyzm Lwów Dzików zapewnia im często sukces zawodowy. Nie mają kłopotów ze znalezieniem pracy i utrzymaniem się w niej. Są tacy uzdolnieni, uczynni - i tacy zabawni. Ale uważają, że mozolne wspinanie się na przysłowiowy szczyt uwłacza ich godności. Jeśli Lwy Dziki osiągają olśniewający sukces, dzieje się to zawsze dzięki ciężkiej pracy i solidnym zaletom.

Wobec przeciwności losu Lew Dzik jest uosobieniem odwagi. Naturalnie, żaden szanujący się osobnik nie zechce się do tego przyznać. "Nie jestem dzielny" - powie wam. "W trudnych sytuacjach jestem niedołęgą". Jest nie tylko odważny, ale i skromny. Nie szuka pochwał i oklasków. Bez hałasu, proszę! Cisza! Ale w głębi duszy odczuwa potrzebę poklasku, szacunku i podziwu. Jest to Dzik o czystym sercu, uczciwy i odważny. Lecz jest to także próżny Lew.

 

Miłość

W miłości cnota Dzika opromienia serdeczność Lwa. Pomimo skłonności Lwa do przechadzania się po świecie i puszenia się umiar i dyskrecja Dzika biorą górę. Osobnik spod tego znaku może być niestały, może być hulaką, ale nigdy nie okaże się niedyskretny. Nie znajdziecie dowodów jego niewierności.

Lew Dzik potrzebuje w zasadzie niezawodnie wiernego i lojalnego partnera. A ponieważ poniesie niemało porażek i przeżyje wiele chwil zwątpienia w swoim życiu, Lew Dzik powinien również wybrać sobie partnera, który będzie go rozpieszczać i znosić jego sarkazmy, towarzysząc mu przez niebezpieczne wiry do następnego portu.

 

Związki z innymi znakami

Ponieważ pociąga Cię poczucie humoru (im bardziej czarny, tym lepszy), będziesz miał powodzenie u Barana, Bliźniąt, Wagi, Strzelca i Koziorożca Bawołu, Zająca i Kozy. Lubisz komfort i ciepło, lecz nie znosisz, gdy cię tłamszą, a więc trzymaj się z daleka od Węży, przede wszystkim urodzonych pod znakiem Byka, Skorpiona i Wodnika. Kto Cię uszczęśliwi? Smacznie gotujące Bliźnięta urodzone w roku Psa.

 

Dom i rodzina

Czego to oni nie zrobią, żeby żyć w luksusie! Lew Dzik ma zawsze najpiękniejsze róże na konkursie, najmniej stereotypowe i najkosztowniejsze wakacje. Możecie już płakać z zawiści. Lew Dzik nie może położyć się do łóżka, które w ciągu dnia nie było przykryte aksamitną narzutą, a na noc niezasłane pościelą z satyny ze starymi koronkami. Nie jest dobrym pomysłem zapraszanie dumnego Lwa Dzika na koncert rockowy pod gołym niebem w deszczowy dzień. To nie w jego stylu moczyć sobie tyłek na trawie po to tylko, żeby od czasu do czasu usłyszeć jakieś "Yee-Yee-Yee". Na pewno będzie wolał wygodnie zasiąść w skórzanym fotelu, żeby słuchać muzyki stereo i popijać szampana.

W kręgu rodzinnym Lew Dzik jest zarazem poważny i sarkastyczny. Ma własny sposób reagowania na zawód, jaki może sprawić mu partner, dzieci czy rodzina. Przykrości skrywa pod maską dowcipu. Lew Dzik jest przekonany, że przewyższa innych, lecz nie wymaga od nich doskonałości.

 

Zawód

Szczęśliwy Lew Dzik to taki, którego talenty rozkwitają w wyniku pomyślnego splotu okoliczności lub w wyniku jego przemyślanego wyboru kolegów czy partnera. Może on dokonywać cudów w atmosferze, w której znajduje bezpieczeństwo emocjonalne, zachętę, swobodę wypowiedzi i motywacje finansowe.

Zawody odpowiednie dla Lwa Dzika: bankier, dziennikarz zajmujący się moda, adwokat, tłumacz, muzyk solista, uczony, klown.

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

a ja poprosze polaczenie Lwa ze Szczurem :)

 

:usmiech:

Lwy Szczury nie mają sobie równych w sprawianiu i okazywaniu radości. Z okazji burzy potrafią nadzwyczaj sprawnie zorganizować wspaniały i wystawny wieczór. Odznaczają się wieloma zaletami. Wady mają poważne - za to są one nieliczne.

Kochany i podziwiany Lew Szczur kroczy przez życie dumnie jak paw, jak gdyby już przed południem miał wchłonąć wszystkie jego uroki. Jest aktywny i promienieje pewnością siebie. Ma swój rytm i swoje zajęcia umie organizować tak, by dotrzymać wszystkich terminów, i tak już napiętych. Lew Szczur wcześnie rano może zjeść śniadanie z królową, spędzić przedpołudnie podnosząc na duchu zawodników sumo i pośpiesznie wrócić do domu na obiad z dziećmi. Popołudnie to wir skutecznych działań, spędzi je na pisaniu listów do rady nadzorczej szpitala (której jest - rzecz oczywista - prezesem) i na pogawędce z burmistrzem o nowych parcelach. Między pisaniem listów, telefonami i składaniem wizyt notablom Lew Szczur nakreśli plan nowego skrzydła wiejskiego domu lub sporządzi listę imion dla nowego konia. Po pracy uda się na rozmowę z nauczycielami dzieci, następnie wróci do domu, żeby się przebrać na wieczór w operze, dokąd chadza z wielką regularnością, podobnie jak na koncerty muzyki symfonicznej, na które ma abonament, tak samo zresztą jak do kina i do teatru. Różnorodność jego zajęć jest naprawdę zadziwiająca. Na ogół Lew Szczur nie będzie długo schnąć w ubóstwie. Wie doskonale, jak dawkować swą pomysłowość, i stosuje ją, gdy trzeba zdobyć pieniądze. Jest ekstrawagancki, a zarazem rozsądny. Lwy Szczury potrafią szczodrze i z filantropią dawać swe ciężko zarobione pieniądze. Lecz nie rozdają ich wszystkim kloszardom i nicponiom na tym świecie przez czyste pragnienie dobroczynności i miłosierdzie.

Lew Szczur długo i uważnie obserwuje partnerów, nim uzna ich za sprzymierzeńców. Jeśli się na nich zawiedzie - ze względu na ich mierność, przeciętność czy tylko letniość ich uczuć - Lew Szczur odbiera to jako osobistą porażkę. Kiedy spada z wysoka, rozbija się o dno z ogłuszającym hukiem. By się stamtąd wydostać, trzeba pewnej skromności, a to nie jest silna strona Lwów Szczurów. Czują potrzebę kontrolowania, dominowania. Uratują się dzięki nowym i bardziej stymulującym działaniom. Na pewno nie zaszyją się w cichym domu letniskowym.

Jego głównym talentem jest zmysł przedsiębiorczości. Zna się na tym lepiej niż większość z nas. Lew Szczur analizuje, zgłębia, aprobuje wszystkie modne sporty, tańce i nowe style jazzowe, na jakie się natyka. Lew Szczur to urodzony pedagog. Promienieje radością, gdy jego uczniowie odnoszą sukcesy.

Niepewność wprawia go w zły nastrój. Lubi decydować, w którym rzędzie będzie siedzieć w kinie, i woli sam prowadzić samochód, niż mieć kierowcę. Odznacza się arystokratyczną postawą i wyjątkowym magnetyzmem. Ale nie znosi przegrywać. Jeśli mu się to przydarzy, dopiero się państwo nasłuchacie.

 

Miłość

Jako że urodzeni pod znakiem Lwa Szczura mają dużo do ofiarowania, wymagają od partnera klasy, która pozwoli im przyjmować z wdziękiem wyrazy zachwytu. Jeśli Lew Szczur pokocha głęboko, serdecznie i czule - często oznacza to nieodwołalnie i na zawsze. Lew Szczur tak często gdzieś się wybiera, gdzieś jedzie, gdzieś przebywa, że nie ma czasu na zbaczanie z prostej drogi. Woli wykorzystywać swą niezwykłą wyobraźnię, by podtrzymywać i przedłużać istniejącą namiętność, niż szukać nowych pasji, które mogłyby go tylko zawieść.

 

Związki z innymi znakami

Zgadzasz się z bardzo wieloma osobami. Najlepszych partnerów znajdziesz wśród Bawołów urodzonych pod znakiem Bliźniąt, Wagi, Koziorożca lub Strzelca. Możesz znaleźć sprzymierzeńców w rodzinie Smoka, a zwłaszcza wśród Bliźniąt, Wag, Strzelców i Koziorożców Smoków. Odpowiedni dla ciebie jest też Koziorożec Małpa. Jesteś naprawdę popularny. Lecz omijaj kryjówki Byka, Skorpiona i Wodnika Konia. Nie wiąż się również ze Skorpionem j Wodnikiem Kotem.

 

Dom i rodzina

Lew Szczur wspaniale troszczy się o potrzeby rodziny. Udaje się w szeroki świat i znosi całe magazyny zapasów, które starannie układa w kredensach i szafach. To należy do jego największych przyjemności. Nigdy nie ujrzysz Lwa Szczura, który wraca wykończony z kopalni, a w progu wita go zmęczona żona i gołe dzieciaki. Nigdy. Po ciężkim dniu, wypełnionym zajęciami pochłaniającymi jego ogromną energię, chce być witany u wejścia do pałacu przez zadbaną, inteligentną i dowcipną kobietę, która przed chwilą dzwoniła do prezydenta i jego małżonki, by ich zaprosić na kolacyjkę w ścisłym gronie przyjaciół w czerwonej jadalni Lwa Szczura. A dzieci? Najchętniej laureaci Nagrody Nobla o powierzchowności Brooke'a Shieldsa, którzy władają czternastoma językami już w wieku lat trzech. Lwy Szczury nigdy nie ustają w dążeniu do doskonałości.

 

Zawód

Jako że zmysł przedsiębiorczości i przebojowość stanowią zasadnicze talenty Lwa Szczura, jest rzeczą oczywistą, że odniesie on sukces w zarządzaniu i tworzeniu przedsiębiorstw. Jeśli ma pieniądze, Lew Szczur będzie mógł założyć własną firmę i kierować nią aż do końca swoich dni. Lecz jeśli nie jest bogaty i musi startować z samego dołu drabiny społecznej, Lew Szczur zawsze wyróżniać się będzie w pracy niespożytą energią i talentem innowacyjnym. Głupotą byłoby zlecanie mu podrzędniejszych zadań. Nie znam nic bardziej złośliwego i kłótliwego niż energiczny i nerwowy Lew Szczur na niewiele znaczącej posadce. Zły humor? I to jaki!

Wrodzone pragnienie Lwa Szczura niesienia pomocy sobie podobnym i połączenie siły z życzliwością kwalifikują go najlepiej do polityki - a zwłaszcza do prezydentury.

Zajęcia odpowiednie dla Lwa Szczura: może być wspaniałym profesorem, który w wolnym czasie będzie pisał i wygłaszał po całym świecie odczyty na temat swego hobby. Oczywiście Lew Szczur może być właścicielem firmy, a nawet odniesie sukces w rolnictwie prowadzonym na szeroką skalę.

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 2 months later...

Ogólna charakterystyka

Osobnik ten jest tak zwinny i szybki, że zanim go poznasz, już go nie ma. Lew Zając jest podwójnie kotem, a to pociąga za sobą silniej zaznaczone cechy kocio-zajęcze: zręczność i gibkość. Królewski i niezależny, wyrafinowany i po lwiemu szlachetnie szczodry, osobnik taki posiada niezbędne talenty, by osiągnąć wielkość. Mimo to Lwy Zające rzadko uganiają się za władzą, potęgą czy sławą. Na ogół w zupełności zadowalają się siedzeniem w domu i wsłuchiwaniem się w brzęk swoich talarów.

Są delikatne i tylko ta cecha charakteru powstrzymuje Lwa Zająca od zabiegania o blaski słowy. Urodzeni pod tym znakiem nie chcą dostrzegać brzydkich stron życia. Unikają rozlewu krwi, konfliktów, konfrontacji i niezgody. Szukają życia aktywnego, a jednocześnie spokojnego.

Jako że jest Lwem, nie lubi być nie dostrzegany. Lubi, gdy się go podziwia. I woli mieć rację. Lew Zając zachowuje swoje lwie prawo do próżności i pompy, lecz nie manifestuje swej wyższości. Lew Zając jest egocentrykiem dobrze wychowanym. Nigdy nie narzuca innym wysokiego mniemania o sobie. Nie wiecie, że jest cudowny? To bez znaczenia. On to wie.

Możecie zaufać jego ocenom. Lwy Zające mają szósty zmysł, który sygnalizuje im drażliwe sytuacje. Czują przez skórę, że spotkała cię przykrość, i służą ci pomocą w potrzebie.

Pomimo tego daru trafnego diagnozowania rzadko kiedy zagłębiają się w złożoności ludzkiej natury. Instynkt ostrzega je, gdy coś ma się zepsuć, i wówczas szybko zmykają, gdzie pieprz rośnie. Lwy Zające unikają mętnych wód. Lubią jasne sytuacje. W pracy lubią wiedzieć, co je czeka. W stosunkach międzyludzkich lubią wiedzieć, na czym stoją. Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą - ale nie na ich podwórko.

Lew Zając ma wiele niezwykłych cech. Jest pełen dobrej woli i chętnie uczestniczy we wszystkim - pod warunkiem, że będzie mógł się wykazać. Jest również zdolny zrozumieć potrzebę skromności i pokory i może nauczyć się grać drugie skrzypce - jeżeli to konieczne. Jeśli mu nie zaproponujesz najbardziej eksponowanego stanowiska, Lew Zając usunie się łaskawie, by tym skuteczniej ruszyć do ataku następnym razem.

Lwy są ostrożne i wspaniałomyślne, przebiegłe i mądre. Potrafią zaskarbiać sobie łaskę losu. Lwy Zające wykorzystują każdy wyłom. Nigdy nie rozpychają się łokciami.

 

Miłość

Zważywszy, że Lew Zając jest niezwykle atrakcyjnym partnerem dla płci przeciwnej, będzie miał spore kłopoty z utrzymaniem swoich wielbicieli na dystans. Lew Zając ma dość gorący temperament i może sprawiać (fałszywe) wrażenie, że jest rozpustnikiem. W rzeczywistości ocenia potencjalnego partnera przede wszystkim na podstawie zdolności dostosowania się do porządku panującego w jego świecie. Jest raczej ostrożny niż namiętny.

 

Związki z innymi znakami

Pociągać cię będą Baran, Waga i Koziorożce, Owce i Dziki. Strzelec Dzik wyda ci się piękny. Nie zdziw się, jeśli obudzisz się pewnego pięknego dnia u boku jakiegoś Psa i zostaniesz z nim na całe życie. Zachwycasz się osobnikami z roku Psa spod znaku Bliźniąt, Wagi czy Strzelca. Wyglądają na "zaangażowanych", co odpowiada twemu altruizmowi. Lecz nie jest tak w przypadku Byka, Skorpiona i Wodnika Szczura, Tygrysa i Koguta. Specjalnie nie szalejesz też za Skorpionem Smokiem czy Bykiem Zającem.

 

Dom i rodzina

Lew Zając chce przebywać w eleganckim otoczeniu, to pewne. Stylowe meble zdobić będą solidny dom, za który nie będzie już musiał spłacać długów. Będzie tu kilka drobiazgów będących przejawem ostentacyjnej wielkości i potęgi. To dla niego typowe, lecz nie takie znowu groźne.

Osoba ta będzie kochającym rodzicem, wymagającym pracowitości i szacunku od swojego potomstwa. Na ogół Lwy Zające nie znoszą, gdy ich dzieci zajmują się głupstwami. Do zabaw są wakacje, a przez resztę czasu pracuj .

 

Zawód

Niewiele zadań przekracza możliwości Lwa Zająca. Fizyczna czy umysłowa - praca stanowi cel sam w sobie. Człowiek spod tego znaku będzie zadowolony z obranej kariery zawodowej. Niezależnie od tego, jaką pracę wykonuje, wyniki zawsze będą błyskotliwe. Lew Zając lubi błyszczeć i dba o popularność wśród kolegów - czy to podwładnych, czy na równorzędnych stanowiskach.

W przypadku Lwa Zająca trudno nie zostać szefem. Ale w przeciwieństwie do innych Lwów, Lew Zając jest gotów przyjąć niższe stanowisko i nie będzie się wściekał, jeśli nie otrzyma takiego czy innego awansu. Jako szef Lew Zając będzie nieco protekcjonalny, ale także bezstronny i sprawiedliwy. Jednakże nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Lew Zając będzie grał główną rolę, a pozostali pracownicy będą tylko widzami. Sługą uniżonym Lew Zając będzie jedynie wówczas, gdy nie będzie miał wyboru.

Zawody najbardziej stosowne dla osobowości Lwa Zająca: antykwariusz, lekarz, złotnik, adwokat, nauczyciel, filozof, weterynarz, artysta.

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 3 weeks later...
 • 3 weeks later...
 • 4 weeks later...
 • 9 months later...
 • 7 months later...
 • 3 years later...
 • 2 weeks later...
 • 8 months later...
 • 2 weeks later...
 • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...